Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μηπως κοιμαται γιαυτο κανει ετσι?προφανως κουραζεται γιαυτο κανει ετσι.μετα απο ποση ωρα θηλασμου το κανει αυτο?μετα απο 10 λεπτα ειπες?στηθος αλαζεις?

Ναι μετά απο σχεδον 10 λεπτα στο καθε στηθος.Οτι κουραζεται κουραζεται γιατι ειναι λαιμαργος. :D Αφου αναγκαζομαι να δινω και συμπληρωμα. Μου το ειπαν και στο μαιυετηριο οτι ισως τωρα να χρειαζεται και συμπληρωμα


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

trianmeli τι έγινε τελικά είχες κι άλλο αίμα η σου σταμάτησε στις 7 μέρες που είχες πεί? (αν θυμάμαι καλά 7 μέρες δεν είχες πεί οτι είχες αίμα?) Η φιλενάδα μου γέννησε την Κυριακή το δεύτερο παιδάκι της με καισσαρική και μου είπε οτι έχει πάρα πολύ λίγο αίμα και το είπε στον γιατρό της και της είπε αυτός οτι είναι επειδή πήγαν όλα καλά στο χειρουργείο και γ'ιαυτό έχει λίγο αίμα και οτι θα έπρεπε να χαίρετε που δεν έχει πολύ..Τελικά νομίζω οτι δεν είναι στάνταρ η ποσότητα του αίματος και το πόσες μέρες θα διαρκήσει, αλλά είναι θέμα του οργανισμού της κάθε γυναίκας το πόσο αίμα θα έχει...

καλημερα κουκλες, καλημερα και στα μπεμπε σας,

κισακι χρονια πολλα, να σε χαιρονται και εσυ να χαιρεσαι την κορακλα σου, και την οικογενεια σου.

Ελενιτσα, ετσι ειναι οπως σου τα ειπε η φιλη σου και εμενα τα ιδια ειπε ο γιατρος μου οτι με καθαρισανε καλα, δεν ειδα πολυ αιμα 5-6 μερες μονο.

Κοριτσια σας παρακαλω βοηθηστε με με το ticker, κατι κανω λαθος.

Φαγκρι με το καλο να ερθει το μωρακι σας και να σας ζησουν τα παιδακια σας.

Χριστινακι με το pampers μαλλον κι εγω εχω θεμα κατι δεν κανω καλα...


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλες, καλημερα και στα μπεμπε σας,

κισακι χρονια πολλα, να σε χαιρονται και εσυ να χαιρεσαι την κορακλα σου, και την οικογενεια σου.

Ελενιτσα, ετσι ειναι οπως σου τα ειπε η φιλη σου και εμενα τα ιδια ειπε ο γιατρος μου οτι με καθαρισανε καλα, δεν ειδα πολυ αιμα 5-6 μερες μονο.

Κοριτσια σας παρακαλω βοηθηστε με με το ticker, κατι κανω λαθος.

Φαγκρι με το καλο να ερθει το μωρακι σας και να σας ζησουν τα παιδακια σας.

Χριστινακι με το pampers μαλλον κι εγω εχω θεμα κατι δεν κανω καλα...

Και μετά τέρμα το αίμα? δεν είχες τίποτα?:confused:


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, όσες πονάνε πολύ οι θηλές πάρα πολύ με είχαν βοηθήσει οι ψευδοθηλές σιλικόνης στο δεύτερο γιατί αλλιώς με τίποτα δεν άντεχα τον πόνο.Μιλάμε, το μωρό έπινε και αίμα μαζί με το γάλα (συγνώμη για τη δρακουλίστικη περιγραφή)και τα κακά έβγαιναν μαύρα!Με τις ψευδοθηλές βολεύτηκε κι αυτός κι εγώ.Για 3-4 μέρες, μετά είχαν θρέψει κι οι πληγές και δε μου ξαναχρειάστηκαν.Βέβαια, ένα θέμα είναι άμα τις δεχτεί το μωρό, ο πρώτος π.χ. με τίποτα!!!Άμα όμως τις δεχτεί, σώζεσαι, αλλιώς δεν παλεύεται ο πόνος...;)


eNortjKzUjI0MDQ1MlWyBlwwFVECyw,,35.png eNortjKzUjI0MDQ1MlOyBlwwFVQCzA,,86.png eNortjKzUjI0NDUxsVCyBlwwFXwC1A,,33.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο ελενιτσα μου μπραβο!μια χαρα τα πας μπραβο σου συνεχισε ετσι μεχρι να κοψει το συμπληρωμα!

