Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αυτό κάνω Βίκυ μου, την ημέρα καθόλου πια, το βράδυ για να κοιμηθεί μόνο και αν ξυπνήσει κάποια στιγμή δίνω μέχρι και πριν της 8:00 το πρωί. Γάλα φρέσκο την αηδιάζει τελικά.... δοκίμασα και Hemo. Μου έμοιασε σ' αυτό ρε γμτ...

προσπαθώ να της δίνω τυράκι, νουνού γκούντα που υποτίθεται ότι είναι πλούσιο σε γάλα.... 1 φέτα = 1.5 ποτήρι γάλα διαφημίζουν... τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό...

Και γιαούρτι θα έπρεπε αλλά δείχνει να μην το προτιμά κι αυτό...

Ναι Αγγελικούλα μου....

Σιγά σιγά θα το παλέψεις!

Εσύ ξέρεις!

Μια από τα ίδια και με τον γελαστό! Ούτε να το φτύσει το γάλα, το γιαούρτι και το τυρί.....ακόμη....παρά τις προσπάθειές μου!

Γεια σου Ειρηνάκι μου!

Μια από τα ίδια το Σαβ/κο! Αλλά αυτή τη φορά επιβλήθηκα στον εαυτό μου, τα παράτησα όλα και βγήκα για καφέ!:P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!!!

Είπαμε, όπου ελεύθερος χρόνος, μονοπωλούμαι από τα μωρά μου... Γι' αυτό κ τρώω εξαφανιζόλη κ επανέρχομαι εργάσιμες ημέρες κ ώρες!!

Αγγελική με 'γεια το καθισματάκι!! Τελικά ποιο πήρατε? Λοιπόν για τις συσπάσεις δεν γνωρίζω. Μίλα με τον γιατρό σου ή στείλε μνμ στις "Απανταχού θηλάζουσες" στο φβ για να πάρεις απόψεις. Αλλά αφού ηρέμησες, οκ. Σχετικά με το γάλα, μπορείς να δώσεις άλλα πράγματα - όπως σωστά κάνεις - σε αντικατάσταση του γάλακτος. Χωρίς τύψεις που ίσως δεν πίνει τόσο γάλα. Εδώ είχα διαβάσει ότι ακόμα κ από το παγωτό και την σοκολάτα τα παιδιά παίρνουν ασβέστιο. Χωρίς να σημαίνει ότι μόνο τέτοια θα καταναλώνουν :tongue:, απλά ο σκοπός του άρθρου ήταν ότι το γάλα δεν είναι η μοναδική πηγή ασβεστίου. Τα μικρά μας στην καθημερινότητά τους καταναλώνουν αρκετό ασβέστιο, κρυμμένο σε τροφές.

Ειρήνη θηριάκι μου! Μέχρι πότε θα πηγαίνεις ΙΕΚ? Θυμάμαι ότι η εργασία σου είναι εποχική, μέχρι πότε όμως θα σκοτώνεσαι και για τα 2? Απορία έχω, όχι πως δεν τα καταφέρνεις, απλά ερωτώ :tongue:.

Vasdeli καλά έκανες, οι δουλειές μπορούν να περιμένουν. Άσε που δεν τελειώνουν ποτέ!

Τι να πω κ εγώ η ακαμάτρα που με έχει φάει ο έρως κ πάει ο ελεύθερος χρόνος που έκανα δουλειές κ τώρα παλεύω να κάνω την ημέρα 28 ώρες μήπως κ προλάβω κάτι αλλά δεεεεεεν. Κ μένουν πίσω οι δουλειές κ κάνω πασαλείμματα για το "Θεαθήναι" αλλά ... ας όψεται...

Fire Fire είσαι εδώ??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Τι πράγμα είναι αυτό με το γάλα βρε Βίκυ;

Ειρήνη κι εμείς έτσι τρέχουμε συνήθως το ΣΚ. Αυτή τη φορά όμως κι εμείς ξεδώσαμε, πήγαμε Εκπτωτικό χωριό, ήπιαμε καφέ, τσιμπήσαμε, πήραμε ψαράκια στην επιστροφή, μαγείρεμα και μετά σε σπίτι φίλων μας...

Την Κυριακή χαλαρά, μαγείρεμα και μετά η μέρα αφιερωμένη στη μικρή, κούνιες κλπ παιχνίδια. Μα τόσες εβδ όλο κάτι κανονίζαμε και Παρασκευή βράδυ αρρώσταινε ή ο Αλεξ ή η μικρή, παραλίγο βέβαια να γίνει και αυτή την Παρασκευή, αλλά τη γλυτώσαμε......

