Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

μα βρε κορίτσια ξερετε τι αναρωτιέμαι εσεις που ηδη εχετε 1-2 παιδακια τι κανετε?? εμενα η μαμα είναι 70χλμ μακρια ερχεται βεβαια αλλα δεν είναι εδώ κάθε μερα...η πεθερα εδώ βοηθαει η γυναικα δεν μπορω να πω ((μαγειρεμα) και παλι δεν προλάβαινα με δουλεια και σπιτι και αντρα που βοηθα επισης (ας μην είμαι αχαριστη!)Δηλαδη στο 2ο 3ο παιδακι τι γινεται?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Πωπωωωω χαμος????εχω να διαβασω μπολικα, ελπιζω ολες να ειστε καλα και καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενουν εξετασεις ή θα κανουν doppler αυτες τις ημερες, εγω την τεταρτη εχω και ενα ανχος το εχω! κατι πηρε το ματι μου για συσπασεις...μηπως ηρθε η ωρα να αραξετε?????Κοριτσια δεν εμεινε πολυ, καντε υπονομη και ξεκουρασει, εγω η αληθεια ειναι δεν ξερω αν εχω συσπασεις, το μονο που νιωθω καποια βραδια ειναι πονους περιοδου αλλα για ελαχιστα δευτ. κατι βουναλακια που εχω ωρες ωρες νομιζω οτι ειναι ο μπεμπης:confused:

Με τοση ζεστη και την θαλασσα διπλα δεν κρατιεμαι θελω να κανω την βουτια μου...θα ρωτησω την τεταρτη τον γιατρο να δω τι θα μου πει...λογικα θα φαω κραξιμο!!:cool:

Kidenio σε ποιο μερος της ελβετιας???? ειναι ο αδερφουλης μου εκει και μου λειπει πολυ!!!!!και εκεινος μου ειπε οτι εχετε χαλια καιρο...ζηλευει το καλο μου τωρα που εχουμε καλο καιρο.:cry: μακαρι να μπορεσει να ερθει οταν θα γεννησω!!!!φιλακια σε ολες


BXYXp3.png
Link to comment
Share on other sites

μα βρε κορίτσια ξερετε τι αναρωτιέμαι εσεις που ηδη εχετε 1-2 παιδακια τι κανετε?? εμενα η μαμα είναι 70χλμ μακρια ερχεται βεβαια αλλα δεν είναι εδώ κάθε μερα...η πεθερα εδώ βοηθαει η γυναικα δεν μπορω να πω ((μαγειρεμα) και παλι δεν προλάβαινα με δουλεια και σπιτι και αντρα που βοηθα επισης (ας μην είμαι αχαριστη!)Δηλαδη στο 2ο 3ο παιδακι τι γινεται?????

Η kidenio νομίζω μπορει μόνο να μας πει!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει παρει αδεια ο αντρας μου και με βοηθαει με τις δουλειες γιατι το μαγκακι θελει παντα και μονο μαμα αντε κανα μπανιο και καμια πανα ο μπαμπας μονο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άστο Δήμητρα αυτο αναρωτιέμαι κ εγω , ωραια εμείς καθόμαστε στους καναπέδες μας, οι γυναίκες οι οποίες έχουμε κ άλλο παιδάκι κάνουνε ;;;; Νομίζω οτι ειναι ηρωίδες . Μπράβο sangre !!! Τι εβδομάδα είσαι;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!πως είστε? για συπάσεις διαβάζω και εγώ μία από τα ίδια!

sangre μου μια χαρά το μαγκάκι νούμερο 2! άντε ελπίζω να βγει γρηγορότερα αυτός και να μην ακολουθήσει τον μεγάλο του αδερφό!

και εγώ μόνο την βαλίτσα έχω να ετοιμάσω σιγά σιγά και ξεμπέρδεψα με τις δουλειές.

