Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

D_i_d τέλεια νέα!!! Τι ακούσατε?? Ή την είδατε ?? γιατί εμείς την είδαμε θα πάω αύριο να την ακούσουμε!! Κορίτσια ποτέ είμαστε χωρίς άγχος ότι όλα θα πάνε καλά?? Νόμιζα όταν ακούσουμε καρδούλα αλλά μάλλον δεν είναι έτσι? Μέχρι και την 12 εβδομάδα θα είμαστε με το άγχος? Εγώ έχω πρόβλημα με τα έντερα μου, δεν μπορώ να φάω κρεμμύδι αρακά κτλ… εσείς? Όσο για τα κιλά εγώ μου επειδή είμαι παχουλή μου είπε η γυναικολόγος να μην το παρακάνω :P Οπότε προσπαθώ όσο μπορώ… για τσάι ξέρει καμία τι μπορούμε να πίνουμε?

Μονο την ειδαμε γιατι ο υπερηχος του γιατρου μαλλον ειναι πιο παλιος κ δεν ακουγεται...θα την ακουσουμε στο μεγαλο υπερηχο της αυχενικης διαφανειας αλλά ολα τα βρηκε καλα! Απιστευτο ποσο γρηγορα παει...απιστευτο που χτυπαει μια δευτερη καρδια μεσα μας! Χαχα! Οσο για τη διατροφη μου ειπε τρωμε τα παντα με μετρο! Για το τσαι ρωτα καλυτερα το γιατρο! Τα κιλα θελουν προσοχη....πως να φας μηλο οταν πεινας; Χαχα


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!! Did μπράβο όλα καλά!!! Τώρα δηλαδή θα ξαναπάς γιατρό για την αυχενική; Όσο για τα κιλά, εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα εμετούς μέχρι τον 5ο αλλά από κει και μετά κατάφερα και πήρα 21 κιλά!! Πριν χρονίσει ο μικρός τα είχα χάσει όλα συν δυο επιπλέον! Οπότε τώρα δεν αγχώνομαι καθόλου για τα κιλά... Tamaro το άγχος δεν τελειώνει ποτέ!!!!! Όχι μόνο στην εγκυμοσύνη αλλά και μετά! Γι' αυτό ψυχραιμία... Για το τσάι, σίγουρα μπορείς άφθονο χαμομήλι και τσάι του βουνού αλλά ότι περιέχει καφεϊνη 1-2 φλυτζάνια τη μέρα, είτε τσάι είτε καφέ είτε σοκολάτα. Δέσποινα του έχετε μιλήσει για το πώς γίνονται τα μωρά; Γιατί μάλλον θα χρειαστεί να κάνετε σύντομα και αυτή τη συζήτηση.... Ψάξε για κανένα βιβλιαράκι που τα λέει απλά και κατανοητά!

Εγώ έχω το απόγευμα γιατρό και ανυπομονώ όχι μόνο για να βεβαιωθούμε ότι όλα πάνε καλά και να ακούσουμε καρδούλα αλλά κυρίως για να μου γράψει αναρρωτική!! Δε μπορώ να κρατήσω φαγητό στο στομάχι μου για πάνω από 2 ώρες και τώρα άρχισα να κάνω εμετούς και στη δουλειά!! Ε, νομίζω πως ήρθε η ώρα να ξεκουραστώ στο σπιτάκι μου για λίγο, μέχρι τουλάχιστον να περάσει η φάση με τους εμετούς....


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

DId ουτε εμείς ακούσαμε στις 6 βδομαδες και 3 ημερες δεν παιζει ρόλο αν είναι παλιός ο υπερηχος του γιατρού σκεψου εδώ ελβετία που ζω είναι πιο εξελιγμένα τα πράγματα και τα μηχανήματα αλλα δεν ακούσαμε μόνο είδαμε!!Οσο για τα κιλά κορίτσια είχα παρει και εγώ ένα αλλα το έχασα γρήγορα γιατι δεν μπορώ να φάω τίποτα και με όλα με πίανει καούρα!!Περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες για την αυχενική!!:)


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

νεφέλη υπομονή με τους εμετούς!ξέρω είναι άθλιο, γιατί και γω δεν πάω πίσω ,αλλά όχι τόσο συχνα. με τα κιλά πονεμένη ιστορία, αφού είναι το 3 μου και ήδη έχω κάποια περιττά κιλά. πρεπει να κάνω αρκετά κράτει. το απόγευμα θα πάω και στο γιατρό να δω τι θα μου πει...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μενα! Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω κάποιο φοβερό σύμπτωμα, λέτε να είναι ανησυχητικό; Θέλω να πω ότι σε λίγες στιγμές μπορεί να νιώσω μια αδιαθεσία αλλά εγώ νόμιζα ότι είναι στάνταρ οι ζαλάδες και οι εμετοί... Ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλά μιας και έχω ακόμα μέρες για να πάω στη γιατρό..Τώρα έκλεισα την 7η βδομάδα και όταν θα πάω θα είμαι 9 εβδομάδων. Τότε θα ακούσουμε καρδιά,ε; Και αυτή η εξέταση η αυχενική διαφάνεια γίνεται πιο μετά, σωστα;

όσο για τα κιλά, καθώς κι εγώ έχω πολλά παραπάνω, μου είπε να προσέχω και σε πρώτη φάση να μην πάρω καθόλου/ όχι να χάσω αλλά να μην πάρω καθόλου. Έτσι κι εγώ προσέχω.. Εν τω μεταξύ μου έδωσε και κάποιες βιταμίνες με φολικό οξύ ,παίρνετε κι εσείς κάτι;


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακουσαμε καρδουλα!!! Θα ξαναπαμε μεσα Δεκεμβρη και μετα για αυχενικη τελος του χρονου!