Κλειώ Besafe πήραμε τελικά, to izi combi, τα σκάσαμε αλλά χαλάλι!

Ερωτευμενάκι!!!!! Σκόρδα!!!!!!!!!!

Σήμερα έχουμε παιδίατρο, μετά από 6 μήνες........


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι μου κανετε?

κλειω!!!!!!!!!!!!!!!σε εφαγε ο ερωτας!!!!!!!!!!!!!!!που ειναι μαρη το μειλ που μου εστειλες????μπηκα κ εγω ολο χαρα σημερα οτι θα μπορεσω επιτελους να σας παρακολουθησω κ στο φεις....αλλα μπα....

βικακυ κ εμενα μου περασε η σκεψη για καφε το σαβββατο αλλα,οπως ηλθε εφυγε!!!μπηκα στις 09.00 κουζινα κ βγηκα στις 16.00 για μαγειρεματα κ δουλιτσες....κ να σκευτειτε ειχα κανει κ παραμονη(παρασκευη )αρκετες...

κλειω μεχρι 15/12 ειναι η συμβαση!!αλλα να σου πω μακαρι να ηταν μεχρι 15/02 ωστε να μπορουσα μετα να βγω κ ταμειο ανεργειας...

αγγελικουλα μπραβο που βολταρετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!παντα καλα να περνατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια κ απο μενα!

για αρχη,θελω να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σ ολους τους οδηγους αντρες γυναικες που οταν δουν γυναικα με καροτσι σταματανε,κανουν πισω,δινουν προτεραιοτητα κτλ κτλ για να περασει απο καποιο δρομο που ξεχασαν να βαλουν διαβαση..

εμεις οι ελληνες λοιπον δεν ειμαστε τοσο σκατ..δες,οχι ολοι οχι στα παντα!

μπραβο κ παλι μπραβο

τα νεα μας ειναι λιγοστα,λιγο ρουτινα οσο χαλαει ο καιρος αλλα ενταξει δεν παραπονιομαστε,φαγαμε ηλιο με το κιλο το καλοκαιρι!

επισης εχουμε την υγεια μας,βασικο κ αυτο ε??

εγω ειμαι λιγο πεσμενη σωματικα,νομιζω μου λειπει η γυμναστικη! πολυ θα θελα να παω ενα γυμναστηριο να ξεκουνηθω λιγο..ειδωμεν

σας φιλω ολες γλυκα

ps πολυ καλες πηγες ασβεστιου ειναι κ το ταχινι-αμυγδαλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!

καλώς την γυναικα φωτια!!!!!τι κανεις φαιαρ?

εγω οπως τα ξερετε κοριτσια....γραφειο...γραφω για τον τουριστικο οδηγο του νησιου που θα εκδοθει για το καλοκαιρι,ισως καπου το εχω ξανα-αναφερει...νομιζω πως ναι...

ουφ σημερα,τεταρτη ειναι απο τις μερες με το πιο πολυ τρεξιμο αλλα ευτυχως αυριο κ μεθαυριο πιο χαλαρα!!αυριο ,πεμπτη παμε σε παιδικο σταθμο κ κανουμε πρακτικη!!!!!ετσι αυριο το απογευμα χαλαρα σπιτακι μου με τις κορουλες και παρασκευη εχω μονο 2ωριτσες μαθημα,καθως οι επομενες ειναι αγγλικα-υπολογιστες κ εχω απαλλαγη...

αυτα......

για ελατε βρε κορες κ απο εδω!!!να μαθω κανενα νεο σας κ εγω που δεν εχω φεις...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ειρήνη μου κοίτα καλύτερα τα e-mail σου, μια χαρά σου το έστειλα. Μήπως έχει πάει στα spam? Για δες κ πες μου. Πέμπτη αύριο, άντε να χαλαρώσεις με τις υποχρεώσεις σου :).

Fire μου φαίνεται ότι είσαι πεσμένη μάτια μου... Σχετικά με το γυμναστήριο, άμα δεν μπορείς λόγω του μικρού, κατέβασε κανά dvd από το ίντερνετ με γιόγκα, ή οποιαδήποτε γυμναστική γουστάρεις κ να γυμνάζεσαι όταν κοιμάται ο γιόκας ή όποτε μπορείς τεσπα...

Αγγελική με 'γεια το καρεκλάκι! Χαλαλι τα λεφτά του, τα παιδάκια μας να είναι καλά κ ας φροντίζουμε για την ασφάλειά τους πάνω από όλα!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

meraaaaaaaaaaaaaaaaaa

ειρηνη θελω καιρο τωρα να σε ρωτησω : TI ΧΑΠΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙς??? σοβαρα,στειλε μερικα κ σε μενα.. οι αντοχες σου ειναι απιστευτες συν του οτι δεν γκρινιαζεις κιολας.. τι εισαι εσυ κοριτσι μου? φτου φτου φτου τι να πω,ντρεπομαι για την παρτυ μου

κλειω κ φαινομαι -στα ματια σου- κ ειμαι!!

