Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

τέλεια!είμαστε πολύ κοντά εγω ΤΕΠ 29/9, άρα την άλλη εβδομάδα αν πάω σίγουρα θα ακούσουμε καρδούλα!:)[/QUO

Άντε να δείτε και εσείς το σποράκι σας!!!!

ναι!!άντε να δούμε πόσο μεγάλωσε. ακρίβως πια μέρα θα πάω δεν ξέρω από δευτέρα θα τον πάρω τηλέφωνο!καλοσύρθατε οι καινούριες !με το καλό τα μωράκια σας.πως είστε από συμπτώματα? εγώ πολύ χάλια χθες έκανα και έναν εμετόκαι μου φαίνεται θα είναι έτσι κάθε βράδυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια είχα τπ 3/10, στις 27/11 θα ξαναπάμε! Πιστεύω ότι τότε θα ακούσουμε καρδούλα! Πιθανή ημερομηνία δε μου έχει πει ακόμα..

Την πρώτη φορά πάντος που πήγαμε, είδαμε ότι είναι ενδομήτριο.Τίποτε άλλο


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πως πάτε από συμπτώματα; Εγώ εχω απίστευτες καούρες... Και απίστευτη αγωνία μέχρι την Τρίτη που θα πάω πάλι στο γιατρό..

ανα πόσο διαστημα θα εχουμε επισκεψεις για υπερηχο, γνωριζετε? εγω σημερα εκανα δευτερη εξεταση για χοριακη, ανεβαινει η τιμη , ολα καλα... απο συπτωματα λιγο πιο ηρεμες ανακατοσουρες...απο βδομαδα λοιπον εχουμε ολες επισκεψη για υπερηχο!!!! :)


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

ανα πόσο διαστημα θα εχουμε επισκεψεις για υπερηχο, γνωριζετε? εγω σημερα εκανα δευτερη εξεταση για χοριακη, ανεβαινει η τιμη , ολα καλα... απο συπτωματα λιγο πιο ηρεμες ανακατοσουρες...απο βδομαδα λοιπον εχουμε ολες επισκεψη για υπερηχο!!!! :)

στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου πήγαινα μια φορά περίπου το μήνα, εκτός εάν ένιωθα κάτι το ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια και από μένα!! Την Πέμπτη έμαθα ότι είμαι έγκυος, 6 εβδομάδων γιατί αν και είχα καθυστέρηση δεν ήθελα να κάνω τεστ. Βλέπετε, προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια για αυτό το μωράκι και δεν ήθελα για άλλη μια φορά να απογοητευτώ.. Και όμως, το θαύμα έγινε! Με ΤΕΡ 5 Οκτωβρίου και ΠΗΤ 14/7!

Ειλικρινά, δεν μπορώ να το πιστέψω! Όταν πήγα στη γιατρό, έκανε υπέρηχο και είδε καρδιακή λειτουργία αλλά δεν ακούσαμε καρδιά. Επόμενο ραντεβού έχω σε 2 βδομάδες: 9/12. Ξέρετε αν στο επόμενο ραντεβού είναι που ακούμε καρδιά;

Και φυσικά να ευχηθώ όσο πιο εύκολες εγκυμοσύνες σε όλες μας! Αχ, το όνειρο τώρα ξεκινά.. :D


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

vickiflower (ΠΗΤ 06/07/15)

steviv21 (ΠΗΤ 07/07/15)

tamaro85 (ΠΗΤ 09/07/15)- Υπέρηχος 27/11

νικηαντωνια81 (ΠΗΤ 14/07/15) ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!! - Υπέρηχος 2/12

lUZ84 (ΠΗΤ 14/07/2015) - Υπέρηχος 09/12

Nefeli_13 (ΠΗΤ 16/07/15) -Υπέρηχος 26/11

Peace! (ΠΗΤ 17/07/15) -Υπέρηχος 25/11

D_i_d (ΠΗΤ 19/07/15) -Υπέρηχος 24/11

xrisaki (ΠΗΤ ΧΧ/07/15) - Υπέρηχος 27/11

iokasti83 (ΠΗΤ 31/7/2015)- Υπέρηχος 28/11


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Luz καλώς ήρθες στην παρέα μας! Η καρδούλα ακούγεται στην έβδομη εβδομάδα το νωρίτερο οπότε όσες είστε 6 και την είδατε αλλά δεν την ακούσατε είστε σε πολύ καλό δρόμο! Εγώ επίτηδες έκλεισα ραντεβού την άλλη εβδομάδα που θα έχω κλείσει και την 7η για να την ακούσουμε κιόλας! Από κει και πέρα υπέρηχο κάνουμε μια φορά το μήνα εκτός από τους 2 τελευταίους μήνες που γίνεται πιο συχνά! Άντε με το καλό να ακούσουμε όλες τις καρδούλες τους να κάνουν τικ-τακ!!!!!!!

