Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Δέσποινα και Λίλα καλώς ήρθατε! Εγώ κορίτσια άρχισα να τρώω αλεσμένα με την ελπίδα να μένει τίποτα στον οργανισμό μου για να μην κατρακυλήσει πάλι ο αιματοκρίτης μου στο 20κάτι.... Did έχεις γιατρό σήμερα;

Νεφελη χειροτερεψαν κ αλλο οι εμετοι; Εγω μονο λιγες ελαφρες ανακατοσουρες ...αυτο με τον αιματοκριτη θελει προσοχη...υποθετωαου εδωσε συμπληρωμα σιδηρου ο γιατρος... Ναι τελικα σημερα εχω ραντεβου, μου το αλλαξε ενω ειχα χτες...ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα και να μην ειναι πολυ νωρις...


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια!D_i_d πιθανή ημερομηνία τοκετου μου εχουν πει 11.7 και ο επόμενος υπέρηχος είναι στις 29 δεκεμβρίου η αυχενική διαφάνεια!Απο οτι βλέπω απο τα σχόλια σας εχέτε συμπτώματα,εμένα άρχισαν απο την ημερα που έκλεισα την 5η βδομάδα πολύ χάλια ζαλάδες,ανακατοσούρες και πλέον δεν μπορώ να φάω πολλά μέχρι και τα μακαρόνια μου μύριζουν:(


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες στη παρεα despoina82. το δευτερο σου ειναι ε? Με το καλο , ολα καλα να πανε! :D

ευχαριστω πολυ! ναι το δευτερο ειναι, ο μικρος μας ζητουσε αδερφακι εδω κ πολυ καιρο αλλα εμεις δεν το παιρναμε αποφαση:rolleyes: τωρα δεν κρατιεμαι να του το πω αλλα μαλλον θα περιμενω λιγες εβδομαδες ακομα. εσεις κοριτσια που εχετε κ αλλο παιδακι το ειπατε απο τωρα?


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

καλωσήρθατε

lila23 και despoina82 !

με το καλό τα μωράκια σας! despoina82 εγώ δεν έχω πει κάτι γιατί η μεγάλη είναι 2 και η μικρή 8 μηνών, άρα και να έλεγα δεν θα καταλάβαιναν και πολλά, νομίζω μόλις με δει να φουσκώνω κάτι θα καταλάβει... εγώ θα πάω για υπέρηχο αύριο 26/11 να δούμε τι γίνεται. το χειρότερο σύμπτωμα που έχω είναι σχεδόν κάθε βράδυ εμετο...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εμείς κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο σήμερα και είναι όλα καλα με το μπεμπακι μας! Στις 23/12 έχουμε αυχενική διαφάνεια... Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο steviv ολα καλα!!! Did περιμενουμε νεα....

Δεσποινα εμεις του το ειπαμε του μικρου αλλα δεν καταλαβαινει... Παντως επειδη μιλησα με παιδοψυχολογο γι αυτο το θεμα, μου ειπε οτι το λεμε μετα το πρωτο τριμηνο και απλως το ανακοινωνουμε χωρις να δωσουμε πολλη εμφαση λες και ειναι το γεγονος της χρονιας! Το μεγαλυτερο παιδακι μπορει να συμμετασχει στις προετοιμασιες αν το θελει αλλα δεν ειναι απαραιτητο. Επισης δε λεμε ποτε οτι θα παιζει με το αδερφακι του και τι ωραια που θα περναμε ολοι μαζι γιατι απλουστατα τον πρωτο καιρο δε θα ειναι ετσι και θα απογοητευτει και θα χασει την εμπιστοσυνη του σε μας. Τελος ενα μηνα πριν μπορουμε να του δειξουμε φωτογραφιες οταν ηταν μωρο και να του εξηγησουμε οτι ετσι και το αδερφακι σου θα το θηλαζω, θα το κοιμιζω εδω, θα το κανω μπανιο ετσι κλπ για να παιρνει μια ιδεα τι θα ακολουθησει!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα εγκυούλες! κ εγω εμαθα οτι ειμαι εγκυος πριν λίγες μέρες,σήμερα εκανα β-χοριακή,πολυ καλα τα αποτελεσματα κ περιμενω να παω στο γιατρο την Παρασκευη 28/11 να δουμε για πρωτη φορα το σπορακι. απο εναν πινακα που εχω ειδα οτι το περιμενουμε στις 31/7 με ΤΕΡ 24/10. καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας!

Καλωσήρθες!!!!Έχουμε ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες!!!! ΤΕΡ 24/10 και ΠΗΤ 31/7!!!!! Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά!!!!!:D


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εμείς κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο σήμερα και είναι όλα καλα με το μπεμπακι μας! Στις 23/12 έχουμε αυχενική διαφάνεια... Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!!!

Τέλεια! :D:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ειδα κ εγω χτες τη καρδουλα απο το σπορακι...τα λογια ειναι περιττα! :-D

Ολα καλα, Δοξα το Θεο! Περιμενουμε νεα κ απο ολες οσες εχουν σημερα ραντεβου!

Κοριτσια απο κιλα πως πατε; Εβαλα ενα κιλο που δε δικαιολογειται κ μπορω μονο να υποθεσω κ να ελπισω οτι ειναι κατακρατησεις! :?


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Ειδα κ εγω χτες τη καρδουλα απο το σπορακι...τα λογια ειναι περιττα! :-D

Ολα καλα, Δοξα το Θεο! Περιμενουμε νεα κ απο ολες οσες εχουν σημερα ραντεβου!

