Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

δημητρουλι ειχα συσπασεςι αποπριν σταματησα ν μετα,καθαρισα και τωρα παλι!!!!!!!!!!


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χτες ειχα κοκκκινο ςντονο και προχτες,σημμερα σκουρυνε και νιμιζω ειναι λιγοτερο αυτιο ειναι να ξαναπαω αν δεν ειμαι καλα. ναι πονοι γεννας


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!

εμεις τώρα θηλάζουμε!και έτσι βρήκα λίγο χρόνο να μπώ.

εγώ τις 4 πρώτες μέρες ήθελα να πεθάνω...την έβαζα στο στήθος μου και δεν έκλεινε το στόμα της να θηλάσει ενώ έψαχνε την θηλή.έκλαιγε σπαρακτικά για 2-3 ώρες χωρίς υπερβολή!!!!μαζί της κόντεβα να κλάψω και εγώ!κάθε φορά που ερχόταν η ώρα για να φάει γινόταν πόλεμος.οι μαιες σήκωσαν τα χερια ψηλά.κάθε φορα που άλλαζε η βάρδια και ερχόταν μια καινούρια μαία μου έλεγε οτι αποκλείεται να μην μπορώ να την ταίσω.μετα που τελείωνε η βάρδια με κοιτούσαν και μου έλεγαν:πρώτη φορά το βλέπω αυτό σε νεογέννητο,πραγματικά σε λυπάμαι... και μου έκαναν την καρδιά περιβόλι.και ξαφνικά χθες το βράδυ στις 6,30 εγινε το θαυμα!ανοιξε το στόμα της και αρχισε να θηλάζει κανονικα και χωρίς να ακουστεί κιχ!περιττό να σας πώ ότι παρόλο που δεν πιστευω σε κάποια θρησκεία στην απελπισία μου την έταξα στην παναγία την γαλακτοτροφούσα!δεν ξέρω τι έγινε αλλά απο χθες άλλαξε η ζωή μου.νόμιζα ότι θα έπεφτα σε βαθιά κατάθλιψη.και να σας εκμυστηρευτώ κάτι...είχα αρχίσει να κάνω κακιές σκέψεις για το μωρό...τα είχα παίξει τελείως!τώρα ευτυχώς όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

ελενακι δεν εχεις γαλα πολυ επειδη ακριβως δινεις συμπληρωμα.δε σου δειξανε πως να θηλασεις?:shock::shock: ελεος τι να πω:evil:

θα βαλεις το μωρο οταν ειναι ΗΡΕΜΟ στο στηθος.ανοιξε του το στοματακι κ βαλε μεσα τη θηλη σου να την πιασει καλα ομως.για να μη κουραζεται το μωρο θα εχεις διπλα σου ενα κυπελλακι με ζεστο νερο κ ενα μικρο πανακι.θα βουτας το πανακι στο ζεστο νερο θα το στραγγιζεις εννοειται μεσα στο κυπελακι κ θα το βαλεις επανω στο στηθος σου.το ζεστο νερο κανει το γαλα να τρεχει σε μεγαλυτερη ποσοτητα κ πιο ευκολα.αυτο θα το κανεις μεχρινα δυναμωσουν οι μυες του στοματος του μωρου για να μπορει να θηλαζει κανονικα.αλλιως στο λεω εγγυημενα οτι δε θα μπορεσεις να θηλασεις πανω απο μηνα ετσι.δινωντας σκονη κ με θηλαστρο πριν καν το σαραντισμο θα αποθηλασεις χωρις να θες κουκλιτσα μου.μονο αν βαζεις το μωρο στο στηθος θα αυξηθει το γαλα σου.μεσα 2 μερες η παραγωγη σου θα γινει μεγαλυτερη.εξαλου τωρα σου ηρθε το κανονικο γαλα.τις 3 πρωτες μερες ειχες το πρωτογαλα κ οχι κανονικο γαλα.οποτε μεσα σε 3 μερες μη περιμενεις να ειχες κ ΤΗΝ ποσοτητα.αν θες να θηλασεις δοκιμασε αυτο που σου ειπα.