στο πρωτο παιδι ειχα αιμα 42 μερες στο δευτερο 35 κ τωρα ειμαι 27 μερες μετα τη γεννα κ εχω ανοιχτο καφε βαρεθηκα με τις σερβιετες....

Αυτό είναι που με εκνευρίζει και εμενα, η σερβιέτα :evil: μου σπάει τα νεύρα! Μετά το αίμα βγάζουμε καφέ και μετά σταματάει?


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό είναι που με εκνευρίζει και εμενα, η σερβιέτα :evil: μου σπάει τα νεύρα! Μετά το αίμα βγάζουμε καφέ και μετά σταματάει?

σε εμενα ετσι εγινε, τωρα μονο κατι κιτρινα υγρα


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, όσες πονάνε πολύ οι θηλές πάρα πολύ με είχαν βοηθήσει οι ψευδοθηλές σιλικόνης στο δεύτερο γιατί αλλιώς με τίποτα δεν άντεχα τον πόνο.Μιλάμε, το μωρό έπινε και αίμα μαζί με το γάλα (συγνώμη για τη δρακουλίστικη περιγραφή)και τα κακά έβγαιναν μαύρα!Με τις ψευδοθηλές βολεύτηκε κι αυτός κι εγώ.Για 3-4 μέρες, μετά είχαν θρέψει κι οι πληγές και δε μου ξαναχρειάστηκαν.Βέβαια, ένα θέμα είναι άμα τις δεχτεί το μωρό, ο πρώτος π.χ. με τίποτα!!!Άμα όμως τις δεχτεί, σώζεσαι, αλλιώς δεν παλεύεται ο πόνος...;)

είναι αυτές που λένε θηλές σιλικόνης?και το μωρό θηλάζει από αυτές?τι μάρκα χρησιμοποίησες?το μωρό δεν παθαίνει συγχυση θηλής?σορρυ για τις απειρες ερωτήσεις αλλα εχω πλήρη μεσανυχτα...

Link to comment
Share on other sites

με το pampers μαλλον κι εγω εχω θεμα κατι δεν κανω καλα...

Ασε σου λέω.Χθες το βρήκαμε δυο φορές κατουρημένο.Μου είπαν οταν φοραω το pampers να του σηκωνω το πουλακι σε ορθια θεση και κατουρησε τη γαζουλα που του εχουμε βαλει πανω στον αφαλο γιατι δεν εχει θρεψει ακομα.επαθα πανικο το βραδυ.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ασε σου λέω.Χθες το βρήκαμε δυο φορές κατουρημένο.Μου είπαν οταν φοραω το pampers να του σηκωνω το πουλακι σε ορθια θεση και κατουρησε τη γαζουλα που του εχουμε βαλει πανω στον αφαλο γιατι δεν εχει θρεψει ακομα.επαθα πανικο το βραδυ.

χριστινακι τα ιδια ακριβως κι εγω, δοκιμασε να βαζεις τα μπροστινα πλαινα κατω απο τα πισω πλαινα και κολησετε καλα μηπως βοηθησει, εγω ετσι αλλες φορες το παθαινω αλλες οχι.

Μηπως εσυ μπορεις να με βοηθησεις με το τικερακι, δεν μου μετραει τις μερες, ειναι 2 μερες πισω.

Ελενη δεν ξερω εγω ειχα αιμα οταν θηλαζα που εκανε συσπασεις η μητρα, τωτα τιποτα τι να πω μαλλον ειναι τελικα θεμα οργανισμου οπως ειπες


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά απο σχεδον 10 λεπτα στο καθε στηθος.Οτι κουραζεται κουραζεται γιατι ειναι λαιμαργος. :D Αφου αναγκαζομαι να δινω και συμπληρωμα. Μου το ειπαν και στο μαιυετηριο οτι ισως τωρα να χρειαζεται και συμπληρωμα

Μη δινεις συμπληρωμα γιατι θα σου μειωθει το γαλα.μολις 5 μερες εχεις που γεννησες.τωρα θα αρχισει σιγα σιγα η καλη παραγωγη.αν δωσεις τωρα ξενο δε θα σου ερθει αρκετο γαλα.αν το μωρο σταματαει να τρωει κ πιπιλαει ισως χορτασε κ απλα νανουριζεται

καλημερα κουκλες, καλημερα και στα μπεμπε σας,

κισακι χρονια πολλα, να σε χαιρονται και εσυ να χαιρεσαι την κορακλα σου, και την οικογενεια σου.

