Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσακια μου!! :D

Αγγελικούλα μου ολόκληρος παίδαρος ο μπέμπης!! Καλά έκανες και ετοιμασες τα ρουχαλάκια του, δεν είναι νωρίς μια χαρα είναι! Αντε με το καλό να έρθουν και τα τελευταια και να τα εχετε ολα ετοιμα! Πωπω, ενας μηνας και κατι εμεινε ε;; Πως περναει ετσι ο καιρος...γι'αυτο να απολαυσουμε τα μωρακια μας κοριτσια!

Μαρακι τι λεει η Εφη για το μωρακι αληθεια;; Ανυπομονει;

Καλημέρα ζουζουνιτσα μου, πως εισαι εσυ σημερα;;


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλά είμαι Νικελάκι!!! εσύ?? σήμερα όπως βλέπετε μπήκα 28η εβδομάδα..... πως πέρασαν 28 εβδομάδες??!!!!! και τι έμεινε??? 12 ακόμα.... το πολύ!!!

Να ανοίξω ένα μεγάλο θέμα προς συζήτηση??? οκ θα το ανοίξω... χαχαχα

με βλαστοκύταρα τι κάνετε?? θα κρατήσετε?? και αν ναι που?? εταιρείες εννοώ.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλά είμαι Νικελάκι!!! εσύ?? σήμερα όπως βλέπετε μπήκα 28η εβδομάδα..... πως πέρασαν 28 εβδομάδες??!!!!! και τι έμεινε??? 12 ακόμα.... το πολύ!!!

Να ανοίξω ένα μεγάλο θέμα προς συζήτηση??? οκ θα το ανοίξω... χαχαχα

με βλαστοκύταρα τι κάνετε?? θα κρατήσετε?? και αν ναι που?? εταιρείες εννοώ.

αχ αχ πονεμενη ιστορια!! Ακόμη δεν εχω αποφασισει, αλλά μάλλον ναι, θα τα κρατησουμε...στην Stem Health ίσως, δεν ξέρω...Εσείς;;


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημερούδια!!!!! χαίρομαι που είστε καλα....

Αγγελικούλα μου μια χαρά τα ετοίμασες όλα και δεν τα έκανες γρήγορα δεδομένου οτι έμεινε περίπου ένας μήνας. Βαλίτσα έτοιμη??? καλορίζικο το δωματιάκι σας και με το καλό να έρθει το μέλος που θα του ανήκει!!!! όσο για το βάρος σούπερ είναι....

Μαράκι εσύ καλά???

φιλάκια σε όλες!!!

Μα είδατε γιατί σας αγαπάω? Γιατί με καταλαβαίνετε και δεν με έχετε " Του γιατρού" XAxAxAxaXA

Πάντως όντως τώρα δεν έχει μείνει κ πολύ.. αφού ώρες ώρες λέω άντε να τον πάρω αγκαλίτσα και την επόμενη στιγμή σκέφτομαι οτι θα τελειώσει η εγκυμοσύνη μου... Οτι νά'ναι λέμε... ούτε που ξέρω τι θέλω!!!

Η βαλίτσα δεν έχει ετοιμαστεί ακόμα όμως..έχω αγοράσει τα πάντα και τα έχω βάλει σε μια ντουλάπα , λογικά απο την επόμενη εβδομάδα θα τα βάλω μέσα να τελειώνουμε κ μ αυτό! Πήρα ήδη 2 νυχτικά απο το mothercare που είναι και θηλασμού και μου λείπουν 2 πυτζαμούλες που ακόμα δεν έχω βρεί αλλά θα κοιτάξω πάλι σε λίγες μερούλες, κατα τα άλλα τα έχω μαζέψει όλα ευτυχώς!

