Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κλειω μουυυυυυυυυυυυυυυ

(παρακαλω τη διαχειριση να προσθεσει smilie που να στελνει φιλακια,να κανει καρδιοχτυπια κ αλλα τετοια ομορφα που δεν θα χρειαζεται να τα φερνουμε απ αλλου..))

να χαιρεσε τον μπαμπακα σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Έπρεπε να πάει σχεδόν 2 μεσημέρι για να τα καταφέρω να μπω.....τρέχω πανικόβλητη στο γραφείο σήμερα!:|

Ελπίζω να είστε καλά και να περάσατε ένα ήρεμο ΠΣΚ!:P

Συννεφιά σήμερα εδώ!

Εμείς όμορφα περάσαμε αν και λίγο κουραστικά με την παρέλαση της κόρης μου, και τις ντουλάπες που άρχισα να τις παλεύω μέσα στο Σαββατοκύριακο! ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!:P:p:p

Κατά τα άλλα και τις βολτίτσες μας κάναμε!

Χαχα Clelia! Καρφώσου παιδί μου! ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Fire, να σου εξομολογηθώ κάτι; ΔΕΝ ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΓΕΛΑΣΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ! Αχαχαχαχα!:P:p:p:tongue:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ορέ ξέχασα τον Μίμη της Ελενούσκαγιας! Έστω και καθυστερημένα, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Και στον Κλειωμπαμπά πολλές ευχές! Didn't know that...... :)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!!

Η δική μου εβδομάδα ξεκίνησε με τρακάρισμα, τα έχω γράψει κ στο καφέ αλλά κ σε e-mail σε όσες δεν είναι του φβ (για ποια χτυπάει η καμπάνα, οέο?)

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για τον μπαμπάκα μου Fire και Vasdeli μου!! Ο,τι επιθυμείτε!!

Vasdeli ο Μιμής της Έλενας είναι Μιχάλης, όχι Μιμάκος. Αχαχαχα μας μπερδεύει η σκατούλα!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Bικυ ΟΥΤΕ Κ ΓΩ!!! :tongue:

βεβαια υπαρχει λογος.. (εψαχνα εψαχνα κατι να βρω κ βρηκα)

αποφασισα οτι πρεπει να ξαναβαφτει για να βαλω το καμαρι μου μεσα..οποτε καποια στιγμη που θα χει καλο καιρο ξανα κ θα χει κ ο αντρουλης μου χρονο θα το βαψουμε κ μετα θα τον παμε.. χιχιχι

κλειω παω να διαβασω το μαιλ ΤΩΡΑ

κοριτσια διαβασα κατι που μου φανηκε παντελως κουφο κ θελω να το μοιραστω μαζι σας

μεχρι τα 2 λεει τα παιδια πρεπει να σταματησουν να βαζουν πραγματα στο στομα τους..αν δλδ το κανουν θα πρεπει να μας ανησυχει!:shock::confused:

ο δικος μου βαζει τα παιχνιδια του στο στομα του κ δεν ξερω γιατι αυτο πρεπει να με ανησυχει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vasdeli ο Μιμής της Έλενας είναι Μιχάλης, όχι Μιμάκος. Αχαχαχα μας μπερδεύει η σκατούλα!!

Αχαχαχα! Καλό! Ναι ρε παιδί μου! Μιχαλάκης είναι! Πάλι πατάτα έκανα!:tongue::tongue::tongue:

Κλειώ, διάβασα στο fb για το τρακάρισμα....καλά ξεμπερδέματα! Έχεις το δίκαιο με το μέρος σου, απλά έχει λίγο τρέξιμο τώρα.....

Bικυ ΟΥΤΕ Κ ΓΩ!!! :tongue:

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Χμ....ο δικός μου λόγος ξέρεις ποιος είναι; Ότι σε λίγο θα σφίξει το κρύο και δεν θέλω να ζεσταίνω 3 υπνοδωμάτια! Αχαχαχα! Να, βρήκα λόγο!

