Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Λοιπόν, για τις μετρήσεις που λέγατε... Η εγκυμοσύνη ξεκινάει από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου. Αν όμως ο κύκλος είναι πολύ μεγάλος τότε προσαρμόζεται ανάλογα με το μέγεθος του εμβρύου. Τώρα το πώς μετράνε οι γιατροί είναι μια μεγααααααλη ιστορία!! Εμένα για παράδειγμα το μέτρησε 3 φορές από διαφορετική οπτική γωνία κάθε φορά και έβγαλε 3 διαφορετικές μετρήσεις!! Από τη στιγμή όμως που είναι κοντινές και δε βγάζουν διαφορά πάνω από βδομάδα, κρατάμε τις ημερομηνίες που βγαίνουν βάσει περιόδου. Σκεφτείτε όμως ότι η διαφορά από βδομάδα σε βδομάδα στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι λίγα χιλιοστά κι αν κάτι δε μετρήσει σωστά βγαίνει άλλα αντί άλλων! Γι αυτό και οι γιατροί δεν κολλάνε τόσο στις μετρήσεις αυτές καθαυτές όσο στο αν σε κάθε επίσκεψη φαίνεται να αναπτύσσεται σωστά! Μην αγχώνεστε με τέτοια και κυρίως μη μπαίνετε στη διαδικασία να μετράτε πόσα χιλιοστά είναι το δικό σας και πόσα της άλλης γιατί θα τρελαθείτε!!!! Απολαύστε αυτό το υπέροχο θαύμα που δημιουργείται μέσα μας και όποτε έχετε αμφιβολίες κάντε την προσευχούλα σας στην Παναγίτσα που είναι κι εκείνη μανούλα και καταλαβαίνει... Ξέρω ότι στις πρωτομανούλες όλα αυτά ακούγονται "κάπως" αλλά πιστέψτε με, θα είναι πολλές οι φορές που δε θα ξέρετε τι να κάνετε και που δε θα υπάρχει κανείς να σας καθησυχάσει ότι όλα θα πάνε καλά και η μόνη σας παρηγοριά θα είναι μια ανώτερη δύναμη, ότι σημαίνει αυτό για την καθεμία!

Luz μη νομίζεις ότι εδώ είναι διαφορετικά τα πράγματα... Ο γυναικολόγος σε παρακολουθεί σε όλη την εγκυμοσύνη και στον τοκετό είναι μεν παρών αλλά επεμβαίνει μόνο αν χρειαστεί. Όλη την υπόλοιπη δουλειά την κάνεις εσύ και η μαία που θα τύχει να έχει βάρδια! Οπότε από αυτή την άποψη είσαι τυχερή που θα ξέρεις ποια μαία θα έχεις δίπλα σου και θα έχετε συνεργαστεί για αρκετό διάστημα πριν!

nefeli, εισαι η "οδηγος" μας! εχεις την εμπειρια και την γνωση! σε ευχαριστουμε! Μονο με την Παναγια μας βοηθο και προστατη να πανε ολα καλα για ολες μας! :D:D


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά..

Ναι καλα οι γιατροί μετράνε όπως ναι για να υπάρχει ένας μπούσουλας!

Από ότι κατάλαβα είμαστε στα ίδια. Εσύ πότε είχες τπ και σε ποια εβδομάδα είσαι με το καλό?

xrisaki, τπ ειχα 12/10 και συμφωνα με αυτην ειμαι 6 και 5 ημερων. Εμενα δεν μου ειπε ο γιατρος ποσο ειμαι ακριβως ή εκατοστα μωρου. :roll:

Θα ρωτησω τη Τριτη που θα ξαναπαω λεπτομερειες. Ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας, να εισαστε ηρεμες κυριως , να μην αγχωνεστε και στολιστε χριστουγεννιατικα , πιειτε ζεστη σοκολατα , χαλαρωστε στη τηλεοραση και πρωτα ο Θεος , ο,τι πει εκεινος, ολα θα πανε καλα για ολες. Καλο σκ, καληνυχτα! :-D


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!! Τι κάνετε;;;

Εμείς χθες κάναμε τον πρώτο μας υπέρηχο!! Όλα τέλεια, είδαμε το σάκο γύρω στα 10 χιλιοστά και μέσα το σποράκι μας σαν μικρό ρυζάκι!!!! Έπαθα πλάκα!!!! Χθες το βράδυ είχα και την πρώτη ανακατωσούρα αλλά ευτυχώς κοιμήθηκα και μου πέρασε!!! Σε 2 εβδομάδες ξαναπάμε για να ακούσουμε καρδούλα!!!

Από χάπια μόνο Folidex συνεχίζω που το παίρνω από την αρχή και τίποτα άλλο.... Περισσότερα σε 2 βδομάδες!! Ανυπομονούμε!!! Σας φιλώ!!!