Καλημέρα κοριτσακια μου!! :D

Αγγελικούλα μου ολόκληρος παίδαρος ο μπέμπης!! Καλά έκανες και ετοιμασες τα ρουχαλάκια του, δεν είναι νωρίς μια χαρα είναι! Αντε με το καλό να έρθουν και τα τελευταια και να τα εχετε ολα ετοιμα! Πωπω, ενας μηνας και κατι εμεινε ε;; Πως περναει ετσι ο καιρος...γι'αυτο να απολαυσουμε τα μωρακια μας κοριτσια!

Μαρακι τι λεει η Εφη για το μωρακι αληθεια;; Ανυπομονει;

Καλημέρα ζουζουνιτσα μου, πως εισαι εσυ σημερα;;

Καλημέρα Νικελάκι μου!!!! Σ'ευχαριστώ κοριτσάρα μου και το δικό σου δεν πάει πίσω όμως!!! ;)

Με το καλό να έρθουν και τα δικά σας πραγματάκια κ να τα βολευτεί το νινάκι!!!

Περνάει λέει?? Ασε .. . σίφουνας!!

καλά είμαι Νικελάκι!!! εσύ?? σήμερα όπως βλέπετε μπήκα 28η εβδομάδα..... πως πέρασαν 28 εβδομάδες??!!!!! και τι έμεινε??? 12 ακόμα.... το πολύ!!!

Να ανοίξω ένα μεγάλο θέμα προς συζήτηση??? οκ θα το ανοίξω... χαχαχα

με βλαστοκύταρα τι κάνετε?? θα κρατήσετε?? και αν ναι που?? εταιρείες εννοώ.

Ζουνίτσα μου περνάνε πολύ γρήγορα τελικά αστα να πάνε γι αυτό να απολαμβάνουμε την κάθε στιγμή γιατί δεν γυρίζει πίσω!!

Λοιπόν σχετικά με τα βλαστοκύταρα εγώ σκέφτηκα να τα δωρίσω σε δημόσια τράπεζα αλλά ακόμα δεν έχω πάει να το συζητήσω περαιτέρω..


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Μαράκι μου !!! :P

Βρε συ μην μου λες τέτοια γιατί ειμαι και αρκετά ευσυγκίνητη... Υπέροχη και δοκιμασμένη μανούλα είσαι εσύ γι αυτό και το Εφάκι σου ειναι τόσο καλό παιδάκι!! Είναι τυχερά αυτά τα παιδιά που σε έχουν μανούλα!

Αχ ωραία ξεκίνησες σιγά σιγά κ εσύ δηλαδή μην με λέτε παλάβή... Βασικά έτσι όπως πάει το πράγμα γεννάω περίπου 25 Νοεμβρίου οπότε δεν έμεινε και πολύ 1,5 μήνας περίπου. Στον μήνα μου μπαίνω 9 Νοεμβρίου πρώτα ο θεός εσύ?

εγω Αγγελικουλα μετα τον τελευταιο υπερηχο η πητ μου αλλαξε σε 28/12 δηλ 28/11 μπαινω στον μηνα μου λογικα θα προσπαθησουμε να γεννησω max 20/12 αλλα λιγο χλωμο το βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

αχ η Εφουλα μου το παιδακι μου!!!

κοριτσια με σκλαβωνει αυτο το παιδι!!!

μου λεει προχτες μαμα αμα τρωω ολο μα ολο το φαγητο μου θα ερθει πιο γγρηγορα το μωρακι μας??!!

ασε που ειδαμε μαζι ενα dvd για το θηλασμο και μου λεει πωπω μαμα ετσι επινα και εγω γαλα?σε ευχαριστω!!

θελει να αγοραζει πραγματα για το μπεμπε μας και μου φιλαει πριν μπει στο σχολειο την κοιλια μου!

αχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οσο για βλαστοκυτταρα δεν εχω ιδεα...απο την μια ειχα δει ενα ντοκιμαντερ που ελεγε και τις δυο οψεις του νομισματος δηλ οτι ναι μεν καλο αλλα απο την αλλη οτι δεν εχουν εφαρμοστει στην ουσια αυτα και οτι δεν ξερουν κατα ποσο στην πραγματικοτητα μπορει να γινουν...οσο και για τις τιμες....

