Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Πώς πάνε τα πράγματα;; Χθες για πρώτη φορά πέρασα όλο το πρωινό μου με ανακατωσούρα η οποία ερχόταν κι έφευγε...Ανακάλυψα όμως ότι όταν τρώω κάτι μου φεύγει η ναυτία.. Έτσι σήμερα όλη μέρα μασουλούσα και το στομάχι μια χαρά...:D Για να δούμε....


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Πώς πάνε τα πράγματα;; Χθες για πρώτη φορά πέρασα όλο το πρωινό μου με ανακατωσούρα η οποία ερχόταν κι έφευγε...Ανακάλυψα όμως ότι όταν τρώω κάτι μου φεύγει η ναυτία.. Έτσι σήμερα όλη μέρα μασουλούσα και το στομάχι μια χαρά...:D Για να δούμε....

Εμένα με βοηθάνε πολυ τα κρακεράκια-φρυγανιές-παξιμάδια.

Οι ναυτίες είναι μόνιμες πλέον αλλά αυτό είναι θετικό σημάδι.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εσείς πού με το καλό θα γεννήσετε? Σε ιδιωτικό ή δημόσιο?

Εγώ δεν ξέρω ακόμα....Θα αποφασίσω την άλλη εβδομάδα για να πάρω και τελική απόφαση ποιος γιατρός θα με παρακολουθεί!


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κ εμένα στην ίδια εβδομάδα! :-) litsa_xoulio & steviv21 . Σήμερα μπήκα στην 9η! Ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα, πολύ χαίρομαι που θα τα λέμε εδώ! ήθελα να σας ρωτήσω εάν το έχετε ανακοινώσει... και αν όχι πότε λέτε? εγώ το έχω πει στη δουλειά κ σε στενούς φίλους (τα σόγια ακόμα δε θέλω να το ξέρουν)


Qtq6p2.png

0HXhp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, τι μου κάνετε; Βλέπω και νέες αφίξεις! Καλώς ήρθατε όλες οι κοπέλες, να έχουμε όλες εύκολες εγκυμοσύνες εύχομαι. Εμένα τα συμπτώματα, ανακατωσούρες κτλ μια έρχονται, μια φεύγουν, καμμιά φορά άμα μυρίσω κάποιο φαγητό ή σε άσχετες στιγμές. Γενικά όμως, πολύ χαλαρά. Θυμάμαι όμως τις πρώτες εβδομάδες (5-6) που ένιωθα φοβερή εξάντληση και σκουντούφλαγα όλη μέρα! Τώρα πολύ καλύτερα..

Εν τω μεταξύ, το επόμενο ραντεβού ειναι την Τρίτη και δε μπορώ να περιμένω. Έχω μεγάλη αγωνία να δω αν πάνε όλα καλά(μακάρι!)


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς πού με το καλό θα γεννήσετε? Σε ιδιωτικό ή δημόσιο?

Ευτυχώς δεν υπάρχει αυτό το δίλημμα εδώ, μόνο δημόσια είναι τα δύο νοσοκομεία που έχουμε εδώ, το μόνο που θα πρέπει λογικά να διαλέξω ένα από τα δύο


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κ εμένα στην ίδια εβδομάδα! :-) litsa_xoulio & steviv21 . Σήμερα μπήκα στην 9η! Ευχαριστώ όλες για το καλωσόρισμα, πολύ χαίρομαι που θα τα λέμε εδώ! ήθελα να σας ρωτήσω εάν το έχετε ανακοινώσει... και αν όχι πότε λέτε? εγώ το έχω πει στη δουλειά κ σε στενούς φίλους (τα σόγια ακόμα δε θέλω να το ξέρουν)

Γεια σου Alessandra!Εμείς δεν το έχουμε πει σε κανένα, γιατί είμαστε καιρό παντρεμένοι και ξέρουμε ότι όλοι το περιμένουν και δε θέλαμε να πούμε κάτι πριν να είμαστε σίγουροι. Αν κι εγώ, με το ζόρι κρατιέμαι! :D

Οπότε αν όλα πάνε καλά, θα είναι το χριστουγεννιάτικο δώρο για τους δικούς μας!χιχι :D:D


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα μανουλες! σημερα πηγα για υπερηχο κ ολα πηγαν πολυ καλα! το σπορακι μεγαλωσε, μαλλον η συλληψη εγινε λιγες μερες αργοτερα. ειδαμε κ την καρδουλα του να χτυπαει. απιστευτο, μια σταλια κ εχει και καρδουλα που χτυπαει. πολυ συγκινηθηκα και ας τα εχω ξαναπερασει!

post-25620-14825440893595_thumb.jpg


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες! σημερα πηγα για υπερηχο κ ολα πηγαν πολυ καλα! το σπορακι μεγαλωσε, μαλλον η συλληψη εγινε λιγες μερες αργοτερα. ειδαμε κ την καρδουλα του να χτυπαει. απιστευτο, μια σταλια κ εχει και καρδουλα που χτυπαει. πολυ συγκινηθηκα και ας τα εχω ξαναπερασει!

[ATTACH]1587[/ATTACH]

Τέλεια!!!!!!! Το θαύμα της ζωής.....!!! Εγώ έχω υπέρηχο την άλλη Παρασκευή για να ακούσουμε λέει καρδούλα...Αγωνιώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εσείς πού με το καλό θα γεννήσετε? Σε ιδιωτικό ή δημόσιο?

εδω εχουμε μονο δημοσιο αλλα μου περασε σαν σκεψη να παω στην Καβαλα στην ιδιωτικη κλινικη που γεννησα το γιο μου. ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τις συνθηκες αλλα αν το κανω αυτο πρεπει να συννενοηθω με το γιατρο που ειχα εκει και θα ειναι διπλα τα εξοδα να εχω γιατρο και εδω και στην Καβαλα. πειτε κ εσεις τη γνωμη σας κοριτσια τι να κανω? ειναι βεβαια κ τα 2,5 χιλιαρικα που θελει η κλινικη ενω στο νοσοκομειο για καισαρικη παιρνουν γυρω στα 300? αν δε κανω λαθος.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πρώτα ο Θεός θα γεννησω στο Γαία ( ιδιωτικό στην Αθήνα) εκεί γέννησα και το 2013 τον γιό μου. Πολύ ευχαριστημένη, αν κ λόγο οικονομικών θα προτιμούσα δημόσιο, αλλά ο γιατρος μου είναι μόνο σε ιδιωτικά.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

despoina82 καλημέρα, εγώ στην θέση σου, αν υπήρχε γιατρός που μπορώ να εμπιστευτώ κ να νιώθω άνετα στην διαρκεια της εγκυμοσυνης στην περιοχή σου, θα τον εμπιστευομουν και θα πήγαινα σε δημόσιο. Σκέψου πως είναι μόνο 3,4 μέρες κ θα είσαι σπιτι σου. Πολλά χρηματα ειναι τα 2.500ευρώ η 3.000 ευρώ. που κ εμένα τοσα θα μου βγούν κ ξερω οτι θα τα κλαίω, αλλά ειναι θέμα γιατρού, ποιον εμπιστευεσαι.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...