εγώ που έχω ήδη ενα παιδάκι και δουλειά και σπίτι κλπ έχω να σας πω πως είναι ναι μεν πιο ζόρικα τα πράγματα αλλά όχι και ακατόρθωτα.

mama82 η αλήθεια είναι πως κάποια κορίτσια έχουν εξαφανιστεί και από το fb και δεν ξέρουμε αν γέννησαν, πως είναι κλπ... ελπίζω όλες τους να είναι καλά!

πολύ χρήσιμες και οι λίστες σας κορίτσια, θα μου δώσει και η μαία του γιατρού μου στο επόμενο ραντεβού (στις 15 του μήνα θα πάω)και θα την γράψω και εδώ.

kidenio περιμένουμε νέα σου οπωσδήποτε από τον γιατρό! λες να έφτασε η ώρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ παλι μανουλες.

Dimitra να προσεχεις απο εδω κ περα κοριτσακι μου.

Kidenio ολα καλα να ειναι σου το ευχομαι ολοψυχα.

sangreluna μπραβο που ολα ειναι καλα.

αχ κοριτσια θελω πολυ να σας πω για το εφιαλτικο απογευμα μου αλλα ευτυχως με μικρο Κακο.

καταρχην το ζαχαρο ολα καλα 75.

κλεινω που λετε το απογευμα απο εδω κ παω για μπανακι.εχω τελειωσει κ εκει που παω νσ ανοιξω την καμπινα της ντουζιερας εε κλασματα πεφτει η πορτα κ γινεται εκατο θλιψαλα.εχω μεινει παγωτο αιματα παντου και δεν μπορω να συνειδητοποιησω απο που τρεχει αιμα.τρεχει ο ανδρας μου με βγαζει κ αρχιζει να με καθαριζει σιγα σιγα.εχω αρκετες πληγες σε χερια κ ποδια αλλες μεγαλς αλλες μικρες αλλ το αιμα εχει σταματησει.απο την αλλη μιλησα με την κοπελα που μας το εκανε κ λεει αν δεν σπαστει ετσι κ πεσει σε μεγαλα κομματια τοτε τελειωνεεις αμεσως.η βλακεια εγινε στο ψησιμο λογικα γιατι ουτε χρονος δεν περασε.

τελός κάλο ολα καλα.

Φοβηθηκα τοσο για την μπεμπουλα μου με τοσα αιματα.αν κ σντεδρασα ψυχραιμα αλλα με τοσο αιμα.η καημενη η μανουλα μου κοντεψε εγκεφαλικο να παθει μεχρι νσ ερθει μενει παραδιπλα να ερθει να βοηθησει.μετα που ηρεμησαμε μου λεει ναι μεν μου ειπες στο τηλεφωνο να μην ανησυχω αλλα ποτε λεει δεν λεμε την αληθεια.

και ολα καλα.

η μπεμπουλα ξαναζωηρεψε.

ισως επειδη απο ενστικτο εκειη την στιγμη σρχισα να της μιλαω συνεχεια.

αυτα λοιπον αισιο αν και λιγο παραπανω σημαδεμενη τελος :)

καλο βραδυ μανουλες κ αλλο κακο να μην μςς βρει.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει παρει αδεια ο αντρας μου και με βοηθαει με τις δουλειες γιατι το μαγκακι θελει παντα και μονο μαμα αντε κανα μπανιο και καμια πανα ο μπαμπας μονο

Πόσο χρόνων είναι ο μικρός σου;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κ παλι μανουλες.

Dimitra να προσεχεις απο εδω κ περα κοριτσακι μου.

Kidenio ολα καλα να ειναι σου το ευχομαι ολοψυχα.

sangreluna μπραβο που ολα ειναι καλα.

αχ κοριτσια θελω πολυ να σας πω για το εφιαλτικο απογευμα μου αλλα ευτυχως με μικρο Κακο.

καταρχην το ζαχαρο ολα καλα 75.