Ελενιτσα, ετσι ειναι οπως σου τα ειπε η φιλη σου και εμενα τα ιδια ειπε ο γιατρος μου οτι με καθαρισανε καλα, δεν ειδα πολυ αιμα 5-6 μερες μονο.

Κοριτσια σας παρακαλω βοηθηστε με με το ticker, κατι κανω λαθος.

Φαγκρι με το καλο να ερθει το μωρακι σας και να σας ζησουν τα παιδακια σας.

Χριστινακι με το pampers μαλλον κι εγω εχω θεμα κατι δεν κανω καλα...

ποτε γεννησες ?για να σου κανω το τικερ :-P

Κοριτσάκια, όσες πονάνε πολύ οι θηλές πάρα πολύ με είχαν βοηθήσει οι ψευδοθηλές σιλικόνης στο δεύτερο γιατί αλλιώς με τίποτα δεν άντεχα τον πόνο.Μιλάμε, το μωρό έπινε και αίμα μαζί με το γάλα (συγνώμη για τη δρακουλίστικη περιγραφή)και τα κακά έβγαιναν μαύρα!Με τις ψευδοθηλές βολεύτηκε κι αυτός κι εγώ.Για 3-4 μέρες, μετά είχαν θρέψει κι οι πληγές και δε μου ξαναχρειάστηκαν.Βέβαια, ένα θέμα είναι άμα τις δεχτεί το μωρό, ο πρώτος π.χ. με τίποτα!!!Άμα όμως τις δεχτεί, σώζεσαι, αλλιώς δεν παλεύεται ο πόνος...;)

εμενα κανενα απο τα 3 δε δεχτηκε θηλες σιλικονης.αναγουλιαζανε:rolleyes:

Αυτό είναι που με εκνευρίζει και εμενα, η σερβιέτα :evil: μου σπάει τα νεύρα! Μετά το αίμα βγάζουμε καφέ και μετά σταματάει?

γινεται πρωτα καφε σκουρο.μετα καφε ανοιχτο οπως οταν τελειωνει η περιοδος μετα κιτρινο κ μετα σταματαει.

είναι αυτές που λένε θηλές σιλικόνης?και το μωρό θηλάζει από αυτές?τι μάρκα χρησιμοποίησες?το μωρό δεν παθαίνει συγχυση θηλής?σορρυ για τις απειρες ερωτήσεις αλλα εχω πλήρη μεσανυχτα...

αν μαθει με σιλικονη μετα ισως να μη ξαναθελει το σκετο στηθος.το επαθε μια γνωστη μου αυτο κ θηλαζε 8 μηνες με σιλικονες.θελουν κ συνεχεια αποστειρωμα ομως να ξερεις

Ασε σου λέω.Χθες το βρήκαμε δυο φορές κατουρημένο.Μου είπαν οταν φοραω το pampers να του σηκωνω το πουλακι σε ορθια θεση και κατουρησε τη γαζουλα που του εχουμε βαλει πανω στον αφαλο γιατι δεν εχει θρεψει ακομα.επαθα πανικο το βραδυ.

ρε κοριτσακια μη τους σηκωνετε τα πουλακια προς τα επανω!φυσικο ειναι να κατουρανε τα ρουχα τους μετα.αυτη η χαζονοοτροπια που σας ειπαν να τους τα βαζετε προς τα επανω γιατι μετα δε θα τους σηκωνετε(ΕΛΕΟΣ) ειναι μια βλακεια κ μιση!κ σε μενα ετσι ελεγε η μαναμου για τον γιο μου!''το πουλι του προς τα πανω γιατι δε θα του σηκωνεται!'' ασε μας ρε μανα ελεγα.το ρωτησα στο γιατρο κ τον επιασε ενα σπαστικο γελιο που ενιωσα ηλιθια:tongue: παντα προς τα κατω του το εβαζα.αφου τις πρωτες μερες που το εβαζα επανω ο μικρος γινοταν ΜΟΥΣΚΕΜΑ απο τσισα μεχρι τις μασχαλες!κ σας λεω οτι μια χαρα του σηκωνεται κ το βρισκει κ αστειο.ερχεται κ μου το δειχνει μεσα στη χαρα:tongue: παλιοτερα οποτε του σηκωνοταν εκλαιγε κ ελεγε ''μαμα χαλασε τσουτσουυυυ'':rolleyes:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

