Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!! τι κάνετε??? αχχχχ παλιες μαμάδες μην κουράζεστε.... μην αποκτάτε θαρρος πολύ!!!

εμένα δεν μου πέφτουν καθόλου τα μαλλιά, απεναντίας θα έλεγα, και από τρίχα και από νύχια, καλά πάμε!!!

Αγγελικούλα κοριτσάκι μου να προσέχεις.... πρέπει να ήταν μεγάλο το σοκ που πέρασες!!! να είσαι πάντα με κάποιον όταν κάνεις τις ενεσούλες.

Τώρα οσο αφορά τις ραγάδες δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. εγώ είμαι γεμάτη ραγάδες στους γοφούς από μικρή. αν και ψηλη (1,72) και πάντα αδύνατη (μέχρι 55 κιλά το ανώτερο) και πολύ γυμναστική στη ζωή μου..... είναι από τις αυξομειώσεις, είναι και του οργανισμού.... ψυχραιμία γιατί κάποιες φεύγουν μετά.

εγώ γενικότερα σταμάτησα την αντιβίωση αλλά συνεχίζω τα χάπια για τις συσπάσεις για 3 μερες περίπου ακόμα, εκτος αν έχω πάλι πονάκια οπότε θα τα ξαναρχίσω και τα utrogestan για τον τράχηλο μέχρι να πάω στο γιατρό να δούμε σε τι κατάσταση είναι.

Αυτά..... κάποια κοπέλα είχε επέτειο γάμου εχτές, αλλά δεν θυμάμαι ποια. μάλλον η Μαριλένα. έχουμε μαζί επέτειο γάμου!!!!

να ζησετε!!

με το καλο και η μπεμπα σας!!!

και εγω εχω σε λιγες μερες στις 11/9 μαζι με τους πυργους!!χαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ιστορική επέτειος!!!!!! χαχαχαχαχαχα κατέρευσαν οι πύργοι, κατέρευσε και ο αντρούλης και από εργένης έγινε οικογενειάρχης!!!!!!

ευχαριστούμε πάρα πολύ, να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό το νέο μέλος!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα!!!

το διαλεξαμε επιτηδες!!!

καθε φορα που ηταν να κανουμε ενα βημα μπροστα ολο και κατι συνεβαινε αλλα στο γαμο τιποτα! ολα καλα!

το καναμε για να σπασει η γκαντεμια!και ειχαμε και το μωρακι μας μαζι στην κοιλιτσα μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!!! χθες πηγα σε μια βαφτιση και ομολογω οτι με εντυπωσιασε ο τροπος που χειριζονταν ο παπας το μωρουλι!! για να το ξεγελασει και να μην κλαιει το αφηνε και επαιζε με την Αγια γραφη, το μωρο δεν εβγαλε κιχ!! μιλαμε οτι ακομα και οταν το βυθιζε μεσα στην κολυμπηθρα του αρεσε και οταν το εβγαζε εξω χτυπαγε τα ποδαρακια του θελοντας να ξαναμπει μεσα!!! πολυ καλη η τελετη, χωρια η οργανωση μετα στο κεντρο ηταν αψογη ειχαν φερει μεχρι και κλοουν για τα παιδακια που εβγαζε κουνελακια και περιστερακια τρελαθηκαν ολα τα παιδακια!! ειδα και κατι μπουμπουδες και εγω τρελαθηκα τις ειχανε ντυμενες με κατι φρουφρουδενια βρακακια, φουστανακια,κοκαλακια στα μαλλια τρελα ανηπομονω τοσο πολυ να την παρω στα χερια μου και εγω την δικη μου!!! και κατι αλλο ρε κοριτσια χθες βαφτιζαμε τον ανηψιο μας, η κουνιαδα μου του πρωτου της παιδιου του εχει δωσει το ονομα της παθερας της, χθες ολοι περιμεναμε τωρα να δωσει το ονομα του πατρεα της στο μικρουλη της και τελικα εβγαλε το ονομα του πεθερου της!! μιλησα μετα την τελετη με τον πεθερο μου και μου λεει αντε να γεννηθει το κοριτσακι μας να το βαφτησουμε να χαρουμε!!! δεν ξερω εγω ενοιωσα ασχημα απεναντι του απογοητευτηκε ο ανθρωπος, οχι τιποτα αλλο αλλα ουτε εμεις λογω οτι θα την ταξουμε την μπεμπουλα δεν θα βγαλουμε το ονομα του πεθερου μου και θα ειναι το τριτο εγγονι του χωρια οτι ειναι μια ψυχουλα που αξιζει να τον τιμησουμε τοσο που σκεφτομαι τι να κανω!!