δήμητρα έχεις απόλυτο δίκιο.ελενάκι μου προσπάθησε λίγο τώρα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για τους επόμενους μήνες.σε αντίθετη περίπτωση το μόνο που θα κάνεις όλη μέρα είναι να ασχολείσαι με το γάλα του παιδιού και πραγματικά είναι χάσιμο χρόνου.στο κάτω κάτω βρες μια καλή μαία να σου δείξει τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο βρε βασιλικη μου μπραβο!μπραβο κ στο νινι σου που μπορεσε τελικα να θηλασει...:P δε χρειαζονται κακες σκεψεις.σκεψου οτι τωρα αρχισε αυτο το ταξιδι για σενα οποτε ξεκινα με θετικες σκεψεις για να μη σε παρει απο κατω!:P


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα, μπορώ να πω οτι κάτι έγινε!!!! Την έβαλα στο στήθος, χωρίς ζεστό νερό, πριν αρχίσει να γκρινιάζει για να ζητάει γάλα και την άρπαξε την θηλή! Το αισθανόμουν και εγώ οτι έτρωγε και εκείνη καθόταν αφοσιωμένη στον θηλασμό! Της έφτιαξα και συμπλήρωμα για να σιγουρευτώ οτι έχει φάει απ το δικό μου και όντως ήπιε το μισό απ το μπιμπερό που της έφτιαξα! Λέω για αρχή ήταν καλά, σαν πρώτη φορά ουσιαστικά, τώρα θα την βάζω κάθε φορά που την βλέπω ήρεμη, ώστε σε 3-4 φορές να έχει στρώσει!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο ελενιτσα.την επομενη φορα θα δωσεις λιγοτερο συμπληρωμα.ετσι ωστε σιγα σιγα να το κοψεις η εστω να το μειωσεις σε 1-2.πχ τωρα ηπιε 50 μλ συμπληρωμα?την αλλη φορα δωσε 30.κ αφου πιανει τη θηλη ετσι τοτε θα την βαζεις πριν αρχισει να κλαιει απο πεινα.αντε ωραια ξεκινησατε μπραβο!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να διαβάσω τα νέα σας κι έχω συγκλονιστεί πραγματικά με την Ειρηνούλα μας! Μπορεί να μην έχουμε μιλήσει πολλές φορές κοπέλα μου αλλά ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου εύχομαι ο Θεός να σου δίνει δύναμη και κουράγιο! Πραγματικά λυπάμαι! Έχω συγκλονιστεί... Πέρυσι από τις μανούλες Αυγούστου μία κοπέλα μας έχασε σε τόσο προχωρημένη κύηση το μωράκι της...ακόμα το σκέφτομαι και πονάω. Είναι η κοπέλα που άνοιξε το θέμα "ενδομήτριοι θάνατοι" στο πάρεντς και είναι κι αυτή Ειρήνη... Το σκέφτομαι και ανατριχιάζω. Μακάρι καμιά μανούλα να μην ζούσε τέτοια απώλεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μην ξεχνατε την κρεμα πουρελαν ενδιαμεσα στους θηλασμους...μην πληγωθπυν οι θηλες.ξερω δημητρα εσυ κι εκει αμυγδαλελαιο?????????????????????


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

ποναω λιγοτερο και το αιμα λιγοτερο,τωρ ΘΗΛΑΖΩ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΠΙΑΣΟΥΝ....ΠΗΡα παλι χαπι γοα να κανω τωρα αυριο λογικα θα εκαθαρισει αν θελω γιατρο η οχι κουκλικτσα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

οχι μαρη κ εγω κρεμα βαζω:tongue:

ευχομαι να μην ειναι τιποτα αυτες οι κ@λοσυσπασεις κ απλα να ειναι η μητρα σου που επανερχεται.αλλα απο το πρωτο παιδι ρε γμτο?κισακι εισαι περιπτωσαρα:tongue:


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...