Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα!1381755pwlya19akj.gif

Χθες έκανα το Αλφα τεστ και ήταν όλα μια χαρά! Μου έφυγε ενα άγχος... Ο δοκτορ λέει οτι είναι κοριτσάκι και με μεγάλο πόδι!:mrgreen: Για σιγουριά στο φύλλο λέω να περιμένω και τη β-επιπέδου.

Ο μικρός μου είχε στοματιτιδα και απο χθες ευτυχως είναι καλύτερα. Φυσικά κόλλησα και εγώ αλλά μου φτάνει που είναι αυτός καλά, εγώ το αντέχω.:D

Λία μου προσπαθησε να ξεκουράζεσαι λιγάκι παραπάνω. Το ξέρω οτι ακούγετε αδύνατο, αλλά πρόσεχε. Καλά τις αίματος και εγώ κάθε μήνα δεν προλαβαίνω και τις καθυστερώ λιγάκι.

Nikijo στον γιατρο σου είπες για τα υγρά? Τί σου ειπε? Εξετάσεις αίματος εμένα μου βάζει καθε μήνα και όχι μόνο τις γενικές. Οχτώ μπουκαλάκια με αίμα γεμίζει η κοπέλα κάθε φορά.

galat μου την εξέταση αιματος για θυροοιδή την κάνω μήνα παρα μήνα χωρίς να έχω ποτέ κάποιο πρόβλημα. Καλο είναι να την κάνεις.

maroulita ο αιματοκρίτης σου στο όριο ε? Γιατί τόσο αργά η αυχενική? Επειδή είναι 3 μωράκια? Με το καλό και καλά αποτελέσματα.

Την Τριτη πάω οδοντίατρο να κάνω κανα σφραγισματάκι γιατί με έχουν πεθάνει. Σε περιπτωση που πατε οδοντίατρο να ξέρετε να ζητήσετε νάρκωση μόνο με ξυλοκαϊνη χωρις αδρεναλίνη. Και στη πρωτη εγκυμοσύνη πάλι 4-5 μηνων έτρεχα στον οδοντίατρο.:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μπραβο...με το καλο η κορακλα...ετσι,να μου κανετε νυφες...(ομολογω οτι "ζηλευω" λιγακι,μιας κι ηθελα κι εγω κοριτσακι,αλλα μου φτανει ενα γερο παιδι...)

στον οδοντιατρο δεν παω...φοβαμαι...

περαστικουλια στο μικρουλη...κ σ εσενα φυσικα........

κοιμουνται κ τα τρια μου αγγελουδια,κι εγω αντι να την πεσω,κολλησα στον υπολογιστη παλι...(ξεκουραση ειναι κι αυτη,ας πουμε...)


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κι εμένα ο προηγουμενος γιατρος μου ειχε πει καθε μην γενική αιματος -ουρων. Αυτος δεν μου ειπε...παρα μόνο τις πρώτες...

Αιματοκρίτης...χμ...στην προηγούμενη ειχε φτάσει 30! Τωρα ξεκινησα με 35,6, εκανα σημερα εξετάσεις αιματος και θυρεοειδη (βασικα απο μονη μου ειπα ΤSH T3 T4 ελπίζω για αρχη καλα να ειπα) να δούμε...

Τη Δευτερα θα παρω τα αποτελέσματα εχώ πολυ μεγάλη αγωνια, μεγαλυτερη και απο τους υπέρηχους..


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε?

εγώ περιμένω πως και πως την Δευτέρα που θα βγω έξω μετά από 1 μήνα. Θα πάω στην δουλειά, και είναι από τις ελάχιστες φορές που χαίρομαι για αυτό.

Μπου μπου μένω Χαριλάου, ναι να γνωριστούμε και από κοντά, όποτε σε βολέψει.

Τώρα που έμαθα το φύλλο με έχει πιάσει μανία για τον στολισμό του δωματίου του μωρου. Εχω βρει κάτι αυτοκόλλητα τοίχου παιδικά, καταπληκτικά και οικονομικά στο ebay. Τι άλλες ιδέες έχετε βρε κορίτσια? Το δωμάτιο δεν θέλω να το βάψω.


dev223prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καμια ταπετσαρία σε κάποιο σημειο Κατερίνα? δειχνει ωραια το εχω μετανιωσει που δεν εβαλα...γενικά ομως επειδη αργει να παει στο δωματιο του εχετε καιρο να το φτιάξετε...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα...εγω ειχα αγορασει φυλλα φελλου,το διακοσμησα με κορδελα κ τουλι στα χρωματα του δωματιου κ πανω κερφιτσωσα φωτογραφιες,το πρωτο καλτσακι,ζιπουνακι κλπ,την πρωτη τουφα απο τα μαλλια κλπ.

