Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Καλημέρα τσούπρες, καλή εβδομάδα!!!!:P:p

Από σήμερα αδειούχα αλλά εννοείται ήρθα γραφείο.:tongue::tongue:

Στο ΙΚΑ ξεμπέρδεψα τσακ μπαμ, βλέπετε η κοιλιά πάει πρώτη......

Mama, ευχαριστούμε για την λίστα!!!!!

Sangre, περιμένουμε τα νέα από το doppler. 150ευρώπουλα την πλήρωσα, μονοπώλιο βλέπετε στην πόλη μου. Χαλάλι όμως!!!!

Kitriblue, θα πρέπει λοιπόν να παλουκωθώ σπίτι σιγά σιγά ε αφού μπαίνω στον 8ο; Ωχ Παναγία μου και το να κάθομαι σπίτι μου φέρνει τρέλα.

Νυστάζωωωωωωω.......:shock::shock:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα Νικηαντωνια!! σε καταλαβαινω για την δουλεια... εμενα η συμβαση μου εληξε και δεν ανανεωθηκε οκτωμβριο και εμαθα οτι ειμαι και εγκυος και δεν εψαξα για δουλεια, η αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα τι να κανω και με πιασε μια ψιλοκαταθλιψη, ομως στην πορεια και με τις αλλαγες που εφερε η εγκυμοσυνη σωματικα και ψυχολογικα ειδα οτι ειναι πολυτελεια στην περιοδο αυτη να μπορεις να μεινεις σπιτι, ποσο μαλλον εσεις που δουλευετε μεχρι τωρα και εχετε κουραστει διπλα και εχετε αφησει δουλειες και ετοιμασιες που πρεπει να γινουν μεχρι την γεννα, οποτε μην το σκεφτεσαι ετσι....

κατσε σπιτι σου ξεκουρασου περισσοτερο τις πρωτες μερες, κανε χαλαρα τις δουλιτσες σου, ετοιμασου για τον ερχομο των μωρων σου και εννοειται οτι δεν πρεπει να πολυκουραζεσαι στον 8ο και αν βαρεθεις βρες κατι που σε ευχαριστει, ενα χομπι ,ενα βιβλιο, κατι για να περνας ευχαριστα τον χρονο σου

μην ξεχνας οτι μετα με δυο μωρα δεν θα χεις χρονο να κανεις τιποτα ειδικα τον πρωτο καιρο, και θα κουραστεις πολυ μεχρι να βρειτε τους ρυθμους σας....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mama τι να πω.. Ο καθένας μάλλον εχει το σύστημα του,ναι του το είπα κ μου είπε οτι ειναι κατι το φυσιολογικό, σημαίνει οτι λειτουργούν ολα σωστά, εκτός αν ειναι συστηματικές! εμενα με έβλεπε μια φορα το μήνα, τώρα ανα 20 μέρες, , αύριο παω για ντόπλερ , όποτε θα ελέγξουμε κ εκεί κ μετά απο 10 μέρες εχω ραντεβού με γιατρό. Ε κ μετά καρδιοτοκογραφο..

Μακάρι να είμαστε χαλαρές κ να πιάνουμε κουβέντα Χαχαχα.

