Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

νικχ μου μακαρι να τα καταφερεις.κ μακαρι κ πανω απο 2 μηνες.εγω λεω μακαρι να μπορεσω 3 μηνες τουλαχιστον γιατι εχω κ τα αλλα 2 κ δυσκολευομαι περισσοτερο οσο να ναι.να τον αφηνεις στο στηθος οσο αυτος θελει.ξερει αυτο ποτε θα το βγαλει.σε λιγο καιρο θα εχετε τελεια συνεργασια:P


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια και νινάκια γειά σας! Εμείς δεν είμαστε και στα καλύτερά μας! Απο χτες το απόγευμα και η μπέμπα και εγω είμαστε κρυωμένες, η μπέμπα έχει συνάχι και πολλές μυξούλες και εγώ συνάχι και τρελό βήχα! Θα συνεχίσω να την θηλάζω, δεν θα πάρω καθόλου φάρμακα και όσο αντέξω! Της μικρής της τράβηξα της μυξούλες εχτές το βράδυ με αυτό το διαφανές εργαλείο, (δεν μπορώ να θυμηθώ πως το λένε:rolleyes:), της έβαλα και φυσιολογικό ορό και είναι καλύτερα.


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!

Fire, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Να το χαίρεστε!!! :D

Φρόσω, η μικρή είναι κουκλίτσα!!! Φτου-φτου-φτου!!! :tongue:

Ελένη μου, περαστικά σας. :-( Τι σου είπε ο γιατρός για το μωρό; Πως αντιμετωπίζεται το συναχάκι;


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1m.lilypie.com/RfyVp1.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

γεια σου κατα μου !πως τα πατε?τι κανει το νινι?

και εμεις ειμαστε οοοολοι αρρωστοι.εγω ο αντρας μου η ραφαελα ο αλεξ ολοι με συναχι κ βηχα.μονο η μπεμπα δεν αρρωστησε ακομα!μας κολλησαν κατι ηλιθιοι που ηρθαν επισκεψη με το αρρωστο παιδι τους!πας σε σπιτι με νεογεννητο με το παιδι σου τιγκα στο βηχα κ τη μυξα?:evil::evil::evil: κ η ραφαελα επειδη εχει κ βρογχικο ασθμα το περναει τωρα βαρια κ της κανουμε 60 αναπνοες την ημερα με σπρει σαλμπουσανολ!τα νευρα μου


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μελινάκι έστειλα τον μπαμπά μας να πάρει αμέσως το τσαι που είπες! Δηλώνω πολύ άσχετη!

Δημητρούλα δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με βοηθάς! Ωρες ώρες απαγοητεύομαι.Τώρα τον είχα μιαμιση ώρα στήθος και άδειασε.Κοιμηθηκε έτσι και ελπίζω να μην ξυπνήσει και αναγκαστώ να δωσω συμπλήρωμα.Θέλω να τον θηλάσω αποκλειστικά έστω και για 2 μήνες!

χριστινα εγω δεν του εχω δωσει συμπληρωμα καθολου, δεν μπορεις να φανταστεις τον εχω και 3 ωρες στο στηθος, κοιμαται με το που τον σηκωνω να ρευτε ξυπνα μετα απο 5΄ ξαναζηταει και αυτο γινεται για ωρες, το βραδυ βγαζω με θηλαστρο δικο μου γαλα και του δινω πινει γυρω στα 140γρ μετα θελει και στηθος, μην απογοητευεσαι και μη του δινεις συμπληρωμα καταλαβαινω γιατι τα περναω ειναι εξουθενωτικο αλλα νομιζω οτι εγω προσωπικα που δεν θελω το ξενο γαλα για τουλαχιστον 6 μηνες δεν εχω αλλη λυση, εξαλλου εχω διαβασει οτι αυτο θα σταματησει να γινεται μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος και αυτο γινεται μετα τις 40 μερες υπομονη κοψε το συμπληρωμα και ολα θα πανε καλα. Διαβασε στο parents θεματα σχετικα με το θηλασμο εμενα με βοηθανε αρκετα.


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κατα μου !πως τα πατε?τι κανει το νινι?

και εμεις ειμαστε οοοολοι αρρωστοι.εγω ο αντρας μου η ραφαελα ο αλεξ ολοι με συναχι κ βηχα.μονο η μπεμπα δεν αρρωστησε ακομα!μας κολλησαν κατι ηλιθιοι που ηρθαν επισκεψη με το αρρωστο παιδι τους!πας σε σπιτι με νεογεννητο με το παιδι σου τιγκα στο βηχα κ τη μυξα?:evil::evil::evil: κ η ραφαελα επειδη εχει κ βρογχικο ασθμα το περναει τωρα βαρια κ της κανουμε 60 αναπνοες την ημερα με σπρει σαλμπουσανολ!τα νευρα μου

Πωπω τι παθατε καλα πως και ηρθαν με αρρωστο παιδι δεν σκεφτονται? τι να πω, περαστικα σας και υπομονη...