Αγγελικουλα μου εισαι καλα? φιλακια πολλα σε ολες!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το ονομα ειναι μεγαλο θεμα η αληθεια ειναι αυτη! καποτε ομως το περνανε πολυ βαρια οι παπουδες γιαγιαδες τωρα ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα πιστευω...

στην βαφτιση της αδελφης μου η γιαγια μου (απο τον μπαμπα μου) δεν ηρθε γιατι ειχε θυμωσει που της εδωσαν το ονομα της αλλης γιαγιας (ενω εγω ειχα παρει ηδη το δικο της).

νομιζω οτι το πρωτο πραγμα που πρεπει να σκεφτομαστε ειναι να ειναι γερο το μωρο και ολα τα αλλα μετα....

εγω της κορης μου της εδωσα το ονομα της μαμας μου και δεν με ενοιαξε καθολου ( με την πεθερα μου εχουμε το ιδιο ονομα) τωρα θα βγαλω τον πεθερο μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πεθερα δεν εχεις για να βγαλατε το ονομα της? Και η κουνιαδα σου γιατι δεν εβγαζε την μανα της πρωτη αφου ηθελε να βγαλει τον πεθερο?

Πως σκεφτοσαστε να την πειτε την μπουμπου σας?

Εμεις Ειρηνη, της πεθερας μου, ο πεθερος μου εχει βγει απο τον αλλο του γιο!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Πεθερα δεν εχεις για να βγαλατε το ονομα της? Και η κουνιαδα σου γιατι δεν εβγαζε την μανα της πρωτη αφου ηθελε να βγαλει τον πεθερο?

Πως σκεφτοσαστε να την πειτε την μπουμπου σας?

Εμεις Ειρηνη, της πεθερας μου, ο πεθερος μου εχει βγει απο τον αλλο του γιο!

ωραιο το Ειρηνη!!!

γενικοτερα μου αρεσουν τα ονοματα με καποιο μυνημα...

κριστυ ολα καλα??

Link to comment
Share on other sites

Πεθερα δεν εχεις για να βγαλατε το ονομα της? Και η κουνιαδα σου γιατι δεν εβγαζε την μανα της πρωτη αφου ηθελε να βγαλει τον πεθερο?

Πως σκεφτοσαστε να την πειτε την μπουμπου σας?

Εμεις Ειρηνη, της πεθερας μου, ο πεθερος μου εχει βγει απο τον αλλο του γιο!

Εχουμε Κριστυ μου αλλα το εχουμε ταξει το κοριτσακι μας και δεν ειναι για να βγαλουμε κανενος το ονομα για την ωρα!!

οσο για την κουνιαδα μου εχει σιγουρα συμφεροντα γιατι τα παιδια της ειναι τα μοναδικα εγγονια των πεθερικων της που εχουν πολυ μεγαλη περιουσια!!!

θα την πουμε Γεωργια

ωραιο ονομα το Ειρηνη!! και πολυ καλα κανετε και δεν ξανα βγαζετε το ονομα του πεθερου σου εφοσον εχει ακουστει!!! γιατι αυτο με τα ξαδερφια να εχουν ολα το ιδιο ονομα ελεος πια!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το ονομα ειναι μεγαλο θεμα η αληθεια ειναι αυτη! καποτε ομως το περνανε πολυ βαρια οι παπουδες γιαγιαδες τωρα ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα πιστευω...

στην βαφτιση της αδελφης μου η γιαγια μου (απο τον μπαμπα μου) δεν ηρθε γιατι ειχε θυμωσει που της εδωσαν το ονομα της αλλης γιαγιας (ενω εγω ειχα παρει ηδη το δικο της).

