Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

125419oj4wb3q90x.gif

Καλημέρα!

Ολυμπία μου την AFP την έκανα κ' εγώ την Παρασκευη που έκανα το αλφα τεστ. Μου κάναν υπερηχο και αυτη την εξέταση αίματος. Πάντως αν ζητήσεις και για τοξοπλασμα πιστευω οτι θα σου κάνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι κάνετε? Εγώ τα κατάφερα κ κρύωσα κ τώρα ταλαιπωρούμαι (κ φυσικά θα ταλαιπωρώ κ το σποράκι) με φτερνίσματα κ βήχα... :?

Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό για να ακούσουμε τους χτύπους (υπέρηχο λέει τέλος του μήνα-είναι της άποψης να μην κάνουμε πολλούς).

Έχω λιγάκι αγχωθεί...δεν ξέρω γιατί όλο στο κακό πάει ο νους μου :oops: χωρίς να το θέλω...

(για αυτό κ δίσταζα να σας γράψω κ τόσες μέρες, για να μη σας στενοχωρώ κ εσας.. σας διαβάζω όμως...)

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες κ στα παιδάκια σας...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Nikolinα αν δεν γράψεις σε εμας σε ποιον θα γράψεις! Ειναι φυσιολογικά τα συναισθηματα σου και λογικο να υπαρχει αγχος! Ολα καλα θα είναι βρε θα δεις! Οσο για το κρύωμα μην ανησυχεις για το σποράκι σου!Περαστικά! Επίσης, το ξέρω οτι αγχώνεσαι, όμως εχει δικιο ο γιατρός σου...δεν χρειάζεται συχνα υπερηχους... λίγοι γιατροι νοιάζονται για αυτο, οι περισσοτεροι οποτε πας σου κανουν κι ας εχει περασει μια εβδομαδα.

Εμενα καθε μηνα μαλλον θελει, αλλα εγώ το καθυστερησα λίγο απο μόνη μου και θα παω στον εναμιση, εχω ραντεβου την Τετάρτη...

Ρε κορίτσια τι αρρωστημένος ουρανός ειναι αυτός σημερα? κοκκινος! Μάλλον θα εχει παλι αυτη τη σκόνη ε?

Επεξεργάστηκαν by galat

eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εδω βρεχει λασπη...κανονικη,αφηνει λεκε.....

κι εγω καθε εναμισυ παω στο γιατρο επειδη δεν προλαβαινω...

κι ο δικος μου γιατρος δεν κανει εξονυχιστικο υπερηχο καθε μηνα,κοιταει τον πλακουντα (επειδη εχω αποκολλησεις),την καρδια κ τελος...

μεγαλο υπερηχο κανω καθε 2,5 σε εξωτερικο γιατρο.

τις αιματολογικες για αντισωματα (τοξοπλασμα,ερυθρα,κυταρομεγαλοιο κλπ),δεν χρειαζεται να τις κανουμε καθε φορα,εαν την πρωτη εχουμε αντισωματα...(εγω τις εκανα στο δημητρη,ημουν θετικη σε ολα κ δεν τις ξαναεκανα...)μονο για λιστερια κανω συχνα.οι εξετασεις του μηνα ειναι..γενικη αιματος κ ουρων,ουρια σακχαρο,σιδηρο ορου-φερριτινη.

του θυροειδη τις κανω καθε τριμηνο,επειδη η μαμα μου εχει οζωδη θυροειδη προληπτικα...

φιλια...κ περαστικα...

να στειλουμε κ θετικη ενεργεια στη νανο79 που τα αποτελεσματα του παππ-α δεν ηταν καλα,οπως διαβασα εδωhttp://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20494


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

galat σε ευχαριστώ για την στήριξη... κ σένα theolvas

Όντως να στείλουμε την υποστήριξή μας στη nano79 κ να ευχηθούμε ότι όλα θα πάνε καλά...

Αυτός ο καιρός είναι τρελός, από κόκκινος, κίτρινος κ άντε να δουμε τι άλλο χρώμα θα μας βγάλει ο ουρανός...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω λιγάκι αγχωθεί...δεν ξέρω γιατί όλο στο κακό πάει ο νους μου :oops: χωρίς να το θέλω...

καλη μου,μου ξεφυγε αυτη η φραση...δεν την ειδα καθολου.....

κι εγω ετσι ειχα αγχος στο πρωτο κι εβλεπα κ εφιαλτες,φοβομουν να παω τουαλετα μη δω αιμα,κ καθε δυο μερες πηγαινα σε εφημερευοντα να δω αν χτυπαει η καρδουλα...μετα τον τεταρτο για τιμωρια με ταραξε στην κλωτσια κ σταματησα ν ανησυχω...

