Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Καλημερα ! Dimitra κ Άννα ευχαριστώ για τις ευχές! Εύχομαι τα καλυτερα σε όλες!!! Σημερα ειμαι με το ρολόι απο τις 7 το πρωί κ μετράω συσπάσεις , μιας κ δε μπορώ να κοιμηθώ Χαχαχα. Καλα Πάει νομίζω. Να σας πω την αλήθεια κορίτσια νομίζω οτι για ολα φταίει το άγχος , κ που να δούλευα κιόλας...απο την άλλη μου ειναι δύσκολο ρε παιδί μου να κάθομαι συνέχεια...εχτές ας πούμε μιας κ δε πήγαμε πουθενά έβαλα τον αντρουλη μου κατέβασε κουρτίνες, ξανανεβασε κουρτίνες, 4 πλυντήρια έβαλα!! Στο τέλος μου την είπε κ είχε δίκιο...

Άννα μου ολα καλα θα πάνε θα δεις. Κ εγω αυτο που λέω συνέχεια ειναι να πάνε ολα κάλα, τις ίδιες αγωνίας έχουμε όλες. Νικη Αντωνία ποσό εβδομάδων είσαι; Εγω δεν εχω πρηξίματα αλλά εχω πόνους στην πλάτη κ στις πατούσες. Κορίτσια πολυ ζέστη!! Ίδρωναν όλο το βραδυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα ! Dimitra κ Άννα ευχαριστώ για τις ευχές! Εύχομαι τα καλυτερα σε όλες!!! Σημερα ειμαι με το ρολόι απο τις 7 το πρωί κ μετράω συσπάσεις , μιας κ δε μπορώ να κοιμηθώ Χαχαχα. Καλα Πάει νομίζω. Να σας πω την αλήθεια κορίτσια νομίζω οτι για ολα φταίει το άγχος , κ που να δούλευα κιόλας...απο την άλλη μου ειναι δύσκολο ρε παιδί μου να κάθομαι συνέχεια...εχτές ας πούμε μιας κ δε πήγαμε πουθενά έβαλα τον αντρουλη μου κατέβασε κουρτίνες, ξανανεβασε κουρτίνες, 4 πλυντήρια έβαλα!! Στο τέλος μου την είπε κ είχε δίκιο...

Άννα μου ολα καλα θα πάνε θα δεις. Κ εγω αυτο που λέω συνέχεια ειναι να πάνε ολα κάλα, τις ίδιες αγωνίας έχουμε όλες. Νικη Αντωνία ποσό εβδομάδων είσαι; Εγω δεν εχω πρηξίματα αλλά εχω πόνους στην πλάτη κ στις πατούσες. Κορίτσια πολυ ζέστη!! Ίδρωναν όλο το βραδυ!!

Καλημέρα!!!!

Και που να δεις από Δευτέρα που θα έχει καύσωνα.

29w 6d είμαι. Μέχρι τέλη Ιούνη αν τα καταφέρω έχω καιρό.

Μπράβο στον σύζυγο, άξιος. Δεν πειράζει ας κάνουν κι αυτοί κάτι παραπάνω!!

Κοτζαμ παιδιά τους κάνουμε.:tongue::tongue:

Όσο για το άγχος, πονεμένη ιστορία!!εγω δεν μπορώ να το διαχειριστώ με τίποτα.

Θαυμάζω αυτές που είναι χαλαρές!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;; χάθηκα λίγο γιατί απο το κινητό είναι λίγο σπαστικο!!! Θα αποκατασταθεί το ιντερνέτ απο βδομάδα και θα είμαι πίσω δρυμιτερη!!! Χαχα!!!

