Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Σεπτέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 347
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • amande

    amande 90 δημοσιεύσεις

  • eri

    eri 56 δημοσιεύσεις

  • nenaki

    nenaki 45 δημοσιεύσεις

  • theolvas

    theolvas 44 δημοσιεύσεις

καλημερα κι απο εμενα,ειμαι η λια,κ περιμενω το τεταρτο παιδακι μου στις 2.09.εκανα υπερηχο που επιβεβαιωσε την ενδομητρια εγκυμοσυνη,κ οτι το εμβρυο ειναι ενα κ ζωντανο,κι οτι εχω κ μια μικρη αποκολληση,πραγμα που δεν με ανησυχει,γιατι ειχα σε ολα μου τα παιδια...απο ναυτιες,μπολικες,σχεδον ολη τη μερα την περναω στην τουαλετα...εχει γινει ρουτινα πλεον.......ευχομαι σε ολες καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη.

γενναω στο αλεξανδρα,με τον κυριο γουμαλατσο,οπως κ τα αλλα μου παιδια,κι ελπιζω να καταφερω κι αυτη τη φορα φυσιολογικο τοκετο χωρις επισλκηριδιο........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο εμενα,ειμαι η λια,κ περιμενω το τεταρτο παιδακι μου στις 2.09.εκανα υπερηχο που επιβεβαιωσε την ενδομητρια εγκυμοσυνη,κ οτι το εμβρυο ειναι ενα κ ζωντανο,κι οτι εχω κ μια μικρη αποκολληση,πραγμα που δεν με ανησυχει,γιατι ειχα σε ολα μου τα παιδια...απο ναυτιες,μπολικες,σχεδον ολη τη μερα την περναω στην τουαλετα...εχει γινει ρουτινα πλεον.......ευχομαι σε ολες καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη.

γενναω στο αλεξανδρα,με τον κυριο γουμαλατσο,οπως κ τα αλλα μου παιδια,κι ελπιζω να καταφερω κι αυτη τη φορα φυσιολογικο τοκετο χωρις επισλκηριδιο........

καλημερα Λια!Συγχαρητηρια!!!Μπραβο σου που θα κανεις και το τεταρτο!!!το θεωρω μεγαλο κατορθωμα πλεον!!!Σου ευχομαι οτι καλυτερο με μια τελεια εγκυμοσυνη.

πραγματικα επισης θαυμαζω τα κοριτσια που λενε οτι εχουν συνηθισει την τουαλετα!!εγω απο την αλλη φοβαμαι να κανω εμετο (και ευτυχως μεχρι στιγμης-οπως και στην πρτη εγκυμοσυνη δεν εκανα)


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ σ ευχαριστω για τις ευχες...το τεταρτο παιδι δεν ηταν στα σχεδια μας,αλλα αφου μας ηρθε καλοδεχουμενο...ο γιατρος μου λεει οτι αυτα τα παιδια που ερχονται χωρις να τα επιδιωξεις,ειναι δυο φορες ευλογημενα...κ μπρος στα τρια,τι ειναι τα τεσσερα????το μονο κακο ειναι οτι εχω δωσει ολα τα βρεφικα,κ θα πρεπει τωρα στο τεταρτο να τα ξανακανω απο την αρχη.....

οσο για τους εμετους,στην κορη μου εκανα μονο 2 φορες,ενω στους γιους συνεχομενα μεχρι κ που γεννησα.....τωρα μολις χθες (που μπηκα στην 8 εβδ) δεν ειχα καταλαβει (περα απο το γεγονος οτι δεν ειχα περιοδο) τιποτα,αλλα απο χθες με αποζημιωνει κ για τις 8 εβδομαδες...τι να πω???? θα περασει κι αυτο..........


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακαρι Λια να σου περασουν γρηγορα οι εμετοι!οντως οταν κανεις 3,το τεταρτο ειναι παιχνιαδακι που λενε!!!παντως τα εχεις κανει ολα πολυ κοντα ηλικιακα.αυτο σε δυσκολεψε?

κοριτσια να σας ρωτησω οσες εχετε παει στον γιατρο σας ,σας εδωσε να αρχισετε φαρμακα?εμενα και στην πρωτη εγκυμοσυνη μου εδωσε απο την αρχη,αλλα με το που παω να τα πιω με ταραζουν το στομαχι,τι να κανω αραγε?αφηστε δε που αν πιω νερο γινομαι χαλια...


