Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Και εγώ τα clearblue πρώιμης ανίχνευσης έκανα,την τρίτη και την Τετάρτη έβγαιναν αχνά θετικά και χθες που έκανα χοριακη,ήταν 58. Ο γιατρός είπε οτι είναι λίγο χαμηλή και να σου πω την αλήθεια είμαι αρκετά στεναχωρημένη,φοβάμαι πως θα πάω αύριο και θα πάρω μεγάλη απογοήτευση..Σχετικά με τις αξιολογήσεις στο Σκρουτζ,δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να βγει θετικό και να πάρεις μηδενική χοριακη,μου φαίνεται αδιανόητο.Το να βγει ομως αρνητικό και να είσαι έγκυος,τότε ναι,έχει λογική.Κανε και αύριο ένα τεστ και δες αν η γραμμουλα είναι πιο σκούρη

      Στην αρχή είπα να κάνω αύριο...μετά που είδα όλες αυτές τις αξιολογήσεις το σκέφτομαι...Ειλικρινά θεωρώ μια χαρα τη χοριακή σου και είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα διπλασιαστεί! Στο εύχομαι μέσα από την καρδια μου! Άρα Δευτέρα σημαντική μέρα και για τις 2 μας!!! Εμένα είναι η 8η εμβρυομεταφορα μου...5 αρνητικές 3 με πολύ πολύ χαμηλές τιμές που δε θεωρήθηκαν καν θετικές ούτε αρνητικές...έκανα επαναληπτικες και έπεφταν και τέλος...Δε ξέρω....

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Στο κέντρο της Αθήνας, στην Καλαμιώτου, μεταξύ Κολοκοτρώνη και Αθηναϊδος (λίγο πιο πάνω από Ερμού στο ύψος της Καπνικαρέας) έχω κάμποσα μαγαζιά με υφάσματα και αρκετά από αυτά έχουν και για παιδικές κουρτίνες. Αρκετά από αυτά αναλαμβάνουν και να σου τα ράψουν. Σίγουρα θα σου βγει πιο οικονομικά. Εγώ από εκεί θα πάω και για κουρτίνες και για σεντόνια και θα μου τα ράψει η μαμά μου.

Υπάρχει βέβαια πάντα και η λύση της λαϊκής.

Velissa μου το κεντρο της Αθηνας πρεπει να εχει πολλες επιλογες πρεπει να κατεβω να ψαχτω!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο Ολυμπιακο χωριο στους Θρακομακεδονες το τελεφερικ της παρνηθας απεχει απο το σπιτι μου ενα δεκαλεπτο!

ουαου!!απο τωρα χιονακι!!

εδω εμεις μπα!!!!μια φορα στα 7 χρονια που μενω εδω εχει στρωσει μονο για κατι ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Α πες έτσι και μας λαχτάρισες!

Είσαι γειτόνισσα με τους γονείς μου! Μένουν Μενίδι:)

Αληθεια!! να τη και η κοντοχωριανη.. ερχεσαι συχνα? αληθεια velissa μου εσυ που μενεις?


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

ουαου!!απο τωρα χιονακι!!

εδω εμεις μπα!!!!μια φορα στα 7 χρονια που μενω εδω εχει στρωσει μονο για κατι ωρες...

Ειναι τοσο ομορφα!! αλλα φετος ειναι ο φοβος μου μην τυχον χιονιζει και δεν μπορω να παω στο μαιευτηριο! προπερσι ειχαμε αποκλειστει 3 μερες και ευτυχως στειλενε γκρειντερ απο το δημο Μενιδιου και βγηκαμε απο τα σπιτια!! περσυ τιποτα και επειδη μια το στρωνει και μια οχι εχω αρχισει να φοβαμαι για φετος!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι τοσο ομορφα!! αλλα φετος ειναι ο φοβος μου μην τυχον χιονιζει και δεν μπορω να παω στο μαιευτηριο! προπερσι ειχαμε αποκλειστει 3 μερες και ευτυχως στειλενε γκρειντερ απο το δημο Μενιδιου και βγηκαμε απο τα σπιτια!! περσυ τιποτα και επειδη μια το στρωνει και μια οχι εχω αρχισει να φοβαμαι για φετος!!

