Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

vickiflower (ΤΕΡ 29/09/14)

tamaro85 (ΤΕΡ 02/10/14)

νικηαντωνια81 (ΠΗΤ 14/07/2015) ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!!

Nefeli_13 (ΠΗΤ 16/07/2015)

D_i_d (ΠΗΤ 19/07/2015)

Peace!

Πείτε πότε υπολογίζετε ΠΗΤ να συμπληρώσουμε! Θέλετε να γράφουμε και πότε έχουμε ραντεβού για υπέρηχο για να μην ξεχνιόμαστε;

ΠΗΤ 17/07/2015 και στις 25/11 υπερυχος!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω παρα D_i_d ,Nefeli_13 και νικηαντωνια81 για τις γλυκα σας λογια!!!Καλη εγκυμοσυνη ευχομαι και με το καλο να ερθουν στον κοσμο τα νινακια σας!!!Θετικη σκεψη μονο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νικηαντωνια ο,τι ειναι για καλο ευχομαι! Τι ωραια που ακουσες καρδουλες...

Νεφελη ωραια ιδεα η λιστα, αυξανομαστε ταχυτατα! �� καλως ηρθες χρυσακι!

Εγω θα παω 24/11 να ακουσω καρδουλα...

Όπως λεει και η Peace θετικη σκεψη! Όλα καλα θα πανε με πιστη και υπομονη!

Καλο βραδυ! ��


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

vickiflower (ΠΗΤ 06/07/15)

steviv21 (ΠΗΤ 07/07/15)

tamaro85 (ΠΗΤ 09/07/15)

νικηαντωνια81 (ΠΗΤ 14/07/15) ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!!

Nefeli_13 (ΠΗΤ 16/07/15) Υπέρηχος 26/11

Peace! (ΠΗΤ 17/07/15) Υπέρηχος 25/11

D_i_d (ΠΗΤ 19/07/15) Υπέρηχος 24/11

xrisaki (ΠΗΤ ΧΧ/07/15)


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Πώς είστε; Νίκη-Αντωνία θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!! Είσαι η πρώτη που άκουσες καρδούλα ε; Η επόμενη είναι η Did τη Δευτέρα; Άντε με το καλό όλες μας να ακούσουμε καρδούλες και να δούμε εμβρυάκια να κινούνται!!

Εμείς από χθες ξεκινήσαμε επίσημα με τα συμπτώματα!! Ανακατωσούρες και ζαλάδες όλη μέρα, εμετούς το απόγευμα και μια εξάντληση το βράδυ.... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ξεκίνησαν όλα μετά τις 7 εβδομάδες αλλά αυτό το σποράκι φαίνεται πιο βιαστικό! Χιχιχιχ!! Άντε να δούμε πώς θα αντέξω αυτή τη φορά που δε θα έχω την πολυτέλεια να ξεκουράζομαι και να κοιμάμαι όσο θέλω....


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!! Είμαι πολύ πολύ φρέσκια μανούλα , μόλις προχθές βγήκε το τεστ θετικό!!! Είναι το πρώτο μου κι έχω πολλή αγωνία.... Ο γιατρός θέλει να πάω για πρώτο υπέρηχο γύρω στις 28/11 γιατί είμαι ακόμα στην αρχή αρχή και δε θα φαίνεται λέει κάτι!!! Τελευταία περίοδος 24/10 (κύκλος 25 ημερών) και ο γιατρός με πρόχειρους υπολογισμούς είπε ΠΗΤ 31/7 αλλά ίσως αλλάξει λέει μετά τον υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες , εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


xcCgp2.png

tt1bb96b.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Πώς είστε; Νίκη-Αντωνία θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!! Είσαι η πρώτη που άκουσες καρδούλα ε; Η επόμενη είναι η Did τη Δευτέρα; Άντε με το καλό όλες μας να ακούσουμε καρδούλες και να δούμε εμβρυάκια να κινούνται!!

Εμείς από χθες ξεκινήσαμε επίσημα με τα συμπτώματα!! Ανακατωσούρες και ζαλάδες όλη μέρα, εμετούς το απόγευμα και μια εξάντληση το βράδυ.... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ξεκίνησαν όλα μετά τις 7 εβδομάδες αλλά αυτό το σποράκι φαίνεται πιο βιαστικό! Χιχιχιχ!! Άντε να δούμε πώς θα αντέξω αυτή τη φορά που δε θα έχω την πολυτέλεια να ξεκουράζομαι και να κοιμάμαι όσο θέλω....

