Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Πάλι μούγκα στη στρούγκα έπεσε? Που είστε όλες?

Τι κάνουν τα παιδάκια μας?

Ο δικός μου μεγαλώνει κ θεριεύει... Να σας πω την αλήθεια πολύ θα ήθελα κ ένα δεύτερο... αλλά φοβάμαι αρκετά με την όλη κατάσταση (οικονομική) κ δεν ξέρω....

Πότε θα κανονήσετε να τα πουμε από κοντά????

Φιλιά σε όλες


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εδω ειμαστε κι εμεις

Το πηρα αποφαση τελικά και εκανα εχθες της μικρής το MMR, δε θελω να ρισκάρω, μιας και παει σταθμό τωρα.

Τη ζυγισε ο γιατρός και ειναι 15 κιλα, αχ θα βαλω μαυρες πλερεζες, ευτυχως τουλάχιστον ειναι 94 εκατοστά και εχουμε ελπίδες να ειναι απλά... εγκλωβισμένο ύψος! Ο γιος μου που ειναι 3,5 ειναι 18,5 κιλά και 107 εκ., τα χει τα μπουτάκια του, αλλά δεν εχει θεμα, τον βλεπω. Της μικρής φαί δωστης και τίποτε αλλο και ειναι ευχαριστημενη. Αχ, να πω κι εγω τον πόνο μου...

Για πειτε για τα δικά σας... :)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο εμένα!!!!!!!!!!!! Τρέχω, τρέχω, τρέχω για την διημερίδα πολύ δουλειά κορίτσια, τουλάχιστον να έχουμε συμμετοχή να μην πάνε χαράμι τόσο τρέξιμο. Κατά τα άλλα καλά και εμείς πήγαμε πρόσφατα παιδίατρο 12,5 κιλα και 96 πόντους (ζουζουνέλ η δικιά σου είναι η χαρά της γιαγιάς) κατά τα άλλα μια χαρά. απο ομιλία δεν μπορώ να πω οτι τα πάμε και καλά, βέβαια αν τη ζορίσω μιλάει αλλά δεν θέλω τον εξαναγκασμό.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ντιμ.....μονο 2 ειναι ακομα!!!! αλλα ΑΡΧΙΖΟΥΝ να μιλάνε στα 3.... τι να τη ζορισεις καλε τη γυναικαρα σου?

Καλη επιτυχία στη διημερίδα, μια φορα ειχα οργανωσει μια χορωδιακη διημερίδηα και μου εφυγε ο .... οποτε σε καταλαβαίνω.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ο πονος μου παλι ειναι που ειναι λιγοφαγα χαχαχα καλά δεν στεναχωριεμαι κιόλας, αλλα ιδιως η Ειρηνη που τη λες και στρουμπουλη, δεν τρωει καθολου απορω πως ειναι στρουμπουλη....ή εχει ταση για παχυσαρκία ή με φοβιζει για θυρεοδειδη....θα τα ελεγξω προσεχως το τελευταίο.

Εμενα ειναι 83 εκ με 86 ξαπλωτός. απο κιλά καπου εκει 13 πρεπει να ειναι, αν εσενα ντιμ ειναι 96 πρεπει να ειναι σιφλιδα, διοτι ο αλεξ ειναι πολυ αδυνατος.

ο ντοκ σου ειναι και λιγο γαλαντομος στους ποντους παντως μην σε ανησυχει η μοντέλα σου, και τον δικο μου οταν τον μετρησε το καλοκαίρι τον ειχε βγάλει 85 και ήταν 81! χαχαχαχα


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πλέον τη μετράει όρθια στον υψομετρητή οπότε δεν τη βγάζει παραπάνω αλλά δεν τη λες και αδύνατη, φυσιολογική προς το αδύνατο. καλά δεν με απασχολεί γιατί τρώει πολλά λαχανικά και φρούτα οπότε οκ


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάρες!!

εγω στη δουλειά, all time classic

ντιμ, μην αγχώνεσαι για την ομιλία, θα παρει φόρα και μετά θα παρακαλάς να σταματήσει χαχαχαχα καθότι γυναίκα

πόσες λεξούλες λεει?

μην τη ζορίζεις καλύτερα, αστη μόνη της να βρει τον τρόπο

ο γιωργης εχει παρει φόρα και δεν σταματαει, με ΤΙΠΟΤΑ χαχαχαχαχα

εντάξει, δε γράφει κι εκθεση χαχαχαχ αλλά παπαγαλίζει, τώρα λεει και την αλφαβήτα, συμπληρώνει τις λέξεις απο τα τραγούδια και στο δρόμο ξέρει όλα μα όλα τα αυτοκίνητα, αυτό είναι το εκπαιδευτικό κομμάτι του πατερα χαχαχαχαχαχ

κάποιες λέξεις όμως (5-6) επιμενει να τις λέει ή ανάποδα τις συλλαβές ή μισες ή και τα 2

π.χ. γκαφε - φεγγάρι

ονε - ρενο (το αυτοκίνητο)

ίσως το κάνει επίτηδες μιας και του το διορθώνουμε

βάρος ύψος, δεν έχω ιδέα, εχουμε καιρό να παμε παιδίατρο και κάποια εμβόλια τα έχω αμελήσει, μάλλον θα παμε την επόμενη εβδομάδα

galat, στο club των εξτρα λαρτζ ποδιων κι εμεις, 24αρι χαλαρα, τώρα που θα του πάρω και κλειστά θα το ξανατσεκάρω

ζουζουνελ, τι έκανες με το σταθμο τελικά?


