Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τι ερημιές είναι αυτές;

Μου φαίνεται θα αλλάξω τακτική και θα γράφω κάθε μέρα,γιατί μέχρι τώρα έμπαινα,έβλεπα τις ερημιές και σιωπούσα κι εγώ!!!

Τι κάνουν οι εγκυούλες της παρέας;

Τι κάνουν τα ζουζουνάκια σας;

Το δικό μου έχει γίνει θεριό...Οι περιγραφές της chrimai για τον δικό της γιο μας αντιπροσωπεύουν απόλυτα!!!

Γειτόνισσα ζουνιτσα τι κάνεις;

Να σας πω επίσης ότι η honey μας κάνει θαύματα!!!Οσες έχουν γευτεί τουρτίτσες από τα χεράκια της,θα το γνωρίζουν καλά...Πρόσφατα χρειάστηκα κι εγώ μια τουρτίτσα και εκεί που την έστειλα...γλύφουν τα δαχτυλάκια τους!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι έγινε περιστέρι?

Το έφαγε το στρουμφάκι η κοπέλα?

Απαπααααα

Έκανα προχτες μια γαμήλια towel cake και μου λεγαν ότι δε χωράει στο ψυγείο που θα τη βάλουμε.....απαπαααα....θα την ανεβάσω σύντομα!

Εγώ απλά ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ

περιμένω πως κ πως τη Δευτέρα να αρχίσει σταθμό η Δαναούλα για Ιούνιο-Ιούλιο να ανασάνω λίγο....βέβαια το πορτοφόλι θα ανασάνει κ αυτό.....αλλά δε γίνεται αλλιώς....δε συνδυάζεται πια....

Φλο έκανες αιτήσεις?

Να ανάψουμε μαζί καμιά λαμπάδα μπας και.....

Litsazao

χαλαρά και προσεκτικά, πας καλά!

Οσο για σταθμό, εγώ έχω πολύ καλή εμπειρία με τη Ζωή που ξεκίνησε 21 μηνων, μια χαρά, ποτέ κανένα πρόβλημα, το δουλέψαμε βέβαια πολύ και στο σπίτι το πράγμα ε, και τώρα πάλι το ίδιο, και από αρρώστιες περίφημα πήγαμε, λίγα πράγματα και βατά, με μια καλή προετοιμασία του ανοσοποιητικού πάει καλά, να δω τώρα και τη μικρή, αν κ αυτή έχει πάρει ήδη μέσω της μεγάλης κάμποσα, αλλά είναι πιο ευαίσθητη....ίδωμεν!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στις μανούλες

να'μαι κι εγώ

χάθηκα γιατί γενικά δεν ήμουν στις καλές μου

λοιπόν τα νέα μας

ο μικρός μας θα ξεκινήσει παιδικό από Σεπτέμβρη...

τον γράψαμε σε έναν ιδιώτικο και αναμένουμε τις πρώτες αντιδράσεις....

πάντως μου κάνει εντύπωση που στους παιδικούς που ρωτήσαμε

όλοι δίνουν για δεκατιανό ψωμί με μερέντα ή μαρμελάδα ή κείκ

εγώ δεν του δίνω τέτοια πράγματα και τον ταΐζω πιο υγιείνα

είμαι υπερβολική???

θα χαλάσει πολύ η διατροφή του:(

μα που πήγαν τα φρούτα και τα γιαουρτάκια???

θα επανέλθω....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

χελλοου

χαζευω λίγο γιατί τα μάτια μου κάνουν πουλάκια απτο φωτοσοπ

και σήμερα θα μας κρατήσουν τα παιδιά και θα βγουμε ουάουυυυ οποτε τελειώνω δουλειές και θα ετοιμαστώ χαλαρά ξαναουάουυυυυ

Μαρία,

για ψάξε για κάποιον πιο οικογενειακό-low profile σταθμό

εμάς το πρόγραμμα πρωινού είναι στάνταρ καθε μέρα φρούτα (αχλάδι, μπανάνα, πεπόνι, βερίκοκο, μανταρίνια, χυμος πορτοκάλι στυμμένος) συν κάτι ακόμα που εναλάσσεται, τη μια μέρα αβγό, την άλλη τοστ, την άλλη δημητριακά με γάλα, την αλλη ρυζόγαλο, την άλλη ψωμί με βούτυρο και μαρμελάδα, την άλλη κέικ. Αλλά το φρούτο κ η πορτοκαλάδα είναι καθημερινά.