Πάντως κ εγω κάπως έτσι θα ήθελα να το κάνω ιδανικά, όπως κ ΕΣΥ, όταν ξεκινήσουν οι συσπάσεις να μην παω αμέσως στο μαιευτηριο για να μη φάω όλο το χρόνο εκεί...αλλά βλέπουμε ...νίκηαντωνια εγω παλουκώνω μαι γιατί εχω συσπάσεις, ΕΣΥ απλά να σαι χαλαρά, όχι βόλτες με τις ώρες κ όχι πολυ ορθοστασία, ο όγδοος λέει θέλει προσοχή. ΑΑ φτιάξε ωραίο μπαλκονάκια, μάλλον βάλε το σύζυγο , κ άραξε εκεί με ωραια βιβλία!! Εγω αυτο έκανα! Αλήθεια ρε κορίτσια ψάχνω κανένα ωραίο βιβλίο μυθιστόρημα που να φεύγει νερό κ αν εχει κ γέλιο ακόμα καλυτερα, έχετε καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Δημητρα ελπιζω να είσαι καλύτερα σημερα! Μαμα ευχαριστω για τη λίστα! Μόνο αμπούλες πρεπει να κοιτάξω αν εχω. Πάντως μην άγχωνεσαι με τον τοκετό κ το γεγονός οτι θα ειναι μόνο μαία παρούσα το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Εγω ετσι γέννησα τη δεύτερη κορη μου. Στο νοσοκομείο με μια μαία κ τον άντρα μου. Η μαιευτήρας ηρθε στο τέλος οταν έβγαινε πια το κεφαλι. Ηταν ολα ήρεμα κ μου άρεσε πολυ που δεν υπήρχε συνωστισμός. Γιατι στον τοκετό της πρωτης κορης μου στο Γενεσις ηταν μεσα ούτε κ εγω ξέρω πόσοι! Κ συνεχεια μπαινοβγαίναν... Επίσης απο προσωπική άποψη θεωρώ πως η Πατσουρου ειναι εξαιρετική παιδίατρος κ καταπληκτική όσον αφορά στον θηλασμο. Τις κόρες μου τις παρακολουθεί απο τη στιγμή που γεννήθηκαν οποτε ερχόμαστε Ελλαδα κ με εχει βοηθήσει πολυ με τον θηλασμο.

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ κ για την συμπαράσταση. Για όλες τώρα αρχίζει κ γινεται πολυ κουραστική η εγκυμοσυνη. Φαντάζομαι οτι με την ζέστη στην Ελλαδα ειναι δυσκολότερα τα πραγματα. Κουράγιο κοριτσια λιγο ακόμα κ ευχομαι όλες να κρατήσουμε με υγεία τα μωράκια μας!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια! Δημητρα ελπιζω να είσαι καλύτερα σημερα! Μαμα ευχαριστω για τη λίστα! Μόνο αμπούλες πρεπει να κοιτάξω αν εχω. Πάντως μην άγχωνεσαι με τον τοκετό κ το γεγονός οτι θα ειναι μόνο μαία παρούσα το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Εγω ετσι γέννησα τη δεύτερη κορη μου. Στο νοσοκομείο με μια μαία κ τον άντρα μου. Η μαιευτήρας ηρθε στο τέλος οταν έβγαινε πια το κεφαλι. Ηταν ολα ήρεμα κ μου άρεσε πολυ που δεν υπήρχε συνωστισμός. Γιατι στον τοκετό της πρωτης κορης μου στο Γενεσις ηταν μεσα ούτε κ εγω ξέρω πόσοι! Κ συνεχεια μπαινοβγαίναν... Επίσης απο προσωπική άποψη θεωρώ πως η Πατσουρου ειναι εξαιρετική παιδίατρος κ καταπληκτική όσον αφορά στον θηλασμο. Τις κόρες μου τις παρακολουθεί απο τη στιγμή που γεννήθηκαν οποτε ερχόμαστε Ελλαδα κ με εχει βοηθήσει πολυ με τον θηλασμο.

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ κ για την συμπαράσταση. Για όλες τώρα αρχίζει κ γινεται πολυ κουραστική η εγκυμοσυνη. Φαντάζομαι οτι με την ζέστη στην Ελλαδα ειναι δυσκολότερα τα πραγματα. Κουράγιο κοριτσια λιγο ακόμα κ ευχομαι όλες να κρατήσουμε με υγεία τα μωράκια μας!

Σε ποιο μέρος είσαι κούκλα;:P:p

Το καλοκαιράκι που επιτέλους ήρθε μας ανάσανε, όπως και να το κάνουμε αλλάζει την διάθεση κάπως.;);)


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κιντενιο η αληθεια κουραστηκα κι εγω με την κοιλουκλα και τωρα που αρχιζει κι η ζεστη αντε ξεμπερδευουμε σιγα σιγα

Δεν θα μας προλάβουν οι καύσωνες, ευτυχώς!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Mama τι να πω.. Ο καθένας μάλλον εχει το σύστημα του,ναι του το είπα κ μου είπε οτι ειναι κατι το φυσιολογικό, σημαίνει οτι λειτουργούν ολα σωστά, εκτός αν ειναι συστηματικές! εμενα με έβλεπε μια φορα το μήνα, τώρα ανα 20 μέρες, , αύριο παω για ντόπλερ , όποτε θα ελέγξουμε κ εκεί κ μετά απο 10 μέρες εχω ραντεβού με γιατρό. Ε κ μετά καρδιοτοκογραφο..