νομιζω οτι το πρωτο πραγμα που πρεπει να σκεφτομαστε ειναι να ειναι γερο το μωρο και ολα τα αλλα μετα....

εγω της κορης μου της εδωσα το ονομα της μαμας μου και δεν με ενοιαξε καθολου ( με την πεθερα μου εχουμε το ιδιο ονομα) τωρα θα βγαλω τον πεθερο μου.

Μαρακι μου καλα αστα αυτα τα εχουμε ζησει και στο δικο μου το σοι και ειναι τραγικα!! ο ανθρωπος ομως δεν εκανε φασαρια απλα φανηκε η πικρια του και συμφωνω οτι αυτο που πρεπει να μας ενδιαφερει ειναι να ειναι γερο τα μωρακι μας, γιάυτο και θελω να την ταξω!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το Ειρηνη!!!

γενικοτερα μου αρεσουν τα ονοματα με καποιο μυνημα...

κριστυ ολα καλα??

Καλο ειναι! Ο αντρας μου θελει να τιμησει την μαμα του μιας και ο πεθερος μου εχει ακουστει! Το θεμα ειναι οτι εκεινη σε ασχετη στιγμη που το ειχαμε συζητησει ειχε πει οτι δεν ηθελε, οτι προτιμουσε να βγαλουμε πρωτα την μαμα μου για να βγει ο πεθερος μου οταν κανουμε αγορι. Νομιζω οτι και της πεθερας μου να δωσουμε τωρα αν με το καλο κανουμε αγορι και εγω θελησω να βγαλω την μαμα ή τον μπαμπα μου θα εχουμε μουτρα απο τον πεθερο! Εδω ασχολειται και νευριαζει με τις επιλογες ονοματων των μκρινων συγγενων δεν θα πει την μπαρουφα του σε μας!

Καλα ειμαι εφακη μου! χθες ειχα ασχημη νυχτα και ημουν ολη μερα χαλια αλλα σημερα ξεραθηκα και ευτυχως σηκωθηκα καλα! Με ποναγε ολο το αριστερο χερι απο τον αγκωνα μεχρι τα δαχτυλα, φαρμακο δεν ηξερα αν πρεπει να παρω και ποιο, με αποτελεσμα να κλαιω ολο το βραδυ απο τον πονο! Ευτυχως κατα το ξημερωμα μου περασε και κοιμηθηκα λιγες ωρες, απο τοτε δεν με εχει ξαναπιασει. Δεν ξερω τι επαθα...

Την Δευτερα εχω ραντεβου με τον γιατρο να δουμε το κοριτσακι μας, εχω μεγαλη αγωνια εχω να το δω απο την β επιπεδου!

Εσυ καλα?

Εχουμε Κριστυ μου αλλα το εχουμε ταξει το κοριτσακι μας και δεν ειναι για να βγαλουμε κανενος το ονομα για την ωρα!!

οσο για την κουνιαδα μου εχει σιγουρα συμφεροντα γιατι τα παιδια της ειναι τα μοναδικα εγγονια των πεθερικων της που εχουν πολυ μεγαλη περιουσια!!!

θα την πουμε Γεωργια

ωραιο ονομα το Ειρηνη!! και πολυ καλα κανετε και δεν ξανα βγαζετε το ονομα του πεθερου σου εφοσον εχει ακουστει!!! γιατι αυτο με τα ξαδερφια να εχουν ολα το ιδιο ονομα ελεος πια!!!

Οχι εσεις βρε η κουνιαδα σου. Αν ηθελε να βγαλει τον πεθερο της γιατι δεν εβγαλε πρωτα την μανα της και οχι την πεθερα?

Και εμενα μου την δινει να εχουν ολα τα ξαδελφια το ιδιο ονομα ασε που δεν τον πολυπαω τον πεθερο και μου ερχεται κουτι να βγαλουμε την πεθερα μου! ενω δεν εχει ασχημο ονομα δεν ξερω αν θα μπορουσα να φωαζα ολη μερα το παιδι του με αυτο το ονομα και να μου θυμιζει εκεινον. Θα εκνευριζομουν απιστευτα!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Αγγελικουλα :P

Ποπο τι επαθες παλι χτες ρε γαμωτο...ευτυχως που σου περασε σχετικα γρηγορα αν και 30 λεπτα δεν ειναι και λιγα..