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

νικχ μου μακαρι να τα καταφερεις.κ μακαρι κ πανω απο 2 μηνες.εγω λεω μακαρι να μπορεσω 3 μηνες τουλαχιστον γιατι εχω κ τα αλλα 2 κ δυσκολευομαι περισσοτερο οσο να ναι.να τον αφηνεις στο στηθος οσο αυτος θελει.ξερει αυτο ποτε θα το βγαλει.σε λιγο καιρο θα εχετε τελεια συνεργασια:P

Καλα εγω σου είπα σε θαυμάζω.Απορω πως τα καταφερνεις με τρια παιδια! Τον έχεις μάλλον τον ρόλο άνετα. Γενικά για την ώρα είναι απίστευτα ησυχο και βολικό μωρο.Μόνο οταν πεινάει κλαιει.Τα κάνει και δεν μιλάει! χιχιχι!


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

αμαν βρε κοριτσακι μου περαστικα σε σενα κ στο μωρακι.θηλασε την πιο πολυ αυτες τις μερες.ειναι οτι καλυτερο για το μωρο.καλα εκανες κ εβαλες ορο.

Τι να της κάνω? Κάνω οτι μπορώ! Η μυτούλα της ακούγεται φρρ φρρ...απο τις μυξούλες και την λυπάμαι!:(

Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!

Fire, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Να το χαίρεστε!!! :D

Φρόσω, η μικρή είναι κουκλίτσα!!! Φτου-φτου-φτου!!! :tongue:

Ελένη μου, περαστικά σας. :-( Τι σου είπε ο γιατρός για το μωρό; Πως αντιμετωπίζεται το συναχάκι;

Ευχαριστώ πολύ Κάτα μου, δεν ρώτησα γιατρό, πήρα τηλ πριν μισή ώρα αλλά είχε κλείσει. Απ όσο ξέρω δεν μπορείς να κάνεις κάτι σε τόσο μικρό μωράκι, μόνο φυσιολογικό ορό στην μυτούλα να βάζεις συχνά για να μπορεί να αναπνέει και να ρουξήξεις τις μυξούλες με το εργαλείο.


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Μελινα μου έφερε ο άντρας το τσαι της Weleda αλλα ελληνικα δεν εχει.Το φτιάχνουμε οπως το κλασσικο τσαι με ζαχαριτσα ή σκετο.Ποση ώρα το αφηνουμε? Δεν ρώτησε ο αντρας!


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου κατα μου !πως τα πατε?τι κανει το νινι?

και εμεις ειμαστε οοοολοι αρρωστοι.εγω ο αντρας μου η ραφαελα ο αλεξ ολοι με συναχι κ βηχα.μονο η μπεμπα δεν αρρωστησε ακομα!μας κολλησαν κατι ηλιθιοι που ηρθαν επισκεψη με το αρρωστο παιδι τους!πας σε σπιτι με νεογεννητο με το παιδι σου τιγκα στο βηχα κ τη μυξα?:evil::evil::evil: κ η ραφαελα επειδη εχει κ βρογχικο ασθμα το περναει τωρα βαρια κ της κανουμε0 αναπνοες την ημερα με σπρει σαλμπουσανολ!τα νευρα μου

Με τη μπέμπα μια χαρά εκτός από το γεγονός ότι έχει βγει΄κουκουβάγια και τις νύχτες κάνει πάρτυ. Μόνο στην αγκαλιά κοιμάται.

Τελείως $%*&^@! αυτοί που ήρθαν με άρρωστο παιδί για επίσκεψη!!!:mad: Περαστικά σε όλους!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1m.lilypie.com/RfyVp1.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Μελινα μου έφερε ο άντρας το τσαι της Weleda αλλα ελληνικα δεν εχει.Το φτιάχνουμε οπως το κλασσικο τσαι με ζαχαριτσα ή σκετο.Ποση ώρα το αφηνουμε? Δεν ρώτησε ο αντρας!

οπως στα ειπε η δημητρα ειναι, εμενα εχει ελληνικα η ζελατινη που καλυπτει το κουτι, πρεπει να πινεις 3-6 την ημερ, εγω βαζω λιγο μελι.

Ελενη κι εμενα κουκουβαγια, αστα μονο χερια θελει εαν τον βαλεις κατω μας ακουνε ολοι...


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελένη και δήμητρα περαστικά σε όλη την οικογένεια!τι να πώ βρε κορίτσια,εμείς ακόμα δεν έχουμε κόσμο στο σπίτι,το καταλαβαίνουν και δεν έρχονται.αυριο βέβαια θα κάνουμε τα γενέθλια της μαμας μου και θα έρθει ένα φιλικό ζευγάρι αλλά απο μακριά και αγαπημένοι!

Link to comment
Share on other sites

εμείς ευτυχώς δεν την κραταμε παρα μόνο όταν θηλάζω.την βάζω στο καλάθι της κιαν γκρινιάξει την κουνάω λίγο όπως ειναι και σε 1 λεπτο έχει κοιμηθεί.μας λυπήθηκε ο θεος και μόνο όταν πεινάει ψιλογκρινιάζει,ααα και στο μπάνιο όταν βρεχεται το κορμακι μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...