Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μπράβο ελένη μου έτσι να συνεχίσει μακάρι. Δήμητρα από σύσπαση άλλο τίποτα. Ρε μπας κι εχω ξαναγεννησει και δε θυμάμαι;αχα ειρήνη να μπαίνεις και να λες ότι θες αυτό το καφέ που αφιερωνεται. Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ. Καλημέρα κούκλες μου.


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kalimera koritsia dimitra trwei kata tis 12 to bradi kai xypnaei moni tis stis 4 kai xanatrwei trwei syxna alla apo ligo kathe fora kanena 20 trwei....apo kaka oli tin wra kai katroulia xaxaxa:roll::roll:gala exw arketo twra paraskeui tha erthei o paidiatros na tin dei gia na doume!!!! emena koritsia me balane texnitous ponous stis 2 kai 25 to mesimeri kai gennisa stis 6 para 10 to apogeuma xwris episkliridio ta eida olaaaaaa:shock::shock::shock: eutixws itan kali i maia kala o giatros mou apsogos eimai poli euxaristimeni!!!!!

μια χαρα ειναι τοτε βρε ξανθη μου μην ανυσηχεις καθολου.δε χρειαζεται να ξυπνας.αν δε σου κανει κολικους μεχρι να σαραντησει τοτε δεν εχεις φοβο.ευτυχως η δικια μου κοντευει να κλεισει μηνα κ δε μου εκανε ακομα κολικους.

Καλημέρα κορίτσια. Εμένα η δικιά μου ξυπνάει πλέον κάθε 4 με 4,5 ώρες και τρώει. Στην αρχή είχα χάσει τον μπούσουλα, οτι ώρα να ναι έτρωγε, τα είχα παίξει! Κάθε 1,5 ώρα έτρωγε η κάθε 2 η 2,5 ώρες...εκεί μέσα κυμενόταν! Τώρα έχει μια χαρά πρόγραμμα. Εχτές το βράδυ έφαγε στις 11,30 μετά στις 4,30 και τώρα το πρωί στις 9. Είναι πολύ καλή και πολύ ήσυχη προς το παρόν, δεν γκρινιάζει καθόλου, φτου, φτου, μην την ματιάξω! Ο άντρας μου, μου λεέι θα σου πω εγώ σε κανένα μήνα αν θα γκρινιάζει η οχι!!!:rolleyes:

μια χαρα το μπεμπε σου ελενιτσα.θηλαζεις η δινεις κ συμπληρωμα?εγω μια φορα τη μερα δεινω παντως σκονη μετα το θηλασμο.πριν παω για υπνο.

μπράβο ελένη μου έτσι να συνεχίσει μακάρι. Δήμητρα από σύσπαση άλλο τίποτα. Ρε μπας κι εχω ξαναγεννησει και δε θυμάμαι;αχα ειρήνη να μπαίνεις και να λες ότι θες αυτό το καφέ που αφιερωνεται. Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ. Καλημέρα κούκλες μου.

μαλλον κισακι εισαι η εξαιρεση στον κανονα.μα τωρα σου αρχισαν οι συσπασεις?πολυ παραξενο!αυτες αρχιζουν με το που γεννας κ κρατανε καμια βδομαδα.εσενα τωρα σε θυμηθηκαν?:roll:

:twisted: Δεν μπορώ να φτιάξω το τικεράκι μου :twisted: όποια κοπέλα ξέρει ας βοηθήσει :(

θα σου δωσω λινκ σε λιγο.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, ευχαριστώ για τι λινκ! Βγάζω γάλα δικό μου με το θήλαστρο και πίνει και συμπλήρωμα περισσότερο, γιατί εγώ δεν έχω πολύ. Καλέ, πότε κιόλας πέρασε μήνας???? Ποποποπο! Λες και ήταν πριν 15 μέρες μου φάνηκε!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

ελενη κανε επικολληση στην υπογραφη σου αυτο

[...url=http://lilypie.com]...[/url]

αλλα αφαιρεσε τις τελειες που εβαλα (...) τις εβαλα αναγκαστικα γιατι αλλιως δεν εβγαινε το λινκ.

αν δε σαρεσει κατι πες να στο αλλαξω


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δήμητρα, ευχαριστώ για τι λινκ! Βγάζω γάλα δικό μου με το θήλαστρο και πίνει και συμπλήρωμα περισσότερο, γιατί εγώ δεν έχω πολύ. Καλέ, πότε κιόλας πέρασε μήνας???? Ποποποπο! Λες και ήταν πριν 15 μέρες μου φάνηκε!