ειχα αγορασει κ ενα στηθοσκοπιο,(το οποιο δεν κανει καλη δουλεια) για να το ακουω.....

στο δευτερο δεν θα τα εχεις αυτα.....

εγω αναφερομουν στο κρυωμα που ειπες οτι εχεις οταν ειπα περαστικα...(προς αποοφυγη παρεξηγησεως)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλίτσες!

Βλέπω με εξετάσεις ασχολείστε, κι εγώ το ίδιο σήμερα, διάβασα το θέμα για την κυστική ίνωση στο φόρουμ και αγχώθηκα, έχω χάσει και έναν συγγενή με αυτό το πρόβλημα (εξ αγχιστείας συγγενή, αλλά όταν το βλέπεις να συμβαίνει κοντά σου, το σίγουρο είναι ότι δεν το ξεχνάς :( ) Πήρα τηλέφωνο στο Λαϊκό να κλείσω ραντεβού και μου είπαν ότι το πρώτο διαθέσιμο είναι 28 Απριλίου, συνεπως δε με δέχονται (κάνουν εξετασεις προγεννητικού ελέγχου μόνο αν μπορούν να προσφέρουν κάποια υπηρεσία μου ειπαν, για μένα θα είναι ήδη αργά αφού είμαι ήδη στη 16η εβδομάδα) και με παρέπεμψε στο Παίδων.

Εχει κάνει καμιά εγκυούλα τον συγκεκριμένο έλεγχο?


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

αληθεια,πως το κανετε αυτο με τα σχηματακια??????????(στην επικεφαλιδα εννοω...)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δείτε εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=43682

Δεν ανήκει στις υποχρεωτικές εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου. Ούτε κι εγώ το ήξερα, αυτό διάβασα και ανησυχησα... Οπως ειπε και η φιλη πριν "όλο στο κακό πάει ο νους μου χωρίς να το θέλω"...

Κορίτσια φοβάμαι ότι δεν έχει νόημα να αγχωθούμε σ΄αυτή τη φάση δε μπορούμε να κάνουμε πολλά, έπρεπε να το ξέραμε νωρίτερα...


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω λιγάκι αγχωθεί...δεν ξέρω γιατί όλο στο κακό πάει ο νους μου :oops: χωρίς να το θέλω...

καλη μου,μου ξεφυγε αυτη η φραση...δεν την ειδα καθολου.....

κι εγω ετσι ειχα αγχος στο πρωτο κι εβλεπα κ εφιαλτες,φοβομουν να παω τουαλετα μη δω αιμα,κ καθε δυο μερες πηγαινα σε εφημερευοντα να δω αν χτυπαει η καρδουλα...μετα τον τεταρτο για τιμωρια με ταραξε στην κλωτσια κ σταματησα ν ανησυχω...

ειχα αγορασει κ ενα στηθοσκοπιο,(το οποιο δεν κανει καλη δουλεια) για να το ακουω.....

στο δευτερο δεν θα τα εχεις αυτα.....

εγω αναφερομουν στο κρυωμα που ειπες οτι εχεις οταν ειπα περαστικα...(προς αποοφυγη παρεξηγησεως)

Δεν παρεξηγώ theolvas μου, προς Θεού...

Έχω κ εγώ ένα πιεσόμετρο παλιό κ προσπαθώ να ακούσω... αλλά αγχώνομαι περισσότερο γιατί δεν ακούω τίποτα. Μάλιστα, την πρωτη φορά (νομίζω) ότι άκουσα κάτι κ μετά τις επόμενες δεν άκουγα κ από τότε μου έγινε έμμονη ιδέα κ μου βγήκε τόσο άγχος... Άντε να πάω αύριο στον γιατρό να ηρεμίσω...

Αυτό πάντως που λές για τα εφημερεύοντα δεν το είχα σκεφτεί :rolleyes:

Όσο για αυτό που ρωτάς για το εικονίδιο στον τίτλο, το βάζεις κάτω από εδώ που ΄γράφουμε τώρα έχει Εικονίδια μηνύματος, κ επιλέγεις ένα από αυτά για να μπει στον τίτλο, συνήθως είναι επιλεγμένη μόνη της η "κανένα εικονίδιο"...


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

galat δεν έχεις άδικο, καλή ιδέα να στείλεις τον άντρα σου, μπας και στείλω κι εγώ τον δικό μου :)

αν δεν βρεθεί θετικός, στη χειρότερη περίπτωση το μπεμπε να είναι φορέας, αρα ναι, δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα.

ουφ πια, λες και δεν είχαμε αρκετά στο κεφάλι μας...


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...