κοριτσια διαβασα κατι που μου φανηκε παντελως κουφο κ θελω να το μοιραστω μαζι σας

μεχρι τα 2 λεει τα παιδια πρεπει να σταματησουν να βαζουν πραγματα στο στομα τους..αν δλδ το κανουν θα πρεπει να μας ανησυχει!:shock::confused:

ο δικος μου βαζει τα παιχνιδια του στο στομα του κ δεν ξερω γιατι αυτο πρεπει να με ανησυχει

Πιθανότατα είναι το στοματικό στάδιο που πρέπει να ξεπεράσουν τα παιδιά για να περάσουν στο πρωκτικό κατά το οποίο μαθαίνουν να ελέγχουν τους σφιγκτήρες τους; Λέω εγώ τώρα.....δεν το διάβασα κάπου αλλά είναι το πρώτο που μου ήρθε όταν διάβασα το σχόλιό σου.....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

κ μενα βικυ εκει πηγε το μυαλο μου την 1η φορα που επεσε το ματι μου κ δεν συνεχισα την αναγνωση γιατι φανταστηκα οτι ξερωτι εννοει..

οταν διαβασα ομως στο αρθρο οτι μπορει να σημαινει κατι κακο το ψαξα περισσοτερο κ κει ειναι που..εμεινα

δες τη λεει η στυλιανακη ιδιαιτερα στο τελευταιο της ποστ

http://parents.org.gr/forum/archive/index.php/t-19463.html

για τον πεπε τον καταλαβαινω απολυτα τον λογο..ειμαστε για αχρειαστα εξοδα σε καιρο κρισης? οχι δα..;)

Link to comment
Share on other sites

δλδ το να προτεινει στην κοπελα να παρει τλφν σ αυτο το συνδεσμο γι αυτο το πραγμα μου φανηκε ..περιεργο

οπως κ στο πιο κατω ποστ της οπου δεν δειχνει "ικανοποιημενη" απο την απαντηση που δινουν στην κοπελα κ μαλιστα τη ρωταει,κ ποτε σου ειπαν οτι πρεπει να κοπει..

ντοινγκ!!!

ποτε δεν θα πιστευα οτι το να βαζει ενα παιδακι στο στομα του τα παιχνιδια του μπορει ν αποτελει ενδειξη για καποιο συνδρομο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Προσωπικά δεν ασχολήθηκα με αυτά τα στάδια... Στοματικό, πρωκτικό κοκ. Μου φαίνονται πολύ βουνό αυτές οι έννοιες, κάθε παιδί έχει την ιδιοσυγκρασία του. Κ βαριόμουν να διαβάσω αυτές τις θεωρίες.

Πάντως η Ελισάβετ από πολύ νωρίς είχε σταματήσει αυτό το πράγμα να βάζει σκατάκια στο στόμα της. Τώρα μόνο το κάνει σε λαστιχάκια μαλλιών, τα μασουλάει σαν τσίχλα :D


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλα μωρέ Fire, γνώμη μου είναι να μην δώσεις σημασία! Μια φάση είναι και θα περάσει! Σιγά τώρα! Άκου εκεί σύνδρομο.....:rolleyes:

Έχει δίκαιο η Clelia! Κι εγώ ποτέ δεν ασχολήθηκα....όλα αυτά τα Φροϊδικά μου έρχονται κάπως.......:tongue:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

μα με τα φροιδικα ουτε κ γω ασχοληθηκα γιατι πολυ απλα τα χω..χεσμ

αλλα αυτο δεν εχει σχεση με φροιδικα!

ασχοληθηκα μαζι του γιατι μου φανηκε εντελως γκαου.. κ γιατι επεσα πανω σε τετοιο αρθρο 3 φορες!!