Εγώ είμαι όλη μέρα με ανακατωσούρες και ζαλάδες και τα απογεύματα με εμετούς. Τα ίδια ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη απλά τώρα είμαι πιο κουρασμένη και μάλλον μου γι αυτό μου φαίνεται πιο δύσκολο.... Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι ο αιματοκρίτης μου είναι στο 35 κι ακόμα δεν ξεκίνησε για τα καλά η εγκυμοσύνη!!!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Luz καλώς ήρθες στην παρέα μας! Η καρδούλα ακούγεται στην έβδομη εβδομάδα το νωρίτερο οπότε όσες είστε 6 και την είδατε αλλά δεν την ακούσατε είστε σε πολύ καλό δρόμο! Εγώ επίτηδες έκλεισα ραντεβού την άλλη εβδομάδα που θα έχω κλείσει και την 7η για να την ακούσουμε κιόλας! Από κει και πέρα υπέρηχο κάνουμε μια φορά το μήνα εκτός από τους 2 τελευταίους μήνες που γίνεται πιο συχνά! Άντε με το καλό να ακούσουμε όλες τις καρδούλες τους να κάνουν τικ-τακ!!!!!!!

Εγώ είμαι όλη μέρα με ανακατωσούρες και ζαλάδες και τα απογεύματα με εμετούς. Τα ίδια ήμουν και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη απλά τώρα είμαι πιο κουρασμένη και μάλλον μου γι αυτό μου φαίνεται πιο δύσκολο.... Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι ο αιματοκρίτης μου είναι στο 35 κι ακόμα δεν ξεκίνησε για τα καλά η εγκυμοσύνη!!!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα φίλες μου!!!!

Όσο πάμε και αυξανόμαστε.

Εμείς ακούσαμε καρδούλες στην 6η εβδομάδα!!!!

Εξαρτάται από την εμφύτευση, όλα καλά μην αγχώνεστε κοριτσάρες μου.

Κι εγώ μία από τα ίδια, ανακατοσούρες και ζαλάδες, όλα μου βρωμάνε αλλά δόξα το Θεό εμετούς δεν κάνω. Όσο υπάρχουν συμπτώματα σημαίνει ότι όλα είναι καλά.;) Υπομονή και θα περάσουν.

Για τον αιματικρίτη δεν ξέρω τι να σου πω.:rolleyes:


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα εγκυούλες! κ εγω εμαθα οτι ειμαι εγκυος πριν λίγες μέρες,σήμερα εκανα β-χοριακή,πολυ καλα τα αποτελεσματα κ περιμενω να παω στο γιατρο την Παρασκευη 28/11 να δουμε για πρωτη φορα το σπορακι. απο εναν πινακα που εχω ειδα οτι το περιμενουμε στις 31/7 με ΤΕΡ 24/10. καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεία σας και απο εμένα κορίτσια στις 18.11 εκανα τον πρώτο μου υπέρηχο και ημουν 6 εβδομάδων και 3 ημερών ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο εύχομαι σε όλες μια καλή εγκυμοσύνη!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

vickiflower (ΠΗΤ 06/07/15)

steviv21 (ΠΗΤ 07/07/15)

tamaro85 (ΠΗΤ 09/07/15)- Υπέρηχος 27/11

lila23 (ΠΗΤ 11/07/2015) - Υπέρηχος 29/12

νικηαντωνια81 (ΠΗΤ 14/07/15) ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!! - Υπέρηχος 2/12

lUZ84 (ΠΗΤ 14/07/2015) - Υπέρηχος 09/12

Nefeli_13 (ΠΗΤ 16/07/15) -Υπέρηχος 26/11

Peace! (ΠΗΤ 17/07/15) -Υπέρηχος 25/11

D_i_d (ΠΗΤ 19/07/15) -Υπέρηχος 25/11

xrisaki (ΠΗΤ ΧΧ/07/15) - Υπέρηχος 27/11

iokasti83 (ΠΗΤ 31/7/2015)- Υπέρηχος 28/11

despoina82 (ΠΗΤ 31/07/2015) - Υπέρηχος 28/11


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και απο εμένα κορίτσια στις 18.11 εκανα τον πρώτο μου υπέρηχο και ημουν 6 εβδομάδων και 3 ημερών ανυπομονώ για τον επόμενο υπέρηχο εύχομαι σε όλες μια καλή εγκυμοσύνη!!

Καλως ηρθες lila23... αν θελεις πες μας πιθανη ημερομηνια τοκετου και ποτε εχεις τον επομενο υπερηχο σου για να σε βαλουμε στη λιστα... λογικα εισαι πριν απο μενα, εγω σημερα ειμαι 6 εβδομαδων και 2 ημερων, οποτε μαλλον γυρω στης 12 ιουλιου θα εχεις πιθανη ημερομηνια...


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα εγκυούλες! κ εγω εμαθα οτι ειμαι εγκυος πριν λίγες μέρες,σήμερα εκανα β-χοριακή,πολυ καλα τα αποτελεσματα κ περιμενω να παω στο γιατρο την Παρασκευη 28/11 να δουμε για πρωτη φορα το σπορακι. απο εναν πινακα που εχω ειδα οτι το περιμενουμε στις 31/7 με ΤΕΡ 24/10. καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας!

καλως ηρθες στη παρεα despoina82. το δευτερο σου ειναι ε? Με το καλο , ολα καλα να πανε! :D


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα και Λίλα καλώς ήρθατε! Εγώ κορίτσια άρχισα να τρώω αλεσμένα με την ελπίδα να μένει τίποτα στον οργανισμό μου για να μην κατρακυλήσει πάλι ο αιματοκρίτης μου στο 20κάτι.... Did έχεις γιατρό σήμερα;


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...