Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Δημητρα εγώ θα λεγα να τον επαιρνες ενα τηλ τουλαχιστον να σου φευγε το άγχος και να υσηχαζες!!!

Εμένα μ έχει ταράξει στο κούνημα, τεντώνεται σε ενα σημειό μαζεύεται σε ενα άλλο γενικά Πολύ κινητικοτητα

Προσπάθησε να χαλαρωσεις!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χαχαχαχαχ η ψυχουλα μου το ξερει αλλα και οταν μπηκα για να γεννησω εκανα 10 ωρες τοκετο αυτα ειναι ειχε μπαστακωθει ο μαγκας και οχι δε βγαινω δε βγαινω χιχιχιχιχι! ασε τετοιο πεισμα φανταρο κοντεψα να το γεννησω...

Link to comment
Share on other sites

Νικη-αντωνια απλα με το που γυρισαμε σπιτι πηγαινω ανα 15 λεπτα! κι επειδή πηγα σημερα εξω αρκετες φορες λεω μηπως αρπαξα τιποτα....μιλαμε για αλλαγη ψυχολογιας σε δευτερόλεπτα...οι ορμονες μου θα με τρελλανουν

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η πρωτη γεννήθηκε στις 38 εβδομαδες. Έσπασαν τα νερα. Οποτε στην δεύτερη νόμιζα κ εγω η άμοιρη οτι θα συμβεί περίπου στον ίδιο χρονο...40+5 βγήκε το καμάρι μου! Με έσκασε! Κ εδω οι γιατροί ηταν διατεθειμένοι να περιμένουν μεχρι τις 42!

Δημητρα πέρα απο την συχνοουρια εχεις κ άλλες ενοχλήσεις; Τσουζεις την ώρα που πας τουαλέτα; Εχεις ρίγος; Αισθάνεσαι ανεξήγητη κόπωση; Εδω πάντως εχει στο φαρμακείο κ τεστ που μπορεις να κανεις μονη σου για να δεις αν εχεις ουρολοιμωξη. Μήπως υπάρχει κατι τέτοιο κ στην Ελλαδα; Οχι τιποτα για να σου φύγει η ιδέα. Το πιο πιθανό ειναι να μην εχεις τιποτα. Εχεις ξαναπάθει ουρολοιμωξη; Γιατι εγω παθαίνα για χρονια κ τώρα που με πιέζει η μικρη στην κύστη, η αλήθεια ειναι πως το αίσθημα ειναι παρόμοιο.


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω αυριο σκοπευα να παω μου εγραψε γενικη αιματος και ουρων την Τρίτη που ειχα ραντεβού μαζι του...αν περασει αυτή η νυχτα αυριο θα παω να με δει...είναι κι ο αντρας μου στη δουλεια κι εχω φρικαρει οεο...αλλα δεν θελω να τον αγχωσω κι αυτόν....λοιπον κορίτσια ευχαριστω για την υποστηριξη....αχ αχ τοσο αγχος δεν μου χει βγει ποτε....πιο πολύ για τη δουλεια μη σας πω αγχωνομαι ...ξερω είμαι τραγικη ...τωρα το συνειδητοποιώ...το\α μωρακι μας πανω απ όλα...θα σας ενημερωσω συντομα!!!φιλια στις κοιλίτσες σας!

Link to comment
Share on other sites

kidenio εχω παθει 1-2 φορες και γι αυτό το περιεγραψα ετσι...ένα μικρο τσούξιμο νιωθω ισως όχι ακριβως το ιδιο με την ουρολοιμωξη...τιποτε άλλο όμως...απλα κανω συσπασεις από τις 9,15 και λεω μηπως σχετίζονται...

Link to comment
Share on other sites

Σαρανταδυο κιντενιο κι εγω ελεγα πως ο δικος μου ειναι πεισματατρης παντως καλα κανουν οι γιατροι εκει εδω αν πεσεις πανω σε διακοπες την εβαψες στο περνουν με καισαρικη στο πιτς φιτιλι.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!! τι κανετε;;;;

Δημητρα πως εισαι σημερα;;;; ελπιζω ολα καλα!!!

οσο αφορα την δουλεια, κουραζεσαι περισσοτερο απο οσο καταλαβαινεις οποτε καλο ειναι να σταματησεις!!! πανω απο ολα εσυ και το μωρο σου!!!

εμενα μου ειπε ξεκουραση κι εγω ολο και κατι κανω, και οταν με πιανει πονος η κατι με κοβονται τα ποδια και το μετανιωνω....

Μαρινακι εχθες ξεχασα να σου γραψω.....

