Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Νίκη Αντωνία γιατί δε διαβάζεις ένα ωραίο βιβλίο να χαλαρώσεις; Εμενα απο τα αγαπημένα μου ειναι το έχετε μήνυμα στο κινητό σας. Πολυ γέλιο!!!! Κιντενιο πραγματικά γκρίνιαξε οςο θες σε νοιωθουμε!!! Αλλά εχω μια απορία γιατί δε το χω παρακολουθήσει απο την αρχή το μήνυμα...πες μου οτι εχεις τετράδυμα;;;; Θα τρελαθώ!!!! Υπομονή καλή μου....εχεις δίκιο κ ΕΣΥ, αλλά απόλαυσε το οςο μπορείς.

Μαρίνα ναι θα με ενδιέφεραν κ μένα η λίστα αν μπορείς να μας τη γράψεις.

Εγω αύριο θα πάρω τηλ. Μια κοπέλα μαία που μου άρεσε πολυ.

Mama τελικά που θα γεννήσεις;

Εγω εχω περίπου 30 συσπάσεις τη μερα Π ηρα το γιατρό κ μου είπε οτι αν ειναι ακανόνιστες ειναι κατι το φυσιολογικό. Ανησυχούνε όταν συμβαίνουν Άννα συγκεκριμένη ώρα κ αυξανονονται.

Αχ ειμαι στην 33 και την Τρίτη εχω ντόπλερ. Κορίτσια σε λιγο θα κρατάμε τα μπεμπέ μας... Νομίζω πως είστε οι μόνες που κατάλαβαινεται πως Νοιώθω ειδικασεις που περιμένετε το πρώτο.. Νοιώθω φόβο, αγωνία, ανυπομονησία, ακόμα δε μπορώ να το συνηδητοποιησω , Νοιώθω φόβο κ άγνοια για το μετά, οτι θα μου λείψουν κ οι κλωτσιές μετά, τόσα μια τόσα πολλα μαζεμένα συναισθήματα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας και παλι!!! επιτελους ιντερνετ!!!! τοσες μερες γραφω απο κινητο και πραγματικα δεν την παλευα αλλα μεχρι την τριτη που θα ρθει το καινουργιο ρουτερ μας δωσαν τους κωδικους και μπηκαμε σημερα!!!

πηγαμε να παρουμε κατι φιλους απο το αεροδρομιο και μετα καφεδακι στον ηλιο!!!! τι ωραια!!! σημερα ηταν σαν καλοκαιρι!!! αν μπορουσα να κανω και ενα τσιγαρο θα ηταν ακομη πιο ωραια αλλα δεν πειραζει!!! οπως καταλαβαινετε καποια στιγμη θα ξανακαπνισω....:shock:

kirtiblue αφου σου λεει οκ το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ξεκουραζεσαι!!! καλη επιτυχια την τριτη, κι εγω εχω γιατρο, θα πουμε τα νεα μας!!!

μην φοβασαι ουτε για τον τοκετο, σκεψου οτι αυτη η στιγμη θα ναι η σημαντικοτερη της ζωης σου!!! και για αργοτερα ολα μια χαρα θα τα κανεις!!! θα βγει και το ενστικτο !!! ολα καλα θα πανε!!! η kidenio εχει ηδη 2 κοριτσακια και περιμενει ενα αγορακι και ενα ακομη κοριτσακι!!!

τελικα μια που ξεαγχωθηκα επιμενω να γεννησω νοσοκομειο!!! δεν φοβαμαι προς το παρον...

παντως με τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου μου λυθηκαν πολλες αποριες και πραγματικα αυτα που φοβομουν τα χω λυμενα στο μυαλο και σταματησαν να με φοβιζουν, μεγαλο πραγμα να ξερεις τι και πως!!! στην περιπτωση μου με βοηθαει να ξερω την διαδικασια, ενα μαθημα λεγοταν φυσιολογικος τοκετος και μας εδειξαν με εικονες τι γινεται ακριβως, απο την εξεταση για διαστολη μεχρι και που βγηκε το μωρο και ενω πριν θα σκεφτομουν να μην τα δω μηπως και αγχωθω κατα εναν περιεργο λογο νιωθω ηρεμη!!! τωρα μας μειναν δυο ακομη μαθηματα, περι θηλασμου, αρκετα βοηθητικο και αυτο!!!

