Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα μανουλομπεμπάκια!!! :)

Είπα να μπώ να πω μια καλησπέρα στα γρήγορα!!! Ευχομαι κ ελπίζω να είσαστε όλες καλά! Μαράκι μου περαστικά με την Εφούλα σου καταλαβαίνω την τρομαρα σου..

Εμείς δόξα το θεό είμαστε καλά την Τετάρτη κάναμε και το 2ο εμβολιάκι του πνευμονιοκοκου και είμασταν κύριοι δεν το συζητώ..ενα ουά φευγαλέο κ μετά δεν τρέχει τπτ ευτυχως γιατι την 1η φορά μας ειχε ακούσει όλη η Γλυφάδα!!!

Δεν εκανε ουτε πυρετο και ξανά φτου φτου φτηνά την γλυτώσαμε αυτήν την φορά! Φτάσαμε αισίως στα 6.050, 64 εκατοστά ολόκληρα αγοράκια δηλαδή :P

Ο γιατρός μου είπε οτι ανάλογα με την ηλικία του και την παλινδρόμηση μια χαρά τα πάμε διπλασιάσαμε το βάρος μας αφού γεννήθηκε 2.890 πάλι καλά..

Απο εμετούς και γουλιές δράμα δεν το συζητώ...τάισμα και αλλη ποδιά..το τι ρουκέτες εχω φάει στην πλάτη και στο στήθος μου μέσα, δεν υπάρχει.. αλλο να σας λέω κ αλλο να το βλέπετε...αλλά αυτή η υπόθεση μπορεί να τραβήξει μέχρι κ τον 6ο που θα αρχίσουμε κρεμούλες αν και μου είπε οτι πιθανόν λόγο του προβλήματος να ξεκινήσουμε κρέμα λίγο νωρίτερα δηλ τον 5ο..είδωμεν!!

Αυτά τα νέα μας σας φιλάμε πολύ πολύ όλες κ όλους :*

:P


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ευτυχώς Μαράκι μου όλα καλά παράπονο κανένα :)

Απο χθες τον έβαλα να κοιμάται στο δωματιάκι του μήπως είναι νωρίς? Πάντως δεν έκλαψε το πήρε οκ αν και δεν το περίμενα..όλο τον βράδυ τον έβλεπα στον ύπνο μου και πεταγόμουν με το παραμικρό στο δίπλα δωμάτιο..ουφ μου λείπει ήδη.. Εσείς που τα κοιμίζετε?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?

Χτες μου εκανε ο μικρος μουτσουτσουνια με το στηθος.. Ενω πεινουσε, τον εβαζα και δεν ετρωγε. Γκρινιαζε...οταν του εκανα ομως μπιμπερο μια χαρα ειπιε το γαλα!!!

Δυο φορες ειπιαμε χτες μπουκαλι..τι να εκανα να τον αφηνα νηστικο?

Γιατι μου το κανει αραγε αυτο? Μου φαινεται λιγακι μπουκομενος και χτες τη νυχτα μου εβηξε καμια δυο φορες..φοβαμαι μην μου παρουσιασει καμια ιωση. Και ειναι περιεργο γιατι δεν τον βγαζω καθολου εξω. Που στο καλο ψιλοκρυωσε???..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν και απο οτι καταλαβαινω ειμαι απο τις λιγες που δυστυχως δουλευουν......

Flosummer δεν μπορουσες να παρεις το εξαμηνο εσυ? Η δεν εχεις Ικα?

Υπομονη τι να πω..

απο πεμπτη εχω παει κι εγω στην δουλεια. θα ειναι για λιγες μερες αλλα σε καμια βδομαδα θα ξεκινησω μαθηματα σε μια απογευματινη σχολη και θα λειπω τις ιδιες ωρες. ευτυχως μεχρι στιγμης η μαμα μου δεν εχει προβλημα

Κριστη μου και γω ελεγα να παρακολουθησω μαθηματα στο Τει μιας και δεν πηγαινω στο γαρφειο αλλα θα επρεπε να αφησω τον μικρο πολλες ωρες και ετσι αποφασησα να μην παω. Φοβαμαι να μην κανω κακο και στον θηλασμο.. Μην ανησυχεις οι μαμαδες δεν εχουν προβλημα με τα εγγονια!!! :tongue:

στα γρηγορα τελικα δεν καναμε επεμβαση ηταν κριση και περασε αλλα δυστυχως εχουμε κ ιωση!

ο μικρος την περναει ελαφρια γιατι θηλαζει η Εφη με εχει ταραξει και ειμαι αυπνη...

Μαριλενα κ εμενα ο μικρος δεν κοιματε ολο το βραδυ τρωει στις 8 στις 10 μιση και στις 12 και μετα στις 2μιση και μετα στις 5 και μετα στις 7 μιση ....ειναι ηδη 6300

Μαρακι μου ευχομαι περαστικα στα μικρα σου!!!