Και μεσημεριανό 1 φορά ψάρι, 1 κρέας, 1 λαδερό, 1 ζυμαρικό, 1 κοτόπουλο. Με σαλάτα πάντα και ψωμάκι.

Το θέμα είναι να είναι και σπιτικά μαγειρεμένα, το κέικ κ το ρυζόγαλο δεν είναι κ τόσο κακό να φάνε μωρέ άμα είναι σπιτικό, γιαυτό λέω για πιο μικρό σταθμό, που έχουν τη δυνατότητα για τέτοια προσοχή, σε μας η δασκάλα είναι η ιδιοκτήτρια, η μαμά της μαγειρεύει, ο μπαμπάς της φροντίζει το κήπο, ο αδερφός της οδηγάει το σχολικό, τέτοια πράγματα, οικογενειακά. Και λόγω λίγων παιδιών (7 στην τάξη μας) υπάρχει όσο ναναι προσοχή....

είστε κ μακριά να πάμε μαζί!

Θα του αρέσει, θα εκτονωθεί πιστεύω κ θα μπει κ σε ένα καλό ρυθμό!

Εμάς μας έχει βοηθήσει πολύ με τη μεγάλη. Ξαναρώτα με από μεθαύριο κ για τη μικρή!

Αν κ εύχομαι ΠΟΛΥ του χρόνου να μας πάρουν δημόσιο.....


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες.....

τι κανετε?εμεις εδω πολλα και διαφορα...

Καταρχας σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες σας για τον Μαριουλη μου!Μεγαλωσε πολυ το μαναρακι μου ολοκληρο αντρακι εχει γινει.......

Τελειωσα με τις πανελληνιες...κατι μικρα μου εχουν μεινει ακομη και στις 20 Ιουνιου ξεκιναω και τα καλοκαιρινα.....

Περασαμε αυτη την εβδομαδα γαστρεντεριτιδα εγω ο Μαριος και ο μπαμπας μας(ΠΑΛΙ........) αλλα ευτυχως ΠΑΛΙ οχι ο μικρος!Ο οποιος βεβαια ταυτοχρονα περασε αλλη ιωση με πυρετο και βηχα!

Τα εχω παιξει απο την κουραση με τις αρρωστιες εδω μεσα.......Ο Χαρης βγαζει και κυνοδοντες και σε συνδυασμο και με την ιωση μας εχει ταραξει λεμε τα εχουμε δει οοοοοοοοοοοολλλλλλλαααααααααααααααα...........


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατα τα αλλα ολα αυτα που λετε για τους μικρους σας ταλιμπαν ισχυουν και για τον Χαρουλη!Εχει γινει πολυ ζορικος επιμονος ριψοκινδυνος γκρινιαρης αλλα και τοσο μα τοσο ζουζουνι!Ειναι πολυ αγαπησιαρης και ολη την ωρα μας τριβεται!Παντως αυτο το παιδι κανει για 2 σιγουρα οποτε 1+2=3 που σημαινει δεν μας βλεπω για τριτο με την καμια ομως.......


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Κλεο εκανα αιτησεις για παιδικο αλλα σιγα μην μου τους παρουν!Ουτε μεσα εχω αλλα και να ειχα δεν θα το χρησιμοποιουσα για να ειμαι ειλικρινης δεν θελω.......αλλα το παοτελεσμα ειναι οτι μαλλον πρεπει να αρχισουμε να κοιταμε για ιδιωτικο σταθμο.Θα δειξει.......Εσυ για πες, αν δεν γινομαι αδιακριτη,ποσα δινεις και για τα δυο?