γενικοτερα επειδη ειμαι ανθρωπος των σπορ αυτο το καθισιο 3 χρονια μ εχει σκουριασει

ωραια η ιδεα σου αλλα τη σιχαινομαι τη γυμναστικη σπιτι γιαχ γιαχ γιαχ

θα περιμενω να παει στον παιδικο κ τοτε θα .. ξεφυγω

καλημερα ειπα? ειπα

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κ εγώ η ακαμάτρα που με έχει φάει ο έρως κ πάει ο ελεύθερος χρόνος που έκανα δουλειές κ τώρα παλεύω να κάνω την ημέρα 28 ώρες μήπως κ προλάβω κάτι αλλά δεεεεεεν. Κ μένουν πίσω οι δουλειές κ κάνω πασαλείμματα για το "Θεαθήναι" αλλά ... ας όψεται...

Αυτά είναι ευχάριστα Clelia! Άσε τις δουλειες,θα βρεις χρόνο για τις όοοοοοποιες δουλειές!:P:p

Γεια σου fire!

Γυμναστική, ε;

Κι εδώ μια από τα ίδια! Μέχρι και μετά το δεύτερη γέννα πήγαινα γυμναστήριο αλλά τώρα δεν.....λίγο στο σπίτι αλλά όπως λες και συ είναι ξενέρα.....δεν μου πάει! Ασε που δεν έχω χρόνο....

Ευελπιστώ κι εγώ ααααααααμα μεγαλώσει λίγο ακόμη ο γελαστός να πάω στο gym!:D

Ειρήνηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη! τι κάνεις γειτόνισσα;:-P:razz:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φαιαρ γελαω με τα χαπια!!!!!!!!!!!!!!!!!με βλεπουν κ καλα καλα εδω...σου λεει τι το αστειο βρισκει γραφοντας για την ιστορια του νησιου????

και ομως 3χρονια κι εγω μουχλιασα στο σπιτι...καμια σχεση με τωρα!!!βεβαια κ το μουχλιασμ ειναι σχετικο καθως ετρεχα με τα 2 ζιζανια,αλλα οπως κ να χε δεν ημουν εξω...

τωρα μια και βρηκα τις ευκαιρειες ειπα να τις αρπαξω...

παντως μπορει που κ που να παραπονιεμαι αλλα μαρεσει κατα βαθος αυτο το γεμισμα της ημερας,αυτο το 30/24ωρο!!!

σευχαριστω παντως για τα καλα σου λογια...μου αναπτερωσες το ηθικο!!!

καλο μεσημερι κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!παω τρεχοντας...καλα που μαγειρεψα χτες..παω να ταχτοποιησω τα κοριτσια και να συνεχισω στο ιεκ....

σας φιλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φαιαρ οπως καταλαβαινεις σου συμπαραστεκομαι στο θεμα φεις,καθως εδω το εχουν αποκλεισει και στο σπιτι καθολου χρονος...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γυμναζόμουν σπίτι μου, είχα πάρει κ ποδήλατο κ έκανα γυμναστική μπροστά στην τηλεόραση. Μετά εγκαστρώθη. Κ πλέον σχολάω 5 κ αρχίζουμε ρουτίνα ύπνου από τις 8. Άρα πότε να κάνω γυμναστική? Ε?

Ευελπιστώ του χρόνου που θα πηγαίνει Παιδική κολύμβηση η Ελισάβετ κ δεν θα χρειάζεται να βουτάω κ εγώ μαζί της, ίσως τότε να γραφτώ σε κάποιο τμήμα γυμναστικής/πιλάτες/γιόγκα/ζούμπα ή έστω να γυμνάζομαι μόνη μου στο ΟΑΚΑ...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου δε ειναι καλα λογια,η αληθεια ειναι..

σ ευχαριστω για την συμπαρασταση..;)

βικυ μου με την ελπιδα ζω κ γω -εννοω για τον ελευθερο χρονο- τον μαη θα παει παιδικο κ τα πρωινα θα ειναι δικα μου

ΟΛΟΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!χιχιχιχιχι...γιουχουουουουουου!

ερωτευμενακι μου,ολα περασαν απο το σπιτι μου..διαδρομος ποδηλατο κτλ κτλ αλλα μπααααααααααααααα

ειμαι του εξω

εκανα μια απαισια μηλοπιτα :rolleyes:

φιλω σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...