κλεινω που λετε το απογευμα απο εδω κ παω για μπανακι.εχω τελειωσει κ εκει που παω νσ ανοιξω την καμπινα της ντουζιερας εε κλασματα πεφτει η πορτα κ γινεται εκατο θλιψαλα.εχω μεινει παγωτο αιματα παντου και δεν μπορω να συνειδητοποιησω απο που τρεχει αιμα.τρεχει ο ανδρας μου με βγαζει κ αρχιζει να με καθαριζει σιγα σιγα.εχω αρκετες πληγες σε χερια κ ποδια αλλες μεγαλς αλλες μικρες αλλ το αιμα εχει σταματησει.απο την αλλη μιλησα με την κοπελα που μας το εκανε κ λεει αν δεν σπαστει ετσι κ πεσει σε μεγαλα κομματια τοτε τελειωνεεις αμεσως.η βλακεια εγινε στο ψησιμο λογικα γιατι ουτε χρονος δεν περασε.

τελός κάλο ολα καλα.

Φοβηθηκα τοσο για την μπεμπουλα μου με τοσα αιματα.αν κ σντεδρασα ψυχραιμα αλλα με τοσο αιμα.η καημενη η μανουλα μου κοντεψε εγκεφαλικο να παθει μεχρι νσ ερθει μενει παραδιπλα να ερθει να βοηθησει.μετα που ηρεμησαμε μου λεει ναι μεν μου ειπες στο τηλεφωνο να μην ανησυχω αλλα ποτε λεει δεν λεμε την αληθεια.

και ολα καλα.

η μπεμπουλα ξαναζωηρεψε.

ισως επειδη απο ενστικτο εκειη την στιγμη σρχισα να της μιλαω συνεχεια.

αυτα λοιπον αισιο αν και λιγο παραπανω σημαδεμενη τελος :)

καλο βραδυ μανουλες κ αλλο κακο να μην μςς βρει.

Ο Χριστός κι η Παναγία!!

Καλά έτσι εύκολα σπάνε οι καμπίνες; Έχουμε κι εμείς στο wc μας.

Δε νομίζω ότι θα ξανά κλείσω την πόρτα.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι!!!

πωπω Αννα!!! τα παιξα με το που το διαβασα!!! ευτυχως εισαι καλα και εσυ και η μικρουλα σου!!!! ουτε να το φανταστω.....ξεκουρασου τωρα και ηρεμησε!!!

Δημητρα ευτυχως ολα καλα και για σενα, εγω στο ειπα για την δουλεια, οσες δουλευετε καιρος να ξεκουραστειτε!!! κι εγω κανω δουλειες στο σπιτι και οταν δεν νιωθω καλα μετα κανω τον σταυρο μου, πρεπει να βαλουμε μετρο μαλλον

και εμενα ειναι κατι μερες μεγαλυτερη μην αγχωνεσαι μαλλον θα βγουν θρεφταρακια τα κοριτσια μας!!!

αυτες που εχουν και αλλα παιδια πραγματικα μπραβο!!! ειδικα αν ειναι μικρα που δεν μπορεις να πεις κατι για να καταλαβουν εστω και λιγο...

Kidenio ευτυχως ολα καλα, θα περιμενουμε τι θα πει ο γιατρος αυριο!!!

cristab και εσυ συσπασεις ε;;; ξεκουραση οσο γινεται κοριτσια

μονο εγω δεν εχω συσπασεις αλλα με τοσο μαγνησιο πως να κανω;;; ευτυχως βοηθαεικαι στην τουαλετα;)

εγω εχω αυριο γιατρο, αντε να δουμε ποσο μεγαλωσαμε!!!

Sagreluna να χαιρεσαι το παιδακι σου!!! μπραβο και για το ντομπλερ!!! ποσο βαρος πηρε το μωρο;;;

Ζουζου και εσυ εχεις να φανεις λιγες μερες!!! οι πονοι περιοδου θεωρουνται συσπασεις;;; τα βουναλακια και γενικα τα τεντωματα ειναι το μωρο αυτες τις μερες με εχει τεντωσει και εμενα!!! χαλαλι!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχει λιγη ωρα που γυρισαμε απο το μαθημα περι θηλασμου, μας απομενει ενα ακομη την τεταρτη και ολοκληρωσαμε τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου!!!

θα σας γραψω αναλυτικα αν θελετε....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...