Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Antonia_ είπε:

      Αύριο έχω ραντεβού για υπέρηχο ! Κ δεν ξέρω φοβάμαι μη Μ πει πάλι δεν είναι καλό κλπ. Έχω κ ένα κρύωμα τύπου λίγο μπούκωμα κ λαιμό. Δεν έχω πυρετό ή κάτι άλλο.

      Εσύ;;

      Όλα καλά θα είναι θα δεις 🙏🏼 μέχρι την έτ θα έχει περασει και αν όχι από όσο ξέρω δεν ενοχλεί πουθενά αν δεν έχεις πυρετό !!!

      εγω έκανα υπέρηχο το Σάββατο το ενδομήτριο είναι τέλειο απλώς ήμουν οριακά στην οιστραδιολη και έκανα σήμερα επαναληπτικές αίματος να δούμε αν είναι όλα καλά θα προχωρήσουμε !!

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου

margioula και honey τι διαβαζω?Ταλαιπωρουνται τα μωρακια σας με αλλεργια. Κριμα μωρε να υποφερουν.Απο την αλλη και η πληρης αποχη δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτη. Καντε οτι ειναι καλυτερο για σας και τα μπεμπακια σας!

bebua πολυ καλο μου φαινεται το βαρος σας και το υψος σας!Αναλογικα πρπει να ειστε απο τα μεγαλυτερα μωρακια του καφε μας. Και εμεις novalac ΑR πινουμε. Νομιζω οτι σε συνδυασμο με το σιροπακι εχουμε μια βελτιωση......

cristy28 και εγω της avent θερμαντηρα εχω και μου εχει λυσει τα χερια......


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λενακεκ μπραβο στο μπεμπακο σου!

Και εμεις απο υπνο καλα παμε. Το εχουμε γυρισει στο 11-7 η 12-8. Βεβαια κατα τη διαρκεια της νυχτας ξυπναει καμποσες φορες γιατι του πεφτει η πιπιλα και για αυτο ακομα δεν μπορω να τον παω μεσα στο δωματιο με το Μαριουλη. Μιλαμε ομως το μαναρακι μου εδω και ενα μηνα μας εχει τρελανει στα χαμογελα!Πολυ ευκολα γελαει το ζουζουνι


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το μεγαλο τι να σας πω ρε κοριτσαι μιλαμε για ταλιμπαν. Εχει διαλυσει το σπιτι στην κυριολεξια! Τιποτα δεν λειτουργει. Παντως με τη ζηλεια φαινεται να πηγαινουμε καπως καλυτερα. Τουλαχιστον τωρα εχουμε περιοριστει μονο στο να του τραβαει την κουβερτα και να τον ξεσκεπαζει.......και φυσικα να χτυπαει ολους τους υπολοιπους που ασχολουνται με τον Μικρο. Κανω υπομονη και περιμενω να βελτιωθει η κατασταση γιατι πριν τον μπεμπη ηταν ενα πραγματικα πολυ καλο παιδακι.......

Αλλα η αληθει ειναι οτι εχουν απιξει τα νευρα μου


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια cristy28 ξεκινησες δουλεια? Πως ειναι τα πραγματα?Ελπιζω να πηγαινουν καλα!!!!!Παντως με τον καιρο συνηθιζεται.

Και οσο για τον μαρσιπο και το σλιγκ μην μασατε. Εδω κοιτανε περιεργα εμενα απλα και μονο επειδη γυριζω με ενα διπλο καροτσι!!!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...

Ελπιζω να ειστε καλα. Εμεις τελικα μπηκαμε με το μωρακι μου νοσοκομειο. Η εξελιξη ηταν πολυ γρηγορη και απο την περασμενη Δευτερα που τον ειχε δει ο παιδιατρος μεχρι την Τεταρτη το παιδι ηταν για νοσοκομειο με βρογχιολυτιδα. Μου εξηγησε ο γιατρος οτι σε τετοια μικρη ηλικια αντιμετωπιζεται με εισαγωγη. Περασαμε 5 βραδυα εκει με μασκες και μετρησεις κορεσμου οξυγονου, εξετασεις κλπ... Ευτυχως χτες ηρθαμε σπιτι και τωρα ειμαστε με aerolin ανα 6ωρο και θα μας ξαναδει ο γιατρος στο τελος της εβδομαδας. Και οσο ελεγα μη χειροτερα εκει μεσα γυρναω σπιτι χτες και παω στον παιδοφθαλμιατρο την κορη μου με προγραμματισμενο ραντεβου που ειχα κλεισει εδω και 1 μηνα..