Kirtieblue ξεκουρασου όσο μπορείς!!! Μην σκέφτεσαι πραγματα που σ αγχωνουν και επειδή καταλαβαίνω οτι να είσαι μεσά συνέχεια ειδικα τώρα που ανοίγει ο καιρός και να μην μπορείς να κανεις τίποτα ώρες ενα Κάλο βιβλιο η τέλος πάντων ενα χόμπι για να περνάει ευχάριστα ο χρονος σου!!! Και εμένα μου στοιχίζει που δεν δουλεύω για να μην σκέφτομαι κιόλας άλλα απο την αλλη είμαστε τυχερες που μπορούμε να μένουμε σπίτι την περίοδο εγκυμοσύνης!!! Γιατί τόσες συσπάσεις;;; μαγνήσιο πινεις;;; εμένα μου το αύξησε στα 5 χάπια και μου είπε να μην κάνω γενικά τίποτα για να μην εχω συσπάσεις αλλά μετα την 36η εβδομαδα να περπαταω Πόλυ και δουλείες και γενικά οτι μπορω να βοηθήσω να κατέβει όσο γίνεται για να γεννησω εύκολα!!!

Κι εμένα ο άντρας μου βοηθάει πολύ!!! Απο την αρχή και γενικά αγχωνεται για μένα και κανει πολλά ο κάλος μου!!! Εννοείται οτι και μεις κάναμε κουρτίνες!!! Χαχα λίγο πολύ όλες τα ίδια!!! Ευτυχώς που άλλαξαν οι καιροί και οι άντρες βοηθαν τις γυναίκες τους!!!

Σήμερα άκουσα που γέννησε μια κοπελα που ειχαμε δυο βδομάδες διαφορά!!! "Ζηλεψα" με την καλη έννοια και προσπαθούσα να νιώσω τα συναισθήματα!!! Απο την μια την ανακούφιση και την σωματική και του οτι ολά πήγαν καλά και απο την αλλη το συναίσθημα της μητρότητας!!! Άντε κορίτσια όλες με το καλό!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το πρήξιμο φταίει σίγουρα και η κορτιζόνη σε συνδοιασμο αλάτι ζάχαρη, εγώ δεν πρηστηκα μπορω να πω αλλά ο γιατρός μου είπε να προσέχω απο δω και πέρα γιατί θα βάλω απότομα κίλα και θα πρηστω!!! Να κόψω αλάτι σίγουρα!! Επίσης ζεσταινομαι παρα πολύ την τελευταια εβδομαδα ευτυχώς δεν θα φάμε όλο το καλοκαίρι!!!

Kyoya πήρες τελικά αδεία απο την δουλεια ;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;;

Καλημέρα, εγω πάντως 2-3 μέρες τώρα νιώθω εξαντλημένη, δεν έχω δύναμη και θέλω να είμαι ξάπλα.!!!

Δεν ξέρω τι σκατά έχω πάθει. Νομίζω ότι το άγχος μου με έχει ρίξει πολυ.:(


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγω απλα ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.... Εχω ραντεβού την τριτη με τον γιατρό κ πραγματικά ελπιζω να μου πει οτι κατι γινεται... Οι ορμόνες μου έχουν χτυπήσει κόκκινο κ εχω γίνει τοσο ευερεθιστη που δεν λέγεται! Τα εχω ετοιμάσει ολα! Η κοιλια μου εχει λάβει εξωπραγματικές διαστάσεις κ εχει πλέον δυσκολία να κινηθώ.... Συγγνώμη για το ξέσπασμα γκρίνιας αλλα θα σκάσω!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!mama εχω μάλλον πολλές συσπάσεις γιατί δεν καθόμουν καθόλου κάτω! Όλο οδήγηση βόλτες κ ψώνια...παίρνω μαγνήσιο 1 την ημέρα, αλλά δε μου το αύξησε, μου είπε να χαλαρώσω κ να κααααααθομαι οςο μπορώ. Εχτές ειχα περίπου στις 30 συσπάσεις αλλά ακανόνιστα τελείως κ δεν κρατούσαν ούτε λεπτό. Αγχώθηκα πολυ...σημερα καθισιό πάλι.κ όπως δείχνει πολυ καλυτερα γιατί εχω κανει απο το πρωί μονο 3. Εχει έρθει μανουλα κ μου έφτιαξε τα μπαλκόνια!! Αχ μανουλες γλυκιές ποσό απαραίτητες μας ειναι.