γιατι χρησιμοποιεις θηλαστρο?γιαυτο δεν εχεις πολυ γαλα.το θηλαστρο το χρησιμοποιουμε ΜΟΝΟ μετα τον σαραντισμο γιατι τοτε εδραιωνεται ο θηλασμος και μονο σε περιπτωσεις που το μωρο δε συνεργαζεται να θηλασει.πιο μπροστα μονο σε αποθηλασμο μπορει να σε οδηγησει.δεν εχεις πολυ γαλα γιατι με το θηλαστρο ποτε δε βγαζεις το γαλα που πραγματικα εχεις.μπορει πχ να εχεις κανονικα 200 γρ ενω με το θηλαστρο να βγαλεις μονο 50! μονο το μωρο μπορει να τραβηξει την πραγματικη ποσοτητα που εχεις.

ελλατωσε το συμπληρωμα κ αν μπορεις κοψτο κιολας γιατι αλλιως το γαλα σου θα μειωνεται συνεχεια κ στο τελος θα σου κοπει.

εγω δεινω μονο μια φορα πριν παω για υπνο κ αυτο μονο κ μονο για να κοιμαμαι 6-7 ωρες σερι επειδη εχω κ τα αλλα 2 παιδια κ αν δεν εχω κοιμηθει καλα να ειμαι ξεκουραστη δε θα μπορω να ανταπεξελθω με τιποτα!

ειναι μεγαλος κοπος το θηλαστρο.πρεπει να αρμεγεις ποση ωρα μετα να ταισεις αλλη τοση ωρα μετα να το πλενεις να το αποστειρωσεις κ να αποστειρωνεις κ να πλενεις τα μπιμπερο!ενω μπορεις πολυ ανετα να βαλεις το νινι στο στηθος κ να τελειωσεις 3 φορες πιο γρηγορα το ταισμα.ειναι ασκοπο χασιμο χρονου


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

γιατι χρησιμοποιεις θηλαστρο?γιαυτο δεν εχεις πολυ γαλα.το θηλαστρο το χρησιμοποιουμε ΜΟΝΟ μετα τον σαραντισμο γιατι τοτε εδραιωνεται ο θηλασμος και μονο σε περιπτωσεις που το μωρο δε συνεργαζεται να θηλασει.πιο μπροστα μονο σε αποθηλασμο μπορει να σε οδηγησει.δεν εχεις πολυ γαλα γιατι με το θηλαστρο ποτε δε βγαζεις το γαλα που πραγματικα εχεις.μπορει πχ να εχεις κανονικα 200 γρ ενω με το θηλαστρο να βγαλεις μονο 50! μονο το μωρο μπορει να τραβηξει την πραγματικη ποσοτητα που εχεις.

ελλατωσε το συμπληρωμα κ αν μπορεις κοψτο κιολας γιατι αλλιως το γαλα σου θα μειωνεται συνεχεια κ στο τελος θα σου κοπει.

εγω δεινω μονο μια φορα πριν παω για υπνο κ αυτο μονο κ μονο για να κοιμαμαι 6-7 ωρες σερι επειδη εχω κ τα αλλα 2 παιδια κ αν δεν εχω κοιμηθει καλα να ειμαι ξεκουραστη δε θα μπορω να ανταπεξελθω με τιποτα!

ειναι μεγαλος κοπος το θηλαστρο.πρεπει να αρμεγεις ποση ωρα μετα να ταισεις αλλη τοση ωρα μετα να το πλενεις να το αποστειρωσεις κ να αποστειρωνεις κ να πλενεις τα μπιμπερο!ενω μπορεις πολυ ανετα να βαλεις το νινι στο στηθος κ να τελειωσεις 3 φορες πιο γρηγορα το ταισμα.ειναι ασκοπο χασιμο χρονου

Πολύ όμορφο το τικεράκι ευχαριστώ πάρα πολύ! Βγάζω με το θήλαστρο για αυτό ακριβώς που είπες, το μωρό δεν συνεργάζεται να θηλάσει, αντίθετα γκρινιάζει και κουράζετε και εκείνη και εγώ.Μπορεί και εγώ να κάνω κάτι λάθος, αλλά με βοήθησε και η μητέρα μου και πάλι τίποτα. Στο μαιευτήριο μου είπε η μαία οτι έχω γάλα και να το βάλω να θηλάσει...Ε δείξε μου κυρά μου πως....καλά είναι να το λες!!!!!! Δεν έχω πολύ γάλα έτσι και αλλιώς...δεν είναι οτι δεν έχω πολύ με το θήλαστρο.


