Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 17/5/2024 at 10:23 ΠΜ, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Κορίτσι μου, σήμερα ενημερώθηκα ότι κρατάει 20 μέρες αφού ανοιχτεί.

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Ηρθα και εγω!!!Σαν τον Αη-Βασιλη με τα δωρα!!!!Ειδαμε το σπορακι,ακουσαμε καρδουλα(118 χτυποι) και ειμαι πολυ ευτυχισμενη!:P:p:pΕτσι οπως με ειδε ειπε οτι εχω προδιαγραφες για μια καλη εγκυμοσυνη.Super;)


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ωω! Kαλώς ήρθες Μαριάνθη! Eπιτέλους και μια πρωτομανούλα σαν και μένα στην παρέα και μάλιστα συνομήλικη και δη θεσσαλονικιά συμπατριώτισσα και με ΠΗΤ κοντά στη δική μου! Aντε Μαριάνθη μου με το καλό κι εσύ, και ότι καλύτερο!

Καλώς σε βρήκα Ευαγγελία! Τόσα πολλά κοινά έχουμε; Πρώτο μωράκι, ίδια ηλικία, κοινή πατρίδα και κοντινή ΠΗΤ;;; Ουαου!!! Να ανταλλάξουμε εμπειρίες! Εγώ βασικά μόνο ένα τεστ εγκυμοσύνης και 2 χοριακές έχω κάνει... Ακούω για υπερήχους, για καρδούλες που χτυπούν και μου ακούγονται όλα τόσο παράξενα! Χαχα!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

Είμαι η Μαριάνθη, είμαι νέα στην ομάδα (και νέα μαμά!) και καλώς εχόντων των πραγμάτων, περιμένω στο σποράκι μου τον Αύγουστο του 2015! Μάλιστα σύμφωνα με διάφορους υπολογισμούς στα σαιτ έχω ΠΗΤ 15/08!

Καλωστην Μαριανθη με το καλο σου ευχομαι η εγκυμοσυνη σου και οτι λαχταρας να το...παθεις:P:pΕμεις θα σε βοηθαμε στις αποριες σου περι εγκυμοσυνης και εσυ θα μας βοηθας να λυνουμε τα ψυχολογικα μας!Και εχουμε πολλα χιχιχιχιχι :P:p:p:p.Την καρδουλα την ακουμε μετα την 6η βδομαδα δηλαδη εσυ μπορεις να την ακουσεις την αλλη βδομαδα.Πηγες καθολου γυναικολογο η' θα πας μια και καλη?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριανθη καλως ηρθες στην παρεα μας Καλη εγκυμοσυνη να εχεις και με το κσλο να υποδεχθεις το μωρακι σου.Ποτε λες να πας στο γιατρο?Ωραια ΠΗΤ εχεις,αγια και γιορτινη.Εγω εχω ΠΗΤστις 20 Aυγ.Το ενα μου κοριτσακι ειναι γεννημενο Παρασκευη και το αλλο Κυριακη οποτε τωρα λειπει ενα σαββατογεννημενο και το τελευτ Σαββατο πριν την ΠΗΤ μου ειναι ο δεκαπενταυγουστος.Τι σκεφτομαι η γυναικα ε?Για πειτε μου ψυχολογε μου διακρινετε καποιο θεμα?Crochetmania πολλα μπραβο για την καρδουλα σας και το σακο σας.Ειστε μωρακια με τα ολα σας! Αντε να γεμισει το πινακακι καρδουλες.Φιλια


