Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι εχετε φουσκωσει καθολου???? η μονο εγω η βουβαλο φαινομαι απο χιλιομετρα???? μαρεσει που δεν ηθελα να το λεω ακομα αλλα φαινεται πολυ.....

Xαχα, εγώ με συν ένα παιδί από σένα να μη μιλήσω δηλαδή!!!Πρησμένη λόγω ορμονών, αλλά ευτυχώς επειδή έχω θέμα σπαστικής κολίτιδας τον τελευταίο χρόνο συνέχεια πρησμένη με βλέπουν στο γραφείο οπότε προς το παρόν τη γλιτώνω, χαχα!Θα πάρω άδεια και θα γυρίσω 9 εβδομάδων και κάτι-πρώτα ο Θεός-ε μετά δε θα γλιτώσω, θα με πάρουν πρέφα όλοι εδώ.Στο τρίτο παιδάκι με ΠΗΤ 7/2 από τον Αύγουστο με κατάλαβαν (πριν κλείσω τον τρίτο) οπότε ....:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Α, χοριακή δεν έκανα, τεστ έκανα καραθετικό ήταν, ούτε ροζ υγρά είχα ούτε κάτι άλλο ανησυχητικό (π.χ. πόνους κάτι...), α, και μην ξεχνάς το πόσο αισιόδοξη είμαι στις εγκυμοσύνες χαχα (πες το αισιοδοξία, πες το πίστη στο Θεό, όπως θες!).


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι εχετε φουσκωσει καθολου???? η μονο εγω η βουβαλο φαινομαι απο χιλιομετρα???? μαρεσει που δεν ηθελα να το λεω ακομα αλλα φαινεται πολυ.....

Εγώ τίποτα, πλάκα. Ούτε συμπτώματα ούτε φουσκωμα, άμα δεν είχα τον υπέρηχο δεν θα το πίστευα ότι είμαι έγκυος


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τίποτα, πλάκα. Ούτε συμπτώματα ούτε φουσκωμα, άμα δεν είχα τον υπέρηχο δεν θα το πίστευα ότι είμαι έγκυος

Κοριτσάκι, εσένα είναι το πρώτο σου, κατά τον 4ο-5ο θα αρχίσεις να φουσκώνεις!Εγώ στο γάμο μου ήμουν 5 μηνών, σε πληροφορώ ελάχιστοι το κατάλαβαν!;););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα γιό 14 μηνών και σήμερα με μια μέρα καθυστέρηση έμαθα οτι είμαι έγκυος με χοριακή 133, 4+1 εβδομάδων. Είμαι πολύ αγχωμένη γιατί πριν 2 μήνες είχα βιοχημική κύηση και φοβάμαι μην πάθω πάλι τα ίδια... Ελπίζω όμως τώρα να πάνε όλα καλά! Έχω ΤΕΡ 12-11-2014 και ΠΗΤ 19-8-2015. Βέβαια με βλέπω να γεννάω νωρίτερα γιατί και στον 1ο έκανα καισαρική λόγω ενδομήτριας υπολειπόμενης ανάπτυξης και χαμηλών παλμών και μείναμε και 3 βδομάδες στην ΜΕΝΝ με ταχύπνοια...Τουλάχιστον είμαι ευτυχής γιατί θηλάζω ακόμη το γιό μου κι ελπίζω μόλις γεννηθεί το δεύτερο ή τα δεύτερα :)να τα θηλάζω μαζί!!! Θα ήθελα πολύ να πάω για VBAC αλλά δεν νομίζω να το δεχτεί ο γιατρός μου και κωλώνω να πάω σε άλλον γιατί αυτός με πρόσεξε πολύ στην 1η εγκυμοσύνη. Θέλω πολύ ένα δεύτερο μπεμπέ και δυο μη σας πω τρελαίνομαι στην ιδέα των διδύμων!!!! Το Σάββατο θα ξανακάνω χοριακή και στα τέλη της άλλης βδομάδας θα πάω μάλλον για υπέρηχο. Α είμαι δημόσιος υπάλληλος και είμαι ακόμη σε άδεια λόγω του 1ου μωρού κι ελπίζω ν' αργήσω πολύυυ να ξαναπάω στη δουλειά. 'Όσες κάνατε χοριακή πόσο είχατε;;; Την πρώτη φορά είχα μόνο 45 και μετά από 2 μέρες 79 και με έτρωγε ότι κάτι δεν πάει καλά. Τώρα από συμπτώματα έχω αρκετή ναυτία υπνηλία κούραση φούσκωμα πόνο στη μέση και πολλά αέρια... Αφού ήμουν σίγουρη δέκα μέρες πριν για την εγκυμοσύνη. Σας έπρηξα;;;; Σορυ για το σεντόνι αλλά κοιμάται ο μικρός και βρήκα ευκαιρία να σερφάρω !! Επίσης είμαι 31 ετών και 56 κιλά 1.53. Στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα 57 έφτασα 69 και πήγα 53 σ' ε΄να χρόνο λόγω αποκλειστικού θηλασμού και αποχής από γαλακτοκομικά και αυγά λόγω αλλεργιών του μικρού. Μόλις άρχισα να τρώω γαλακτοκομικά (αυγά δεν τρώω ακόμη) δηλαδή ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ πήρα 3 κιλά :mrgreen::mrgreen::mrgreen:Αυτά για σήμερα περιμένω τις απαντήσεις σας κι ελπίζω να συνεχίσουμε όλες μέχρι τέλους!!!!:P