Μακάρι να είμαστε χαλαρές κ να πιάνουμε κουβέντα Χαχαχα.

Πάντως κ εγω κάπως έτσι θα ήθελα να το κάνω ιδανικά, όπως κ ΕΣΥ, όταν ξεκινήσουν οι συσπάσεις να μην παω αμέσως στο μαιευτηριο για να μη φάω όλο το χρόνο εκεί...αλλά βλέπουμε ...νίκηαντωνια εγω παλουκώνω μαι γιατί εχω συσπάσεις, ΕΣΥ απλά να σαι χαλαρά, όχι βόλτες με τις ώρες κ όχι πολυ ορθοστασία, ο όγδοος λέει θέλει προσοχή. ΑΑ φτιάξε ωραίο μπαλκονάκια, μάλλον βάλε το σύζυγο , κ άραξε εκεί με ωραια βιβλία!! Εγω αυτο έκανα! Αλήθεια ρε κορίτσια ψάχνω κανένα ωραίο βιβλίο μυθιστόρημα που να φεύγει νερό κ αν εχει κ γέλιο ακόμα καλυτερα, έχετε καμία πρόταση;

Βόλτες δεν κάνω γιατί βαραίνει η κοιλιά χαμηλά και την πέφτω αμέσως.

Γενικά δεν πολυκινούμαι, ελάχιστα θα έλεγα.

Η μπαλκονάρα μου είναι έτοιμη!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας και παλι!!! εγω ξαναξεκινησα να διαβαζω παλια κλασικα βιβλια οπως ο αλχημιστης πχ αλλα μπορεις να πας και στην βιβλιοθηκη της περιοχης σου και να ριχνεις μια ματια και να κανεις και την βολτα σου!!!

kidenio εσεις τι καιρο εχετε εκει;;; κι εγω το σκεφτομαι σαν παιδιατρο να εχω την πατσουρου αλλα εχω και ενα βιβλιο του Παπαβεντζη που επισης ειναι πολυ καλος και ειναι και αυτος θεσσαλονικη, θα δουμε.....

ε μια ζεστουλα θα την φαμε αλλα οχι πολυ ελπιζω...

Νικηαντωνια ηρθε η μανουλα σου;;;

ρε κοριτσια ειδικα εσεις που ειστε στο καφε απο την αρχη: μιλατε με τα υπολοιπα κοριτσια στο φεισμπουκ;;; ειναι ολες καλα;;;

ουτε το πινακακι μας δεν ανανεωσαμε....:(


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες.

πω πω πβ πολλα γραψατε απο χθες.ευχομαι ολοψυχα ολες να ειστε καλα και οποιες

εχετε εξετασεις καλα αποτελεσματα.επισης οσες δεν αισθανοσασταν καλα γρηγορα

να πετατε.εγω το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα απο το ζαχαρο.κ αυριο καρδιοτοκογραφημα.

σημερα τι τελεια μερα .μου δωσατε ιδεα.οσες μερες θα καθομαστε μπαλκονακι και

βιβλιαρακι.αυριο λεω να κανω κ την βαλιτσα.ειδα κ τις λιστες σας πολυ χρησιμες.

ολο το παω απο αυριο σε αυριο.

καλο απογευμα σε ολες κοριτσαρες.κ οτι καλυτετο στην καθεμια ξεχωριστα.

φιλακια στις κοιλιτσες σας.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια Ελβετία ειμαι κ μας εχει σαπισει στη βροχή!

Μαμα στον Παπαβεντση πηγαίνει μια φίλη μου τα παιδια της κ επίσης ειναι πολυ ευχαριστημένη! Κ εγω εχω διαβάσει δυο βιβλία του κ όντως ειναι καταπληκτικά!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...