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολη την παρεα.Αφησα τη μεγαλη παιδικο και πινω καφεδακι μεχρι να ξυπνησει η μικρη.Crochetmania τωρα θα εισαι στο γιατρο.Καλη επιτυχια,ελπιζω το σπορακι να εκανε αισθητη την παρουσια του.Μαγικη στιιγμη η καρδουλα οσες φορες κι αν το χεις ζησει.Vagelio κι εσενα η αγωνια σου θα τελειωσει συντομα.Αυριο θα ξερεις αν θα σαι η διδυμομανουλα του θεματος.Να σας ρωτησω κοριτσια.Το χετε πει στα μεγαλυτερα παιδακια σας?Εμεις οχι ακομη.Ρωταμε τη μεγαλη αν θα θελε κι αλλο αδελφακι και τετοια αλλα μεχρι εκει.Στις 29παμε κι εμεις γιατρο και παραμονη πρωτοχρονιας που θα κανουμε μαζωξη σπιτι μας με οικογ και φιλους θελαμε με τον αντρα μου να το ανακοινωσουμε αλλα πως χωρις να το καταλαβει η ζουζου?Μωρε λεω να την προστατεψω λιγο ακομη.Ποιος ξερει τι γινεται?Γιατι να στεναχωρ αδικα και να γεμισει τοσεε αποριες αν γινει κατι?Ειναι και σχετικα μικρη.Εσεις τι λετε?Πως το σκεφτεστε?

Εγω θα τους το πω κανα μηνα πριν γεννησω μου φαινεται,γιατι πρωτον ειναι μικρα για τοσο σοβαρες πληροφοριες και δευτερον θα μου ζητανε καθε μερα το μωρακι-αδερφακι τους και θα μου πρηξουν το συκωτι:evil: Τι να καταλαβουν? Οτι σε λιγους μηνες θα ερθει ενα αδερφακι ακομη?εδω δεν ξερουν τι σημαινει η λεξη:"μηνες" !!!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλώς σε βρήκα Ευαγγελία! Τόσα πολλά κοινά έχουμε; Πρώτο μωράκι, ίδια ηλικία, κοινή πατρίδα και κοντινή ΠΗΤ;;; Ουαου!!! Να ανταλλάξουμε εμπειρίες! Εγώ βασικά μόνο ένα τεστ εγκυμοσύνης και 2 χοριακές έχω κάνει... Ακούω για υπερήχους, για καρδούλες που χτυπούν και μου ακούγονται όλα τόσο παράξενα! Χαχα!

Μια από τα ίδια κι εγώ, δεν ξέρω τι μου γίνεται ακόμα. Εγώ έχω κάνει και έναν υπέρηχο όπου είδαμε σάκο αλλά θα ξαναπάω με τη νέα χρονιά τώρα για καρδούλα. Για πες από συμπτώματα έχεις τίποτα εσύ; Γιατί εγώ τίποτα απολύτως, ούτε ναυτίες ούτε τίποτα, αλλά ορκίζομαι η κοιλίτσα φούσκωσε λίγο από τώρα! (Τη χαιδεύω όλη μέρα)


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γλυκο μου marouskaki δεν εχεις καμια κοκκινη καρδουλα να βαλεις διπλα απτο ονομα μας?με ψυχοπλακωσες ρε κοριτσι!!!!!!!!:roll:

έψαξα και δε βρήκα στα σύμβολα ρε μανάρι θα ξαναψάξω.μπραβο κοριτσαρα κι εσύ για την καρδούλα.με το καλό τα υπόλοιπα κορίτσια.ευχαριστω, ξεαγχωθηκα λίγο για παλμούς.


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαριανθη καλως ηρθες στην παρεα μας Καλη εγκυμοσυνη να εχεις και με το κσλο να υποδεχθεις το μωρακι σου.Ποτε λες να πας στο γιατρο?Ωραια ΠΗΤ εχεις,αγια και γιορτινη.Εγω εχω ΠΗΤστις 20 Aυγ.Το ενα μου κοριτσακι ειναι γεννημενο Παρασκευη και το αλλο Κυριακη οποτε τωρα λειπει ενα σαββατογεννημενο και το τελευτ Σαββατο πριν την ΠΗΤ μου ειναι ο δεκαπενταυγουστος.Τι σκεφτομαι η γυναικα ε?Για πειτε μου ψυχολογε μου διακρινετε καποιο θεμα?Crochetmania πολλα μπραβο για την καρδουλα σας και το σακο σας.Ειστε μωρακια με τα ολα σας! Αντε να γεμισει το πινακακι καρδουλες.Φιλια

