Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ , ΑΦΟΥ ΘΥΛΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΕΨΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?

Συνήθως δεν καταπινει αέρα άμα θηλάζει και ακόμα κι αν δε ρευτεί δεν υπάρχει πρόβλημα. Εσύ όμως καλού-κακού βάζε το να ρευτεί. Εμένα καταπίνει τρελό αέρα επειδή όσο κι αν το παλεύω δεν πιάνει καλά τη θηλή και με τις πρώτες γουλιές με το πολύ γάλα κατεβάζει και πολύ αέρα. Ακούω το στομαχάκι της να γουργουρίζει πολύ. Οπωσδήποτε πρέπει να ρευτεί το μωρό πριν κοιμηθεί αλλιώς μπορεί να κάνει γουλιά ή εμετό και υπάρχει κίνδυνος να πνιγεί. Εμένα έχει κάνει 2 φορές εμετό και μετά έφυγε ο αέρας. Και πού και πού κάνει καμιά γουλίτσα αν δεν έχει ρευτεί. Πρόσεξέ το αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν καταπινει αέρα άμα θηλάζει και ακόμα κι αν δε ρευτεί δεν υπάρχει πρόβλημα. Εσύ όμως καλού-κακού βάζε το να ρευτεί. Εμένα καταπίνει τρελό αέρα επειδή όσο κι αν το παλεύω δεν πιάνει καλά τη θηλή και με τις πρώτες γουλιές με το πολύ γάλα κατεβάζει και πολύ αέρα. Ακούω το στομαχάκι της να γουργουρίζει πολύ. Οπωσδήποτε πρέπει να ρευτεί το μωρό πριν κοιμηθεί αλλιώς μπορεί να κάνει γουλιά ή εμετό και υπάρχει κίνδυνος να πνιγεί. Εμένα έχει κάνει 2 φορές εμετό και μετά έφυγε ο αέρας. Και πού και πού κάνει καμιά γουλίτσα αν δεν έχει ρευτεί. Πρόσεξέ το αυτό.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ. ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει πολυ λιγο αλλα φοβαμαι μηπως του το εκανε το σαμπουαν frezyderm χρησιμοποιω, δεν ειχε πριν ειναι τωρα 3-4 μερες θα βαλω ελαιολαδο μηπως να αλλαξω και σαμπουαν?

οχι δε φταιει το σαμπουαν.ειναι κατι που πολλα νινια περνανε.βαζε ελαιολαδο κ κανε οπως ειπαμε.θα ειναι μερικες μερες λαδωμενο σαν να το εγλυψε αγελαδα:tongue:

αλλα δε πειραζει:P

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ , ΑΦΟΥ ΘΥΛΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΕΨΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ?

οταν θηλαζει δεν ειναι απαραιτητο να ρευτει.το σηκωνεις περιμενεις 10 λεπτα κ αν δε ρευτει το αφηνεις.αν δεις οτι ζοριζεται ξαφνηκα εκει που κοιμαται η γκρινιαζει αποτομα η τεντωνεται σημαινει μαλλον θελει να ρευτει.το σηκωνεις κ το χτυπας απαλα στην πλατη


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο...που το θυμάμαι και από το γιο μου! Το παθαίνετε κι εσείς ρε παιδιά? Κάθε που θα τη βάλω να ρευτεί και τη χτυπάω απαλά στην πλατούλα, ρεύομαι πρώτα εγώ! ότι πρέπει για τυχόν δυσπεψία της μαμάς! Να βάζει το μωρό να ρευτεί! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπερα κοριτσια

Βασιλικη ετσι και γω τις τελευταιες μερες

απελπισια

εγω εβαλα τα κλαμματα τωρα τ απογευμα

απο τις 7,30 στο βυζι και μολις τον αφηνω στο πορτ μπεμπε ουρλιαζει

μολις τον ξαναβαλω στο βυζι ησυχαζει

παιζει μαζι μου κανονικα

με πιπιλιζει και ηρεμει

εχω κουραστει παρα πολυυυυυυυυυυυυυυ

δεν εχω καθολου χρονο για μενα

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppp :(

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο...που το θυμάμαι και από το γιο μου! Το παθαίνετε κι εσείς ρε παιδιά? Κάθε που θα τη βάλω να ρευτεί και τη χτυπάω απαλά στην πλατούλα, ρεύομαι πρώτα εγώ! ότι πρέπει για τυχόν δυσπεψία της μαμάς! Να βάζει το μωρό να ρευτεί! :lol:

καλε κ εγω το παθαινω αυτο με την μπεμπα

χαχαχαχα

Kαλησπερα κοριτσια

Βασιλικη ετσι και γω τις τελευταιες μερες

απελπισια

εγω εβαλα τα κλαμματα τωρα τ απογευμα

απο τις 7,30 στο βυζι και μολις τον αφηνω στο πορτ μπεμπε ουρλιαζει

μολις τον ξαναβαλω στο βυζι ησυχαζει

παιζει μαζι μου κανονικα

με πιπιλιζει και ηρεμει

εχω κουραστει παρα πολυυυυυυυυυυυυυυ

δεν εχω καθολου χρονο για μενα

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppp :(

αχ κοριτσακι μου ηρεμισε.σκεψου μονο οτι δε θα ειναι για πολυ.ολες μας ετσι ημασταν τις πρωτες μερες.ηρεμισε κ σκεψου πως θα ειναι για κανενα μηνα ακομα.μετα θα στρωσει κ θα θελει ανα 3 ωρες να τρωει


