Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

kidenio στα μαθηματα ανωδυνου μας ειπε η μαια οτι το πωμα του τραχηλου ειναι διαφανες, αλλα δεν ξερω...μηπως εχει να κανει με την γνωστη κοκκινη βλεννα με την διαφορα οτι αργησε να βγει στο εσωρουχο και ειναι σαν αυτο που λεμε παλιο αιμα;;; συγνωμη αν λεω βλακειες....

παρε τηλ τον γιατρο σου να δουμε τι θα σου πει...


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλα αποτελεσματα και στις εξετασεις σου, να μας γραψεις πως πηγε

φιλια σε ολες!!!

kidenio αν εχεις κανενα νεο πες μας, μην μας αφηνεις με την αγωνια.. ευχομαι ολα καλα!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα αποτελεσματα και στις εξετασεις σου, να μας γραψεις πως πηγε

φιλια σε ολες!!!

kidenio αν εχεις κανενα νεο πες μας, μην μας αφηνεις με την αγωνια.. ευχομαι ολα καλα!!!

Καλησπερα κοριτσακι μου.καλα ειμαι.αυτο λεω να κανω πρεπει νσ το απολαυσω.

Kidenio ευχομαι να μην ειναι τιποτα.

καλο απογευμα σε ολες μανουλες.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Τον πήρες τον γιατρό kidenio? ελπίζω να μην ειναι τίποτα. Sagre με το. Καλο το Doppler, Άννα καλα αποτελέσματα με τις εξετάσεις , mama για ποιο πίνακα κι μιλας? εγω πάντως βαλίτσα δεν εχω φτιάξει ακόμα....ούτε τα ρουχα του μωρού δεν εχω πλύνει...ώστε η. Πατσουρου ειναι Θεσσαλονίκη, μπράβο τυχερές είστε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπέρα! Ως τις 2.30 χθες ειχα συσπασεις ωσπου και με πηρε ο υπνος...σημερα το πρωι τηλεφωνησα στο γιατρο και μου ειπε να παω κατευθείαν από κει...με εξετασε υπερηχογραφικα...η μικρη μια χαρα...γυρισμενη ακομη αλλα τη βρηκε 1 εβδ μεγαλυτερη...ο υπέρηχος συμφωνα με τις μετρήσεις εγραφε ότι είναι 34weeks ενώ εγω είμαι 33...μου ειπε όλα οκ και ότι ειμαστε στα ορια αναπτυξης μεσα οποτε μια χαρα...δεν ξερω, αν καποια εχει ιδεα!!!με εξετασε και κολπικα και ειπε όλα οκ...καναμε dopler και καρδιοτοκογραφο και με βρηκε μια χαρα...μου ειπε ότι ηταν από κουραση οι συσπασεις και αν δεν θελω να γεννησω να καθισω στα αυγα μου....δουλειες και δουλεια τελος!! επισης αν συνεχισω ετσι θα αναγκαστεί να μου κανει ενεσεις για την αναπτυξη των πνευμονων της μικρης για να ωριμασουν διοτι αυτό φοβούνται στον προωρο τοκετο...και για κλεισιμο μου ειπε αν γεννηθεί τωρα παει απευθειας θερμοκοιτιδα διασωληνωμενη γιατι ουτε να φαει μονη δεν μπορει...εκει χλωμιασα...εκενα μια μεγααααααλη λακουβα στον καναπε και δεν κουνιεμαι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν είδα τιποτα άλλο απο τότε. Ούτε εχω καμία ενόχληση. Αύριο το πρωί θα πάμε στο γιατρό κ θα δούμε τι θα μας πει.

Άντε πάλι καλα , με το καλο λοιπόν κ να μας πεις αύριο!!!