Κοριτσια απο κιλα πως πατε; Εβαλα ενα κιλο που δε δικαιολογειται κ μπορω μονο να υποθεσω κ να ελπισω οτι ειναι κατακρατησεις! :?

Μπράβο κούκλα μου!!! Ωραίος ήχος ε;;;;;:-D:grin:

Κι εγώ έχω βάλει κανά 2 αλλά είναι από το πρήξιμο.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλωσήρθες!!!!Έχουμε ακριβώς τις ίδιες ημερομηνίες!!!! ΤΕΡ 24/10 και ΠΗΤ 31/7!!!!! Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά!!!!!:D

ναι το προσεξα κ εγω,μαζι ηρθαν τα σπορακια μας! ολα καλα να πανε κ να τα κρατησουμε γερα στην αγκαλια μας! ανυπομονω να ερθει η Παρασκευη να παρω την πρωτη του φωτογραφια,χιχι! απλα επειδη το πρωτο το γεννησα με καισαρικη λογικα αυτο θε γεννηθει μεσα Ιουλιου:tongue:


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

D_i_d τέλεια νέα!!! Τι ακούσατε?? Ή την είδατε ?? γιατί εμείς την είδαμε θα πάω αύριο να την ακούσουμε!! Κορίτσια ποτέ είμαστε χωρίς άγχος ότι όλα θα πάνε καλά?? Νόμιζα όταν ακούσουμε καρδούλα αλλά μάλλον δεν είναι έτσι? Μέχρι και την 12 εβδομάδα θα είμαστε με το άγχος? Εγώ έχω πρόβλημα με τα έντερα μου, δεν μπορώ να φάω κρεμμύδι αρακά κτλ… εσείς? Όσο για τα κιλά εγώ μου επειδή είμαι παχουλή μου είπε η γυναικολόγος να μην το παρακάνω :P Οπότε προσπαθώ όσο μπορώ… για τσάι ξέρει καμία τι μπορούμε να πίνουμε?


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νεφελη ευχαριστω για την απαντηση. συμφωνω με την παιδοψυχολογο. κ εγω εχω μια φιλη ψυχολογο κ μου ειπε να περασει το πρωτο τριμηνο κ μετα να του το πουμε. εμενα ειναι κ μεγαλουτσικος κ θα αρχισει τις ερωτησεις αμεσως!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

D_i_d τέλεια νέα!!! Τι ακούσατε?? Ή την είδατε ?? γιατί εμείς την είδαμε θα πάω αύριο να την ακούσουμε!! Κορίτσια ποτέ είμαστε χωρίς άγχος ότι όλα θα πάνε καλά?? Νόμιζα όταν ακούσουμε καρδούλα αλλά μάλλον δεν είναι έτσι? Μέχρι και την 12 εβδομάδα θα είμαστε με το άγχος? Εγώ έχω πρόβλημα με τα έντερα μου, δεν μπορώ να φάω κρεμμύδι αρακά κτλ… εσείς? Όσο για τα κιλά εγώ μου επειδή είμαι παχουλή μου είπε η γυναικολόγος να μην το παρακάνω :P Οπότε προσπαθώ όσο μπορώ… για τσάι ξέρει καμία τι μπορούμε να πίνουμε?

Το άγχος δεν τέλειώνει ποτέ. Μετά την καρδούλα έρχονται οι εξετάσεις αυχενική κλπ.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

D_i_d τέλεια νέα!!! Τι ακούσατε?? Ή την είδατε ?? γιατί εμείς την είδαμε θα πάω αύριο να την ακούσουμε!! Κορίτσια ποτέ είμαστε χωρίς άγχος ότι όλα θα πάνε καλά?? Νόμιζα όταν ακούσουμε καρδούλα αλλά μάλλον δεν είναι έτσι? Μέχρι και την 12 εβδομάδα θα είμαστε με το άγχος? Εγώ έχω πρόβλημα με τα έντερα μου, δεν μπορώ να φάω κρεμμύδι αρακά κτλ… εσείς? Όσο για τα κιλά εγώ μου επειδή είμαι παχουλή μου είπε η γυναικολόγος να μην το παρακάνω :P Οπότε προσπαθώ όσο μπορώ… για τσάι ξέρει καμία τι μπορούμε να πίνουμε?

μην εχεις αγχος κοπελα μου! οτι ειναι να γινει θα γινει, ετσι πιστευω. σιγουρα το πρωτο τριμηνο ειναι λιγο πιο αγχωτικο μεχρι να "δεσει" καλα το εμβρυο στη μητρα αλλα να σκεφτεσαι παντα θετικα. κ εμενα με πειραζουν καποια φαγητα. τις προαλλες εφαγα ρεβυθια κ ενοιωθα οτι θα κανω μπαμ! οσο για τα κιλα,συμπασχω. πρεπει να προσεχω, γιατι μετα θα κανω 100 χρονια να τα χασω. μεθαυριο εχω τον πρωτο υπηρηχο κ θα δω τι θα μου πει ο γιατρος μου για τα κιλα. στο πρωτο παιδακι μου, μεναμε σε αλλη πολη κ ο γιατρος μου ηταν πολυ αυστηρος με τα κιλα, με εβαλε να κανω και διαιτα σε καποια φαση που πηρα 2-3 μαζεμενα. οσο για το τσαι ρωτα καλυτερα το γιατρο σου γιατι αν διαβασεις στο ιντερνετ θα μπερδευτεις περισσοτερο.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...