αν θελετε μπορω να σας γραψω αρκετα πραγματα που θα βοηθησουν και για τις μαμαδες και για τα μωρα, επισης εχω και εγω μια λιστα με τα πραγματα που πρεπει να χει η βαλιτσα αλλα για δημοσιο νοσοκομειο....

kidenio δεν υπαρχει αλλη λυση, αλλιως δεν βγαινει....σε ευχαριστω παντως!!!

Νικηαντωνια και εσυ υπομονη με τα διδυμακια, κοριτσια μπορει να φαινεται βουνο η καθε μερα αλλα περναει και ολα πηγαινουν ολο και πιο καλα για τα μωρακια μας!!! οσο γινεται υπομονη!!!

Αννουλα να αραιωσεις λιγο απο την δουλεια, να πηγαινεις αν ειναι μεγαλη αναγκη, ξεκουρασου λιγο γιατι και μετα θα χει κουραση!!!

μην κανεις σαν την μαμα μου που ειμαστε 4 κοριτσια και την επιασαν οι πονοι στην δουλεια για να ξεκολλησει και μετα μην σου πω δεν σαραντηζε καλα καλα....

σας ζαλισα λιγο.....:oops:


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια διαβαζω οσα γραφετε κ νιωθω τα ιδια...κουραστηκα ν

μαλλον λιγο γιατι απο παρασκευη μ επιασε αμοκ μ δουλειες...σημερα ημασταν ολη μερα βολτες κ με το που γυρισαμε σπιτι μ επιασε ενα πλακωμα...γενικα νιωθω βαρια κ δυσκινητη...νομιζω η ψυχολογια μου λεει απο τη μθα να γεννησω να δω τη μπεμπουλα κ να κινουμαι ευκολοτερα...απο την αλλη νιωθω τυψεις...ειναι νωρις ακομη...ανσπνοη κ υπνος εξαφανιστηκαν κ εδω κ μια ωριτσα εχω συσπασεις ανα 15 λεπτο περιπου...δεν ξερω τι γινεται...επισης συχνοουρια κι ενα αισθημα οπως οταν εχεις ουρολοιμωξη...θελω ν παω τουαλετα αλλα δεν υπαρχει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Σας ζαλισα...ουφ ολα με μια ανασα θελω να τα πω...μιλαμε ως τωρα αγχος μηδεν...για τον τοκετο...αγχωνομαι που δεν τελιωσα με τη βαλιτσα...κ το σπιτι ( δεν εβγαλα ακομη κουρτινες-χαλια ειπα στη μαμα ν ρθει την αλλη εβδ για γενικη να ναι πιο φρεσκο το σπιτι) και μαλλον πρεπει ν σταματησω τη δουλεια...ελσγα ν παω κι αυτη την εβδομαδα...αχ το αγχος μου φταει κ γενικα ειμαι τοοσο ψυχραιμη...τι σου κανουν οι ορμονες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Δημητρα!!! Γιατί τέτοια ανυσηχια;;; ολά θα γίνουν έχουμε λίγο χρονο ακόμα να τελειώσουμε με όλες τις δουλείες μας!!! Εσείς τελικά μετακομισατε;;;

Ενημερωσεις τον γιατρό για τις συσπάσεις;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νίκη Αντωνία γιατί δε διαβάζεις ένα ωραίο βιβλίο να χαλαρώσεις; Εμενα απο τα αγαπημένα μου ειναι το έχετε μήνυμα στο κινητό σας. Πολυ γέλιο!!!! Κιντενιο πραγματικά γκρίνιαξε οςο θες σε νοιωθουμε!!! Αλλά εχω μια απορία γιατί δε το χω παρακολουθήσει απο την αρχή το μήνυμα...πες μου οτι εχεις τετράδυμα;;;; Θα τρελαθώ!!!! Υπομονή καλή μου....εχεις δίκιο κ ΕΣΥ, αλλά απόλαυσε το οςο μπορείς.

Μαρίνα ναι θα με ενδιέφεραν κ μένα η λίστα αν μπορείς να μας τη γράψεις.

Εγω αύριο θα πάρω τηλ. Μια κοπέλα μαία που μου άρεσε πολυ.

Mama τελικά που θα γεννήσεις;

Εγω εχω περίπου 30 συσπάσεις τη μερα Π ηρα το γιατρό κ μου είπε οτι αν ειναι ακανόνιστες ειναι κατι το φυσιολογικό. Ανησυχούνε όταν συμβαίνουν Άννα συγκεκριμένη ώρα κ αυξανονονται.