Καλα εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτα με το σαγχαρο...την μια ειναι υψηλο και την αλλη πεφτει τοσο πολυ??? Εχω μπερδευτει λιγακι..

Ελπίζω να μην το ξαναπαθεις και να εχεις παντα stock σοκολατιτσες!!!

Άσε Μαριλενάκι μου κοψωχολιάστηκα δεν στο κρύβω... αλλά οκ τώρα όλα καλά κ αυτό στο πρόγραμμα είναι πλέον!! Ναι γίνεται γιατί όταν πέρνεις την ινσουλίνη στο ρίχνει το ζάκχαρο άλλωστε αυτός ειναι και ο σκοπός του το θέμα ειναι να μην στο ρίχνει πολύ.. Όσο για σοκολατίτσα πάντα έχω μια στο ψυγείο μας δεν το συζητώ!!

Καλημερα κοριτσια :P

Και για μενα χτες το βραδυ ηταν δυσκολα για ψυχολογικους λογους ομως..

Ενω ημουν στον καναπε και εβλεπα χαρουμενη τον αρχοντα των δαχτυλιδιων με τον συζηγο , και ενω χαιδευα την κοιλια μου τι ανακαλυψα που δεν ειχα δει μεχρι τωρα??? ΡΑΓΑΔΕΣ.... :twisted: Ψιλα πανω απο το φαλι..

Και λεω κατσε να φερω εναν καθρεπτη να δω και την κοιλια χαμηλα..εκει και αν επαθα σοκ!!! Πως γινεται να μην εχω παρει χαμπαρι??? Και βαζω καθε μερα μια κρεμα πολυ καλη ενυδατικη για εγκυους. Δηλαδη αν δεν εβαζα τι θα γινοταν???

Εεε αυτο ηταν με πιασαν κατι κλαματα...σκεφτομουνα οτι ειμαι μια χοντρη με ραγαδες μολις μπαινοντας στον 7 μηνα...πως θα ειμαι δηλαδη μετα την γεννα??? Να κλαιω να μην μπορω να ηρεμησω... Σκεφτομουνα οτι δεν θα με θελει μετα ο αντρας μου οτι εχω τελειωσει σαν γυναικα και ολα τα συναφη.. με καταλαβαινετε εσεις φανταζομαι...

Ο καημενος προσπαθησε να με ηρεμησει λεγοντας μου οτι ολες οι μαμαδες ετσι ειναι αλλα αδικος ο κοπος του αχχχ

Τελος παντον μετα πεσαμε για υπνο αλλα ειχα αλλα ψυχολογικα με την δουλεια...δεν μπορω να αποφασισω τι να κανω με την ανναρωτικη..

Ο γιατρος περιμενει να του πω εγω ποσες μερες θελω και γω δεν ξερω τι να κανω. Εχω τυψεις. Σκεφτομαι μηπως πρεπει να κανω υπομονη μηπως μετα που θα γυρισω με διωξουν και τα λοιπα.. Απο την αλλη σκεφτομαι οτι εκει μεσα στεναχωριεμαι καθε μερα και ειμαι σε αδιεξοδο.. :confused:

Με ολα αυτα δεν μπορεσα να κοιμηθω καλα το βραδυ σε συνδιασμο με τους πονους και το κατουρημα!!!

Για να νιώσεις καλύτερα σου λέω ότι πριν απο 15 μέρες κοιτώντας προσεχτικά την κοιλιά μου χαμηλά ανακάλυψα κ εγώ κάτι κόκκινες αντιαισθητικές ραγάδες παρόλο που βάζω το λαδάκι της Weleda απο την αρχή και τώρα βάζω την πιο ακριβή κρέμα που υπάρχει στο φαρμακείο την simulcium.. στην αρχή φρικάρισα αλλά μετά ξέρεις τι είπα? Αι στο καλό στο κάτω κάτω έκανα οτι καλύτερο μπορούσα για να την αποφύγω αφού έγινε οκ τώρα θα το αντιμετωπίσω να πεθάνω? Ε όχι... Θα πώ οτι άυτό ειναι διαπιστευτήριο μητρότητας!!!