μα μονο εμενα μου κανε εντυπωση αυτη η αποψη για το μασουλημα των παιχνιδιων??:confused:

κ η στυλιανακη νομιζω δεν ειναι κ καποια τυχαια

Link to comment
Share on other sites

μα με τα φροιδικα ουτε κ γω ασχοληθηκα γιατι πολυ απλα τα χω..χεσμ

αλλα αυτο δεν εχει σχεση με φροιδικα!

Mα κατά βάθος πιστεύω πως έχει αφού ο Φρόυντ υποστηρίζει πως πρέπει να γίνει ομαλά η μετάβαση από το στοματικό στάδιο προς το πρωκτικό! Και ουσιαστικά αν μετά τα 2 το παιδί συνεχίζει να βάζει πράγματα στο στόμα του είναι μια ανωριμότητα μετάβασής του στο επόμενο στάδιο(το πρωκτικό).

Όλα αυτά όμως νομίζω ότι είναι υπερβολικά και ότι θα έπρεπε να ανησυχείς αν μετά μανίας έβαζε πράγματα στο στόμα.....

Εμένα δεν θα με απασχολούσε καν......

ασχοληθηκα μαζι του γιατι μου φανηκε εντελως γκαου.. κ γιατι επεσα πανω σε τετοιο αρθρο 3 φορες!!

μα μονο εμενα μου κανε εντυπωση αυτη η αποψη για το μασουλημα των παιχνιδιων??:confused:

Ναι!:tongue:

κ η στυλιανακη νομιζω δεν ειναι κ καποια τυχαια

Καλημέρα!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καμμια φορα στον γραπτο λογο μ εκνευριζει η μη κατανοηση αυτου που εννοεις..

κ επαναλαμβανομαι

ΜΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΜΑΣΟΥΛΗΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ???

χμ μηπως τωρα το απεδωσα σωστοτερα??

επισης δε νομιζω οτι η καθυστερηση στη μεταβαση απο το ενα σταδιο στο αλλο εχει σχεση με τα συνδρομα που εννοει η στυλιαν

θελω εδω κ 2 μερες να πω,ποσο αστειο κ απιστευτο μου φαινετε ν ασχολειται κανεις μ αυτο κ οτι αν ειναι δυνατον να δινετε τοση προεκταση κ εχω βρεθει στη θεση του να ..μην αγχωνομαι κ να μην ασχολουμαι!!!

μα δεν ασχολουμαι για το δικο μου το παιδι,ασχολουμαι γιατι ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ!!!

εγκυκλοπαιδικη συζητηση ενα πραγμα..

ουφ κουραστηκα πρωινιατικα :rolleyes:

καλημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

καμμια φορα στον γραπτο λογο μ εκνευριζει η μη κατανοηση αυτου που εννοεις..

κ επαναλαμβανομαι

ΜΑ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟ ΜΑΣΟΥΛΗΜΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ???

χμ μηπως τωρα το απεδωσα σωστοτερα??

και επαναλαμβάνομαι κι εγώ! ΝΑΙ!

επισης δε νομιζω οτι η καθυστερηση στη μεταβαση απο το ενα σταδιο στο αλλο εχει σχεση με τα συνδρομα που εννοει η στυλιαν

θελω εδω κ 2 μερες να πω,ποσο αστειο κ απιστευτο μου φαινετε ν ασχολειται κανεις μ αυτο κ οτι αν ειναι δυνατον να δινετε τοση προεκταση κ εχω βρεθει στη θεση του να ..μην αγχωνομαι κ να μην ασχολουμαι!!!

μα δεν ασχολουμαι για το δικο μου το παιδι,ασχολουμαι γιατι ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ!!!

εγκυκλοπαιδικη συζητηση ενα πραγμα..

E και γιατί δεν το έθεσες έτσι από την αρχή ρε κοριτσάρα μου να γίνεις κατανοητή;:rolleyes: Ναι, ο γραπτός λόγος παρεξηγείται πάμπολλες φορές!!

ουφ κουραστηκα πρωινιατικα :rolleyes:

καλημερα!!!

Καλημερούδια!:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...