αλλη κολλημένη με τα στατιστικά σαν εμένα.εμενα τα παιδιά είναι όλα γεννημένα Τρίτη κ κατά σειρά 38 κ 1 ημ,39 κ 1ημ,38κ 4ημ οπότε τώρα πάμε για 39κ 4!πείτε μου γιατρέ ειμαι σοβαρά;;;:mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλωστην Μαριανθη με το καλο σου ευχομαι η εγκυμοσυνη σου και οτι λαχταρας να το...παθεις:P:pΕμεις θα σε βοηθαμε στις αποριες σου περι εγκυμοσυνης και εσυ θα μας βοηθας να λυνουμε τα ψυχολογικα μας!Και εχουμε πολλα χιχιχιχιχι :P:p:p:p.Την καρδουλα την ακουμε μετα την 6η βδομαδα δηλαδη εσυ μπορεις να την ακουσεις την αλλη βδομαδα.Πηγες καθολου γυναικολογο η' θα πας μια και καλη?

Είμαι προετοιμασμένη για όλα! Μου έχουν πει 1345967892474 φορές να προσέχω αυτό το διάστημα, που πλέον είμαι έτοιμη για όλα! χαχα

Έχω κλείσει ραντεβού για αύριο στον γυναικολόγο αν και νομίζω ότι δεν χρειάζεται. Πιο πολύ θέλουμε να λύσουμε την απορία μας αν θα είναι 1 ή 2 γιατί έχουμε υποψία για δίδυμα. Αλλά κατά τα άλλα και με βάση αυτά που διαβάζω στο ίντερνετ, έχω την αίσθηση ότι είναι νωρίς ακόμη... Μου έχουν πει μάλιστα ότι δεν είναι σίγουρο αν θα φανούν 2 σάκοι. Μπορεί δηλαδή να κυοφορώ 2 έμβρυα αλλά μόνο το ένα να φανεί. Καλά για καρδιά ούτε λόγος από ότι καταλαβαίνω... Αλλά τι να κάνω που έχω έναν χαζομπαμπά που έχει αρχίσει ήδη να μιλάει στην πλάκα κοιλιά μου και να με ρωτάει 127563843074 φορές την ημέρα πως είμαι! χαχα

ΥΓ: Εκμεταλλευτείτε με για δωρεάν ψυχολογικές συμβουλές! Είμαι στην διάθεσή σας!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαριανθη καλως ηρθες στην παρεα μας Καλη εγκυμοσυνη να εχεις και με το κσλο να υποδεχθεις το μωρακι σου.Ποτε λες να πας στο γιατρο?Ωραια ΠΗΤ εχεις,αγια και γιορτινη.Εγω εχω ΠΗΤστις 20 Aυγ.Το ενα μου κοριτσακι ειναι γεννημενο Παρασκευη και το αλλο Κυριακη οποτε τωρα λειπει ενα σαββατογεννημενο και το τελευτ Σαββατο πριν την ΠΗΤ μου ειναι ο δεκαπενταυγουστος.Τι σκεφτομαι η γυναικα ε?Για πειτε μου ψυχολογε μου διακρινετε καποιο θεμα?Crochetmania πολλα μπραβο για την καρδουλα σας και το σακο σας.Ειστε μωρακια με τα ολα σας! Αντε να γεμισει το πινακακι καρδουλες.Φιλια

Και εγώ κάνω τέτοιες σκέψεις! Μην αγχώνεσαι! Πιο φυσιολογική δεν θα μπορούσες να είσαι! :D:D:D


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα τους το πω κανα μηνα πριν γεννησω μου φαινεται,γιατι πρωτον ειναι μικρα για τοσο σοβαρες πληροφοριες και δευτερον θα μου ζητανε καθε μερα το μωρακι-αδερφακι τους και θα μου πρηξουν το συκωτι:evil: Τι να καταλαβουν? Οτι σε λιγους μηνες θα ερθει ενα αδερφακι ακομη?εδω δεν ξερουν τι σημαινει η λεξη:"μηνες" !!!!

