Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

εγω επειδη θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο πιστευω οι μαιες θα ειναι μεχρι τελους και ο γιατρος εμφανιζεται προς το τελος και χτυπα ξυλο σε περιπτωση επιπλοκων

ας πανε ολα καλα και μια μερα ειναι θα περασει....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images


Διαφημίσεις

Αυτο ειναι το διλημα εχω κλεισει στο δημοσιο και στη βιοιατρικη αλλα πρεπει να χω μαζι και το μαγκακι μου και δεν εχω που να το αφησω στο ελενα μου ειπαν 34 και στη βιοιατρικη 108! αλλα για να παω στο δημοσιο πρεπει να ξυπνησω το μαγκακι πρωι πρωι και να μπω μεσα μονη μου γιατι δεν αφηνουν πιτσιρικια και να μη μπει ουτε ο συζυγος γιατι θα κραταει το μικρο και δε ξερω ποσες ωρες θα περιμενω... Ενω στο αλλο θα παω μιση ωριτσα το απόγεμα και και αυτο ηταν... δε ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μπράβο βρε κορίτσια mama k sangreluna που μας γράψατε τις λίστες! Mama μια χαρά που θα γεννήσεις στο νοσοκομείο, αυτο με το αν θα ειναι ο άντρας σου μέσα ρωτά το. Οςο για τις μαίες νομίζω οτι θα ειναι μαζι σου όλη την ώρα κάποια. Εγω σημερα θα την πάρω τηλ. Να τη ρωτησω τα διαφορά κ το κόστος. Θα σας ενημερώσω . εμενα ο γιατρός μου πάντως μου είπε οτι δε χρειάζομαι για το χειρουργείο μέσα, όποτε κ δεν θα την πάρω για εκεί , αλλά για αυτές τις εβδομαδες τώρα που μείνανε μήπως κάνουμε κανένα μάθημα ανώδυνου, γιατί με την επιβολή ξεκούρασης που μου έβαλε ο γιατρός κ να μην πολυ κυκλοφορώ θα χάσω μου φαίνεται ολα τα δωρεάν μαθήματα που γίνονται. Επίσης τη θέλω κ για μετά, να με βοηθήσει στο μαιευτήριο με το θηλασμό αλλά κ στο σπιτι αν εχω καμία απορία. Dimitra!!!!! Πως είσαι;;; Εγω δε ξέρω αν διάβασες ειχα 30 κ εχτές 40 ακανόνιστες συσπάσεις . Πήρα το γιατρό κ μου είπε δεν μας ανησυχούν. Αυτές λέγονται Braxton Hokins . Ανησυχούμε μονο όταν γίνονται κάθε συγκεκριμένο χρόνο , για. Συγκεκριμένο χρόνο κ αυξάνονται σταδιακά. Δηλαδή μια τώρα μια σε. Ένα τέταρτο μετά ξανά σε τέταρτο, ξανά σε τέταρτο κ μετά μειώνονται στα δέκα λεπτά , κ όλες να κρατάνε την ίδια ώρα. Kidenio υπομονή , κορίτσι μου, θα έρθουν τα μπεμπακια Σου όταν πρέπει! Κορίτσι εντωμεταξύ με 4 είσαι ηρωίδα. Επίσης μη κουράζεστε κ μου γυρνοβολατε όσα κορίτσια ειναι στον 8. Απο τον 9 κ μετά κάντε οτι θέλετε. Αυτη τη συμβουλή μου έδωσε ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Sangreluna, πάντως μην πας στη βιοϊατρική. Δεν εχω ακούσει κ τα καλυτερα. γιατι δε πας στο μαιευτήριο που θα γεννήσεις; Εγω θα το κάνω στο γαια κ κοστίζει 100 , κ τώρα που το σκέφτομαι θα κλείσω κ εγω ένα στο Έλενα σε κανα 2 βδομάδας έτσι για τσέκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


sagre οντως ειναι θεμα, εγω περιμενα 3 ωρες με το ρολοι, βεβαια ετυχαν και καποιες εισαγωγες που ηταν πιο επειγουσες αλλα εμεινα τελευταια, αν δεν εχεις που να αφησεις τον μικρο, αναγκαστικα πρεπει να πας εξω....βεβαια εμενα ουτε στο νοσοκομειο μου πηραν χρηματα ουτε ο γιατρος μου ο ιδιωτικος!!! δεν ξερω τι παιζει....