Luz τιποτα δεν ειναι στανταρ! Δε σημαινει οτι χωρις συμπτωματα κατι δεν παει καλα!!! Απλα θεωρησε οτι εισαι τυχερη και δε θα ταλαιπωρηθεις! Η καρδουλα ακουγεται σιγουρα στις 7 εβδομαδες, καποιες φορες και νωριτερα. Οταν θα πας στο γιατρο σιγουρα θα την ακουσετε και θα το δειτε να κουνιεται!! Αυχενικη κανουμε περιπου στη 12η βδομαδα!

Κι εμενα μου εγραψε σιδηρο και φολικο οξυ λογω χαμηλου αιματοκριτη!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Luz μην ανησυχείς που δεν έχεις κάποιο φοβερό σύμπτωμα η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!!!Στην 9η βδομάδα σίγουρα θα ακουσεις καρδιά οσο για την αυχενική γίνεται απο οσο ξέρω μεταξύ 11ης και 13ης εβδομάδας.Εγώ παίρνω μαγνήσιο,βιταμίνες και ωμέγα 3..


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Με καθησυχάσατε και οι δύο..Είμαι αρκετά αγχωμένη γιατί είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήρθε και μετά από πολύ προσπάθεια και γενικά όσο μπορώ προσπαθώ να ενημερώνομαι! Εν τω μεταξύ δεν το έχουμε πει σε κανένα γιατί θέλουμε να το σιγουρέψουμε, να περάσουν οι 3 μήνες..

Nefeli_13, μπράβο, πολύ χαίρομαι!! Εγώ όταν πήγα την πρώτη φορά πριν μια βδομάδα, το είδα και ήταν ενα μικρό φασολάκι με ένα ασπρο σημαδακι που παλλόταν, δεν ξέρετε πώς ένιωσα! Αφού έβαλα τα κλάμματα, δεν το πίστευα ότι ήμουν έγκυος! Δεν είχα κάνει τεστ πριν,τίποτα..


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nefeli, τι καλα! Αν εχεις τοσους εμετους τοτε καλυτερα να κατσεις σπιτι μεχρι να νιωσεις καλυτερα...παιδια σπιτι δουλεια και μια εγκυμοσυνη με πολλους εμετους παει πολυ! χρειαζεσαι ξεκουραση!:D

Luz , μην ανησυχεις καθολου για τα συμπτωματα...και εγω πολυ λιγα εχω και αυτα αραια... δεν σημαινει τιποτα αυτο...

vickiflower, περιμενουμε νεα να μας πεις απο το γιατρο.

lila , απο ο,τι μου ειπαν τελικα οντως στο συγκεκριμενο υπερηχο του γιατρου δεν ακουγεται ηχος. :roll: οποτε θα κανω υπομονη για τον μεγαλο υπερηχο.

Τωρα τι τρωνε για βραδυνο? φρουτα???:?:|:mrgreen:


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Did ποτε κλεισατε για αυχενική?Φαε κατι ελαφρη σιγουρα αναλόγος και πως νίωθεις ;)

Δεν μου εκλεισε ακομα για αυχενικη, θα με ξαναδει την αλλη Τριτη. Θελει να βλεπει συχνα τις εγκυμονουσες μεχρι να κλεισουν τον δευτερο μηνα μου ειπε. Εφαγα μανταρινακια... :wink:

lila αυτο που βγαινει απο κατω και δειχνει ποσων εβδομαδων ειμαστε κτλ, ειναι εφαρμογη? πως μπαινει?


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

D_i_d , αν θέλεις να βάλεις banner για υπογραφή, μπορείς να το κάνεις με το Lilypie. Πας εκεί, διαλέγεις κατηγορία κ μετά κάνεις upload την εικόνα. Αν θες σου στέλνω μην με τα βήματα, μόλις το έκανα κι εγώ!


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Με καθησυχάσατε και οι δύο..Είμαι αρκετά αγχωμένη γιατί είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη που ήρθε και μετά από πολύ προσπάθεια και γενικά όσο μπορώ προσπαθώ να ενημερώνομαι! Εν τω μεταξύ δεν το έχουμε πει σε κανένα γιατί θέλουμε να το σιγουρέψουμε, να περάσουν οι 3 μήνες..

Nefeli_13, μπράβο, πολύ χαίρομαι!! Εγώ όταν πήγα την πρώτη φορά πριν μια βδομάδα, το είδα και ήταν ενα μικρό φασολάκι με ένα ασπρο σημαδακι που παλλόταν, δεν ξέρετε πώς ένιωσα! Αφού έβαλα τα κλάμματα, δεν το πίστευα ότι ήμουν έγκυος! Δεν είχα κάνει τεστ πριν,τίποτα..

luz84, καλη ειναι η ενημερωση αλλα προσπαθησε να μην αγχωνεσαι. Κ μενα χτες ο γιατρος μου ειπε, αυτο το μηχανημα (ιντερνετ)δεν θα το εχεις για πληροφοριες, θα αγχωθεις, θα επικοινωνεις μαζι μου. Και εχει δικιο, γιατι εγω ας πουμε μια μερα που δεν ειχα κανενα συμπτωμα μπηκα να ψαξω γιατι δεν εχω κανενα συμπτωμα! χαχα! ετσι θα φρικαρουμε! καθε ανθρωπος και καθε εγκυμοσυνη ειναι απολυτα διαφορετικη! Ολα θα πανε καλα με θετικη σκεψη! και εμεις μονο οι οικογενειες το ξερουν , δεν ειναι απαραιτητο να ξερει ο κοσμος μεχρι να μη κρυβεται πια... οπως λεει κ ενα αγαπημενο μου ατομο "ειναι κακος ο κοσμος"...οσο λιγοτεροι το ξερουν τοσο καλυτερα...!


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...