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

ελενακι δεν εχεις γαλα πολυ επειδη ακριβως δινεις συμπληρωμα.δε σου δειξανε πως να θηλασεις?:shock::shock: ελεος τι να πω:evil:

θα βαλεις το μωρο οταν ειναι ΗΡΕΜΟ στο στηθος.ανοιξε του το στοματακι κ βαλε μεσα τη θηλη σου να την πιασει καλα ομως.για να μη κουραζεται το μωρο θα εχεις διπλα σου ενα κυπελλακι με ζεστο νερο κ ενα μικρο πανακι.θα βουτας το πανακι στο ζεστο νερο θα το στραγγιζεις εννοειται μεσα στο κυπελακι κ θα το βαλεις επανω στο στηθος σου.το ζεστο νερο κανει το γαλα να τρεχει σε μεγαλυτερη ποσοτητα κ πιο ευκολα.αυτο θα το κανεις μεχρινα δυναμωσουν οι μυες του στοματος του μωρου για να μπορει να θηλαζει κανονικα.αλλιως στο λεω εγγυημενα οτι δε θα μπορεσεις να θηλασεις πανω απο μηνα ετσι.δινωντας σκονη κ με θηλαστρο πριν καν το σαραντισμο θα αποθηλασεις χωρις να θες κουκλιτσα μου.μονο αν βαζεις το μωρο στο στηθος θα αυξηθει το γαλα σου.μεσα 2 μερες η παραγωγη σου θα γινει μεγαλυτερη.εξαλου τωρα σου ηρθε το κανονικο γαλα.τις 3 πρωτες μερες ειχες το πρωτογαλα κ οχι κανονικο γαλα.οποτε μεσα σε 3 μερες μη περιμενεις να ειχες κ ΤΗΝ ποσοτητα.αν θες να θηλασεις δοκιμασε αυτο που σου ειπα.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες,

ειρηνη μην το ξαναπεις αυτο, ειμαστε εδω για ολα και για τις χαρες και τις λυπες. Κι εγω εχω προβλημα με το τικερακι μου τι κανω λαθος??? δεν μου μετραει τις μερες δηλαδη σημερα ειμαστε 3 εβδ. και 4 ημερ. καθε μερα πρεπει να το ξαναφτιαχνω


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελενακι δεν εχεις γαλα πολυ επειδη ακριβως δινεις συμπληρωμα.δε σου δειξανε πως να θηλασεις?:shock::shock: ελεος τι να πω:evil:

θα βαλεις το μωρο οταν ειναι ΗΡΕΜΟ στο στηθος.ανοιξε του το στοματακι κ βαλε μεσα τη θηλη σου να την πιασει καλα ομως.για να μη κουραζεται το μωρο θα εχεις διπλα σου ενα κυπελλακι με ζεστο νερο κ ενα μικρο πανακι.θα βουτας το πανακι στο ζεστο νερο θα το στραγγιζεις εννοειται μεσα στο κυπελακι κ θα το βαλεις επανω στο στηθος σου.το ζεστο νερο κανει το γαλα να τρεχει σε μεγαλυτερη ποσοτητα κ πιο ευκολα.αυτο θα το κανεις μεχρινα δυναμωσουν οι μυες του στοματος του μωρου για να μπορει να θηλαζει κανονικα.αλλιως στο λεω εγγυημενα οτι δε θα μπορεσεις να θηλασεις πανω απο μηνα ετσι.δινωντας σκονη κ με θηλαστρο πριν καν το σαραντισμο θα αποθηλασεις χωρις να θες κουκλιτσα μου.μονο αν βαζεις το μωρο στο στηθος θα αυξηθει το γαλα σου.μεσα 2 μερες η παραγωγη σου θα γινει μεγαλυτερη.εξαλου τωρα σου ηρθε το κανονικο γαλα.τις 3 πρωτες μερες ειχες το πρωτογαλα κ οχι κανονικο γαλα.οποτε μεσα σε 3 μερες μη περιμενεις να ειχες κ ΤΗΝ ποσοτητα.αν θες να θηλασεις δοκιμασε αυτο που σου ειπα.

Όχι Δήμητρα, δεν μου έδειξαν πως να θηλάσω, απλά μου είπε η μαία, έχεις γάλα, βάλτο να θηλάσει. Με ρώτησε αν είμαι πρωτομάνα και της είπα ναι και λέει γιαυτό δεν τα καταφέρνεις και....την έκανε!!!:roll: Για το ζεστό νερό που είπες το έχω ξανα ακούσει..θα προσπαθήσω να θηλάσω έτσι όπως λες. Σε ευχαριστώ πολύ!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι Δήμητρα, δεν μου έδειξαν πως να θηλάσω, απλά μου είπε η μαία, έχεις γάλα, βάλτο να θηλάσει. Με ρώτησε αν είμαι πρωτομάνα και της είπα ναι και λέει γιαυτό δεν τα καταφέρνεις και....την έκανε!!!:roll: Για το ζεστό νερό που είπες το έχω ξανα ακούσει..θα προσπαθήσω να θηλάσω έτσι όπως λες. Σε ευχαριστώ πολύ!