Από ψυχολογικής και επιστημονικής απόψεως πάντως, είναι καλό να προετοιμάζονται τα παιδιά για την άφιξη του νέου μέλους σε όποια ηλικία και αν είναι. Ο ερχομός ενός νέου παιδιού στην οικογένεια που στην αρχή θα έχει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον γονέων, παππούδων κ.τ.λ. είναι μεγάλο σοκ για τα άλλα παιδάκια ειδικά όταν είναι προσχολικής ηλικίας. Προσπαθήστε να τους μιλήσετε με λίγα και συγκεκριμένα λόγια για την εγκυμοσύνη και το μωρό, ούτως ώστε να προλάβουν να σας πουν απορίες, να καλύψετε δικά τους άγχη και ανασφάλειες και να είναι όσο το δυνατόν πιο έτοιμα για την μεγάλη μέρα!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ, δεν ξέρω τι μου γίνεται ακόμα. Εγώ έχω κάνει και έναν υπέρηχο όπου είδαμε σάκο αλλά θα ξαναπάω με τη νέα χρονιά τώρα για καρδούλα. Για πες από συμπτώματα έχεις τίποτα εσύ; Γιατί εγώ τίποτα απολύτως, ούτε ναυτίες ούτε τίποτα, αλλά ορκίζομαι η κοιλίτσα φούσκωσε λίγο από τώρα! (Τη χαιδεύω όλη μέρα)

Όχι δεν έχω κανένα σύμπτωμα και στην αρχή προβληματιζόμουν. Διάβαζα στο ίντερνετ ότι τώρα αρχίζουν οι έγκυες να έχουν ναυτίες, εμετούς, κόπωση κ.τ.λ. και προβληματιζόμουν γιατί δεν είχα τίποτα! Αφού υπήρχαν στιγμές που αμφισβήτησα τις χοριακές και την εγκυμοσύνη! Αλλά μετά με καθησύχασε ο γιατρός, οπότε λέω να το απολαύσω! Εγώ κοιλίτσα δεν χαιδεύω ακόμη. Αφήνω τον άντρα μου να κάνει όλη την δουλειά! χαχα. Δεν ξέρω αλλά ακόμη δε νιώθω έγκυος...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

αλλη κολλημένη με τα στατιστικά σαν εμένα.εμενα τα παιδιά είναι όλα γεννημένα Τρίτη κ κατά σειρά 38 κ 1 ημ,39 κ 1ημ,38κ 4ημ οπότε τώρα πάμε για 39κ 4!πείτε μου γιατρέ ειμαι σοβαρά;;;:mrgreen:

Όχι καλή μου! Είσαι μια άκρως ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ μαμά!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Από ψυχολογικής και επιστημονικής απόψεως πάντως, είναι καλό να προετοιμάζονται τα παιδιά για την άφιξη του νέου μέλους σε όποια ηλικία και αν είναι. Ο ερχομός ενός νέου παιδιού στην οικογένεια που στην αρχή θα έχει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον γονέων, παππούδων κ.τ.λ. είναι μεγάλο σοκ για τα άλλα παιδάκια ειδικά όταν είναι προσχολικής ηλικίας. Προσπαθήστε να τους μιλήσετε με λίγα και συγκεκριμένα λόγια για την εγκυμοσύνη και το μωρό, ούτως ώστε να προλάβουν να σας πουν απορίες, να καλύψετε δικά τους άγχη και ανασφάλειες και να είναι όσο το δυνατόν πιο έτοιμα για την μεγάλη μέρα!

Πολυ χρησιμη η πληροφορια σου,ευχαριστω! Θα προσπαθησω να την εφαρμοσω.....:tongue:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...