Αν δεν το εχω αναφερει η κορη μου φοραει γυαλακια λογω υπερμετρωπιας και οταν δεν τα φοραει το δεξι της ματακι στραβιζει. Το εχουμε εντοπισει το προβλημα απο νωρις και το αντιμετωπιζουμε. Χτες ομως ο γιατρος μας ειπε οτι παρατηρησε οτι το παιδι αρχισε λιγο να στραβιζει και με τα γυαλια και πρεπει να αρχισουμε ασκησεις με κλεισιμο ματιου. Οσες εχουν παιδακια σε αυτη την ηλικια των 2 και κατι καταλαβαινουν ποσο δυσκολο ειναι αυτο. Και σαν να μην εφτανε αυτο μας μιλησε και για μελλοντικη επεμβαση στα ματακια της. Ε αυτο ηταν... ψιλοκατερρευσα. Λεω οχι ρε γμτ τι αλλο ακομα???

Καταλαβαινω οτι ολα αυτα ειναι περαστικα αλλα μου εχουν πεσει πολλα τελευταια και ζοριζομαι λιγο. Τι αλλο θα περασουμε μεχρι να μεγαλωσουν τα παιδια μας?? Πραγματικα πολυ αγχος.

Sorry αν σας εριξα... ελπιζω να επανελθω καλυτερα και πιο αισιοδοξη. Εντωμεταξυ να προσεχετε τα παιδακια σας.. ειδικα τα μικρουλακια ειναι πολυ ευαισθητα αν αρρωστησουν τοσο μικρα.

Φιλια σε ολες


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μπράβο σε όλα τα μωράκια και υπομονή!!!!

Κριστάκι και Λενάκι ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.....

Κριστάκι, ένα θα σου πω, βλέπεις οτι υπάρχουν χειρότερα και εκτιμάς αυτά που συμβαίνουν σε εσένα....!!!!!!

υπήρχαν μωράκια που είχαν μείνει 3 και 4 μήνες... ζευγάρι από τη Ρόδο είχε νοικιάσει σπίτι κοντά στο νοσοκομείο και έμεινα περιπου 3,5 μήνες.... άλλο ζευγάρι από Κρήτη ερχόταν μια φορά στις 15 μέρες και ξαναέφευγαν την ίδια μέρα. 4 μήνες το παιδί μέσα.... αφήστε το τι συμβαίνει γύρω μας και δεν ξέρουμε τίποτα!!! γι'αυτό κάνουμε το σταυρό μας και όλα τα υπόλοιπα περισσεύουν!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

κλεο περαστικά και υπομονή!!! βροχιολίτιδα έχει περάσει η ανηψιά μου 15 ημερών και κοντέψαμε να τη χάσουμε εξαιτείας κάποιων γιατρών εδώ! τώρα εμείς (λόγω προωρότητας) κάνουμε εμβόλιο κάθε μήνα κατά της βροχιολίτιδας και μέχρι τον Απρίλιο, τα οποία κοστίζουν 1500 ευρώ η κάθε δόση..... τα δικαιολογεί βέβαια το ταμείο αλλά θέλω να τονίσω τι εμβόλιο είναι!!!!!!

όσο για το μεγάλο σου, υπομονή και θα ήθελα να σου συστήσω (χωρίς παρεξήγηση) μία γιατρό που είναι στοΑγλαϊα και είναι παιδοοφθαλμίατρος με εμπειρία φοβερή μιας και είναι και καθηγήτρια. Αν θέλεις μπορώ να βρω το τηλ και να σου πω, εμείς είχαμε πάει εκεί 2 μηνών για βυθοσκόπηση.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας!!!

