Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αχ, πείτε κατι πιο αισιόδοξο, προσπαθώ να βγάλω απ' το μυαλό μου το θέμα αυτό... Εχω και τη μαμά μου στο νοσοκομείο και... ουφφφφφφ δεν αντέχω άλλο...

Κοριτσάκι περαστικά για τη μανούλα σου, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό...

Όσο για το κάτι θετικό.... προσπαθώ αλλά δε μου ρχεται... είμαι κ εγώ αγχωμένη για το σημερινό ραντεβού με τον γιατρό...

Για να βάλουμε όμως μια φωνή στις άλλες κοιλούμπες... να πουν κανένα ανέκδοτο... ή κάτι άλλο... :rolleyes:


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες

είμαι ένα χάλι μαύρο, εχθές πήγα στο γιατρό για να επιβεβαιώσουμε ότι η αποκόλληση είναι πλέον παρελθόν και πήρα και τα αποτελέσματα από το τριπλό τεστ. Ο γιατρός μου είπε πως όντως με την αποκόλληση δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα. Κόλλησε ξανά, μου έχει σταματήσει και το αίμα από την Πέμπτη που μας πέρασε... οι εξετάσεις όμως για down είναι χάλια. Μου πρότεινε αμνιοπαρακέντηση. Δεν πρόλαβα να συνέλθω από το ένα πρόβλημα και τώρα΄πάλι άγχος για άλλο πρόβλημα. Τι να πω. Νομίζω πως στερεύω από αισιοδοξία. Εχει τώρα πάνω από χρόνο που ταλαιπούμαι με αποβολές, και από την αρχή αυτής της εγκυμοσύνης έχω μόνο προβλήματα. Πόσο να αντέξω και εγώ? Δεν έχω ηρεμήσει ούτε μια εβδομάδα. Ραντεβού για αμνιο έκλεισα για αύριο το πρωι. Λέτε να πάνε όλα καλά? Πιο πολύ με φοβίζει το ποσοστό της αποβολής παρά το ποσοστό του να έχει η μικρή μου down. Καμμιά συμβουλή για αύριο έχετε κορίτσια?


dev223prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι περαστικά για τη μανούλα σου, ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό...

Όσο για το κάτι θετικό.... προσπαθώ αλλά δε μου ρχεται... είμαι κ εγώ αγχωμένη για το σημερινό ραντεβού με τον γιατρό...

Για να βάλουμε όμως μια φωνή στις άλλες κοιλούμπες... να πουν κανένα ανέκδοτο... ή κάτι άλλο... :rolleyes:

Eυχαριστώ πολύ για τις ευχες. Δυστυχώς η μαμά μου ταλαιπωρείται, άνοιξα ένα θεμα, αν εχει κανεις καμιά καλη ιδέα, πολύ θα το εκτιμήσω:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=57450


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες

είμαι ένα χάλι μαύρο, εχθές πήγα στο γιατρό για να επιβεβαιώσουμε ότι η αποκόλληση είναι πλέον παρελθόν και πήρα και τα αποτελέσματα από το τριπλό τεστ. Ο γιατρός μου είπε πως όντως με την αποκόλληση δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα. Κόλλησε ξανά, μου έχει σταματήσει και το αίμα από την Πέμπτη που μας πέρασε... οι εξετάσεις όμως για down είναι χάλια. Μου πρότεινε αμνιοπαρακέντηση. Δεν πρόλαβα να συνέλθω από το ένα πρόβλημα και τώρα΄πάλι άγχος για άλλο πρόβλημα. Τι να πω. Νομίζω πως στερεύω από αισιοδοξία. Εχει τώρα πάνω από χρόνο που ταλαιπούμαι με αποβολές, και από την αρχή αυτής της εγκυμοσύνης έχω μόνο προβλήματα. Πόσο να αντέξω και εγώ? Δεν έχω ηρεμήσει ούτε μια εβδομάδα. Ραντεβού για αμνιο έκλεισα για αύριο το πρωι. Λέτε να πάνε όλα καλά? Πιο πολύ με φοβίζει το ποσοστό της αποβολής παρά το ποσοστό του να έχει η μικρή μου down. Καμμιά συμβουλή για αύριο έχετε κορίτσια?