θα σε κατεβάσω εγώ με τα πέδιλα του σκι..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια!! να τη και η κοντοχωριανη.. ερχεσαι συχνα? αληθεια velissa μου εσυ που μενεις?

Αμέ, και είμαι και κοντά Ν. Ιωνία μένω (μια κατηφόρα από εσένα).

Εκείνη τη συνάντηση βρε κορίτσια θα την κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ζουνιτσα μου!! Νεα ιονια μια χαρα!!! φυσικα και θα την κανουμε!! εγω προτεινω να βρεθουμε σε καποιο σταθμο του ηλεκτρικου που βολευει σχεδον αλλες!! μας το θεμα ειναι ποτε θα μπορουνε και τα κοριτσακια που μενουνε πιο μακρια οπως η Ζουνιτσα που μενει Τριπολη και δεν ξερω αν μου ξεφευγει καμια αλλη?


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες ηρθε ο αντρας του σπιτιου και εχει και νευρα που δεν τον αφησα να κοιμηθει ολο το βραδυ που γυρναγα σαν σβουρα!! παμε να φαμε!!

Εγω παντως ειμαι μεσα σε οτι σκεφτεστε το ξανασυζηταμε και κανονιζουμε ποτε μας βολευει περιπου ολες μας!! φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες...


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλενάδες μου!! :P

Χίλια συγνώμμη που εξαφανίστηκα αυτές τις μέρες και χίλια ευχαριστώ που όταν δεν εμφανιστώ ανησυχείτε για μας..ειναι πολύ συγκινητικό να ξέρεις οτι υπάρχουν άνθρωποι που συμμερίζονται τις ίδιες αγωνίες με σένα!! Το ίδιο κάνω κ εγώ για σας! Θέλω όλα τα μπεμπάκια μας να ειναι υγιέστατα και όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος για όλες μας!!!!

Αυτές τις μέρες έχω πέσει με τα μούτρα στις δουλείες για την προετοιμασία του δωματίου του μπέμπη, προφανώς και με εχει πιάσει αυτό που λένε "σύνδρομο της φωλιάς" σε τέτοιο σημείο που είμαι ικανή να του χτίσω δωμάτιο απο την αρχή χαχΑχΑΧΧΑΧΑ

Του έπλυνα ότι ρουχαλάκι έιχα κ δεν είχα , τα σιδέρωσα και τα έβαλα στην ντουλαπίτσα του αφού πρώτα την είχα απολυμάνει με dettol και μετά έβαλα και σαπουνάκι χαμομήλι απο τα Fresh line. (Σας το είπα εχω ξεφύγει...)

Σήμερα περιμένω να μου φέρουν και όλα τα υπόλοιπα πράγματα της βρεφανάπτυξης και την επόμενη Παρασκευή τα επιπλάκια του και μετά όλα στην εντέλεια!! Ειμαι πολύ ευτυχισμένη που τα εχω κάνει όλα αυτά μου εχει φύγει ενα βάρος κορίτσια..Εντωμεταξύ δεν ξέρω αν σας είχα πει αλλά είχα δεί 2 φορές οτι ειχε ερθει ο μπεμπούκος μου και δεν είχα τίποτα έτοιμο :confused: γι αυτό κ με έπιασε η μανία να τα ετοιμάσω όλα!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ Αγγελικη μου τι καλη μανουλα που θα γινεις κουκλα μου!!!

με γεια ολα τα πραγματακια και οχι δεν εισαι υπερβολικη και εγω το ιδιο θα εκανα και θα κανω!

τις ντουλαπες τις καθαρισα γιατι εβγαλα και τα ρουχα της Εφης μου και τα παιδικα τωρα η συρταριερα θα καθαριστει τελος του μηνα και θα αρχισω και τα πλυσιματα!

εσω ετοιμη που λενε!!χαχα!!

ποτε θα μπεις στον μηνα σου??