Πολυ καλο βαρος ο μικρος μπραβο σας!!! Φιλια πολλα..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο χθες τον έβαλα να κοιμάται στο δωματιάκι του μήπως είναι νωρίς? Πάντως δεν έκλαψε το πήρε οκ αν και δεν το περίμενα..όλο τον βράδυ τον έβλεπα στον ύπνο μου και πεταγόμουν με το παραμικρό στο δίπλα δωμάτιο..ουφ μου λείπει ήδη.. Εσείς που τα κοιμίζετε?

Καλημερα Αγγελικη μου!

Εγω τωρα που μενω στους γονεις μου τον εχω διπλα μου στο πορτ μπεμπε και πολλες φορες τον παιρνω και στο κρεββατι μου μαζι..

Οταν κατεβουμε στο σπιτι μας θα τον εχω διπλα μου στην κουνια του. Εγω δεν μπορω να τον βαλω μονο του αφου ξυπναει συνεχεια..

Αφου εκανες αυτο το βημα υπομονη και θα το συνηθησεις. Φανταζομαι ποσο δυσκολο σου ειναι αλλα σκεψου καλυτερα τωρα που ειναι μικρουλης παρα μεγαλος που δεν θα θελει να φυγει!!! :tongue:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα!

κι εμεις μια χαρα αλλα μας εχει φαει η κλεισουρα, αυτο το σκ θα παω καμμια βολτουλα με τον αντρα μου δεν παει αλλο, την μικρη δεν την βγαζω φοβαμαι γιατι οταν μου ειχε κρυωσει ταλαιπωρηθηκε κι εκεινη κι εγω για καμια δεκαρια μερες~

θα ηθελα την γνωμη σας σε εναν προβληματισμο μου. αρχες απριλιου οταν το μωρο θα ειναι 4 μηνων κλεισμενους θα πρεπει να κανω ενα επαγγελματικ οταξιδι στο εξωτερικο.

εαν λειπω 4 μερες και εννοιειται αφησω γαλα απο την τραπεζα που εχω δημιουργησει, υπαρχει περιπτωση οταν γυρισω το μωρο να μην θελει το στηθος? να εχει ξεμαθει?

και τι θα κανω το γαλα που θα βγαζω? θα μπορω να το βαλω με παγοκυστες και να το γυρισω με ισοθερμικη τσαντα στις αποσκευες μου ή πρεπει να το πεταξω?

εχει καποια κοπελα παρομοια εμπειρεια?


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια αν δεν βρεχει κ αν δεν φυσαει να τα βγαζετε τα μπεμπακια εξω ...εγω τον βγαζω οπως το ιδιο εκανα κ στην κορη μου.

αποκτουν αντιστασεις ετσι σε γιαλα δεν μπορουμε να τα βαλουμε!

Κ ΟΧΙ σε κλειστους χωρους .

Μαριλενακι μου μηπως πειναγε πολυ κ δεν ειχε υπομονη για το στηθος?

Κριστυ στην Εφη την ειχα αφησει 3 μερες για ταξιδι στην Αθηνα το εβγαζα το γαλα κ το πεταγα γιατι μου ειπαν στο αεροδρομιο οτι δεν μπορουσα να το ταξιδεψω με γαλα στις αποσκευες,οποτε ρωτα κ αυτο.

Αγγελικη το καθε παιδι σου δειχνει ποτε μπορει να παει σε δικο του δωματιο συνηθως οταν δεν ξυπναει το βραδυ,εγω τον κοιμιζω στο πορτμπεμπε αλλα σε κανα μηνα πιστευω να παει στην κουνια του.εχω κ την ενδοσυνενοησηνοποτε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Κριστυ στην Εφη την ειχα αφησει 3 μερες για ταξιδι στην Αθηνα το εβγαζα το γαλα κ το πεταγα γιατι μου ειπαν στο αεροδρομιο οτι δεν μπορουσα να το ταξιδεψω με γαλα στις αποσκευες,οποτε ρωτα κ αυτο..

ποσων μηνων την αφησες?αντιμετωπισες προβλημα μετα με τον θηλασμο? πχ να μην θελει την θηλη ή να εχει μειωθει ηπαραγωγη σου?


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου\

ελπιζω να ειστε ολες καλ και τα μπεμπακια σας το ιδιο.....