ποτε γεννησες ?για να σου κανω το τικερ :-P

ρε κοριτσακια μη τους σηκωνετε τα πουλακια προς τα επανω!φυσικο ειναι να κατουρανε τα ρουχα τους μετα.αυτη η χαζονοοτροπια που σας ειπαν να τους τα βαζετε προς τα επανω γιατι μετα δε θα τους σηκωνετε(ΕΛΕΟΣ) ειναι μια βλακεια κ μιση!κ σε μενα ετσι ελεγε η μαναμου για τον γιο μου!''το πουλι του προς τα πανω γιατι δε θα του σηκωνεται!'' ασε μας ρε μανα ελεγα.το ρωτησα στο γιατρο κ τον επιασε ενα σπαστικο γελιο που ενιωσα ηλιθια:tongue: παντα προς τα κατω του το εβαζα.αφου τις πρωτες μερες που το εβαζα επανω ο μικρος γινοταν ΜΟΥΣΚΕΜΑ απο τσισα μεχρι τις μασχαλες!κ σας λεω οτι μια χαρα του σηκωνεται κ το βρισκει κ αστειο.ερχεται κ μου το δειχνει μεσα στη χαρα:tongue: παλιοτερα οποτε του σηκωνοταν εκλαιγε κ ελεγε ''μαμα χαλασε τσουτσουυυυ'':rolleyes:

Σ΄ ευχαριστω 30/10/10,

να ΄σαι καλα πεθανα στα γελια με το γιο σου, φοβερος ειναι...


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

trianmeli αυτο ειναι το τικερ

[...url=http://lilypie.com]...[...img]http://...lb1f.lilypie.com/KHmSp1.png[/img][/url]

καντο επικολληση στην υπογραφη σου αφου πρωτα σβησεις το παλιο και μετα αφαιρεσε τις τελιτσες που εβαλα( ..... )


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Μη δινεις συμπληρωμα γιατι θα σου μειωθει το γαλα.μολις 5 μερες εχεις που γεννησες.τωρα θα αρχισει σιγα σιγα η καλη παραγωγη.αν δωσεις τωρα ξενο δε θα σου ερθει αρκετο γαλα.αν το μωρο σταματαει να τρωει κ πιπιλαει ισως χορτασε κ απλα νανουριζεται

ρε κοριτσακια μη τους σηκωνετε τα πουλακια προς τα επανω!φυσικο ειναι να κατουρανε τα ρουχα τους μετα.αυτη η χαζονοοτροπια που σας ειπαν να τους τα βαζετε προς τα επανω γιατι μετα δε θα τους σηκωνετε(ΕΛΕΟΣ) ειναι μια βλακεια κ μιση!κ σε μενα ετσι ελεγε η μαναμου για τον γιο μου!''το πουλι του προς τα πανω γιατι δε θα του σηκωνεται!'' ασε μας ρε μανα ελεγα.το ρωτησα στο γιατρο κ τον επιασε ενα σπαστικο γελιο που ενιωσα ηλιθια:tongue: παντα προς τα κατω του το εβαζα.αφου τις πρωτες μερες που το εβαζα επανω ο μικρος γινοταν ΜΟΥΣΚΕΜΑ απο τσισα μεχρι τις μασχαλες!κ σας λεω οτι μια χαρα του σηκωνεται κ το βρισκει κ αστειο.ερχεται κ μου το δειχνει μεσα στη χαρα:tongue: παλιοτερα οποτε του σηκωνοταν εκλαιγε κ ελεγε ''μαμα χαλασε τσουτσουυυυ'':rolleyes:

Χαχαχα!Ωραιος ο μικρός!καλέ η πεθερα μου χθες που γυρισαμε μου λεει ασε να το αλλαξω και μας κανει το πουλακι παντα πανω.Ε το μωρο λουτσα το βραδυ.Δεν ειναι τυχαιο.Δεν το ξανακανω.Ας παρει βιαγκρα οταν μεγαλωσει. :tongue:

Δεν χορταινει ρε Δημητρα μονο με το δικο μου.Γι'αυτο του το δινω.Δεν φανταζεσαι με τη λαχταρα το τρωει.Αλλα σιγα σιγα θα τον βαζω πιο πολυ εναλλαξ στο στηθος μηπως βγαλει περισσοτερο.Ουτε εγω το θελω το συμπληρωμα.Ασε που βαριεμαι το αποστειρωσε,βρασε,πλυνε...

Τωρα κοιμαται σαν πουλακι! Θα εχει καταχεστει! :P


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...