Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Neverstop είπε:

      Υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις νέα διέγερση και να τις στείλεις όλες παλιές και νέες για έλεγχο? νομίζω γίνεται και κρυοσυντηρημενες να ελέγξεις.. δεν ξέρω δεν θα τις κατέστρεφα νομίζω.. είναι 4 είναι πολλές.

      Καταλαβαίνω πως η @Alex@ θέλει να πάρει τα φάρμακα από επιτροπή που πρέπει να πας χαρτί ότι δεν έχεις αλλες βλαστοκύστες ή δεν ειναι κατάλληλες νομίζω! Αλλά όντως 4 ειναι πολλές.. 😞 πφφ

       

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια... Υπομονη δε μας εμεινε πολυ.. Τι να πω... Και σεμενα τα ιδια λεω..

Ρινα και luz θετικη σκεψη παντα αλλιως δε βγαινει..

Ευχομαι να σας πανε ολα καλα..

Ρινα εσυ λες τωρα σταματησες δουλεια κ αναρωτιεσαι τι θα κανεις ολη μερα.. Σκεψου κατι χειροτερο.. Εγω σταματησα πολυ νωρις κ μηνες τρωγομαι με τα ρουχα μου.. Ευτυχως ειμαι νευροσπαστο κ λογικη κ αλλα οσο ναναι η θλιψη υπαρχει.. Και οι ορμονες ναι μας κανουν πιο ευαλωτες.. Να τα ριχνεις ολα στις ορμονες και να ανεβαινεις! Ειναι δυσκολη η περιοδος της εγκυμοσυνης μη γελιομαστε..

Θαρθουν ομως τοσο ομορφες στιγμες, αυτο να εχεις στον νου σου να αναπτερωνεσαι

Ασε που τωρα που θα γινουμε μανουλες εχουμε καιρο για θλιψεις;;;; Το αντιθετο!!

Ας εξοπλιστουμε με δυναμη και τσαγανο γιατι πλεον εχουμε μεγαλη ευθυνη!!!

Ενα αγγελουδακι ανυπερασπιστο συντομα θα μας κοιτα στα ματια και θα μας ζηταει..

Απο τωρα δηλαδη μας ζηταει....

Μωλο δεν υπαρχει τιποτα πιο ομορφο στη ζωη απο το παιδικο χαμογελο!!! Να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα και με το καλο τα μωράκια σας...πεταχτηκα από διπλα (μανουλες Ιουνιου) να σας πω ένα γεια!!! Λοιπον τα δικα μας μωράκια βγηκαν λιγο τεμπελικα...δεν θελουν να ξεκουνηθουν...αφου βλεπω πολλες από εμας να τρυπώνουμε στις μανουλες Ιουλιου....ένα εχω να σας πω κι εμεις εχουμε σκασει κ η ψυχολογια είναι περιεργη....αφήστε κάθε μερα ειμαστε ουφ και ουφ...πρησμενη ως εκει που δεν παει κοιμάμαι και ξυπναω με την ευχη να γεννησω... μην απογοητεύεστε...λιγο μας εμεινε! ελπιζω να ερθουν γερα ολα τα μωράκια!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα!

Μωλο να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Καλά να περάσετε σήμερα!

Rina σκέψου ότι σε λιγάκι θα κρατάτε αγκαλιά το μωράκι σας και θα ανεβείτε και εσυ και ο άντρας σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Πρήξιμο και εγω δεν εχω προς το παρόν. Όμως εχω τρομερή υπνηλία. Ξυπνάω όμως 100 φορές τη νύχτα για τουαλέτα. Η αλήθεια ειναι βαρέθηκα και εγω την εγκυμοσυνη.

Dimitra με το καλό το μωράκι σου! Κάνε υπομονή. Που θα παει? εκεί θα κάτσει?

Τις καλλιέργειες και εμένα ο γιατρός μου θα τις πάρει. Γίνονται όμως σιγουρα σε μικροβιολογικό.

Lila όλα καλά? για να σου λένε ότι δεν ειναι κατι, όλα θα ειναι οκ.

Demi με το καλό το μωράκι σου!

θα συμφωνήσω με τη Nefeli. Και εγω που σταμάτησα απο νωρίς τη δουλεια εχω φρικάρει. Συνεχώς τρώγομαι με τα ρουχα μου. Το σπίτι τουλάχιστον για πρώτη φορά σε καθημερινή βάση λάμπει ;)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! !!

demi καλώς όρισες και με το καλό το μωράκι σου!!!

Μωλο να σου πω προκαταβολικα τα χρόνια πολλά για την κορούλα σου,να την χαιρεσαι και όπως επιθυμείς να την καμαρώσεις

Rina προσπάθησε όσο μπορείς να μην σε παίρνει από κάτω σίγουρα δεν είναι εύκολο και είναι και οι ορμόνες που πιέζουν την κατάσταση! !