Αγγελικη εγω τον μαριουλη τον πηγα στο δωματιο του 3 μηνων και εκτοτε δεν εφυγε ποτε απο εκει. Νομιζω οτι αν το παιδι κοιμαται ολο το βραδυ ειναι καλο και για το ιδιο και για το ζευγαρι να ειναι στο δωματιο του. Επειδη και ο μικρος εχει αρχισει και στρωνει πολυ στον υπνο του σκιπευω παλι στο τριμηνο να τον παω. Μονο που το προβλημα μου ειναι οτι θα ειναι στο ιδιο δωματιο με το μαριουλη οποτε πρπει να μην ξυπναει ο ενας τον αλλο. Α ο μικρος εδω και μια εβδομαδα κοιμαται ολο το βραδυ και τον ξυπναω εγω στις 830 το πρωι για να φαει........

cristy28 δεν νομιζω να γινει κατι τις ημερες που θα λειπεις. Φανταζομαι οτι τωρα που λειπεις ηδη τρωει και απο το μπιμπερο.Οποτε εχει συνηθισει και στηθος και μπιμπερο.

Marilenaath ικα εχω ειμαι καθηγητρια σε φροντιστηριο μεσης επαιδευσης και επρεπε η να καθομαι ολη την χρονια(με τον κινδυνο να μην εχω του χρονου δουλεια) η να λειψω αυτες τις πολυ λιγες μερες που τελικα και ελειψα.

Σημερα καναμε τη βολτουλα μας παλι στο metromall και ολα μια χαρα.

σας φιλω

καλο υπολοιπο τριημερο


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Αγγελικη μου!

Εγω τωρα που μενω στους γονεις μου τον εχω διπλα μου στο πορτ μπεμπε και πολλες φορες τον παιρνω και στο κρεββατι μου μαζι..

Οταν κατεβουμε στο σπιτι μας θα τον εχω διπλα μου στην κουνια του. Εγω δεν μπορω να τον βαλω μονο του αφου ξυπναει συνεχεια..

Αφου εκανες αυτο το βημα υπομονη και θα το συνηθησεις. Φανταζομαι ποσο δυσκολο σου ειναι αλλα σκεψου καλυτερα τωρα που ειναι μικρουλης παρα μεγαλος που δεν θα θελει να φυγει!!! :tongue:

Γεια σου κοριτσάκι μου! Κι εγώ τα πρωινά στο πορτ μπεμπέ τον εχω κάτω, γιατι βλέπεις το σπίτι ειναι πάνω κάτω...ασε δραμα αυτό.. το βράδυ παρόλο που δεν κοιμάται συνεχόμενα μου ήρθε να τον πάω στο δωματιάκι του γιατί φοβήθηκα μήπως συνηθίσει δίπλα μας κ μετά εχει πρόβλημα το παιδί..Υπομονή δεν λες τπτ...η καρδιά το ξέρει πόσο μου λείπει απο δίπλα μου..μεχρι και ο ήχος της πιπίλας μου λείπει! Αλλά απο κάπου πρέπει να ξεκινήσουμε ετσι δεν είναι?

ρε κοριτσια αν δεν βρεχει κ αν δεν φυσαει να τα βγαζετε τα μπεμπακια εξω ...εγω τον βγαζω οπως το ιδιο εκανα κ στην κορη μου.

αποκτουν αντιστασεις ετσι σε γιαλα δεν μπορουμε να τα βαλουμε!

Κ ΟΧΙ σε κλειστους χωρους .

Μαριλενακι μου μηπως πειναγε πολυ κ δεν ειχε υπομονη για το στηθος?

Κριστυ στην Εφη την ειχα αφησει 3 μερες για ταξιδι στην Αθηνα το εβγαζα το γαλα κ το πεταγα γιατι μου ειπαν στο αεροδρομιο οτι δεν μπορουσα να το ταξιδεψω με γαλα στις αποσκευες,οποτε ρωτα κ αυτο.

Αγγελικη το καθε παιδι σου δειχνει ποτε μπορει να παει σε δικο του δωματιο συνηθως οταν δεν ξυπναει το βραδυ,εγω τον κοιμιζω στο πορτμπεμπε αλλα σε κανα μηνα πιστευω να παει στην κουνια του.εχω κ την ενδοσυνενοησηνοποτε οκ.

Τι εννοείς να μην ξυπνάει το βράδυ? Εμένα ξυπνάει στις 2 και πίνει 150 μλ το προηγούμενο γεύμα το εχει πιεί στις 8 το απογευμα και το επόμενο μετά στις 8 το πρωί. Νομίζω οτι το να μην ξυπνάει καθόλου μπορεί να πάρει και χρόνο μετά θα είναι πολύ δύσκολο να μάθει το δωματιάκι του έτσι δεν είναι?

καλησπερα κοριτσακια μου\

ελπιζω να ειστε ολες καλ και τα μπεμπακια σας το ιδιο.....