Link to comment
Share on other sites

kidenio μηπως να τον παρεις ένα τηλ...όχι τιποτε άλλο να μην αγχωθείς ως αυριο!!!Anna καλα αποτελέσματα και ξεκουρασου!!! (κοιτα ποια μιλαει)...κορίτσια πολύ χρησιμες οι λιστες παω να τσεκαρω αν τα χω όλα!!! καλα αποτελέσματα σε ολες οσες εχουν γιατρο και εξετασεις.....mama οντως κι εγω αναρωτιωμουν για τα υπολοιπα κορίτσια... kyoya εγραψε ότι είναι καλα πριν λιγες μερες....να κανουμε και ανανεωση της λιστας...νικηαντωνια απολαυσε τη μπαλκοναρα σου...κι εγω αυτό σκοπευω να κανω!kitriblue, sangre & kidenio τα φιλια μου....και σε οποια ξεχναω επισης!!!ειμαστε και πολλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα! Ως τις 2.30 χθες ειχα συσπασεις ωσπου και με πηρε ο υπνος...σημερα το πρωι τηλεφωνησα στο γιατρο και μου ειπε να παω κατευθείαν από κει...με εξετασε υπερηχογραφικα...η μικρη μια χαρα...γυρισμενη ακομη αλλα τη βρηκε 1 εβδ μεγαλυτερη...ο υπέρηχος συμφωνα με τις μετρήσεις εγραφε ότι είναι 34weeks ενώ εγω είμαι 33...μου ειπε όλα οκ και ότι ειμαστε στα ορια αναπτυξης μεσα οποτε μια χαρα...δεν ξερω, αν καποια εχει ιδεα!!!με εξετασε και κολπικα και ειπε όλα οκ...καναμε dopler και καρδιοτοκογραφο και με βρηκε μια χαρα...μου ειπε ότι ηταν από κουραση οι συσπασεις και αν δεν θελω να γεννησω να καθισω στα αυγα μου....δουλειες και δουλεια τελος!! επισης αν συνεχισω ετσι θα αναγκαστεί να μου κανει ενεσεις για την αναπτυξη των πνευμονων της μικρης για να ωριμασουν διοτι αυτό φοβούνται στον προωρο τοκετο...και για κλεισιμο μου ειπε αν γεννηθεί τωρα παει απευθειας θερμοκοιτιδα διασωληνωμενη γιατι ουτε να φαει μονη δεν μπορει...εκει χλωμιασα...εκενα μια μεγααααααλη λακουβα στον καναπε και δεν κουνιεμαι...

Παλουκωσου!!!! Κ εγω στις 33 εβδομαδες ειμαι με συσπασεις κ παλουκωθηκα στον καναπέ!! Κ τώρα με μια μερα ήδη ξεκουράσης σχεδόν μου πέρασαν!!!θελουμε ακόμα 4 εβδομαδες στο νερό... Άντε Δήμητρα περνάνε !!! Πάρε κ κανα βιβλίο , έχουμε κ παρεούλα εμάς όλες , μια χαρά !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπέρα! Ως τις 2.30 χθες ειχα συσπασεις ωσπου και με πηρε ο υπνος...σημερα το πρωι τηλεφωνησα στο γιατρο και μου ειπε να παω κατευθείαν από κει...με εξετασε υπερηχογραφικα...η μικρη μια χαρα...γυρισμενη ακομη αλλα τη βρηκε 1 εβδ μεγαλυτερη...ο υπέρηχος συμφωνα με τις μετρήσεις εγραφε ότι είναι 34weeks ενώ εγω είμαι 33...μου ειπε όλα οκ και ότι ειμαστε στα ορια αναπτυξης μεσα οποτε μια χαρα...δεν ξερω, αν καποια εχει ιδεα!!!με εξετασε και κολπικα και ειπε όλα οκ...καναμε dopler και καρδιοτοκογραφο και με βρηκε μια χαρα...μου ειπε ότι ηταν από κουραση οι συσπασεις και αν δεν θελω να γεννησω να καθισω στα αυγα μου....δουλειες και δουλεια τελος!! επισης αν συνεχισω ετσι θα αναγκαστεί να μου κανει ενεσεις για την αναπτυξη των πνευμονων της μικρης για να ωριμασουν διοτι αυτό φοβούνται στον προωρο τοκετο...και για κλεισιμο μου ειπε αν γεννηθεί τωρα παει απευθειας θερμοκοιτιδα διασωληνωμενη γιατι ουτε να φαει μονη δεν μπορει...εκει χλωμιασα...εκενα μια μεγααααααλη λακουβα στον καναπε και δεν κουνιεμαι...

Ε μα!!!!! Όλα αυτά; Και μόνο που τα διάβασα αγχώθηκα!!

Εσύ να ξεκουραστείς βέβαια κ μην κάνεις δουλειές!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!!! εγω ξαναξεκινησα να διαβαζω παλια κλασικα βιβλια οπως ο αλχημιστης πχ αλλα μπορεις να πας και στην βιβλιοθηκη της περιοχης σου και να ριχνεις μια ματια και να κανεις και την βολτα σου!!!

kidenio εσεις τι καιρο εχετε εκει;;; κι εγω το σκεφτομαι σαν παιδιατρο να εχω την πατσουρου αλλα εχω και ενα βιβλιο του Παπαβεντζη που επισης ειναι πολυ καλος και ειναι και αυτος θεσσαλονικη, θα δουμε.....

ε μια ζεστουλα θα την φαμε αλλα οχι πολυ ελπιζω...

Νικηαντωνια ηρθε η μανουλα σου;;;

ρε κοριτσια ειδικα εσεις που ειστε στο καφε απο την αρχη: μιλατε με τα υπολοιπα κοριτσια στο φεισμπουκ;;; ειναι ολες καλα;;;

ουτε το πινακακι μας δεν ανανεωσαμε....:(

Τη μια η μανούλα την άλλη η πεθερά που μένει από κάτω οπότε μου συντηρεί το σπίτι.

Εγώ όπως καταλαβαίνετε δεν κάνω παρά ελάχιστα πράγματα. Βεβαια πηγαίνω ακόμα στην δουλειά.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...