Σας διαβάζω από την αρχή σχεδόν,αλλά δεν έτυχε να γράψω μέχρι τώρα...Μου έχετε λύσει πάντως πολλές απορίες!!!

Εγώ γέννησα στις 4/12.

Διαβάζοντας τώρα το θέμα με το sling, θέλω να κάνω την εξής-ολίγον τι χαζή-ερώτηση:

Οταν βγαίνετε με το sling,τι τους φοράτε;Τη φόρμα εξόδου,μπουφανάκι,τι;;;Οσες φορές (λίγες μέχρι στιγμής) βγήκαμε έξω με τη μικρή, ήταν με το καρότσι,παρόλο που έχω αγοράσει και sling και baby wrap.Θέλω πολύ να τα χρησιμοποιήσω,αλλά νιώθω μια ανασφάλεια γενικώς,μηπως δεν βολευτεί,μήπως αρχίσει να κλαιει και δεν τα καταφέρω να το ηρεμήσω χωρίς να σαβουρντίσω κάτω το μωρό κι ένα σωρό τέτοιες βλακείες...Προς το παρόν το sling το έχω φορέσει 2 φορές μέσα στο σπίτι,ενώ το wrap μπήκε στο ντουλάπι λόγω πολυπλοκότητας στη χρήση...


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

κλεο περαστικά και υπομονή!!! βροχιολίτιδα έχει περάσει η ανηψιά μου 15 ημερών και κοντέψαμε να τη χάσουμε εξαιτείας κάποιων γιατρών εδώ! τώρα εμείς (λόγω προωρότητας) κάνουμε εμβόλιο κάθε μήνα κατά της βροχιολίτιδας και μέχρι τον Απρίλιο, τα οποία κοστίζουν 1500 ευρώ η κάθε δόση..... τα δικαιολογεί βέβαια το ταμείο αλλά θέλω να τονίσω τι εμβόλιο είναι!!!!!!

όσο για το μεγάλο σου, υπομονή και θα ήθελα να σου συστήσω (χωρίς παρεξήγηση) μία γιατρό που είναι στοΑγλαϊα και είναι παιδοοφθαλμίατρος με εμπειρία φοβερή μιας και είναι και καθηγήτρια. Αν θέλεις μπορώ να βρω το τηλ και να σου πω, εμείς είχαμε πάει εκεί 2 μηνών για βυθοσκόπηση.

Zounitsa ευχαριστω για την απαντηση σου. Θα με ενδιεφερε να παρω καποια γνωμη ακομα. Πως λεγεται? Για τον διευθυντη παιδοφθαλμιατρο στων παιδων τον Παικο εχεις ακουσει κατι? Ρωταω επειδη ανεφερες των παιδων και ακουσα και για αυτον.


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...Να χαιρόμαστε όλες τα παιδάκια μας!!!

Σας διαβάζω από την αρχή σχεδόν,αλλά δεν έτυχε να γράψω μέχρι τώρα...Μου έχετε λύσει πάντως πολλές απορίες!!!

Εγώ γέννησα στις 4/12.

Διαβάζοντας τώρα το θέμα με το sling, θέλω να κάνω την εξής-ολίγον τι χαζή-ερώτηση:

Οταν βγαίνετε με το sling,τι τους φοράτε;Τη φόρμα εξόδου,μπουφανάκι,τι;;;Οσες φορές (λίγες μέχρι στιγμής) βγήκαμε έξω με τη μικρή, ήταν με το καρότσι,παρόλο που έχω αγοράσει και sling και baby wrap.Θέλω πολύ να τα χρησιμοποιήσω,αλλά νιώθω μια ανασφάλεια γενικώς,μηπως δεν βολευτεί,μήπως αρχίσει να κλαιει και δεν τα καταφέρω να το ηρεμήσω χωρίς να σαβουρντίσω κάτω το μωρό κι ένα σωρό τέτοιες βλακείες...Προς το παρόν το sling το έχω φορέσει 2 φορές μέσα στο σπίτι,ενώ το wrap μπήκε στο ντουλάπι λόγω πολυπλοκότητας στη χρήση...