Αντε και καλη αρχη με την Δαναιτσα!!!!!!!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι καλη αρχη και σε εσας!Για αυτο που ρωτας με το φαγητο δεν ξερω να σου πω γιατι ακομα δεν εχω ψαξει για σταθμους!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

χελλόου

πήγαμε σταθμό σήμερα, μεγειά μας!:D

καλά πήγε, την πήγα εγώ το πρωί λίγο πιο αργά απτο σχολικό, η Ζωή τη περίμενε πως κ πως, έκατσα ένα μισάωρο, γυρνόφερνε η Δαναούλα και είχε ένα απορημένο ύφος, αλλά χαζοέπαιζε γενικά, ερχόταν και με αγκάλιαζε τακτικότατα και μετά συνέχιζε την εξερεύνηση. Οταν τα έβαλε στις μαξιλάρες για παραμύθι, έφυγα, λίγο γκρίνιαξε στη πόρτα, μετά τη συνεπήρε το παραμύθι ευτυχώς, τη πήρε κ η δασκάλα αγκαλιά κ το διάβαζαν μαζί και καλά, εγώ παρακολουθούσα απτο παράθυρο κρυμμένη για λίγο. Μετά έφαγε πολύ καλά φρούτα κ τοστ, βγήκαν αυλή και έπαιξε πολύ, και μετά πήγα και την πήρα.

Ομολογώ ότι δυσκολεύτηκα περισσότερο απότι στη Ζωή,

αύριο θα πάει με το σχολικό στο οποίο βασικά λυσσάει να μπει, οπότε ελπίζω ναναι οκ. Ισως κάτσει κ για μεσημεριανό αν είναι πάλι μια χαρά.

Ουφ....το μωράκι μου μάλλον μεγάλωσε! Γύρισε μετά σπίτι κ μου φάνηκε σα να μεγάλωσε. Απαπαααα......

Φλο

καλά κουράγια,

πόσο σε καταλαβαίνω δε λέγεται....

που να μην πήγαινε κ η Ζωή σχολείο....:shock:

Εμείς πληρώνουμε κανονικά 300,

για τη 2η τώρα δε μας πήραν ουσιαστικά λεφτά για Ιούνιο-Ιούλιο, πληρώσαμε μόνο εγγραφή κ κάτι ψιλά για τα λειτουργικά έξοδα, αλλιώς δε θα τη πήγαινα....

Κανονικά για 2 παιδιά είναι με την έκπτωση 580, αλλά με πολύ παζάρι είπανε 550, και τώρα θα τους πω να κόψω το σχολικό κ να τις πηγαινοφέρνω εγώ άμα είναι να κόψουμε ένα 100ρικο ακόμα...

γιατί αδύνατο να πληρώσουμε τόσα,

Ειλικρινά αν δεν τις πάρουν κάηκα, δε ξερω τι θα κάνω με τη δουλειά,

ελπίζω να πάρουν τουλάχιστο τη μία!

Το ΕΣΠΑ δεν έχει αρχίσει ακόμα ε? μετά τις εκλογές.....ε ρε γλέντια....

οσο για μέσον, ασε, μεγάλη κουβέντα, έχω προσφάτως θυμώσει πολύ με αυτό το θέμα, και γενικά το θέμα της λαμογιάς και του γλυψίματος σε αυτή τη κ...λοχώρα που ζούμε,

εγώ μεσον έχω κ μάλιστα μεγάλο, αλλά όπως κ πέρσι έτσι κ φέτος δε το συζητώ να πω το οτιδήποτε.....δε μπορώ αυτό το ξεφτιλίκι....ξέρω ότι υπάρχουν οικογένειες που δεν έχουν να φάνε κ έχουν ανάγκη τη θέση 100 φορές περισσότερο από μένα....εγώ τουλάχιστο έχω ένα σπίτι κ γεμάτο ψυγείο....θα σφιχτώ όσο με παίρνει.

Η λογική "όλοι έτσι κάνουν" εμένα δε μου πάει στη ζωή μου γενικά.....καλώς ή κακώς....

