Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα

Μargioula συνόνοματη λυπάμαι πολύ

το πέρασα κι εγώ και με πείραξε πολύ

ξέρω όμως ότι θα ξαναμείνεις πολύ σύντομα!!!

εμείς ξεκινήσαμε στο παιδικό από 3/9

κάθε πρώι κλαίει όταν φεύγει και μετά από 5 λεπτά σταματάει

όπως με διαβεβαιώνουν οι δασκάλες

πηγαίνει κανονικό 8ώρο ο καημένος 9-5

λατρεύει την τσάντα του και δεν τη βγάζει από πάνω του

έμαθε να τρώει μόνος του (αναγκάστηκε μάλλον)

γενικά καλά έδειχνε να είναι

δε μιλάει κιόλας για να ξέρουμε

μετά από 2 εβδομάδες στο σταθμό όμως

ο μικρούλης μου αρρώστησε

ήρθε τη Παρασκευή με μύξες και δέκατα

περάσαμε ένα σκ κλεισμένοι μέσα

με πυρετό, μύξες, εμετούς κτλ....

και σήμερα φυσικά δεν πήγε

νωρίς αρχίσαμε με τις ιώσεις!!!

επίσης να πώ κι από δω

Αγγελική και Μαριλένα να σας ζήσουν οι κόρες!!!

περιμένουμε τα νέα σας

που είστε και οι υπόλοιπες

για μαζευτείτε με τα νέα σας


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε; πως ειναι τα παιδακια σας;

καλο χειμωνα να εχουμε.

Αγγελικη μου και Μαρινελα απο οτι διαβασα καλοδεχτηκατε τα κοριτσακια σας; Να σας ζησουν, γερα και τυχερα να ειναι.

Εμεις τα ιδια εγω αναρρωνω με πολυ αργους ρυθμους και η Γεωργια μου μεγαλωνει με πολυ γρηγορους ρυθμους, απιστευτο κοπελαρα ολοκληρη με τρελη αδυναμια στον μπαμπα της. το στομα της δεν κλεινει μιλαει τραγουδαει και χωρευει συνεχεια. Απο φαγητο τα παει καλα ομως μου εκοψε το πρωινο το γαλα, ουτε 100γρ δεν πινει, ειναι δυνατον να μην πειναει το πρωι; της ξαναδινω λιγο παλι μετα το μεσημεριανο φαγητο πριν κοιμηθει αλλα και παλι γυρω στα 100γρ πινει. Ευτυχως το βραδυ το πινει ολο και μπορει να ζητησει κι αλλο.

Αυτα τα νεα μας... φιλια σε ολες.


Yr3hp3.png?X4b9jlWg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Το ξέρω χάθηκα πολύ καιρό αλλά είχα τόσα τρεχάματα που πραγματικά δεν προλάβαινα ν'ανασάνω.Παντρευτήκαμε κ εμείς με θρησκευτικό στις 21 Ιουλίου κ περάσαμε υπέροχα!Κ μετά ταξίδι του μέλιτος κ διακοπούλες με τον μικρό!

Τι κάνετε εσείς?Πως τα περνάτε?Που βρίσκεστε?


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλένα να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Αγγελική τα έχουμε πει, στα λέω και ιντερνετικώς. Να σου ζήσει!

Swanocean να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι και να χαίρεστε την οικογένειά σας.

Litsazao κι εμένα ο δικός μου έχει το θεματάκι του με τον πατέρα του. Υποθέτω επειδή λείπει πολύ λόγω δουλειάς, του λείπει του μικρού μου και η αδυναμία είναι ένας τρόπος να εκδηλώσει τα συναισθήματά του.

Chrimai καλή αρχή με τον παιδικό. Ελπίζω να μην έχετε συχνά ιώσεις και ταλαιπωρείται το μικρουλάκι σου.

Ο δικός μου μερικά απογεύματα είναι λες και έχει πιει καφέ. Μες την ενέργεια και δεν τον προλαβαίνω. Ειδικά αν δεν έχει πολύ καλό καιρό και δεν μπορούμε να βγούμε έξω, τη βάψαμε. Αφού μια μέρα που είχε βρέξει, πήγαν με τον μπαμπά του στην παιδική χαρά, σκούπισαν την τσουλήθρα με μια πετσέτα, έκανε τσουλήθρα το βλαστάρι μας και το ευχαριστήθηκε.

Επίσης, ψάχνομαι λίγο με το playgroup.gr γιατί είδα ότι θα ξεκινήσουν συναντήσεις παιχνιδιού κοντά στην περιοχή μας, και μήπως καταφέρουμε και πηγαίνουμε... Είδωμεν.