κατσε μηπως το βρω στο youtube και σας το δειξω....

wait...

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ούτε εγώ έχω αποφασίσει που θα τα κρατήσω. Πάντως 2 περιπτώσεις έχω δει που μπορούν να κάνουν δουλειά. Η 1η την έδειξε πρόσφατα η τηλεοραση που μια μητέρα έκανε 3ο παιδί και με τα βλαστοκύταρα έγινε καλά το 2ο παιδάκι της που είχε μια σπάνια αρρώστια στην οποία ήταν φορέας η μητέρα και δεν το ήξερε και 2 2η στην ανηψιά μου που μέχρι να μάθουν οτι είχε βροχιολήτιδα 15 ημερών, το είχαν πει στην κουνιάδα μου οτι αν τα έχει κρατήσει μπορεί να τα χρησιμοποιούσαν.

Σε ιδιωτικές εταιρείες το ξέρω είναι πανάκριβα αλλά στη δημόσια μπορεί να τα χρησιμοποιήσουν για άλλους και αν τυχόν τα χρειαστείς εσύ (κούφια η ώρα) να μην βρίσκεις συμβατά. Τι να πω??!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα τοσες φορες που επαθε βρογχιτιδα και γενικα προβληματα αναπνευστικου δεν μου ειπαν ποτε τιποτα .....και εχουμε παει και πανεπιστημιακο ηρακλειου και βενιζελειο και παιδων ποτε κανεις δεν μου ειπε τιποτα για βλαστοκυτταρα........

Link to comment
Share on other sites

εμενα τοσες φορες που επαθε βρογχιτιδα και γενικα προβληματα αναπνευστικου δεν μου ειπαν ποτε τιποτα .....και εχουμε παει και πανεπιστημιακο ηρακλειου και βενιζελειο και παιδων ποτε κανεις δεν μου ειπε τιποτα για βλαστοκυτταρα........

Μέχρι να ανακαλύψουν οτι είναι βροχιολίτιδα..... γιατί εδώ έχουμε πολύ καλό νοσοκομείο, αλλά όταν οι γιατροί βαριούνται ή το παίζουν άνετοι με ένα παιδάκι 12 ημερών...... άστα!!!!!! όταν πήγαν στο παίδων οκ. πάντως απλά αναφέρθηκε.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!

Κι εμενα το "συνδρομο της φωλιας" με εχει πιασει σαν την Αγγελικη, τα εχω βαλει με τις ντουλαπες, τα βγαζω ολα τις καθαριζω και αποθηκευω πραγματα πχ τα καλοκαιρινα για στις σακουλες που βγαζεις τον αερα με την ηλεκτρικη σκουπα για να μην πιανουν πολυ χωρο. Ετσι εξοικονομησα μιση ντουλαπα και παραπανω για τα ρουχα της μπουμπους.

Τα επλυνα ολα τα προικια και τωρα πλενω τα ρουχαλακια της. Δεν βοηθαει και ο καιρος για να στεγνωσουν γρηγορα ρε παιδι μου...Απο αυριο αρχιζει το σιδερο παντως!!!

Οσο για τα βλαστοκυτταρα εγω μετα απο πολυ πολυ ψαξιμο θα κανω δωρεα τα βλαστοκυτταρα στην δημοσια τραπεζα και θα φυλαξω τα μεσεγχυμετικα στην δημοσια τραπεζα εναντι του ποσου των 1200 ευρω.


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γεια σας και απο εμενα!!! μαγειρευω προσπαθησα να φτιαξω μια μηλοπιτα απο μυρωδια σκιζει απο εμφανιση κατι επαθε τελος παντον!!! η κορη μου απο το πρωι μια γυριζει με το κεφαλι κατω μια με τα ποδια εχει τοση πλακα γιατι δυσκολευεται να γυρισει και την καταλαβαινω και καθομαι και παρατηρω την κοιλια μου πως μεταβαλεται!!!