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μας απο τον γιατρό χθες!! Μεγαλώσαμε πολύ μανούλες!! Είμαστε όλόκληρα αγοράκια τώρα!! Φτάσαμε αίσίως στα 1.740 γρ. δηλαδή απο τον προηγούμενο μήνα πήραμε 700 ολόκληρα γραμμάρια, ο γιατρός τον υπολογίζει να βγεί περίπου στην 38η εβδομάδα και να είναι περίπου 3.300 με τα σημερινά δεδομένα!! :P

Κατά τα άλλα μου είπε οτι ειναι ενα υγιέστατο μωράκι με απόλυτα φυσιολογικές διαστάσεις και ότι ο διαβήτης πέρασε κ δεν τον ακούμπησε!!! Δεν εχει επηρεαστεί καθόλου η καρδουλίτσα μου δόξα το θεό!!! :P

Τώρα ραντεβού ξανά στις 20 μέρες και το άλλο Σαββάτο στις 16/10 θα κάνουμε το doppler! Μου είπε να εχω υπομονή τώρα που μπήκα στον 8ο γιατί θα πονάει πολύ περισσότερο η μέση μου και πιθανώς να έχω και κάποια πονάκια γενικά, επίσης θα πηγαίνω πολύ συχνά τουαλέτα γιατί ο μικρούλης μου είναι με το κεφάλι κάτω και δεν πρόκειται πλέον να αλλάξει θέση γιατί εχει μεγάλωσει πολύ! Οι κλωτσίες που μου δίνει στα πλευρά είναι τα χεράκια του και πιο ψηλά τα ποδαράκια του γι αυτό με πιάνουν και καούρες κάποιες φάσεις!

Γενικά με μία κουβέντα... ΤΟΝ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!! :P

Αυτά αρκετά σας ζάλισα ελπίζω να είστε όλες πολύ πολύ καλά και απ'ότι είδα στα μυνήμα σας η ομάδα ΣΚΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!

Μακια στις κοιλίτσες και στα μπεμπακια σας!!!

Υ.Γ Για την συνάντηση μέσα ειμαι πείτε που σας βολέυει κ το κανονίζουμε!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ Αγγελικη μου τι καλη μανουλα που θα γινεις κουκλα μου!!!

με γεια ολα τα πραγματακια και οχι δεν εισαι υπερβολικη και εγω το ιδιο θα εκανα και θα κανω!

τις ντουλαπες τις καθαρισα γιατι εβγαλα και τα ρουχα της Εφης μου και τα παιδικα τωρα η συρταριερα θα καθαριστει τελος του μηνα και θα αρχισω και τα πλυσιματα!

εσω ετοιμη που λενε!!χαχα!!

ποτε θα μπεις στον μηνα σου??

Καλημέρα Μαράκι μου !!! :P

Βρε συ μην μου λες τέτοια γιατί ειμαι και αρκετά ευσυγκίνητη... Υπέροχη και δοκιμασμένη μανούλα είσαι εσύ γι αυτό και το Εφάκι σου ειναι τόσο καλό παιδάκι!! Είναι τυχερά αυτά τα παιδιά που σε έχουν μανούλα!

Αχ ωραία ξεκίνησες σιγά σιγά κ εσύ δηλαδή μην με λέτε παλάβή... Βασικά έτσι όπως πάει το πράγμα γεννάω περίπου 25 Νοεμβρίου οπότε δεν έμεινε και πολύ 1,5 μήνας περίπου. Στον μήνα μου μπαίνω 9 Νοεμβρίου πρώτα ο θεός εσύ?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημερούδια!!!!! χαίρομαι που είστε καλα....

Αγγελικούλα μου μια χαρά τα ετοίμασες όλα και δεν τα έκανες γρήγορα δεδομένου οτι έμεινε περίπου ένας μήνας. Βαλίτσα έτοιμη??? καλορίζικο το δωματιάκι σας και με το καλό να έρθει το μέλος που θα του ανήκει!!!! όσο για το βάρος σούπερ είναι....

Μαράκι εσύ καλά???

φιλάκια σε όλες!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...