Κοριτσάκι εύχομαι να πανε όλα καλά, και να έχετε τα καλύτερα αποτελεσματα.

Πόσο χάλια δλδ ήταν η αυχενική, τι ποσοστά σου έδωσε?

Αμνιο θα κάνεις ή ληψη τροφοβλάστη? Σε ποια βδομάδα είσαι?

Απ' οσο έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ, είναι ανεκτές και οι δυο εξετάσεις (από θέμα πόνου/ενόχλησης εννοώ), την ημερα που έκανα εγώ την αυχενική, μιλαγα με μια κοπελίτσα που έκανε εκείνη την ημερα τροφοβλάστη και μου ελεγε ότι δεν κατάλαβε τίποτα.

Το καλύτερο σας εύχομαι, όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά...


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

είμαι στο τέλος της 17ης εβδομάδας, η αυχενική ήταν 1:11.500 αλλά στο τριπλό τέστ βγήκε 1:400, και θα κάνω αμνιοπαρακέντηση. Είμαι 31 χρονών και η δεύτερη αποβολή΄που είχα ήταν από ένα άλλο σύνδρομο.


dev223prs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες

είμαι ένα χάλι μαύρο, εχθές πήγα στο γιατρό για να επιβεβαιώσουμε ότι η αποκόλληση είναι πλέον παρελθόν και πήρα και τα αποτελέσματα από το τριπλό τεστ. Ο γιατρός μου είπε πως όντως με την αποκόλληση δεν υπάρχει πλέον πρόβλημα. Κόλλησε ξανά, μου έχει σταματήσει και το αίμα από την Πέμπτη που μας πέρασε... οι εξετάσεις όμως για down είναι χάλια. Μου πρότεινε αμνιοπαρακέντηση. Δεν πρόλαβα να συνέλθω από το ένα πρόβλημα και τώρα΄πάλι άγχος για άλλο πρόβλημα. Τι να πω. Νομίζω πως στερεύω από αισιοδοξία. Εχει τώρα πάνω από χρόνο που ταλαιπούμαι με αποβολές, και από την αρχή αυτής της εγκυμοσύνης έχω μόνο προβλήματα. Πόσο να αντέξω και εγώ? Δεν έχω ηρεμήσει ούτε μια εβδομάδα. Ραντεβού για αμνιο έκλεισα για αύριο το πρωι. Λέτε να πάνε όλα καλά? Πιο πολύ με φοβίζει το ποσοστό της αποβολής παρά το ποσοστό του να έχει η μικρή μου down. Καμμιά συμβουλή για αύριο έχετε κορίτσια?

Κατερινάκι μου εύχομαι να είναι καλά τα αποτελέσματα από την αμνιο... κ να μην ξαναστενοχωρηθείς...

Να σκέφτεσαι θετικά κ όλες μας θα σου στέλνουμε την θετική μας ενέργεια... :)


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες! Καλέ τι πάθατε όλες.....για να αρχίσετε να σκέφτεστε θετικά!

Το ΙΚΑ είναι μια ταλαιπώρια, οι γιατροί είναι εντελώς απρόθυμοι και όλο και τα κάνουν πιο δύσκολα τα πράγματα. Κάποτε στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού πήγαινες έτσι τώρα πρέπει να κλείσεις και ραντεβού...άσε που με το ζόρι μου έγραφαν ένα ένα τα συμπληρώματα, λες και από την τσέπη τους θα τα πλήρωναν....Τώρα ευτυχώς έχω μπει στο Δημόσιο στην ασφάλεια του άντρα μου....και καμία σχέση με αυτούς. Αν αντέχετε κάντε τους φασαρία γιατί το έχουν παρακάνει πια.