Πολυ ζέστη κορίτσια πολυ ζέστη. Σε καταλαβαίνω mama τα συναισθήματα σου...κοντοζυγώνει με κ εμείς !! Νικηαντωνια υπομονή κ ΕΣΥ. Μακάρι να γεννησεις οςο πιο αργά γινεται να πάρεις όσες περισσότερες βδομάδας μπορείς.

Ρε κορίτσια αισθάνεστε εσείς σαν μπούκωμα απο κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι!!! Κορίτσια μου σήμερα απο οτι φαίνεται δεν είναι καλη μέρα ε;;; υπομονή!!! Σκεφτείτε τα μωρακια και πάρτε δυναμη!!!

Εγώ σήμερα εκανα μουσακά μεταφύτεψαν κάποια λουλουδακια και γενικά έχει φιαξει η διάθεση μου με το που άνοιξε ο καιρός!!! Φυσικά κι εγώ έχω γίνει δυσκίνητη και νιώθω και ακόμα πιο χοντρή άλλα δεν το αφήνω όσο γίνεται να με επηρεάσει!!! Μερικές φορες έχω νεύρα και απανταω απότομα στον άντρα μου αν όμως μου πει κάτι χαζό όχι εντελώς στα καλά καθουμενα...μετανιώνω και ζητάω συγνώμη απο την αλλη ο άντρας μου δεν έχει καταλάβει οτι φταίνε οι ορμόνες και με κοιτάει σαν εξωγήινο!! Απο την αλλη το μικρο αλιενακι που έχω μέσα μου ζωιρεψε και με τεντώνει!! Παιρνει διαφορά σχήματα η κοιλία και ώρες ώρες με πονάει!!!

Kirtiblue είναι αρκετές οι συσπάσεις, του το ξαναειπες του γιατρού;;; μην κανεις τίποτα κάτσε καναπέ και δινε εντολές!!! Εμένα ο δικός μου απο οτι κατάλαβα θέλει να μην έχω καθόλου συσπάσεις μέχρι την 36 εβδομαδα μετα θεωρεί οτι οποτε γεννησω είμαι καλυμμένη και δεν φοβάται

Kidenio με τα δίδυμα και σε αυτές τις εβδομαδες φαντάζομαι ποσο κουραστικές.....κάνε λίγο υπομονή πραγματικα δεν ξέρω τι άλλο να σου πω!!!

Νικηαντωνια μπορεί να φταιει η αλλαγή καιρού που νιώθεις έτσι, δεν πειράζει ξεκουρασου όσο χρειάζεται, κοιμησου όσο μπορείς εφόσον ο οργανισμός σου το χρειαζεται

Εγώ νιώθω κάτω τσιμπημα- τσούξιμο ώρες ώρες γενικά πιέζει το Μπεμπέ και ζεσταινομαι παρα Πόλυ σε σημειό λιποθυμιας


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσαρες.

υπομονη θελει και καλη ξεκουραση .ειναι κ που μπαινουμε στην τελικη ευθεια .

με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια μας.αυτο το τριημερο ενοιωσα να ξεκουραζομαι κ να απολαμβανω το σπιτι μας ακομα κ στις δουλειες.μετα την δουλεια τι να πρωτοπρολαβεις.λεω απο βδομαδα να αραιωσω απο δουλεια.

αυτο με την ζεστη το βιωνω εντονα.χθες βραδυ ειδικα ξυπνησα μουσκεμα.

κ η κοιλιτσα τσιτα.η μπεμπα παει κ σφινωνει τερμα στον θωρακα κ η αναπνοη

γινεται με δυσκολια.το καλο εινσι οτι δεν εχω πρηξιματα.απο κατω νιιωθω μονο πολυ βαρος καποιες στιγμες οταν ειμαι ακινητη πολυ ωρα.