Babyofmine εχουμε γεννησει με 1 μερα διαφορα! Εγω οταν κυκλοφορω με το sling η το μαρσιππο φοραω κανονικα τα ρουχα του και μπουφανακι. Το ιδιο εκανα και στην κορη μου. Μην αγχωνεσαι για το παιδι αν βολευεται, πραγματικα ειναι η καλυτερη του!!! Νιωθει πολυ καλα να ειναι συνεχεια πανω στην μανουλα του, οποτε καλες βολτες!


f1OTp2.png

pNHkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cleos mommy κατ αρχας περαστικα στο παιδακι σου.Εχουμε γεννησει την ιδια μερα.Επισης θελω να σου πω οτι εγω ως παιδι αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με το ματι μου.Μου το εκλεινε η μαμα μου με αυτοκολλητα.Οδυνηρη εμπειρια αρχικα.Μετα το συνηθισα.Και στη μαμα μου ειχαν μιλησει για επεμβαση αλλα εστρωσε το προβλημα με τα αυτοκολλητα,οποτε μην προεξοφλεις τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

Babyofmine εχουμε γεννησει με 1 μερα διαφορα! Εγω οταν κυκλοφορω με το sling η το μαρσιππο φοραω κανονικα τα ρουχα του και μπουφανακι. Το ιδιο εκανα και στην κορη μου. Μην αγχωνεσαι για το παιδι αν βολευεται' date=' πραγματικα ειναι η καλυτερη του!!! Νιωθει πολυ καλα να ειναι συνεχεια πανω στην μανουλα του, οποτε καλες βολτες![/quote']

Ευχαριστώ πάρα πολύ !!!Ελπίζω να κάνει άμεσα λίγο καλό καιρό για να το επιχειρήσω!!

Εμείς είμαστε μεγαλύτερες κατά μια μέρα ή εσείς;;;Εγώ ήταν να γεννήσω τέλος Δεκέμβρη, αλλά αποφάσισε να βγει λίγο πρόωρα!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

cleo λέγεται κα Κοϊδου, είναι στο Αγλαϊα Κυριακού και μπορείς να κλείσεις ραντεβου μαζί της. θα σου βρω το κινητό της και θα στο στείλω μηνυμα. τον άλλον όχι δεν τον έχω ακούσει. να φανταστεις οτι μας είπε για εξετάσεις οφθαλμιατρικές οτι πρέπει τα παιδια να κάνουν όλα σε ηλικία 3 χρόνων και όταν το συζητούσα με άλλες μαμάδες ακόμα και με την αδερφή μυ, κανείς δεν το ήξερε γιατί οι παιδίατροι δεν το λένε.

babyofmine θα είναι μια χαρά στο μάρσιπο ή στο σλινγκ. μη το φοβάσαι.... και εγώ ήταν να γεννήσω τέλος δεςκέμβρη (31/12) αλλά γέννησα πολύ πρόωρα (27/10) αλλά όλα καλά, μην ανησυχείς καθόλου, μόνο να ακολουθείς το μητρικό σου ένστικτο....

και εγώ όταν τη βάζω στο μάρσιπο με ρουχαλάκι και φόρμα εξόδου-μπουφανάκι... και είναι μια χαρά!!!! ρίχνει κάτι υπνους άλλο πράγμα....

καλή σας νύχτα!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου..τι κανετε?

Τοσο καιρο δεν ειχαμε ιντερνετ για να μπω να σας πω τα νεα μας και να διαβασω τα δικα σας..

Φυγαμε απο το ενοικιο. Μετακομισαμε αλλα η κουζινα μας δεν ειναι ετοιμη ακομα και ετσι μενουμε με τους γονεις μου..

Ηταν δυσκολη φαση με την μετακομιση και το μωρο και ακομα εχουμε ζορι μπροστα μας αλλα τι να κανουμε θα περασει..

Εμεις εχουμε ακομα κολικους δυστηχως.

Καναμε και ομοιοπαθητικη αλλα δεν ειδα αποτελεσμα. Ο θηλασμος ειναι δυσκολος γιατι καθε 2,5 ωρες θελει να φαει..ετσι ξυπναει και το βραδυ συνεχεια και δεν κοιμομαστε!!!

Δεν ρευεται ευκολα και παει λεγοντας


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...