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ,ΟΝΤΩΣ,ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ.Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΕ ΤΗ ΒΕΝΕΤΙΑ ΕΧΟΥΝ 14 ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ,Η ΒΕΝΕΤΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΩΡΓΟ 16,Κ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΧΕΔΟΝ 17.ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2006...ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ Κ ΜΕΤΑ.....ΤΟ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ.......ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ..ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ 4 ΩΡΕς ΚΑΘΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Κ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΤΙΣ ΛΟΓΟ Κ ΕΡΓΟ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΤΟΥ-ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΑΥΤΙΣΜΟΥ- Η ΝΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ,ΣΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΚΛΠ).Η ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ,ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥΥΥΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ..ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ (Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΣΟ ΞΥΛΟ ΔΙΝΕΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΗς ΕΓΓΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ).Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΣΑΜΟ,ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΕΤΡΕΧΕ ΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ Κ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕς.ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ,Κ ΤΩΡΑ ΠΑΕΙ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ (ΚΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΜΕ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΔΙΚΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ...)Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ Κ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΓΕΝΙΚΑ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΒΟΛΕΨΩ........

ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ,ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥΒΙΤΑΜΙΝΟΥΧΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕς,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ,Κ FILICINE ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ Κ UTROGESTAN ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗΣ ΠΟΥ ΕΧΩ (ΜΙΚΡΗ ΕΥΤΥΧΩΣ).ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΙΔΗΡΟ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥΥΥ ΨΑΞΙΜΟ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ GYNOTRADYFERON ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΧΑΠΙ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΗ ΓΕΥΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΥΓΡΑ),ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑ ΤΙς ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ Κ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΣΕ ΜΑΣΩΜΕΝΑ ΔΙΣΚΙΑ.Η ΓΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΙΝΗ Κ ΤΡΙΣΑΘΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ.....ΕΓΩ ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΕ ΜΙΣΟ ΠΟΤΗΡΙ ΧΥΜΟ,ΚΛΕΙΝΩ ΤΗ ΜΥΤΗ Κ ΜΕΤΑ,ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ.....

ΑΠΟ ΥΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΝΑΥΤΙΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ,ΖΟΡΙΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΦΕ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΘΙΣΜΕΝΗ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ,ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ.ΑΥΤΑ......


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

άρχισε να έρχεται κόσμος στο cafe!!!!!

Εμείς πήγαμε χθές στον γιατρό, μας είπε οτι είμαστε 6w και 4d, μας έδωσε τις βιταμίνες μας και ακούσαμε την καρδούλα μας.

Στην αρχή την είδαμε να αναβοσβήνει και μετά, με λίγη προσπάθεια, την ακούσαμε.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

που ειστε κοριτσια?????????????????

τι κανετε?????ειστε καλα?τα σπορακια σας???

Εγω εχει δυο μερες νιωθω αρκετα καλα (οχι τελεια βεβαια) αλλα ολα οκ!!!Περιμενω να περασουν οι μερες ωστε να ξαναπαω στον γιατρο!Θελω να ξαναδω το σπορακι μου!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι,σημερα ειμαι στο μηδεν ακομα....χθες εσπασα ολα τα ρεκορ.....μονο λιγη ναυτια....ποτε πας για αυχενικη???εγω αιμα 8-10 φεβ κ αυχενικη 18...κ πητ εδωσε 2.9,οποτε μαλλον μανουλα αυγουστου με βλεπω,αφου κ τ αλλα μου παιδια 39+2 γεννηθηκαν...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

εμενα για αυχενικη δε μου ειπε ακομη,στην μικρη μου ειχα κανει γυρω στην 13 εβδομαδα.Ειχα κανει πρωτα εξετασεις αιματος και μετα καποιες μερες στον καθορισμενο ραντεβου με τον γιατρο μου εκανε και την αυχενικη.

Εσυ την κανεις σε αλλον γιατρο απο τον δικο σου?

και εγω 10-9 εχω πητ αλλα δε ξερω ως δευτερη εγκυμοσυνη αν φτασω παλι μεχρι τερμα,γιατι στην προηγ.εγκυμοσυνη ειχα κλεισει τις 40 εβδομαδες.αντε να δουμε!!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalimera kai apo mena,ego pao ti Deutera sto giatro proti episkepsi molis prin 3 meres anakalupsa oti eimai egkuoula sto proto,kai exo ligi agonia mporo na po:)Teleutaia periodo eixa 22-12.ti lene oi provlepeis sas?Eimai tou Septemvri?

ναι καλη μου...πρωτα ο θεος..και εσυ σεπτεμβρη εισαι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...