κ η ταπετσαρια ειναι καλη ιδεα.βεβαια αν για παιδια εχεις ταλιμπαν οπως τα δικα μου,καταληγεις με σχισμενες ταπετσαριες

καποτε ειχα βαλει κ αυτοκολλητα με διαφορους ηρωες του ντισνει που φωσφωριζαν κ ηταν πολυ καλο το αποτελεσμα,αλλα δεν εμειναν πολυ...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!!:)

Λια μου τα υγρα δεν μυριζαν καθολου.....κ ογιατρος μου ειπε να μην ανησυχω....τωρα σταματησαν (κρατησαν για 5 μερες περιπου).....2 και 2 τα ηθελες εεε;;;;;:):):)...γερα να ναι μωρε...:)

Για τις εξετασεις, μηπως επειδη δεν εχω καποιο προβλημα,με βαζει κ κανω τις βασικες....;;;;εσεις εχετε λογο που τις κανετε καθε μηνα;;;;;;;;

Κωνκων αντε ερχεται κ η κορη!!!!...μεχρις αποδειξεως του αντιθετου εεε;;;;;:)

Κατα τ αλλα ολα καλααααααα!!!!!!!!!:):):)

Φιλιααα!!!:):):)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σας ευχαριστώ κοριτσια!

Σήμερα είμασταν παιδότοπο και έφαγα μια κλωτσιά στη κοιλιά απο τον μικρό... Τρόμαξα λιγάκι, πονούσα για κανα 2ωρο αλλά τώρα αισθάνομαι καλύτερα.

Galat μου καλα αποτελέσματα!

nikijo ούτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα απλά, το έχω ξαναπεί βέβαια, ο γιατρος μου είναι πολύ ψείρας και κάνει αρκετές εξετάσεις για να έχει το κεφάλι του ήσυχο (όπως μου λέει). Αλλάζουν πολλά στην περιοδο της εγκυμοσύνης και το ελέγχει όσο μπορεί. Δεν σου βάζει εξετάσεις για να ελέγξει τον σίδηρο, τον θυροειδή, ανοσολογικές για τοξοπλασμα? Για τον θυροειδή και τοξοπλασμα τουλάχιστον 1 φορά στη διάρκεια της εγκυμοσύνης πρέπει να τα τσεκάρει.

katerina2009 άντε καλή έξοδο! Δεν κρατιέσαι ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Εγώ κάνω αναγκάστηκα κάθε μήνα εξετάσεις αίματος λόγο θηροειδη.

Κορίτσια χθες το βράδυ έφαγα δυο φορές σκουντιες από το σπόρι.

Πολλές φορές ξεχνάω ότι είμαι έγκυος και κάθομαι σε περίεργες στάσεις,

Έτσι και χθες καθόμουν κάπως διπλωμένη στον καναπέ και μάλλον το στρίμωξα …χαχαχα.

Αύριο πάω να πάρω αποτελέσματα από την εξέταση αίματος που έκανα αυτόν το μήνα και Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο και AFP.

Πολλά φιλάκια σε όλες.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Κων κων μου ευχαριστώ πολυ! Αντε να δούμε...τεσπα ο,τι ειναι θα το αντιμετωπισουμε στην πορεία.

Ολυμπια τι είναι το ΑFP? TO FPA ξέρω μόνο που εκτινάχτηκε...χαχαχαχαχαχ

Κι εγώ το εχω παθει αυτο με το σπορι ξεχναω οτι ειμαι εγκυος και καμια φορα κοιμάμαι στο πλαι με μια κλιση προς μπρουμυτα και κατι νιωθω και το θυμαμαι και γυρναω! χαχαχαχα

Για το το τοξοπλασμα ο προηγμουμενος γιατρος το ειχε εξτασει στις αρχικες, και μετα αλλαη μια φορά ενδιάμεσα νομιζω καπου στον 6ο.

Επεξεργάστηκαν by galat

eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ολυμπια τι είναι το ΑFP? TO FPA ξέρω μόνο που εκτινάχτηκε...χαχαχαχαχαχ

Συγμωμη εχεις δικιο, ειναι αιματολογικη εξεταση για συνδρομο Down.

Την εξεταση για το τοξοπλασμα μπορεις να την κανεις οποτε θελεις;


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει κ προγεννετικο κ οταν ακουσαμε και την καρδουλα(7η εβδ)...τωρα κατα την 22η φανταζομαι(απ οτι ειπε)...

Ολυμπια τι ειναι το AFP;;;;

...κ εγω το νιωθω πιο συχνα τωρα το νινι μου...:)

φιλουδια!!!!:)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει κ προγεννετικο κ οταν ακουσαμε και την καρδουλα(7η εβδ)...τωρα κατα την 22η φανταζομαι(απ οτι ειπε)...

Ολυμπια τι ειναι το AFP;;;;

...κ εγω το νιωθω πιο συχνα τωρα το νινι μου...:)

φιλουδια!!!!:)

Αμα θελω να κανω εξεταση για το τοξοπλασμα τωρα που θα παω να δωσω αιμα και γι αυτο το AFP (ειναι εξεταση για συνδρομο Down) δεν θα μου πουνε οχι. ετσι δεν ειναι;


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...