Luz μου και εσένα σου εύχομαι να ξεπεραστεί το πρόβλημα υγειας του συζύγου σου να πάνε όλα καλά,να περάσεις τέλεια απόψε! !nefeli και mer και εγώ σταμάτησα να δουλεύω από την αρχή της εγκυμοσύνης και όλος αυτός ο καιρος μου φάνηκε ατελείωτος και βαρετός!!

Dimitra με το καλό το μωράκι σου εύχομαι να γεννήσεις σύντομα και με έναν πόνο! !κοριτσια μου μην πέφτετε λίγο υπομονή και σε λίγο καιρό θα έχουμε όλες αγκαλιά τα μωρουλια μας!!!

Εγω δεν βγάζω αίμα πια δεν ήταν τίποτα τελικά κάποια γρατζουνια ήταν, είχα και συσπάσεις αλλά ήταν ακανονιστες! Την Παρασκευή έχω και γιατρό να μάθω αν θα κάνω καισαρική και κυρίως αν εχει μεγαλώσει το κοριτσάκι μου!!αυτά από εμας!ελπίζω να περάσετε όλες ένα υπέροχο σαββατοκυριακο!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!Κοριτσια εγω μετραω μερες.20 ακομη...!!!Εχω αρχισει να μην την παλευω πια.Ζεσταινομαι υπερβολικα νυχτα μερα.Πρησμενα χερια ποδια,πονοι...μου φαινονται ατελειωτες οι μερες...

Τωρα που μιλατε για επιλοχειο καταθλιψη.Νομιζω οτι πραγματι ειναι κατι που μπορει να συμβει.Δεν ειναι καθολου απιθανο...Εγω την πρωτη φορα στο τσακ την γλιτωσα.Συντελουν το αγχος η κουραση οι ορμονικες "ανακαταταξεις"...Τοτε ειναι που χρειαζομαστε τη στηριξη του αντρουλη μας και ολα θα ξεπεραστουν

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει εμεις που αντινετωπιζουμε καποιο προβλημα υγειας στην οικογενεια να πηγαινουμε μερα μερα...μαλλον πρεπει να σκεφτω οτι ως αυγουστο δε μας απασχολει αυτο κ θα ασχοληθω απο σεπτεμβρη που εχουμε νεες εξετασεις...

Δεν το συζητω για τη δουλεια...αχαριστη δεν ειμαι....ξερω οτι υπαρχουν κοπρλες που κρεβατωνονται...εγω δοξα το θεω...κ πηγαινα κανονικα κ προβλημα δεν ειχα....

Αντε να αρχισουμε τα γεννητουρια...ποια θα εινσι πρωτη αραγε; ποσες ειμασ

τε συνολικα;

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια μην απελπιζομαστε... Θετική ενέργεια... Πρέπει να πάρουμε ενέργεια απο τις κοιλίτσες μας αν και στην πραγματικότητα μας εξαντλούν...

Εγώ εχω πονακια χαμηλά που έρχονται και φεύγουν αλλα δεν με ανησυχούν ακόμα..

Την Τετάρτη θα πάμε πάλι να μας δει ο γιατρός... Ανυπομονώ..

Εχω και όλους στη γειτονιά που ρωτάνε ποτε? Ακόμα? που να εξηγώ με εβδομάδες και μήνες... Και εννοείται πως ο καθένας μου λέει και τη δίκη του ιστορία..

Rina εύχομαι να πάνε όλα καλα... Να είσαι όσο πιο θετική γίνεται και για το μπεμπακι και για τον άντρα σου...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε;;; κοντευω ν σκασω απτ πρηξιματα ξαφνικα...ποδια τουμπανο...κ προσωπο χαλια...μεχρι κ τα χειλη μ πρηστηκαν...σαν να μην την παλευω καθολου...εκανα παλι non stress σημερα κ δεν πιανει καμια συσπαση...τι θ κανω;;; θελω να γεννησωωω...εχω χασει τον υπνο μ κυριολεκτικα κ δε μπορω μ κουνηθω απτ παχος πλεον...οτι κ αν φαω νομιζω οτΙ καθεται σε παχος πλεον...εχω γινει ξαφνικα αλλος ανθρωπος κ εχω ξενερωσει απιστευτα....πφφφφφ μ εχει πιασει απογοητευση...ελπιζω εσεις ναστε σε καλυτερη διαθεση..