Φιλιά πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ velissa!Εμείς θα πάμε σήμερα στο playgroup στην Αγία Παρασκευή γιατί ούτε ο δικός μου παλεύεται όταν μένει μέσα!Τον έγραψα κ babyswimming κ πιστεύω θα περνάνε πιο ε'υκολα οι χειμωνιάτικες μέρες μας!Πέρυσι είχα αργήσει πολύ να δηλώσω συμμετοχή κ δεν είχα βρει θέση!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γράφω τις εντυπώσεις μου!Ο χώρος πολύ όμορφος,είχε άπλα κ παιχνιδάκια πολλά,μία κουζινούλα ικέα,τραπεζάκια με καρεκλίτσες κ μαξιλάρια για να κάθονται οι μαμάδες με τα παιδάκια τους που παίζουν ή μπορούν να κάτσουν στην άκρη να παίξουν τα παιδάκια μόνα τους.Ακόμα δεν έχει διαμορφωθεί το πρόγραμμα αλλά έχει διάφορες δραστηριότητες να κάνουν στον επάνω όροφο π.χ. wushu που είναι πολεμική τέχνη για παιδιά από 2 ετών,χορός+γονείς,ζωγραφική κ άλλα πολλά.Τα πρωινά είχε κ κολύμβηση αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί μόνο απογεύματα μπορώ.Το μείον είναι ότι πρέπει να δίνεις 60 ευρώ τον μήνα,που φαίνεται λογικό ποσό μιας κ νοικιάζουν τον χώρο κ προσλαμβάνουν κάποιους επαγγελματίες για τις δραστηριότητες,αλλά εμένα μου φαίνονται πολλά από την άποψη ότι δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορώ να πηγαίνω αρκετά συχνά για να κάνω απόσβεση τα χρήματα μου.Μου πέφτει κ λίγο μακρυά,π.χ. σήμερα με την τρελή κίνηση έκανα σχεδόν 1 ώρα να πάω.Δεν ξέρω τελικά τι θα κάνω...

Στο ΟΑΚΑ θα πάμε για babyswimming αλλά δε νομίζω να έχεις θέμα με την εγκυμοσύνη που παρεπιτπόντως συγχαρητήρια!!!να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!(έχω χάσει πολλά επεισόδια).Μπορείς όμως να πάρεις ένα τηλ να ρωτήσεις αν κ δεν ξέρω κατά πόσο θα βρεις ελεύθερη θέση μιας κ εγώ δυσκολεύτηκα που έκανα αίτηση τέλος Αυγούστου.

Αυτά....


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να πω ότι στον πάνω όροφο είχε κ δωμάτιο για τις μανούλες που θηλάζουν,ή που θέλουν να αλλάξουν τα παιδάκια τους κ κανονική κουζίνα για να ετοιμάσεις το φαγητό του παιδιού.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Ευχαριστώ swanocean για τα συγχαρητήρια αλλά και που μπήκες στον κόπο κι έγραψες όοολες αυτές τις πληροφορίες.

Ωραίος ακούγεται ο χώρος και οι δραστηριότητες αρκετά ενδιαφέρουσες. Όμως το οικονομικό είναι ένα σοβαρό θέμα. Ειδικά αν δεν σκοπεύεις να πηγαίνεις συστηματικά.

Anyway, σου στέλνω ένα πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και μιλώντας για δραστηριότητες, το Σαββατοκύριακο διοργανώνεται το Μικρόπολις στο Γκάζι. Έχει δραστηριότητες για παιδιά από 2 ετών (οπότε εμείς που είμαστε 2 παρά λίγο, μπορούμε να συμμετάσχουμε, σωστά;).

Το πρόγραμμα υπάρχει εδώ και λεπτομέρειες για τη Γειτονιά της Στοργής (που είναι για παιδάκια από 2 ετών) υπάρχουν εδώ .

Ψήνομαι να σας πω την αλήθεια....

Αν πάρει το αυτί σας τίποτα παρόμοιο, πείτε το να ξέρουμε!:P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το είδα κ εγώ το Μικρόπολις κ θέλω να πάω να δω τι παίζει!Έχει πολύ ωραία προγράμματα κ το κάνει κάθε χρόνο,δλδ του χρόνου θα είμαστε αρκετά μεγάλοι να συμμετέχουμε σε κάποια κ να τα καταλαβαίνουμε, όπως αυτό με τους κανόνες στον δρόμο!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!! καλη αρχη σε ολα τα παιδακια που πανε παιδικο..... Αγγελικουλα μου και απο εδω να σου ζησει η γλυκια σου μπουμπου.... αληθεια σε ποιον μοιαζει δε ρωτησα??

Λοιπον εγω περασα αρκετα ζορικα χτυπησα το ποδι μου και διαφορα άλλα...... αλλά τωρα ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ !!!!!!!!!!!!Ταλαιπωρηκα πολυ ψυχολογικα και λογω δουλειας γιατι επρεπε αμεσα να απομακρυνθω απο το χωρο λογω ακτινοβολιας αλλα δε το εκανα επειδη οτι ελεγα οτι θα το πω πιο μετα ωστε να ειμαι σιγουρη... αφου ακουσω την καρδια.... εμενα στο χωρο με αποτελεσμα να το επιβαρυνω η αληθεια ειναι οτι νιωθω τυψεις και απολογουμε... μπορει γιάυτο να εφυγε!!!!! αλλα ευτυχως ηρθε το επομενο να επουλωσει την πληγη... με το καλο να ερθει και σε εσενα ξανα Μαρακι μου και σε οποια το επιθυμει πολυυυυυυυυυυ γρηγορα!!!!! φιλακια σε ολες και σε ολα τα μωρακια.


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑ και κατι ακομα... η μικρη παει να αποθηλασει ευτυχως για το δευτερο μωρακι ξεπερασε επιτελους την αλεργια στο γαλα και νομιζω οτι παμε καλα!!!!!!! φιλακια και παλι...


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!

Μαριλένα και Αγγελική να σας ζήσουν τα μπεμπάκια!!!

Margioula εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Καλή αρχή εύχομαι στα παιδάκια που ξεκίνησαν παιδικό

Εμάς δεν μας πήραν.Ετσι κι αλλιώς δεν ήθελα να τον στείλω τον μικρό,αφού είμαι στο σπίτι τα πρωινά

Τα μικρά μας μεγάλωσαν!Σε λίγο πλησιάζουν τα δεύτερα γενέθλια!!!Θα κόψει το νήμα πρωτα η μικρή ζουνίτσα και έπεται συνέχεια!!!

Πολλά φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...