πάω για δουλειά γιατί σήμερα λόγω πηγαινέλα στο σταθμό δεν έκανα τίποτα, μόνο σούπερμάρκετ κ μαγείρεμα ενδιαμέσως!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Τι ωραία που τα παιδάκια σας θα πάνε ή έχουν ήδη ξεκινήσει παιδικό!Γίνονται πιο ανεξάρτητα και σε εσάς λύνονται τα χέρια

Για εμάς παιδικός δεν προβλέπεται ακόμα.Από τη στιγμή που είμαι στο σπίτι δεν υπάρχει λόγος για παιδικό,αν και θα μου άρεσε για 2-3 ώρες να απασχολείται κάπου δημιουργικά ο μικρός μου και να έχω και λίγο χρόνο να κάνω κάποιες βασικές δουλίτσες.

Λίγο διάστημα τώρα που έχουν σταματήσει τα μαθήματα και είμαι όλη μέρα σπίτι,τα έχω δει όλα!

Περισσότερα πράγματα προλάβαινα να κάνω,όταν είχα και αυτή τη λίγη δουλειά.

Είναι που εχει μεγαλώσει και το περιστερόπαιδο και δεν στέκετα πλέον πουθενά ούτε ξεγελιέται με κάτι,για να μπορώ να κάνω δουλειές.Μόνο στην τηλεόραση κάθεται χωρίς διαμαρτυρία για να δει παιδικό dvd,αλλά δεν θέλω να τον αφήνω για πολύ ώρα,με χαλάει απιστευτα.Δεν θέλω να μου αποβλακωθεί.

Ολη μέρα παίζουμε και ξαναπαίζουμε και ξαναπαίζουμε...Και κάνουμε και καροτσάδες

Μου αρεσει που ασχολούμαι με τον μικρό μεν,αλλά θέλω και λίγο χρόνο για μένα δε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επανήλθα!

καλημέρα σε όλη τη παρέα

μπράβο στη Δανάη που ξεκίνησε σταθμό

είναι η πρώτη της παρέας που ξεκίνησε ή κάνω λάθος?

άντε να δούμε εμείς πως θα τα πάμε γιατί εμένα αμά φεύγω

καμιά φορά κλαίει τόσο πολύ που κάνει εμετό!!!

τελευταίος εμετός ήταν τη Κυριακή που είμασταν στη πεθερά μου

αφού φάγαμε μεσημεριανό ήθελε με το ζόρι να τον πάει στις κούνιες

σπάραζε αυτός μαμά και μαμά

άντε της λέω θα έρθω μαζί σας

και μπαίνω κι εγώ στο ασανσέρ

γύρνα πίσω μου λέει να μην σε κάνει ότι θέλει ο μικρός

έ δεν πρόλαβε να τον βγάλει από την πολυκατοικία

τα έβγαλε τα γεμιστά που έφαγε αφού πνίγηκε στο κλάμα του

και όλη η πολυκατοικία στα μπαλκόνια από τις τσίριδες του

δεν ξέρω με τον παιδικό τι θα κάνουμε

εγώ ήδη δουλεύω και τον κρατάνε οι γιαγιάδες του

όλη μέρα

honey δεν μπορώ να αλλάξω τώρα σταθμό γιατί δώσαμε προκαταβολή

πήγα κι εγώ σε έναν τέτοιο οικογενειακό όπως λές αλλά είχε χάλια μενού

όλο μερέντα και μαρμελάδα και για δεκατιανό και απογευματινό

τουλαχιστόν αυτός δίνει και μια φορά την εβδομάδα

τόστ με φρέσκο χυμό πορτοκάλι....ή φρούτα με μερέντα

σιγά μην φάει τα φρούτα αμά του βάλουν δίπλα τη μερέντα

για απογευματινό μου είπαν ότι θα τους δίνουν φρούτα ή γιαούρτι

αλλά τους πιστεύεις?