Τον β-επιπέδου εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη τον είχα κάνει 22+4 εβδομάδα.

zouzounel μου θα διαβάσω σε λίγο την περιπέτεια σας, εύχομαι να είναι περαστικά και αγύριστα σύντομα!

katerina2009 εγώ έκανα λήψη τροφοβλάστη και στις δύο εγκυμοσύνες. Μην φοβάσαι τίποτα, η διαδικασία είναι γρήγορη και εύκολη σε έμπειρα χέρια. Το ποσοστό για το σύνδομο πόσο ήταν και σε παρέπεμψε ο γιατρός στην αμνιοπαρακέντηση? Τα ποσοστά αποβολής δεν είναι μεγάλα. Σκέψου θετικά και όλα καλά θα πάνε. Θα πάρεις τα πρώτα αποτελέσματα σε 2-3 μέρες και θα ηρεμήσεις. Όσο μπορείς να σκέφτεσαι κάτι άλλο και να είσαι ψύχραιμη. Την ώρα της διαδικασίας εσύ θα βλέπεις στον υπέρυχο το μωράκι σου.....εκεί να επικεντρωθείς. Επίσης σκέψου ότι θα ξέρεις πλέον σίγουρα ότι δεν θα έχει κάποια χρωμμοσωμική ανωμαλία και θα σου πουν και 100% το φύλο :P Για ότι θελήσεις ξέρεις....εδώ είμαστε!

nikolina78 το ανεκδοτάκι σου:

Μια γυναίκα καθόταν σε ένα μπαρ με τις φίλες της και έπινε το ποτό της μετά από μια κουραστική μέρα δουλειάς, όταν ένας εξαιρετικά ψηλός, όμορφος και φοβερά σέξυ νεαρός μπήκε στην αίθουσα.

Ήταν τόσο εντυπωσιακός, που η γυναίκα δε μπορούσε να πάρει τα μάτια της από πάνω του.

Ο νεαρός πρόσεξε το επίμονο βλέμμα της και πήγε κατευθείαν κοντά της.

Πριν μπορέσει αυτή να ζητήσει συγνώμμη για το επίμονο βλέμμα της, αυτός έσκυψε μπροστά της και της ψιθύρισε στο αυτί:

"θα κάνω τα πάντα, απολύτως τα πάντα, οτιδήποτε θέλεις να κάνω, απολύτως τα πάντα, ασχέτως πόσο διεστραμένο, μόνο για 20 ευρώ, με μια προϋπόθεση".

Η γυναίκα, ρώτησε πια ήταν η προϋπόθεση.

Ο νεαρός απάντησε: "πρέπει να μου πεις αυτά που θέλεις να κάνω μόνο με 4 λέξεις."

Η γυναίκα σκέφτηκε την πρότασή του για λίγο, και μετά, αργά, έβγαλε από την τσέπη της ένα χαρτονόμισμα των 20 ευρώ, το οποίο το έβαλε στο χέρι του άνδρα, μαζί με τη διεύθυνση του σπιτιού της. Τον κοίταξε έντονα στα μάτια, και αργά, του ψιθύρισε στο αυτί...

"Καθάρισε το σπίτι μου....":mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

axaxaxa ερμη νοικοκυρα που μυαλο για τετοια!!!!

Λοιπον αρκετα με τις εννοιες, για να ανεβουμε λιγάκι, ελα ελα!!!

Ολα καλα θα πανε βρε!!!!

Δεν λετε που εχουμε μια τοσο καλη παρεουλα και το καλοκαιρι θα την βγαλουμε παρεα, οταν οι υπολοιποι θα λιάζονται στις παραλιες???????