και αυτος ο υπνος ελαχιστος κ πολλες σβουρες ,οσο γινεται με τον ογκο βεβαια.

η καημενη η μπουμπου ναυτια θα εχει

απο αυριο λεω να ετοιμουμε βαλιτσουλα.

αχ κοριτσακια ελπιζω για ολες μας να ερθει η ωρα του τοκετου με τις καλυτερες

συνθηκες.φιλακια κ καλο μεσημερι σε ολες.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια!!!τι κάνετε???εμεις μια χαρα μεγαλώνουμε 2,700 ο μπεμπης.Μίλησα με την μαία μου την Παρασκευή και θα βρεθουμε αύριο ξανά.Επέλεξα να έχω δική μου για να αισθάνομαι πιο άνετα την ώρα της γέννας.Είχα ετοιμάσει τις βαλίτσες αλλα μου έκανε αυτη μια λίστα και μου λείπουν 2-3 πράγματα που θα τα αγοράσω αύριο.Τώρα που μπήκα στον μήνα μου είπε να κάνω μασάζ στις ρώγες και να τις πιέζω.Μου το έκανε και βγήκε λίγο υγρό.

Αντε να περάσουν οι μέρες!!!!!Πολύ ωραίος καιρός και βλέπω τη θάλασσα και δεν κρατιέμαι.Αρχες Μαιου αρχιζα μπανάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγω απλα ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.... Εχω ραντεβού την τριτη με τον γιατρό κ πραγματικά ελπιζω να μου πει οτι κατι γινεται... Οι ορμόνες μου έχουν χτυπήσει κόκκινο κ εχω γίνει τοσο ευερεθιστη που δεν λέγεται! Τα εχω ετοιμάσει ολα! Η κοιλια μου εχει λάβει εξωπραγματικές διαστάσεις κ εχει πλέον δυσκολία να κινηθώ.... Συγγνώμη για το ξέσπασμα γκρίνιας αλλα θα σκάσω!

Πραγματικά απορώ τι θα σου πει. Δε νομίζω να στα πάρει αν δεν περάσουν 2 εβδομάδες ακόμα. Ωχ Παναγία μου!!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

κιντενιο μην αισθανεσαι τυψεις ξεσπασε και γκρινιαξε όσο μπορεις ειναι φυσικο ελα σε πολυ λιγο θα χεις ξεμπερδεψει... το καταλαβαινω πως ειναι ανυποφορο μπαινε και γραφε οτι θες για να ξεσπασεις καλη μου... Σε λιγο θα χεις 4 πιτσιρικια ειμαι σιγουρη πως ο γιατρος σου θα διαλεξει για σενα το καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ βρε Sangre! Σκέφτομαι οτι οσο μένουν μεσα ειναι καλύτερο, αλλα ευχομαι το πολυ σε δυο εβδομαδες να έχουν βγει!

Μαμα82 μπραβο σου που είσαι ετσι αισιόδοξη κ εχεις έναν καλο λόγο για ολα!

Νικηαντωνια η αλήθεια ειναι πως τον γιατρό δεν τον βλέπω βιαστικό... Μου ειπε πως αν ολα ειναι καλα θα περιμένει μεχρι κ την 38η εβδομαδα! Ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω, πως θα περιμένω σχεδόν έναν μήνα ακομη...θα προσπαθήσω να συμφωνήσουμε να περιμένουμε μεχρι τις 37 δηλ μεχρι 22 Μαΐου, ελπίζοντας πως θα θέλουν κ αυτα να βγούνε μεχρι τότε!

Μαρίνα κ εμενα θα με ενδιέφερε η λίστα της μαιας. Νομιζω πάντως οτι θα σε βοηθήσει πολυ η μαία κατα τη διαρκεια του τοκετου!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...