Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σε όλες.

Ελένη τι να πω για την περιπέτειά σου... Κάτι τέτοιοι γιατροί δυσφυμούν τα δημόσια νοσοκομεία... Περαστικά σου εύχομαι. Με την αντιβίωση επιτρέπεται να θηλάζεις;

Ο γιατρος που μου εδωσε την αντιβιωση μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα, ομως το θεμα ειναι οτι εκτος απο την αντιβιωση εχω παρει σιροπι για τον βηχα και χαπια για το συναχι. ημουν πολυ χαλια αρρωστη. με αυτα τα χαπια που πηρα απαγορευεται ο θηλασμος.σε ευχαριστω!

αχ ελενη κι ο δικος ετσι μπορει να τον εχω εγω και να ΄ναι ανησυχος μολις τον παρει ο μπαμπας του αρνακι, περιεργο ετσι?? εγω χρησιμοποιω αυτο σε εμενα βοηθαει

Λάδι μασάζ με αμύγδαλο για την κοιλίτσα του μωρού BABY BAUCHLEIN OEL

BABY-BAUCHLEINOEL.jpg

Το καθημερινό μασάζ στην περιοχή της κοιλιάς με αμυγδαλέλαιο προλαμβάνει και ανακουφίζει από τις δυσάρεστες κοιλιακές ενοχλήσεις του μωρού. Βοηθά ώστε το παιδί να αποκτήσει σταδιακά ένα σταθερό ρυθμό ζωής.

ευχαριστω πολυ Μελινα!

αχ ελενιτσα μου περαστικα βρε κοριτσι μου.τι σκατα χασαπης ειναι αυτος ο γιατρος?:evil:

για τους κολικους δεν υπαρχει καμια θεραπεια.μονο να την κρατας οπως σου ειπε ο γιατρος και να πινεις τσαι γλυκαννισο μελισσοχορτο.κανουν καλη δουλεια.αν δεινεις συμπληρωμα ελαττωσε το οσο μπορεις γιατι κ το ξενο γαλα ειναι κυριως ενοχο για κολικους

Ασε Δημητρουλα δεν μπορω να καταλαβω που επεσα και ενω ρωτησα για αυτον τον γιατρο και ακουσα καλα λογια...τι να πω?

Ελενακι δεν μπορεις να ξερεις ποτε σε τι γιατρό θα πέσεις! Περαστικα κοριτσάκι! Αρχισαν τοσο νωρις οι κολικοι? Εδω δεν μπορω να το ακουω να κλαιει οταν πεινάει! Να δω τι θα κάνω αν μας πιάσουν και οι κολικοί!

Ευχαριστω Χριστινα, να εισαι καλα! και εγω δεν μπορουσα να μας φανταστω με κολικους! καλυτερα δηλαδη να φευγω απ το σπιτι την ωρα που εχει κολικους και κλαιει ετσι, δεν αντεχεται!

Γέννησε η Garouf!!!! 11:15 έναν μπόμπιρα 3100!

Επιτέλους έγινα και εγώ θεία από τη δίδυμη αδερφούλα μου! (έχω άλλα 3 ανιψάκια αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο!)

Να σας ζησει το μωρουλινι!

kalimera koritsia!!! perastika eleni ti na pw allo merikoi giatroi einai na min pw gia ti einai!!!! koritsia poli ponos autoi oi kolikoi afou thelei i psixoula mou na koimithei kai xupnaei meta neuriazei klaiei giati den mporei na koimithei to lipatai i psixi mou eytixws twra koimatai!!!! emena xerei i mama mou na xematiazei opote tin xematiazei pou kai pou ase pou sto spiti mexri na sarantisw den afinw kanenan na erthei mono oi goneis mas erxontai kai ta aderfia mas kai autoi oxi arrwstoi ennoeitai!!!!

Ευχαριστω πολυ να εισαι καλα, ασε και εμεις μια απο τα ιδια με τους κολικους...πριν καμια ωρα την επιασε παλι, ευτυχως οχι για πολυ!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

γμτ τη τρελλα μου τοσο πλυσιμο και σημερα το πρωι ειδα κατι σπυρουλακια στο εσωτερικο απο το μπουτακι του,τι ειναι αυτο εγκαυμα?

θα τρελλαθω

πως ειναι τα εγκαυματα ξερει καμμια να μου πει?

garouf να σου ζησει!!! υγιες και καλοτυχο να ειναι!!!:P

Link to comment
Share on other sites

όχι μπροκολο κουνούπιδι λαχανο κρεμμύδι. Εμένα από προχτές όλο tο βράδυ δεν κάνει κακα. Ζορίζεται και κάνει από τις 4 tο απόγευμα και μετά. από τις 10 tο βράδυ μόνο τσίσα. Αλλά ζορίζεται δεν ξέρω αν είναι πονακια η δυσκοιλιότητα


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

γκαρουφ να σου ζήσει κούκλα μου. Γερό να είναι. Καλό σαράντισμο.ελένη μου τι να πω... Τόση βλακεία σε γιατρό... Φροσακι και η μάνα μάτιαζει tο παιδί.