Αν και εγώ τη σεξυ κορμαρα μου λεω να την εκθεσω στο κοινο τελη Ιουνιου αρχες Ιουλίου...λεμε τώρα να δουμε τι θα πει και ο δοκτορας...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλγημερα κοριτσια ομορφα!!!!!!!!!!!!!!!!!τι μου κανετε?????????? γιατι εχετε πεσει μωρε????????????????κατερινασκι μου σου ευχομαι ν;α εχεισ τα καλυτερα αποτελεσματα και να μην ξαναστεναχωρεθεισ πια τιποτα μα τιποτα να ξερεισ οτι η σκεψη μου θα σε ακολουθει και οοοοοοοοοοοοοοοοοοοολη η θετικη ενεργεια στην αγκαλια σου κουκλα μου γλυκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! οσο για την β επιπεδου εμενα μου ειπε απο 3 εως 10 απριλη δεν εχω κλεισει ακομα ραντεβου αυτα ααααααααααααα και νομιζω η theolvas μοπυ ειχε πει γιασ το τεβε?????????? ρωτησα εψαξα και μου ειπε τα ιδια ο βλακας οτι πρεπει να παρακολουθει και κατι τετοια απο το τηλεφωνο βαιβαια δεν μπηκα στον κοπο να παω!!!!!!! τι να πεις τεσπα!!!!!!!!!!!!! κατα τα αλλα νομιζω οτι ξαναακουσα το μωρακι μου μαλλον το εννιωσα θα δειξει !!!!!!!!!!! φυλο θα δουμε στισ 17 που εχουμε ραντεβου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και παλι ενα τεραστιο φιλι στισ τεραστιεσ κοιλιτσεσ!!!!!!!!!!!!! μουτςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


axaxaxa ερμη νοικοκυρα που μυαλο για τετοια!!!!

Λοιπον αρκετα με τις εννοιες, για να ανεβουμε λιγάκι, ελα ελα!!!

Ολα καλα θα πανε βρε!!!!

Δεν λετε που εχουμε μια τοσο καλη παρεουλα και το καλοκαιρι θα την βγαλουμε παρεα, οταν οι υπολοιποι θα λιάζονται στις παραλιες???????

Αν και εγώ τη σεξυ κορμαρα μου λεω να την εκθεσω στο κοινο τελη Ιουνιου αρχες Ιουλίου...λεμε τώρα να δουμε τι θα πει και ο δοκτορας...

αχαχζαχαχαχα μας βλεπω galat μου να πλατσουριζουμε στισ μπανιερες αγκαλια με τα λαπτοπ!@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ttc72e7.aspx
Link to comment
Share on other sites

αντε βρε κοριτσια να συνέλθουμε λίγο!

είπα να διαβάσω τα "κουφά μαμάδων" κι εχω πεσει κάτω απ τα γέλια

ήρθε μια συνάδελφος να με ρωτήσει αν είμαι καλά, γιατί εχω γίνει κατακόκκινη! :D

ριξτε μια ματιά:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28048&page=16&highlight=%EA%EF%F5%F6%E1+%EC%E1%EC%E1%E4%F9%ED


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στο ΤΕΒΕ είναι σε τι γιατρό θα πέσεις, η κουμπάρα μου και στις 2 εγκυμοσύνες της, την παρακουλουθούσε γιατρός εκτός ταμείου και για τα φάρμακα και τις εξετάσεις είχε βρει τηλεφωνικά έναν γιατρό που της τα έγραφε όλα χωρίς παράπονο και μάλιστα δεν τον είδε ποτέ γιατί έστελνε την πεθερά της! Ψάξτε το λιγάκι ακόμα.

Όσο για τα καλοκαιρινά μπάνια όπως βλέπετε και στο άβαταρ μου στην θάλασσα πήγαινα, λιαζόμουνα, έβρεχα τα ποδαράκια μου, περπατούσα στην παραλία αλλά μέχρι εκεί. Παρ' όλο που ο γιατρός δεν μου απαγόρευε τα μπάνια εγώ από φόβο δεν έμπαινα μήπως κολούσα τίποτα κανένα μικρόβιο και τελευταία στιγμή ίσως να μην μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά. Και φέτος στην μπανιέρα μου με βλέπω να μουλιάζω και απλά να συνοδεύω την Έλλη μου στην θάλασσα που τρελαίνεται για το νερό :tongue:


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν το βλέπω για μπανια φέτος, αλλά σίγουρα θα βγάλουμε τον Ιούλιο στην παραλία, φέτος θα κάνει πρώτη φορά μπανάκια ο μπεμπέκος μου και ανυπομονώ να δω πώς θα αντιδράσει! :)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...