Αγγελικη εγω τον μαριουλη τον πηγα στο δωματιο του 3 μηνων και εκτοτε δεν εφυγε ποτε απο εκει. Νομιζω οτι αν το παιδι κοιμαται ολο το βραδυ ειναι καλο και για το ιδιο και για το ζευγαρι να ειναι στο δωματιο του. Επειδη και ο μικρος εχει αρχισει και στρωνει πολυ στον υπνο του σκιπευω παλι στο τριμηνο να τον παω. Μονο που το προβλημα μου ειναι οτι θα ειναι στο ιδιο δωματιο με το μαριουλη οποτε πρπει να μην ξυπναει ο ενας τον αλλο. Α ο μικρος εδω και μια εβδομαδα κοιμαται ολο το βραδυ και τον ξυπναω εγω στις 830 το πρωι για να φαει........

cristy28 δεν νομιζω να γινει κατι τις ημερες που θα λειπεις. Φανταζομαι οτι τωρα που λειπεις ηδη τρωει και απο το μπιμπερο.Οποτε εχει συνηθισει και στηθος και μπιμπερο.

Marilenaath ικα εχω ειμαι καθηγητρια σε φροντιστηριο μεσης επαιδευσης και επρεπε η να καθομαι ολη την χρονια(με τον κινδυνο να μην εχω του χρονου δουλεια) η να λειψω αυτες τις πολυ λιγες μερες που τελικα και ελειψα.

Σημερα καναμε τη βολτουλα μας παλι στο metromall και ολα μια χαρα.

σας φιλω

καλο υπολοιπο τριημερο

Καλησπέρα κοριτσάκι! Αν κατάλαβα καλά κ εσύ δηλαδή στους 3 μήνες περίπου τον μετακόμισες. Πάντως το χθεσινό βράδυ ήταν χάλια δεν κοιμόταν καθόλου καλά...ξύπνησε 100 φορές!!! Μήπως φταίει και λιγάκι το εμβόλιο που κάναμε την Πέμπτη? Πάνω που είχε στρώσει το παιδί πάλι ανω κάτω εγινε...αμαν! Για να δούμε σήμερα τι θα δούμε...

Βρε κορίτσια πιστεύετε στο μάτι?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

kristi μου ηταν 2 μηνων κ κατι η Εφη κ οχι δεν αντιμετωπισα κανενα θεμα!!!μονο οτι μου ελειπε πολυ!

Αγγελικη μου ενα γευμα δεν ειναι πολυ εμενα ξυπναει μπορει κ στο 2ωρω η κ στο 3ωρω...οποτε δεν τον παω στην κουνια ακομη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!:)

Σήμερα το βράδυ κοιμήθηκε πολύ καλύτερα..γενικά κάθε μέρα που περνάει νομίζω συνηθίζει το νέο του δωμάτιο και του αρέσει πολύ γιατί μώλις ξυπνάει κοιτάει γύρω γύρω τα πάντα και χαμογελάει!

Ηρέμησα κάπως κ εγώ γιατί βλέπω οτι η διαίσθηση μου δεν ήταν λάθος που τον μετακόμισα στην παρούσα φάση! Θα πω λοιπόν απλά ¨Φτου φτου φτου¨και ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι!

Άσχετο..καλέ τι κρύο ειναι αυτό σήμερα? Αν και το χιόνι το βλέπω σαν μακρινό όνειρο πλέον..κρίμα γιατί ο άντρας μου ήθελε να αποκλειστούμε για να μην μπορεί να πάει στην δουλειά κ να κάτσει μαζί μας...αλλά μπα...δεν μας την έκανε την χάρη ο καιρος.!

Εσεις τι νέα? Μην χανόσαστε έτσι καλέεεεεεεεεεεεε


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανούλες!

Σήμερα το μωράκι μου έκανε το πενταπλό εμβόλιο (άουτς), λίγο έκλαψε στην αρχή, και προς το παρόν όλα πάνε καλά. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι...

Κατά τα άλλα ο γιατρός τον βρήκε μια χαρά, είναι ήδη 6700 και 67εκ. Τρώει από εμένα, τρώει και από το μπιμπερό, γενικά τρώει όπου βρει :)

Όντως Αγγελική τι κρύο είναι τούτο, δεν ζεσταίνεται με τίποτα το σπίτι. Κρίμα που δεν έμεινε και ο μπαμπάκας σας σήμερα να κάνετε παρεούλα όλοι μαζί.

Φιλιάαααααα

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ο μπεμπης σου vellisa!

εμεις δυσκοιλιοι ξαφνικα....καναμε την Παρασκευη κλισμα βρεφικο και παλι σημερα το βλεπω να ξανακανουμε...

Αγγελικη κ εδω δεν θα δουμε ασπρη μερα...κλαψ!

η διαισθηση της μανας ειναι φοβερο πραγμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...