Ελα ρε κοριτσακι μου!! κοιτα να εχεις παντα σοκολατακια κοντα σου ρε γμτ τι να πω!!! ευχομαι να μην σου ξανατυχει!!!

Ευχαριστώ πολύ Μαργιουλίτσα μου!!! :P Όλα καλά θα πάνε άλλωστε απο τότε δεν με ξαναέπιασε οπότε οκ!!!

Εγω βρε κοριτσια το βραδυ σηκωνομαι καθε μια ωρα και πηγαινω τουαλετα!!! που να κρατησω ουρα για την εξεταση? δεν σταματησα ολη νυχτα... απο τις 8:00 - 10:30 καταφερα να κρατηθω και μαζεψα λιγα ουρα στον ουροσυλεκτη και τα πηγα για την εξεταση!! δεν ξερω ειναι τοσο χαλια και η δικη σας κατασταση καθε φορα που θελετε να κανετε εξετασεις???

Αχ.. τώρα που το λές.. ενώ είχα ησυχάσει ενα μεγάλο διαστήμα και κοιμόμουν περισσότερο τις νύχτες τώρα ξυπνάω κάθε μια ώρα και πάω τουαλέτα και η πλάκα ειναι οτι πολλές φορές δεν υπάρχει ποσότητα απλώς σταγόνες κ όμως εγώ νιώθω πίεση εκει κάτω κ μόνο έτσι ανακουφίζομαι!!!

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!! τι κάνετε??? αχχχχ παλιες μαμάδες μην κουράζεστε.... μην αποκτάτε θαρρος πολύ!!!

εμένα δεν μου πέφτουν καθόλου τα μαλλιά, απεναντίας θα έλεγα, και από τρίχα και από νύχια, καλά πάμε!!!

Αγγελικούλα κοριτσάκι μου να προσέχεις.... πρέπει να ήταν μεγάλο το σοκ που πέρασες!!! να είσαι πάντα με κάποιον όταν κάνεις τις ενεσούλες.

Τώρα οσο αφορά τις ραγάδες δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. εγώ είμαι γεμάτη ραγάδες στους γοφούς από μικρή. αν και ψηλη (1,72) και πάντα αδύνατη (μέχρι 55 κιλά το ανώτερο) και πολύ γυμναστική στη ζωή μου..... είναι από τις αυξομειώσεις, είναι και του οργανισμού.... ψυχραιμία γιατί κάποιες φεύγουν μετά.

εγώ γενικότερα σταμάτησα την αντιβίωση αλλά συνεχίζω τα χάπια για τις συσπάσεις για 3 μερες περίπου ακόμα, εκτος αν έχω πάλι πονάκια οπότε θα τα ξαναρχίσω και τα utrogestan για τον τράχηλο μέχρι να πάω στο γιατρό να δούμε σε τι κατάσταση είναι.

Αυτά..... κάποια κοπέλα είχε επέτειο γάμου εχτές, αλλά δεν θυμάμαι ποια. μάλλον η Μαριλένα. έχουμε μαζί επέτειο γάμου!!!!