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!! Γεια σου vangelio καλη εγκυμοσυνη να εχεις κοριτσι μου και ο ...Θεος μαζι μας!!!!!Να μην σου συστηθω αν δεν βαριεσαι διαβασε τα πρωτα μηνυματα.Αλλα γελασα παραπολυ γιατι εχεις μπει μεσα στο πνευμα της συζυτησης και χωρις να σε ρωτησουμε ξεκινησες να λες για ηλικια,βαρος,δουλεια κτλ χαχαχαχαχα.Δικια μας εισαι!!!!Εγω 4 βδομαδων ακριβως ειχα 130 χοριακη:D

Και δεν μας επρηξες καθολου,εδω ειμαστε ολες για να λεμε τα σωψυχα μας:P:p:p


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

vagelio καλως ήρθες! Εγώ είμαι καινούρια στην παρέα των μελλουσων μαμάδων και πολλά από όσα είπες δεν τα κατάλαβα, αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά, να σου έρθουν όλα όπως θες και οπως τα φαντάζεσαι. Παρεμπιπτόντως, κι εγώ έχω μειώσει πολύ τα γαλακτοκομικά, να ξέρεις έχει πολλά υποκατάστατα όπως γάλα αμυγδάλου που είναι ωραιότατο και θρεπτικότατο.

Κορίτσια ανακάλυψα το πρώτο μου σύμπτωμα. Εχω αυπνίες. Στην αρχή νόμιζα οτι είναι από τη χαρά μου που είμαι έγκυος, αλλά τρίτο βράδυ χθες που το μάτι ήταν γαρίδα. Τι γίνεται, εγώ νόμιζα ότι οι εγκυούλες εχουν υπνηλία. Είμαι η μόνη ανάποδη ή το έχει πάθει και καμιά άλλη, εσείς που είστε πιο έμπειρες;

Κοριτσι και εγω το παθαινω αυτο,κοιμαμαι μεχρι τις 2 και μετα ξυπναω και για να με ξαναπαρει ο υπνος βασανιζομαι.Νομιζω ομως οτι επειδη το μυαλο κανει συνεχεια σκεψεις εκεινη την αχαρη ωρα δεν μπορουμε να ηρεμησουμε απολυτα και καθομαστε καραουλι ολο το βραδυ:evil:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

novemberrain εσύ γιατί θα ακούσεις την καρδιά στις 17/12 και εγώ στις 29/12 αφού έχουμε μόνο 3 μέρες διαφορά????