Αχ ειμαι στην 33 και την Τρίτη εχω ντόπλερ. Κορίτσια σε λιγο θα κρατάμε τα μπεμπέ μας... Νομίζω πως είστε οι μόνες που κατάλαβαινεται πως Νοιώθω ειδικασεις που περιμένετε το πρώτο.. Νοιώθω φόβο, αγωνία, ανυπομονησία, ακόμα δε μπορώ να το συνηδητοποιησω , Νοιώθω φόβο κ άγνοια για το μετά, οτι θα μου λείψουν κ οι κλωτσιές μετά, τόσα μια τόσα πολλα μαζεμένα συναισθήματα..

Θα το αγοράσω......

Ευχαριστώ κορίτσι!!!!!

Για όλα αυτά που περί γράφεις αγχώνομαι κι εγώ!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ βρε Sangre! Σκέφτομαι οτι οσο μένουν μεσα ειναι καλύτερο, αλλα ευχομαι το πολυ σε δυο εβδομαδες να έχουν βγει!

Μαμα82 μπραβο σου που είσαι ετσι αισιόδοξη κ εχεις έναν καλο λόγο για ολα!

Νικηαντωνια η αλήθεια ειναι πως τον γιατρό δεν τον βλέπω βιαστικό... Μου ειπε πως αν ολα ειναι καλα θα περιμένει μεχρι κ την 38η εβδομαδα! Ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, πως θα περιμένω σχεδόν έναν μήνα ακομη...θα προσπαθήσω να συμφωνήσουμε να περιμένουμε μεχρι τις 37 δηλ μεχρι 22 Μαΐου, ελπίζοντας πως θα θέλουν κ αυτα να βγούνε μεχρι τότε!

Μαρίνα κ εμενα θα με ενδιέφερε η λίστα της μαιας. Νομιζω πάντως οτι θα σε βοηθήσει πολυ η μαία κατα τη διαρκεια του τοκετου!

Δε νομίζω ότι υπάρχει βιαστικός γιατρός!!

Θα μας πάνε όσο πάει!!!

Και ο δικός μου δηλ το ίδιο.

Πως θα γίνει να χαλαρώσουμε λίγο γαμώτο;

Μόνο έτσι θα περάσει ο καιρός που έμεινε ο οποίος δεν είναι πολύς αλλά σε μας φαίνεται βουνό.

Που είναι η θετική μας σκέψη;;;;;οεοοοοοοο!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχ κι ομως εγω στο πρωτο καταφερα να σπασω τα νευρα του γιτρου σε συνεργασια με το βρεφος το τραβηξαμε 40 και 1 και στο τελος μου πε μπαινεις με προκληση η δεν σε αναλαμβανω χιχιχιχιχιχι! αυτος ηθελε κι εγω του λεγα αστο λιγο ακομα... ελπιζω αυτο να φιλοτημηθει να βγει μονο του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οι δευτερομανουλες που λες δεν εχουν την πολυτελεια να αγχωθουν μονο να τελειωνουν θελουν αμα κλεινεις δυωρο στις κουνιες καθημερινα τι περιμενεις;

Link to comment
Share on other sites

mama δεν ξερω...ως το απόγευμα ημουν μια χαρα...από το πρωι βολτες καφεδες φαγητο..μολις γυρισαμε αγχωθηκα και αρχισαν οι συσπασεις...γενικα δεν θελω να είμαι υπερβολικη και να τον ενοχλω...μετραω όμως από τις 9,15 ως τωρα περιπου ανα 15-20 λεπτα εχω...όχι μεγαλης δειαρκειας...sangre το συζητησες με το γιατρο??

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχ κι ομως εγω στο πρωτο καταφερα να σπασω τα νευρα του γιτρου σε συνεργασια με το βρεφος το τραβηξαμε 40 και 1 και στο τελος μου πε μπαινεις με προκληση η δεν σε αναλαμβανω χιχιχιχιχιχι! αυτος ηθελε κι εγω του λεγα αστο λιγο ακομα... ελπιζω αυτο να φιλοτημηθει να βγει μονο του

Και πως άντεξες ρε θηρίο;;; Χαρά στην υπομονή σου!!!

Υποκλίνομαι!!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...