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

μακαρι δημητρουλα μου γιατι πραγματικα εχω ξεπερασει τα ορια μου

ειμαι σα ζομπι και ψυχολογια υπο του μηδεν

ανοιξε και η μυτη μου χθες και να το αιμα να τρεχει

απ το δημοτικο εχει να μου συμβει αυτο

δεν το περιμενα τοσο δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

ειναι δυσκολα στην αρχη...σαν ζομπι ημουν κ εγω στα πρωτα 2.η μπεμπα μου βγηκε το τελειο μωρο.καμια σχεση.δε ξενυχτησα ακομα:shock: δεν εκανε κολικους δε κλαιει δε θελει συνεχεια βυζι:confused: νομιζω οτι ζω ενα ονειρο:confused:

η μαλλον μου το ξεπληρωνει ο θεος για οσα τραβηξα με τα αλλα 2?:rolleyes: μιλαμε οτι συμπληρωνα 8ωρο υπνου μεσα σε 4 μερες:rolleyes: δε το συζητω την αχτενισια τις ιδιες φορμες κ το αλουστο μαλλι.οπως ειπα κ χτες μονο απο κατω πλενομουν κ αυτο με την ψυχη στο στομα.εκανα κ ενα ντουζ στα γρηγορα μερα παρα μερα .το μαλλι 1 φορα τη βδομαδα προλαβαινα.ουτε καν δοντια δε προλαβαινα να πλυνω.αντε να τα επλενα 3-4 φορες την εβδομαδα!ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ!ειδικα οταν εκανα τον μικρο κ ειχα κ την ραφαελα 2 ετων κ αυτον νεογεννητο να κλαιει μερα νυχτα να θελει βυζι να εχει κολλικους η ραφαελα δεν ειχε καθαρισει παμπερς ακομα.να χεζεται πανω της να κλαιει να εχω τον αλλον στο βυζι να κλαιει κ αυτος κ να ειναι ενα σπιτι μπουρδελο ρουχα παντου πεταμενα ασιδερωτα-απλυτα..ο νεροχυτης γεματος πιατα η κατσαρολα απλυτη 2 μερες κ ας μη ξεχνιομαστε το μωρο να κλαιει να κρεμετε απο το βυζι η ραφαελα να με τραβαει απο τα μπατζακια κ εγω με το μαλλι ορθιο λες κ μαλωσα με κανεναν και με τα ιδια ρουχα 4-5 μερες μεσα στο λεκε κ να ξινοβολαω απο τις γουλιες του αλεξανδρου!

τα ιδια ειχα τραβηξει κ στο πρωτο παιδι με τη διαφορα οτι δεν ειχα αλλο απο πισω.

επισης εχω δει ονειρο καθως περπατουσα με το μωρο στα χερια και ειχα παραισθησεις πολλες φορες με ανοιχτα ματια.δηλαδη μερικες φορες ενω ημουν ξυπνια το βραδυ κ θηλαζα εβλεπε ονειρο ο εγκεφαλος μου.εβλεπα γυρω μου αλλα ο εγκεφαλος ονειρευοταν .καλο εεεεεε


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε δημητρουλα καθε φορα που με παιρνει απο κατω γραφεις κατι απο την δικη σου εμπειρια και λεω , καλα ειμαι , δεν τα περναω μονο εγω , πρεπει ν αντεξω..

ειναι σερραικο αυτο το χουι ε , να βλεπουμε το ποτηρι μισογεματο οσο σκ...α

κι αν ειναι ολα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ξαναδιαβασα αυτο που εγραψες και μ εχει πιασει σπαστικο γελιο δεν μπορω να ηρεμησω

γμτ ποναει και η τομη απ την καισαρικη, ουτε να γελασω ουτε ναβηξω μπορω

κι εγω το ιδιο εχω παθει και θελω να κανω και 2 συντομα στο 6αμηνο τρομαρα μου, τωρα με 1 και τουαλετα και βαζαινει τρωω και βυζαινει με τα 2 τι θα κανω, να το ξανασκεφτω λες !!!!!!!!!!!!


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το παιδί μου βόλτα :)

Νταξ', δεν κάναμε πάνω από 300 μετρα, αλλά για αρχή καλά είναι:)

Την άλλη Κυριακή μας κόβω στον Βάρσο στο Κεφαλάρι να τρώω παγωτό παρφέ και του παιδιού να μη δίνω!


image.php?type=sigpic&userid=27413&dateline=1319625984

Τα παιδάκια μου...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο εχω παθει και θελω να κανω και 2 συντομα στο 6αμηνο τρομαρα μου, τωρα με 1 και τουαλετα και βαζαινει τρωω και βυζαινει με τα 2 τι θα κανω, να το ξανασκεφτω λες !!!!!!!!!!!!

2o?? και μαλιστα στο6μηνο??? oυτε γι αστειο

να το ξανασκεφτεις

δεν ξερω ισως αν ειχα καποια βοηθεια να ηταν διαφορετικα, αλλα ετσι οπως εχουν τα πραγματα ουτε για πλακα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...