η μαια πολυ καλη επιλογη γιατι θα την εχεις διπλα σου απο την αρχη ως το τελος, ποσο θα την πληρωσεις αν επιτρεπετε;;; μπορεις να την παρεις σε νοσοκομειο μαζι σου;;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα εγω στον ανωδυνο ειχα ρωτησει αν κρινει πως η μαια ειναι απαραιτητη και μου ειπε αν εχεις τον αντρα σου μαζι δε θελει τιποτα... δε ξερω η αληθεια πως μια μαια υπηρεσιακη μπηκε για δεκα λεπτα ο αντρας μου ηταν μεσα σε όλη τη διαρκεια δεκα ωρες...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον σας γραφω τις λιστες που μας εδωσαν στο νοσοκομειο:

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ:

2 σουτιεν θηλασμου

μια ρομπα εποχης

3-4 νυχτικα η πιτζαμες

2 ζυγαρια καλτσες, παντοφλες

8 εσωρουχα μιας χρησης

σερβιετες λοχειας

επιθεματα στηθους

2 πανες βαμβακερες, 2 σαλιαρες για το μωρο

καλλυντικα, σαμπουαν, αφρολουτρο,οδοντοκρεμα,μπουρνουζι,πετσετες,σεσουαρ μαλλιων κτλ

τελευταιες εξετασεις, βιβλιαριο υγειας, ληξιαρχικη πραξη γαμου,προσδιορισμος επωνυμου, ομαδα αιματος(ειδικα αν εχετε ρεζους αρνητικο), πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ:

βαζελινουχοκραγιον

καραμελες γλυκες φρουτων οχι τσιχλες

μικρο μπουκαλι νερο

λαδι για μασαζ (εφοσον εχουμε καποιον να μας κανει μασαζ)

βιβλια η περιοδικα

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ:

εσωρουχο(παμπερς)

καλτσακια

φορμα εποχης

πανα βαμβακερη

κουβερτα εποχης η φορμα εξοδου

σκουφακι

καθισμα αυτοκινητου

ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ:

βρεφικο θερμομετρο

βρεφικο ψαλιδακι

χτενα βουρτσα μαλλιων

σαμπουαν αφρολουτρο

πανακια μπουρνουζε(αντι για σφουγγαρι) οσες εχουν σφουγγαρι μια χαρα

βαμβακι

betadine η καθαρο οινοπνευμα (95 βαθμων) η φυσιολογικο ορο αναλογα τι θα μας πει ο παιδιατρος για να φροντιζουμε τον λωρο του παιδιου

παραμανες ασφαλειας

μπουρνουζι βρεφικο η μεγαλες πετσετες μπανιου

αμπουλες φυσιολογικου ορου

παμπερς

αυτα ελπιζω να βοηθησα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! δεν εχω αποψη για την ωρα του τοκετου μιας και ειναι η πρωτη φορα αλλα εγω που παω στο νοσοκομειο και εχω συναντησει αρκετες μαιες και τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου παλι απο μαιες γινονται, ειμαι πολυ ευχαριστημενη με ολες τους!! ειναι πολυ βοηθητικες εχουν πολλες γνωσεις και καποιες που ειναι και παλιες ακομη περισσοτερες και ειναι προθυμες να βοηθησουν στο 100%, ειναι πολυ ευγενικες επισης, και απο οτι ξερω αυτες ειναι μεσα κατα την μεγαλυτερη διαρκεια του τοκετου και φροντιζουν για σενα, ο γιατρος ερχεται προς το τελος

με αυτα που ξερω πιστευω οτι αξιζει να χεις μια δικια σου μαια εφοσον σε βοηθαει ενα παραπανω και σαν παρουσια

αυτα χωρις να μαι απολυτη...

εγω τον αντρα μου τον θελω μεσα αν και δεν νομιζω να γινεται σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα απο την αλλη πιστευω θα μ αγχωσει περισσοτερο οποτε δεν πειραζει


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε μαμα κοριτσια κι εμενα μου ειπαν ενα σωρο και να σας πω τι μου χρειαστηκε αληθεια βεβαια γεννησα σε ιδιωτικο.

σερβιετες λοχειας

εσωρουχα μιας χρησης

σαπουνι για την ευαισθητη περιοχη

παντοφλες

χαρτομαντηλα

κρακερακια

φορμακι για το μωρο

πανες

αυτα τα παρειχε το μαιευτηριο

εγω ειχα

δυο πιτζαμακια

μια νυχτικια

μαξιλαρι θηλασμου

φουστανι εξοδου

τα ρουχα του μωρου

φορτιστη

φωτογραφικη

ζακετα και καλτσες

σακουλες

αφρολουτρο

οδοντοβουρτσα

οδοντοκρεμα

χτενα

εσωρουχα

αυτα θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα οπως τα λες απλα εμενα κι ο αντρας μου κι ο μαιευτηρας μου πανω από το κεφαλι μου ηταν συνεχεια κι η μαια ηταν καθοριστικη αλλα δε χρειαστηκε πανω απο δεκα λεπτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...