αυτός που καταλήξαμε τελικά είναι σχετικά ακριβός 340 ευρώ

αλλά είναι ο μόνος που μου έκανε κλίκ

και είδαμε κάμποσους

ήταν ο μοναδικός που δεν έδινε την αίσθηση

"παρκάρω το παιδί μου"

μαλλον θα τον κρατάει όλη μέρα:cry:

δηλαδή μέχρι τις 17-17:30.......:cry:

τι να κάνω που δουλεύω και γυρίζω στις 7 παρά

μετά τις 17:00 θα έρχονται πάλι οι γιαγιαδες

ή θα γυρίζει στις 14:30 και θα τον κρατάνε πάλι οι γιαγιάδες

ρε γαμώτο δεν τον βλέπω καθόλου :(:(:(

τουλάχιστον πάω λίγο πιο αργά το πρώι στη δουλειά....στις 11:30

είναι μεγάλος μαμακίας όμως

όλο φωνάζει

ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΥ ΟΥ ΟΥ


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι έχεις δίκιο κι εγώ περισσότερα κάνω όταν δουλεύω

ή όταν έχω στα πόδια μου τον Κωνσταντίνο

από όταν είμαι σπίτι μόνη μου...δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό

και γώ πάντως πιστέυω ότι 2-4 ώρες στον παιδικό είναι το ιδανικό

για ένα παιδάκι τέτοιας ηλικίας

εμένα δεν τον κεντρίζουν τα παιδικά dvd

το μόνο που τον κρατάει στην τηλεόραση είναι οι διαφημίσεις

ειδικά αυτή με τον κίτσο και την τασούλα

ή τον ομορφάντρα μου που έβαζε το χειμώνα

έτρεχε από το διπλανό δωμάτιο για να την δεί

επίσης βλέπει κάτι εκπαιδευτικά dvd της brainy baby

κι αυτά μόνο το βράδυ που νυστάζει

και πίνει το γάλα του

τα έχετε?

είναι το μόνο που βλέπει και κλαίει αν τελιώσει

είδικα ένα που έχει τα ζώα


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμάς!

Χάθηκα είναι η αλήθεια αλλά είμαστε καλά κι αυτό είναι το σημαντικό :P

Όπως βλέπετε από το τικεράκι μου είμαι έγκυος! Έκανα την αυχενική τη Δευτέρα που βγήκε πολύ καλή και πλέον το λέω παντού (χιχιχιχι). Μάλλον αγόρι λέει ο ντοκ, αλλά αφού έχει δυο χέρια, δυό πόδια, δεν με απασχολεί καθόλου μα καθόλου αν είναι αγόρι ή κορίτσι.

Το παιδάκι μας πλέον είναι σωστό ζουζούνι! Δεν βρίσκει ησυχία και γενικώς όταν είμαστε στο σπίτι όλο ψάχνει να κάνει σκανδαλιές (γι'αυτό και αποφεύγουμε να μένουμε στο σπίτι για πολύ;)). Ξυπνάει πρωί πρωί με την αυγούλα, στις 6 παρακαλώ, αλλά πλέον το έχω συνηθίσει και αυτό. Λέει πολλές πολλές λεξούλες. Επειδή κάθε φορά που πηγαίνουμε στον γιατρό μας ρωτάει ποσες λέξεις λέει, την περασμένη φορά έκατσα και τις έγραψα για να είμαι προετοιμασμένη - 100 μέτρησα, χωρίς να συμπεριλαμβάνω αυτές που καταλαβαίνω μόνο εγώ και ο άντρας μου (πχ την καμηλοπάρδαλη την λέει καπάη):P. Ο ντοκ λέει ότι είναι εξαιρετικά σπάνιο να λέει τόσα πολλά δισύλλαβα και τρισύλλαβα σε αυτήν την ηλικία, κι εγώ καμαρώνω η κουκουβαγιομάνα.

Επίσης, περάσαμε μια περιπέτεια υγείας αρχές Μαΐου, με πολλές πολλές εξετάσεις, αλλά ευτυχώς όλα έδειξαν ότι δεν έχει τίποτα. Αφού είναι καλά όλα τα υπόλοιπα τα βάζω στην άκρη, αλλά ως μαμά λογικό είναι να παινεύω κι εγώ το μπουμπουκάκι μου.