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γμτ τη τρελλα μου τοσο πλυσιμο και σημερα το πρωι ειδα κατι σπυρουλακια στο εσωτερικο απο το μπουτακι του,τι ειναι αυτο εγκαυμα?

θα τρελλαθω

πως ειναι τα εγκαυματα ξερει καμμια να μου πει?

garouf να σου ζησει!!! υγιες και καλοτυχο να ειναι!!!:P

τι εννοεις σπυρακια?και γιατι να επαθε εγκαυμα?ειναι σαν μικρα μικρα ιδρωτηρια?αν ειναι αυτο μην ανυσηχεις πολλα μωρα βγαζουν.ειναι απο το περιβαλλον που δεν ειναι συνηθισμενο το δερμα τους ακομα.μερικες φορες εχουν κ λιγο πυο μεσα.

Γέννησε η Garouf!!!! 11:15 έναν μπόμπιρα 3100!

Επιτέλους έγινα και εγώ θεία από τη δίδυμη αδερφούλα μου! (έχω άλλα 3 ανιψάκια αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο!)

να σου ζησει κοπελα μου ο παιδαρος σου!!!να τον χαιρεστε και να ειστε παντα ευτυχισμενοι:-D


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!και εμεις μια απο τα ιδια.5 λεπτα φαγητο 10 υπνο 15 κλαμα και παλι απο την αρχή.τώρα εχουμε και οι δυο συναχι,τι καλα!

ελένη τι να πώ για τον γιατρό σου ντροπή του.μια καταγγελια στον ιατρικό συλλογο δεν θα ήταν κακή ιδεα...περαστικά και στο μωρό!

Link to comment
Share on other sites

Γέννησε η Garouf!!!! 11:15 έναν μπόμπιρα 3100!

Επιτέλους έγινα και εγώ θεία από τη δίδυμη αδερφούλα μου! (έχω άλλα 3 ανιψάκια αλλά αυτό είναι το κάτι άλλο!)

να σας ζήσει ο μπόμπιρας!

αχ τι καλά που θα είναι τόσο κοντά οι ηλικίες τους,θα κάνουν τέλεια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

δήμητρα αν θυμάμαι καλά είχες πει όταν κάνουν τσίμπλες στα μάτια,βάζουμε γάλα?πώς το βάζεις?κάθε πότε?στο σύστησε κάποιος ή είναι παλιό καλό γιατροσόφι?

Link to comment
Share on other sites

ο παιδιατρος και η μαια μου το ειχε πει βασιλικη οταν εβγαλε η ραφαελα τσιμπλες στο ματι τοτε που την θηλαζα.

θα βαλεις το στηθος πανω απο το ματι του μωρου και θα πιεσεις το στηθος να βγαλει γαλα εγω ετσι το εκανα.αν θες παλι πιεσε το να πεσει γαλα πανω στο αλλο χερι σου και απο κει παρε με το δαχτυλο και βαλε στο ματι του.εννοειται με καθαρα χερια.μη το σκουπισεις αστο εκει πανω.μπορεις να το κανεις οσες φορες θες τη μερα.δεν πειραζει σε τιποτα.θα δεις σχεδον αμεσως διαφορα!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γκαρουφ να σου ζήσει κούκλα μου. Γερό να είναι. Καλό σαράντισμο.ελένη μου τι να πω... Τόση βλακεία σε γιατρό... Φροσακι και η μάνα μάτιαζει tο παιδί.

κισακι μου τι να πω και εγω??? ολη η βλακεια μαζεμενη σε εναν :rolleyes:

καλησπέρα!και εμεις μια απο τα ιδια.5 λεπτα φαγητο 10 υπνο 15 κλαμα και παλι απο την αρχή.τώρα εχουμε και οι δυο συναχι,τι καλα!

ελένη τι να πώ για τον γιατρό σου ντροπή του.μια καταγγελια στον ιατρικό συλλογο δεν θα ήταν κακή ιδεα...περαστικά και στο μωρό!

Και εγω το ιδιο σκευτομουν Βασιλικη μου, αλλα ποιος τρεχει? Μου αρεσει που δεν βρηκα ουτε ΕΝΑΝ ανθρωπο να μου πει κατι αρνητικο γιαυτον...δεν ξερω τι να πω...σε ευχαριστω παρα πολυ!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε δημητρα συγκαμα εννοουσα, ακου εκει εγκαυμα:confused:

φαντασου σε τι κατασταση ημουν οταν εγραφα..

τον πλενω σε καθε αλλαγη και εμφανισε αυτα τα σπυρακια σημερα στο πωπουδακι του και στο εσωτερικο απο το ενα του μπουτακι και δεν ξερω τι ειναι..

η ερωτηση ηταν πως ειναι ενα συγκαμα...???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

αν με τοση καθαριοτητα επαθε συγκαμα θα πηδηχτω απ το παραθυρο μα το θεο

και αυτος ο ατιμος χεζει και κατουραει 10 φορες τη μερα, ελεος πια...

δεν τον προλαβαινω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...