Nefeli, εγω χτες βραδυ πηγαινοντας να ξαπλωσω μια απιστευτη ναυτια, κρυος ιδρωτας και ετρεξα στο wc. Πρωτη φορα και εγω χτες τα εβγαλα ολα... :mrgreen: τα μικρακια κανουν αισθητη τη παρουσια τους σε ολες! :-D

Δεν κανω τιποτα ιδιαιτερα κουραστικο και σερνομαι ολη μερα λες και εσκαβα στα χωραφια!!! Οπως λες και εσυ ομως σε εμας που ειναι το πρωτο εχουμε τη πολυτελεια να ξεκουραζομαστε! :roll:


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Είμαι πολύ πολύ φρέσκια μανούλα , μόλις προχθές βγήκε το τεστ θετικό!!! Είναι το πρώτο μου κι έχω πολλή αγωνία.... Ο γιατρός θέλει να πάω για πρώτο υπέρηχο γύρω στις 28/11 γιατί είμαι ακόμα στην αρχή αρχή και δε θα φαίνεται λέει κάτι!!! Τελευταία περίοδος 24/10 (κύκλος 25 ημερών) και ο γιατρός με πρόχειρους υπολογισμούς είπε ΠΗΤ 31/7 αλλά ίσως αλλάξει λέει μετά τον υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες , εύχομαι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iokasti, καλως ηρθες στη παρεα! Συναρπαστικο συναισθημα ετσι?

Ανανεωνουμε τη λιστα μας λοιπον, ακομα μια μανουλα:

vickiflower (ΠΗΤ 06/07/15)

steviv21 (ΠΗΤ 07/07/15)

tamaro85 (ΠΗΤ 09/07/15)

νικηαντωνια81 (ΠΗΤ 14/07/15) ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!!

Nefeli_13 (ΠΗΤ 16/07/15) Υπέρηχος 26/11

Peace! (ΠΗΤ 17/07/15) Υπέρηχος 25/11

D_i_d (ΠΗΤ 19/07/15) Υπέρηχος 24/11

xrisaki (ΠΗΤ ΧΧ/07/15)

iokasti83 (ΠΗΤ 31/7/2015 Υπερηχος 28/11


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ήταν πολύ πιο ξεκούραστα στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά κι αυτό που ζω τώρα είναι μοναδικό.... Χθες το βράδυ μόλις βγήκα από το μπάνιο με περίμεναν στο διάδρομο ο άντρας μου με τον μικρό, κρατούσαν ένα κηροπήγιο που ήταν λέει το κύπελλο για την επίσημη έναρξη της περιόδου των εμετών, γελούσαν κι ο μικρός χτυπούσε παλαμάκια και φώναζε "Μπάμπο!!!" δηλαδή μπράβο! Ε, όσο κι αν έτρεμα από την εξάντληση δε μπορούσα να μην τον πάρω αγκαλιά και να βάλω τα κλάματα που το καραγκιοζάκι προσπαθούσε να μου φτιάξει το κέφι!

Ιοκάστη καλώς ήρθες! Μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!


gK3op2.pngr0SLp3.png

HCpVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω ήταν πολύ πιο ξεκούραστα στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά κι αυτό που ζω τώρα είναι μοναδικό.... Χθες το βράδυ μόλις βγήκα από το μπάνιο με περίμεναν στο διάδρομο ο άντρας μου με τον μικρό, κρατούσαν ένα κηροπήγιο που ήταν λέει το κύπελλο για την επίσημη έναρξη της περιόδου των εμετών, γελούσαν κι ο μικρός χτυπούσε παλαμάκια και φώναζε "Μπάμπο!!!" δηλαδή μπράβο! Ε, όσο κι αν έτρεμα από την εξάντληση δε μπορούσα να μην τον πάρω αγκαλιά και να βάλω τα κλάματα που το καραγκιοζάκι προσπαθούσε να μου φτιάξει το κέφι!

Ιοκάστη καλώς ήρθες! Μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!