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια από συμπτώματα πως είστε? εγώ πολύ χάλια με εμετούς και υπερβολική κόπωση. τα ίδια είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες, αλλά σε αυτήν πολλή εμετο βρε παιδί μου!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια από συμπτώματα πως είστε? εγώ πολύ χάλια με εμετούς και υπερβολική κόπωση. τα ίδια είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες, αλλά σε αυτήν πολλή εμετο βρε παιδί μου!!!

Καλημερα! Εγω δεν εχω ιδιαιτερα συμπτωματα...μονο που κ που κανα πρωινο ή βραδυνο εμετο...κοριτσια με το θεμα των ιωσεων τι μπορουμε

Να κανουμε για προφυλαξη; Γυρω μου ολο αρρωστους βλεπω, δε θελω να γινω μικροβιοφοβικη ή σπαστικη αλλά ο γιατρος ηταν πολυ αυστηρος σε αυτο , μου ειπε

Να προσεχω πολυ να μη κολλησω τιποτα και ανεβασω πυρετο...ειναι κ η εποχη τετοια.....


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου! σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! Δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα. εκανα το Σαββατο κ σημερα χοριακη κ ο γιατρος μου ειπε οτι τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα καλα! ουφ! εσκασα 2 μερες! σας φιλω! :tongue:


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο despoina τέλεια νέα πολυ χαίρομαι για εσένα!!!

Εγω κορίτσια μετα απο 2 βδομάδες βασανιστικές ειμαι αρκετα καλα κόπηκαν οι ανακατοσούρες και νίωθω πολύ καλα,vickiflower ευχομαι να νιώσεις σύντομα καλά...υπομονή!!did και εγω την ιδια απορία με εσένα εχω θα κατέβω για διακοπές Ελλάδα και θα ειναι πολυ δυσκολα να μην κολλήσω κατι με 8 ανήψια που κάθε βδομάδα εχουν και απο κάτι διαφορετικό!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια μου! σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! Δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα. εκανα το Σαββατο κ σημερα χοριακη κ ο γιατρος μου ειπε οτι τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα καλα! ουφ! εσκασα 2 μερες! σας φιλω! :tongue:

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα καλά λοιπόν!!!!!!!!!!!!! Άντε να ξεαγχωθείς και να το απολαύσεις τώρα!!!!!:D:D:D


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια από συμπτώματα πως είστε? εγώ πολύ χάλια με εμετούς και υπερβολική κόπωση. τα ίδια είχα και στις προηγούμενες εγκυμοσύνες, αλλά σε αυτήν πολλή εμετο βρε παιδί μου!!!

Εγώ ακόμα δεν έχω εμετούς..Ένα βράδυ μόνο παραλίγο να κάνω, κατά τα άλλα μόνο λίγες καούρες... Προς το παρόν δηλαδή, γιατί είμαι στην αρχή αρχή ακόμα... Εσάς βρε κορίτσια πότε ξεκίνησαν οι ανακατωσούρες και οι εμετοί;;;;

Το μόνο που με ταλαιπωρεί πολύ είναι ο πόνος στο στήθος που δε με αφήνει ούτε να κοιμηθώ....Και μόνο που κουνιέμαι πονάω...


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω εμετούς..Ένα βράδυ μόνο παραλίγο να κάνω, κατά τα άλλα μόνο λίγες καούρες... Προς το παρόν δηλαδή, γιατί είμαι στην αρχή αρχή ακόμα... Εσάς βρε κορίτσια πότε ξεκίνησαν οι ανακατωσούρες και οι εμετοί;;;;

Το μόνο που με ταλαιπωρεί πολύ είναι ο πόνος στο στήθος που δε με αφήνει ούτε να κοιμηθώ....Και μόνο που κουνιέμαι πονάω...

Καλά για το στήθος ούτε λόγος. Πόνος πολύς!!!!!

Οι ανά κατοσούρες από την αρχή αλλά σήμερα είναι το κάτι άλλο κ είμαι στην 8η εβδομάδα. Αναγούλες έχω αλλά εμετούς όχι.

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική όμως.

Δεν θα κάνεις απαραίτητα εμετούς. Σου εύχομαι να μην.....


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις μελλοντικές καλοκαιρινές μανούλες!!! Πρώτη μου φορά στο forum και πρώτο μου post ήθελα να στείλω θετική ενέργεια και πολλές ευχές σε όλες σας για μια υπέροχη εγκυμοσύνη αλλά και για τα Χριστούγεννα που έρχονται! Εγώ είμαι 8,5 εβδομάδων στο πρώτο μου μωράκι (δεν έχω ιδέα τι με περιμένει αλλά ελπίζω να τα ανακαλύψουμε όλα εδώ μαζί!), έχουμε ακούσει καρδούλα και όλα πάνε καλά (αν εξαιρέσετε ότι είμαι κρυωμένη 4 μέρες κ ταλαιπωρούμαι). φιλιά!


Qtq6p2.png

0HXhp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...