Κοριτσακι αυτο πες το οπωσδήποτε στο γιατρό σου! Οκ με πόδια κ δάχτυλα αλλα χείλη ειναι πολυ περίεργο...μήπως σε έπιασε καμια αλλεργία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια καλημέρα και με το καλο τα μωράκια σας...πεταχτηκα από διπλα (μανουλες Ιουνιου) να σας πω ένα γεια!!! Λοιπον τα δικα μας μωράκια βγηκαν λιγο τεμπελικα...δεν θελουν να ξεκουνηθουν...αφου βλεπω πολλες από εμας να τρυπώνουμε στις μανουλες Ιουλιου....ένα εχω να σας πω κι εμεις εχουμε σκασει κ η ψυχολογια είναι περιεργη....αφήστε κάθε μερα ειμαστε ουφ και ουφ...πρησμενη ως εκει που δεν παει κοιμάμαι και ξυπναω με την ευχη να γεννησω... μην απογοητεύεστε...λιγο μας εμεινε! ελπιζω να ερθουν γερα ολα τα μωράκια!!:):):)

Ααααχ θα συμφωνήσω με τη Δήμητρα!!!! Κ εγω απο δίπλα ήρθα!!! Χαχα

Βαριούνται τα δικα μας κοριτςια! Χαχαχα

Κ εμεις ζεσταινόμαστε πολυυυυυυυ....εμενα μου πω ογιατρος πάντως αν δε γινει κατι μεχρι τέλη του μήνα μπαίνεις με πρόκληση στις 3 ιουλιου!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!πριν λιγο γυρισαμε και περασαμε πολυ ωραια μικροι και μεγαλοι.το κοριτσακι μου το καταχαρηκε.θα εχω 2 παιδακια καλοκαιρινα!!!σκεφτητε οτι του χρονου τετοια εποχη θα κανουμε ετοιμασιες και για τα πρωτα γεννεθλια των μωρων μας που οπου να ναι ερχονται με το καλο!!!να ναι γερα ολα τα παιδακια μας κι εμεις να ειμαστε καλα να τα χαιρομαστε!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Νεφελη αγοράκι περιμένω!! εμένα η εγκυμοσυνη μου πολυ καλή, κανένα παραπάνο δεν έχω σαν να μην είμαι εγκυος!!ουτε καουρες ουτε πρηξίματα ουτε αναγούλες, ουτε πόνοι!! Απλα αυτες τις μερες εχω βαρεθεί τα παντα, δεν εχω με τι να ασχοληθω νοιωθω πως δεν περναει ο χρόνος, δεν την αντέχω και αυτην την ζέστη..... εχω φτιάξει το δωμάτιο του μπέμπη απο πολυ νωρις, εχω αγορασει πανες για τους επόμενους 4 μήνες, έχω έτοιμες κρεμούλες κ ότι αλλο μπορει να χρειαστει το μωρακι για τους επόμενους 6 μήνες, εχω κλείσει εισητηρια να παω κεφαλλονια 1-10 Σεπτεμβρίου στους δικους μου κ μετα πισω για δουλεια!!! η βαλιτσα φυσικα ειναι ετοιμη, τα χαρτια του μαιετηριου κ αυτα έτοιμα, εχω πλύνει και σιδερώσει τα πάντα. Το μώρο έχει πιο πολλα ρούχα και πράγματα και απο μια ολοκληρη οικογενεια μαζί, (2.5 ντουλάπες ρουχα, σεντονακια κ πετσετούλες)........ :-D:-D:-D:-D:-D:-D

post-40201-14825440903021_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Νεφελη αγοράκι περιμένω!! εμένα η εγκυμοσυνη μου πολυ καλή, κανένα παραπάνο δεν έχω σαν να μην είμαι εγκυος!!ουτε καουρες ουτε πρηξίματα ουτε αναγούλες, ουτε πόνοι!! Απλα αυτες τις μερες εχω βαρεθεί τα παντα, δεν εχω με τι να ασχοληθω νοιωθω πως δεν περναει ο χρόνος, δεν την αντέχω και αυτην την ζέστη..... εχω φτιάξει το δωμάτιο του μπέμπη απο πολυ νωρις, εχω αγορασει πανες για τους επόμενους 4 μήνες, έχω έτοιμες κρεμούλες κ ότι αλλο μπορει να χρειαστει το μωρακι για τους επόμενους 6 μήνες, εχω κλείσει εισητηρια να παω κεφαλλονια 1-10 Σεπτεμβρίου στους δικους μου κ μετα πισω για δουλεια!!! η βαλιτσα φυσικα ειναι ετοιμη, τα χαρτια του μαιετηριου κ αυτα έτοιμα, εχω πλύνει και σιδερώσει τα πάντα. Το μώρο έχει πιο πολλα ρούχα και πράγματα και απο μια ολοκληρη οικογενεια μαζί, (2.5 ντουλάπες ρουχα, σεντονακια κ πετσετούλες)........ :-D:-D:-D:-D:-D:-D

Ουαου!! Ρε Demi τι οργάνωση ειναι αυτη ;;;; Κ κρέμες κ πάνες για τόσους μήνες;;;;εντωμεταξύ τις κρέμες θα τις χρειαστείς μετα απο τον 6 μήνα. Μιλάμε για τρελή οργάνωση! Μωρε μπράβο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...