Οσον αφορα τα βλαστοκυτταρα και εγω σκεφτομαι να τα δωρισω στην δημοσια τραπεζα αλλα δεν το εχουμε αποφασισει ακομα!!

Τα νέα μας απο τον γιατρό χθες!! Μεγαλώσαμε πολύ μανούλες!! Είμαστε όλόκληρα αγοράκια τώρα!! Φτάσαμε αίσίως στα 1.740 γρ. δηλαδή απο τον προηγούμενο μήνα πήραμε 700 ολόκληρα γραμμάρια, ο γιατρός τον υπολογίζει να βγεί περίπου στην 38η εβδομάδα και να είναι περίπου 3.300 με τα σημερινά δεδομένα!! :P

Κατά τα άλλα μου είπε οτι ειναι ενα υγιέστατο μωράκι με απόλυτα φυσιολογικές διαστάσεις και ότι ο διαβήτης πέρασε κ δεν τον ακούμπησε!!! Δεν εχει επηρεαστεί καθόλου η καρδουλίτσα μου δόξα το θεό!!! :P

Τώρα ραντεβού ξανά στις 20 μέρες και το άλλο Σαββάτο στις 16/10 θα κάνουμε το doppler! Μου είπε να εχω υπομονή τώρα που μπήκα στον 8ο γιατί θα πονάει πολύ περισσότερο η μέση μου και πιθανώς να έχω και κάποια πονάκια γενικά, επίσης θα πηγαίνω πολύ συχνά τουαλέτα γιατί ο μικρούλης μου είναι με το κεφάλι κάτω και δεν πρόκειται πλέον να αλλάξει θέση γιατί εχει μεγάλωσει πολύ! Οι κλωτσίες που μου δίνει στα πλευρά είναι τα χεράκια του και πιο ψηλά τα ποδαράκια του γι αυτό με πιάνουν και καούρες κάποιες φάσεις!

Γενικά με μία κουβέντα... ΤΟΝ ΑΓΑΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!! :P

Αυτά αρκετά σας ζάλισα ελπίζω να είστε όλες πολύ πολύ καλά και απ'ότι είδα στα μυνήμα σας η ομάδα ΣΚΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!

Μακια στις κοιλίτσες και στα μπεμπακια σας!!!

Υ.Γ Για την συνάντηση μέσα ειμαι πείτε που σας βολέυει κ το κανονίζουμε!

Αγγελικουλα μου χαιρομαι παρα πολυ που ο μπεμπακος σου ειναι καλα!! και φαινεσαι να εισαι τοσο καλα και εσυ!!! ξερεις η προετοιμασια τον μωρουδιακων γενικα προκαλει τρελη εκκριση ορμονων που μας γεμιζουν με αισιοδοξια, χαρα κ.λ.π. συνεχισε σου κανει καλο!! θα ακολουθησουμε το παραδειγμα σου και εμεις!! με το καλο να υποδεχτεις τον πριγκιπακο σου κουκλιτσα μου!!

αχ η Εφουλα μου το παιδακι μου!!!

κοριτσια με σκλαβωνει αυτο το παιδι!!!

μου λεει προχτες μαμα αμα τρωω ολο μα ολο το φαγητο μου θα ερθει πιο γγρηγορα το μωρακι μας??!!

ασε που ειδαμε μαζι ενα dvd για το θηλασμο και μου λεει πωπω μαμα ετσι επινα και εγω γαλα?σε ευχαριστω!!

θελει να αγοραζει πραγματα για το μπεμπε μας και μου φιλαει πριν μπει στο σχολειο την κοιλια μου!

αχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαρακι τι παιδι ειναι αυτο να μας το φιλησεις!!!

Υ.Γ Αχχχχ!!! τι ωραια μερα!!!! μπηκα και μου φτιαξατε την διαθεση!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...