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλά δεν αγχώνομαι για την ομιλία λέει 12 λέξεις (ναι τις μέτρησα) και κατά καιρούς λέει διάφορες λέξεις αλλά μόνο μια δυο φορές. απο παπούτσι μάλλον παίρνουμε την πρωτιά 26 και μας πάει ίσα ίσα.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

εντάξει μια χαρά, κι ο γιώργος επι μήνες 10 λέξεις έλεγε (μόνο έδειχνε με το δάχτυλο τα υπολοιπα και μουγκριζε χαχαχαα) και ξαφνικά έκανε αλμα, μέσα σε λίγες μέρες

26 γουαουυυυυυ!!


c2Gbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο μον ντιέ, 26! το ιδιο φορουσε η ειρηνη που ειανι 4,5 μεχρι πριν ενα μηνα χαχαχαχαχα

κι εμενα πλεον γλωσσα δεν βαζει μεσα του, και μου πεταει και τσαμπουκαδες τυπου "γιατι, ετι!) χαχαχαχα

αλλα πλεον λυθηκε η γλωσσα του, πιανει κουβεντα με τον παππου πχ, εσυ παππου να πας πίτι σου, ερθει μπαμπάς, ζουλιά, πιτι μας. κλπκλ

πεταει και διαφορες αστειες αττακες αλαλ δεν τις συγκρατω..... οι διαλογοι με την Ειρηνη εχουν γελιο....

Αλεξ σου αρεσουν οι φακες?

ναι

ειναι νοστιμες, ε?

ναι, τι έκει μεσα?

Ε τίποτα!

Αααα. τι άλλο?

χαχαχαχα

Και ενα τελευταιο που γελασα

μαμα, μαμ, μαμα μαμ, μαμ μαμααααα

τωρα, ζεσταινω σούπα!

...ΖΕ μουπες! .....

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες...

Να 'μαστε κ εμείς...

Ντιμάκι καλή επιτυχία στη διημερίδα... Ολα θα πάνε καλά είμαι σίγουρη...

Κ εμείς φοράμε 26-27 νούμερο παπουτσι κ ύψος είμαστε 97 και 13.κιλά...

Επίσης, κόψαμε κ την πάνα μέσα στην ημέρα κ φοράει μόνο το βράδυ ... Και μιας κ το θυμήθηκα τι κάνετε όταν πηγαίνετε βόλτες? Π.χ. αύριο λέμε να πάμε στο Αττικό πάρκο τι να κάνω να του βάλω πάνα? Έχω πάρει ένα φορητό γιογιο (αυτό με τις σακούλες)... να το πάρω μαζί μου?

Από λέξεις... ένα σωρό... δεν βάζει γλώσσα μέσα... Ντιμάκι μου μην ανυσηχείς θα μιλήσει... κ δε θα σταματάει...

Φιλάκια σε όλες...

Κανονήστε συνάντησηηηηηηηηηηηηηη

.


bunbunsrd20100817_-8_O+kouklos+mou+einai.png

EP8Ip2.png

Link to comment
Share on other sites

ζουζουνελ, τι έκανες με το σταθμο τελικά?

Επιδοτηθηκαμε για τον παιδικό που ειναι κοντά μας (εκει που πηγαιναν και περσυ ιδιωτικά) και δινω 250 και για τους δυο, γιουπιιιι! :D

Η μπουμπου μου φοράει καλοκαιρινό 24 αλλά ειναι τσιτα πλεον, οποτε μας βλεπω για 25 σιγά σιγά. Απο ομιλια ενταξει, μη σας ζαλιζω, μιλαει εδω και μηνες, πλεον κανουμε συζητησεις, ερχεται και με ρωτάει:

-Μαμα μ' αγαπαςςςςς? (με "Σ" συριχτό)

-Πολυ πολυ

-Εγώ πιο πολύ

-Ποσο πολύ?

-Μεχι τα ατελια (μεχρι τα αστερια)

-Ποια αστερια?

-Τα μικλά (τα μικρά, πώς το εχει συλλάβει αυτό δεν ξερω, εχουμε τα μικρά και τα μεγάλα αστερια στον ουρανο)

Νομιζω η ομιλία εχει να κανει με την αναγκη επικοινωνίας, δλδ θεωρώ ότι αντεγραφε τον γιο μου (και ακομα το κανει, λεει κατι ο μικρός και το επαναλαμβάνει η παπαγαλίνα :)) και ίσως ενιωθε οτι επρεπε να μιλησει για να συμμετεχει και αυτή. Ο γιος μου ελεγε πολύ λιγοτερες κουβεντες στην ηλικία της. Οχι οτι ποτέ αγχώθηκα, εξαλου κάποια στιγμή θα μιλήσουν. :P


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...