ελενη τι να πω... με πολυ ηλιθια ατομα ρε παιδι μου εμπλεξες:confused:

προσπαθησε να θηλασεις οταν θα ειναι κ το μωρο κ εσυ ΗΡΕΜΟΙ.α και μη κανεις το λαθος κ πεις θα το αφησω πχ μιση ωρα παραπανω νηστικο για να πεινασει καλα κ να πιασει στηθος.γιατι τοτε ειναι που δε θα συνεργαστει με τιποτα επεθδη θα εχει ηδη εκνευριστει.καλυτερα δωσε στηθος κ μιση ωρα πιο νωρις απο οτι ειναι να φαει για να ειναι ηρεμο.κ φυσικα να εισαι κ εσυ ηρεμη,τα μωρα καταλαβαινουν ποτε εχουμε εκνευρισμο αγωνια αγχος κλπ απο τις κινησεις μας κ τον τονο της φωνης μας.


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ελενη τι να πω... με πολυ ηλιθια ατομα ρε παιδι μου εμπλεξες:confused:

προσπαθησε να θηλασεις οταν θα ειναι κ το μωρο κ εσυ ΗΡΕΜΟΙ.α και μη κανεις το λαθος κ πεις θα το αφησω πχ μιση ωρα παραπανω νηστικο για να πεινασει καλα κ να πιασει στηθος.γιατι τοτε ειναι που δε θα συνεργαστει με τιποτα επεθδη θα εχει ηδη εκνευριστει.καλυτερα δωσε στηθος κ μιση ωρα πιο νωρις απο οτι ειναι να φαει για να ειναι ηρεμο.κ φυσικα να εισαι κ εσυ ηρεμη,τα μωρα καταλαβαινουν ποτε εχουμε εκνευρισμο αγωνια αγχος κλπ απο τις κινησεις μας κ τον τονο της φωνης μας.

Έτσι είναι και φυσικά καταλαβαίνουν τα πάντα! Όχι δεν υπήρχε περίπτωση να πω οτι θα το αφήσω μισή ώρα παραπάνω νηστικό! Θα το κάνω όπως μου είπες, να δω το αποτέλεσμα.


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και φυσικά καταλαβαίνουν τα πάντα! Όχι δεν υπήρχε περίπτωση να πω οτι θα το αφήσω μισή ώρα παραπάνω νηστικό! Θα το κάνω όπως μου είπες, να δω το αποτέλεσμα.

ουφ αντε να δουμε....περιμενω νεα απο τη μικρη ζουζου:tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια σας ζηλευω, εμενα ο δικος μου τι να πω καθε 2 ωρες τρωει, ειναι πολυ λαιμαργος, τον βαζω στο στηθος πιανει καλα τη θηλη ολα καλα μετα απο 10΄ τον παιρνει ο υπνος, δεν ξυπναει με τιποτα, οταν καταφερω να τον ξυπνησω ξανα τρωει αυτο γινεται για περιπου 1.5 με 2 ωρες, αφου εχω να κοιμηθω σαν ανθρωπος απο τοτε που γεννησα κοιμαμαι περιπου 4 ωρες, εφτασα σε απογνωση πηρα θηλαστρο το medela swing βγαζω 130 γρ για τη νυχτα τα πινει ολα μετα γκρινιαζει θελει στηθος οταν επιτελους κοιμηθει στο 2ωρο ξυπναει, εχω κουραστει σκεφτομαι πολυ να του δινω συμπληρωμα ξενο, ειμαι και μονη μου δεν εχω βοηθεια ο αντρας μου λειπει πολλες ωρες και δεν ξερω τι να κανω?


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται για να ρυθμιστει η παραγωγη σου.δε θα συνεχιστει για πολυ.περιπου 20 μερες ακομα.μετα θα αραιωσει τα γευματα το μωρο.αν παλι θες μπορεις να κανεις οτι κανω κ εγω που δεινω μονο μια φορα συμπληρωμα κατα τις 12 το βραδυ,πρωτα θηλαζει περιπου 30-40 λεπτα κ μετα πινει κ περιπου 50 γρ σκονη κ ξυπναει κατα τις 6-6.30 τρωει μονο στηθος μιση ωρα περιπου κ ξανακοιμαται.χτες ας πουμε τελειωσε 12.30 το βραδυ το γευμα απο το στηθος κ ηπιε κ 40 γρ σκονη.ξυπνησε 6.40 το πρωι την θηλασα μεχρι 7 και κατι και μετα εφαγε στις 10.30 .αλλα μονο μια φορα δεινω σκονη γιατι αλλιως θα μου μειωθει κ το γαλα. αν θες σκονη σου συνηστω να παρεις υποαλλεργικο γαλα (τα υποαλλεργικα εχουν το ΗΑ) γιατι εχουν πολυ λιγη λακτοζη.αλλιως μπορει να σου κανει ισχυρους κολικους κ πιστεψε με δε το θες!εγω της δεινω το Ηυmana HA 1


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...