Παιδικό που λέτε έψαχνα κι εγώ να τον στείλω από Σεπτέμβρη, αλλά λόγω του νέου μέλους, υπό το φόβο ιώσεων, είπαμε καλύτερα να μείνει με τη γιαγιά και αυτόν το χειμώνα και να τον στείλουμε τον επόμενο.

Τώρα που είμαστε καλά, θα μπαίνω πιο συχνά:-P

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου!!!!!!! τι κάνετε???? πωπω τελείως χαθήκαμε!!! αλλά όπως λένε και οι αμερικάνοι "no news, good news". φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.... Βελισάκι!!!!! τι καλά!!!!! συγχαρητήρια!!!! μπρ'αβο!!!!!!! με το καλό!!!!!! άντε κι άλλη εγκυούλα!!!! οι υπόλοιπες??? ευχομαι όλες να είναι καλά...

εμείς τα ίδια με εσάς, είμαστε ζουζούνια, δεν μαζευόμαστε πουθενα, τρώμε μία κανονικό φαγητό και 5 αλεσμένο, κολυμβητήριο, βόλτες, πήγαμε κ θάλασσα την κυριακή. σε γενικές γραμμές τα ίδια. πήγαμε εχτές Νίκαια που είχαμε το προγραμματισμένο μας ραντεβού και όλα μια χαρά, κ μου είπαν οτι δεν υπάρχει λόγος να την ξαναδούν, εκτός αν θέλω εγώ. όλα καλά. πήραμε και παπούτσια από στοκ κροκοντίλίνο. πήραμε παπουτσοπέδιλο και της πήρα και το επόμενο νουμερο που λογικά θα το φορέσει από Σεπτεμβρη και μετά. κατα τα υπόλοιπα εμείς μετά το καλοκαίρι θα μετακομίσουμε στο πατρικό του άντρα μου γιατί λεφτά για ενοικιο γιοκ. θα μείνουμε στο σπίτι που μένουν τώρα τα πεθερικά μου και αυτοί θα πάνε στο πατρικό του πεθερού μου που είναι στο ίδιο οικόπεδο. εγώ υπό άλλες συνθήκες δεν ήθελα να παω γιατι θα είμαι με πεθερικά και κουνιάδα όλοι μαζί, αλλά με τους ηλίθιους που μας κυβερνάνε και καταφεραν να μας αφήσουν χωρίς λεφτά, δεν μπορώ να κάνω τπτ. θα μου πείτε εδώ άλλοι δεν έχουν ούτε αυτό.... το αναγνωρίζω κ γι'αυτό δεν λέω τπτ. αλλά σε εσάς μπορώ να πω τον πόνο μου. τεσπα, ο καθείς στο σπίτι του και οι κανόνες από την αρχή.... απλά μέναμε εκεί τα 5 πρώτα χρόνια και δεν μπορώ να πω οτι περνούσα κ τέλεια...... αλλά είπαμε "άτιμη κοινωνια που άλλους τους ανεβάζεις κ άλλους τους ρίχνεις στα τάρταρα..." χαχαχαχαχα!!!!

εμείς από παιδικό ούτε που το σκεφτόμαστε, 1ον) έχω κ τις 2 γιαγιαδες διαθέσιμες και 2ον) είμαστε πολυ ευαισθητες στις ιώσεις οπότε δεν το ρισκάρω φέτος.

αυτά!! αυριο πάμε παιδιατρο για εμβόλιο. τα φιλιά μας.......


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Zounitsa σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Κουράγιο για τη γειτονία με τους ζμπεθέρους. Υπομονή και υπομονή!

Όσο για την άτιμη την κρίση :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil: Κι εγώ πριν λίγο ενημερώθηκα ότι πρέπει να πληρώσω τα φάρμακα που παίρνω της εγκυμοσύνης, να πάω στο ΙΚΑ να τα καταθέσω και να πάρω πίσω τα χρήματα.....κάαααααποια στιγμή:evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...