Γεια σου Ζουνίτσα μου!!! Χαίρομαι πολύ πολύ που σταμάτησες την αντιβίώση και όλα καλά!! Τα χάπια για τις συσπάσεις καλά κάνεις και τα συνεχίζεις να έχεις κ το κεφάλακι σου ήσυχο.. παρεπιπτόντως πες μου κάτι.. πως καταλαβαίνεις τις συσπάσεις?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!!! χθες πηγα σε μια βαφτιση και ομολογω οτι με εντυπωσιασε ο τροπος που χειριζονταν ο παπας το μωρουλι!! για να το ξεγελασει και να μην κλαιει το αφηνε και επαιζε με την Αγια γραφη, το μωρο δεν εβγαλε κιχ!! μιλαμε οτι ακομα και οταν το βυθιζε μεσα στην κολυμπηθρα του αρεσε και οταν το εβγαζε εξω χτυπαγε τα ποδαρακια του θελοντας να ξαναμπει μεσα!!! πολυ καλη η τελετη, χωρια η οργανωση μετα στο κεντρο ηταν αψογη ειχαν φερει μεχρι και κλοουν για τα παιδακια που εβγαζε κουνελακια και περιστερακια τρελαθηκαν ολα τα παιδακια!! ειδα και κατι μπουμπουδες και εγω τρελαθηκα τις ειχανε ντυμενες με κατι φρουφρουδενια βρακακια, φουστανακια,κοκαλακια στα μαλλια τρελα ανηπομονω τοσο πολυ να την παρω στα χερια μου και εγω την δικη μου!!! και κατι αλλο ρε κοριτσια χθες βαφτιζαμε τον ανηψιο μας, η κουνιαδα μου του πρωτου της παιδιου του εχει δωσει το ονομα της παθερας της, χθες ολοι περιμεναμε τωρα να δωσει το ονομα του πατρεα της στο μικρουλη της και τελικα εβγαλε το ονομα του πεθερου της!! μιλησα μετα την τελετη με τον πεθερο μου και μου λεει αντε να γεννηθει το κοριτσακι μας να το βαφτησουμε να χαρουμε!!! δεν ξερω εγω ενοιωσα ασχημα απεναντι του απογοητευτηκε ο ανθρωπος, οχι τιποτα αλλο αλλα ουτε εμεις λογω οτι θα την ταξουμε την μπεμπουλα δεν θα βγαλουμε το ονομα του πεθερου μου και θα ειναι το τριτο εγγονι του χωρια οτι ειναι μια ψυχουλα που αξιζει να τον τιμησουμε τοσο που σκεφτομαι τι να κανω!!

Αγγελικουλα μου εισαι καλα? φιλακια πολλα σε ολες!!

Μαργιούλα μου με το καλό αγαπούλα να την πάρεις αγκαλίτσα την μπουμπού σου και να της κάνεις μια τέτοια παραμυθένια βάπτιση!!!!!

Τώρα όσο για το όνομα θα σου πώ τι θα έκανα εγώ.. Αν ήθελα τόσο πολύ να τιμήσω τα πεθερικά μου θα το έταζα το παιδί αλλά θα έβγαζα και το άλλο σαν δευτερο όνομα. Για σκέψου το κ αυτό ίσως να βοηθήσει..

καλημερα σε ολες τις εγκυουλες και τα σπορακια τους!!!

Βρε κοριτσια ποτε μπαινουμε στον 7ο? εγω εχω μπει???

Καλημέρα Κρίστυ απο την 27η εβδομάδα μπαίνουμε στον 7ο μήνα. Πότε έχεις ΠΗΤ ακριβώς?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κρίστυ απο την 27η εβδομάδα μπαίνουμε στον 7ο μήνα. Πότε έχεις ΠΗΤ ακριβώς?

6/12 εχω ΠΗΤ. Αρα μπηκα στον 7ο? πωπω δεν τον πιστευω!!! Εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση!!!!

Εσενα το τικερακι σου μπηκε ηδη στον 7ο!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ζουνίτσα μου!!! Χαίρομαι πολύ πολύ που σταμάτησες την αντιβίώση και όλα καλά!! Τα χάπια για τις συσπάσεις καλά κάνεις και τα συνεχίζεις να έχεις κ το κεφάλακι σου ήσυχο.. παρεπιπτόντως πες μου κάτι.. πως καταλαβαίνεις τις συσπάσεις?

Κοριτσάκι μου καλημέρα!!!!! και σε όλες τις μανούλες!!!!!!

τις συσπάσεις τις καταλαβαίνεις όταν νιώθεις την κοιλιά σου για κάποια δευτερόλεπτα να μουδιάζει, σαν να μαζευετε ο μυς και να πετρώνει. Μπορεί να είναι τοπικά ή και σε όλη την κοιλιά. εγώ το ένιωθα τοπικά κάτω από τον αφαλό. μπορεί να συνοδεύεται και από πόνο μπορεί και όχι.

και εγώ στην αρχή δεν το κατάλαβα οτι ήταν συσπάσεις, η γιατρός μου το είπε.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...