δεν μπορει να παρει αδεια απο την δουλεια ο αντρας σου;; η τελος παντων καποιος διαθεσιμος να τον κρατησει;;; εστω την ωρα που θα μπεις μεσα;;;

kirtiblue προτιμω να μπω μονη μεσα γιατι θα σκεφτομαι και τον αντρα μου και θα αγχωθω περισσοτερο , ασε τον εξω να ειναι με φιλους και συγγενεις και με τις κουβεντες θα περασει η ωρα και εγω μεσα θα εστιασω στην γεννα....

μπες στο youtube και δεν βινντεακια για ανωδυνο τοκετο και περι θηλασμου εχει ενα σωρο της πατσουρου, θα σε βοηθησουν


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το παθαινω αυτο οταν μπαινω απο το κινητο και γραφω...δηθεν ορθογραφικος ελεγχος και γραφει οτι να ναι και δεν καταλαβαινεις κιολας το νοημα....:evil:

ρε κοριτσια μπραβο σας που ειστε σχετικα ψυχραιμες με τις συσπασεις, κατα ενα περιεργο λογο με αγχωνουν πιο πολυ απο ολα

παντως εμενα ο γιατρος μου τις βλεπει πολυ σοβαρα, γι αυτο με ταραξε στο μαγνησιο....σε 6 μερες παιρνω ενα κουτι ....με 5 χαπια την ημερα, τωρα απο την 36η εβδομαδα θα τα κοψω μαχαιρι και θα αρχισουν και οι δικες μου συσπασεις.......:shock:

δεν σας ειπε να κανετε καρδιοτοκογραφο;;; να δει και αυτος τι παιζει απο κοντα, την συχνοτητα τους, την ενταση κτλ;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια mama εγω τον θέλω μέσα τον δικό μου, μόνη μου αν κάνω πολλές ώρες που δεν το εύχομαι θα βαρεθώ, ας ειναι μαζι μου μπας κ πούμε τίποτα κ ξεχάστε..

Της πατσουρου; Πως δε το σκέφτηκα! Μπράβο βρε mama θα μπω! Διαβάζω το βιβλίο της περί θηλασμού κ ειναι εξαιρετικό!

Εμενα για καρδιολόγο γράφω μου είπε οτι θα κάνω περίπου την 36-37 εβδομάδα ...

Link to comment
Share on other sites

kirtiblue του ειπες ποσες συπασεις ειχες;; μου κανει εντυπωση που σου ειπε για καρδιοτοκογραφο τοσο αργα, οκ θα το δουμε και τοτε που θα κοντευουμε αλλα και τωρα που ειναι νωρις;;;

εγω εκανα την πρωτη συσπαση στον 7ο μηνα δεν θυμαμαι ακριβως εβδομαδα και μου ειπε να τον παρω αμεσως αν το ξαναπαθω για να κανουμε και καρδιοτοκογραφο....

τι να πω;;; αυτοι ξερουν καλυτερα....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

λες την ωρα εκεινη να μπορουμε να πιασουμε κουβεντα;;; χαχα πλακα θα χει...

εγω σκεφτομαι να μην τρεξω με τον πρωτο πονο και να ταλαιπωρουμε στα νοσοκομεια... θα υπολογισω αναλογα με τις συσπασεις, το ποσο συχνες ειναι και ποσο εντονες και μετα θα παω


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...