Ενταξει, νομιζω τα ξεχασες ολα μολις ειδες αυτην την εικονα και τον παιδαρο σου να κανει ετσι! Αυτες ειναι οι λεγομενες στιγμες ευτυχιας και ευχομαι να εχουμε ολες μας πολλες!!! "Μπαμπο" λοιπον σε ολες μας -χαχα- και μη ξεχναμε: ερχονται Χριστουγεννα!!!! :D Αυτο ειναι για ολες το καλυτερο δωρο , του χρονου πρωτα ο Θεος θα κανουμε Χριστουγεννα με ενα λιλιπουτειο πλασμα !


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


iokasti, καλως ηρθες στη παρεα! Συναρπαστικο συναισθημα ετσι?

Ανανεωνουμε τη λιστα μας λοιπον, ακομα μια μανουλα:

vickiflower (ΠΗΤ 06/07/15)

steviv21 (ΠΗΤ 07/07/15)

tamaro85 (ΠΗΤ 09/07/15)

νικηαντωνια81 (ΠΗΤ 14/07/15) ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!!

Nefeli_13 (ΠΗΤ 16/07/15) Υπέρηχος 26/11

Peace! (ΠΗΤ 17/07/15) Υπέρηχος 25/11

D_i_d (ΠΗΤ 19/07/15) Υπέρηχος 24/11

xrisaki (ΠΗΤ ΧΧ/07/15)

iokasti83 (ΠΗΤ 31/7/2015 Υπερηχος 28/11

Γεια σας όμορφη παρέα!!

Εγώ επόμενο υπέρηχο στις 2/12.

Αν μπορείτε να με βάλετε, ευχαριστώώώώώώ:D:D:D:D


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επιτέλους!! Μόλις ήρθα από την γυναικολόγο και είδαμε καρδούλα … δεν την ακούσαμε αλλά ευτυχώς την είδαμε!! Την πέμπτη θα ξανά πάω για να την ακούσουμε. Είμαι πολύ χαρούμενη!! Αλλά οκ θα ήθελα να την ακούσουμε αλλά σήμερα έκλεισα 6 βδομάδων οπότε ήταν επόμενο να μην την ακούσουμε , η γιατρός είπε πάλι καλά που την είδαμε! :)


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites

vickiflower (ΠΗΤ 06/07/15)

steviv21 (ΠΗΤ 07/07/15)

tamaro85 (ΠΗΤ 09/07/15)- Υπέρηχος 27/11

νικηαντωνια81 (ΠΗΤ 14/07/15) ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!!!! - Υπέρηχος 2/12

Nefeli_13 (ΠΗΤ 16/07/15) -Υπέρηχος 26/11

Peace! (ΠΗΤ 17/07/15) -Υπέρηχος 25/11

D_i_d (ΠΗΤ 19/07/15) -Υπέρηχος 24/11

xrisaki (ΠΗΤ ΧΧ/07/15) - Υπέρηχος 27/11

iokasti83 (ΠΗΤ 31/7/2015)- Υπέρηχος 28/11


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επιτέλους!! Μόλις ήρθα από την γυναικολόγο και είδαμε καρδούλα … δεν την ακούσαμε αλλά ευτυχώς την είδαμε!! Την πέμπτη θα ξανά πάω για να την ακούσουμε. Είμαι πολύ χαρούμενη!! Αλλά οκ θα ήθελα να την ακούσουμε αλλά σήμερα έκλεισα 6 βδομάδων οπότε ήταν επόμενο να μην την ακούσουμε , η γιατρός είπε πάλι καλά που την είδαμε! :)

Τι ωραια tamaro , φανταζομαι ποσο ομορφα νιωθεις τωρα! δηλαδη οταν εισαι 6 εβδομαδων δεν την ακους? μονο τη βλεπεις? και εγω σχεδον 6 ειμαι...δεν θα την ακουσω Δευτερα που θα παω? :|


8LVMp3.png
Link to comment
Share on other sites

D_I_d έμενα δεν την άκουσε προσπάθησε… το μόνο που μου είπε σαν δικαιολογία είναι ότι είναι 6 βδομάδων μόνον πάλι καλά που την είδαμε την καρδούλα… άρα μπορεί και εσένα κάτι έτσι να γίνει ή να είναι πιο μεγάλο και να μπορέσει να το ακούσει… πάντων την 7η βδομάδα είναι πιο καθαρά που ακούγετε έτσι μου είπε εμένα… όταν πας πες μου θα περιμένω με αγωνία… !!!!


o0ykp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...