σε περιμένω και μετά θα ξαναπάρω το γιατρό μου!!!!!

Γιατι ειμαι η πιο ομορφη καλε!!:););););)Αυτο απορησα καιγω, εσυ γιατι θα πας τελος του μηνα?αφου μετα τις 6μιση βδομαδες μπορεις να την ακουσεις


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι και εγω το παθαινω αυτο,κοιμαμαι μεχρι τις 2 και μετα ξυπναω και για να με ξαναπαρει ο υπνος βασανιζομαι.Νομιζω ομως οτι επειδη το μυαλο κανει συνεχεια σκεψεις εκεινη την αχαρη ωρα δεν μπορουμε να ηρεμησουμε απολυτα και καθομαστε καραουλι ολο το βραδυ:evil:

Ευτυχώς δεν είμαι η μόνη ανάποδη. :D Γιατί έχω και άλλο περίεργο σύμπτωμα. Σταμάτησα να πεινάω. Τρώω γιατί έρχεται η ώρα. Πάνε και οι λιγούρες για σοκολάτα και για άλλα χαζά που είχα όντας πάντα λιχούδα!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν είμαι η μόνη ανάποδη. :D Γιατί έχω και άλλο περίεργο σύμπτωμα. Σταμάτησα να πεινάω. Τρώω γιατί έρχεται η ώρα. Πάνε και οι λιγούρες για σοκολάτα και για άλλα χαζά που είχα όντας πάντα λιχούδα!

Τι υπέροχο, έγκυος που δεν πεινάει!Καλέ δε χαίρεσαι?Στυλάκι θα γεννήσεις χαχα!Άντε σχολάω, καλό σκ κορίτσια!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι εχετε φουσκωσει καθολου???? η μονο εγω η βουβαλο φαινομαι απο χιλιομετρα???? μαρεσει που δεν ηθελα να το λεω ακομα αλλα φαινεται πολυ.....

Εγω παντως μολις τσακισα ενα τεραστιο κομματι παστιτσιο!και μετα μου λες πως εχει φουσκωσει η κοιλια μου!:twisted:Αφου τρωω χρυση μου,τι να κανει κιαυτη η κακομοιρα?Λοιπον , οταν εχεις ξαναγεννησει η κοιλια δειχνει πιο γρηγορα απο μια πρωταρα,τα εντερα αρχιζουν διογκωνονται,η μητρα ειναι πρησμενη και ετσι εχουμε αυτο το ωραιο αποτελεσμα: μια κοιλαρα σαν να ειμαι 5 μηνων.Τι ωραια!Οποτε θα λεω σε ολους ψεμματα οτι ειμαι στον 5ο και ασε τους αλλους να τρελαθουνε:eek::eek::eek:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τίποτα, πλάκα. Ούτε συμπτώματα ούτε φουσκωμα, άμα δεν είχα τον υπέρηχο δεν θα το πίστευα ότι είμαι έγκυος

Ζουζουνα εινα ιτο πρωτο γιαυτο για να φανεις θα πας 4 μηνων οπως ολες οι πρωτομανουλες στα δευτερα παντα φουσκωνεις ποιο γρηγορα γιατι το σωμα θυμαται και η μητρα ειναι ηδη ξεχειλωμενη


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Hello κόρες!!! Σήμερα έκανα δεύτερη χοριακή και την Δευτέρα θα κάνω τρίτη και θα πάρω Δευτέρα απόγευμα όλα τα αποτελέσματα... Εύχομαι να είναι καλά :) Εσάς πονάει καθόλου η κοιλιά σας χαμηλά; Φοβάμαι μήπως είναι συσπάσεις απ' τον θηλασμό.


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Hello κόρες!!! Σήμερα έκανα δεύτερη χοριακή και την Δευτέρα θα κάνω τρίτη και θα πάρω Δευτέρα απόγευμα όλα τα αποτελέσματα... Εύχομαι να είναι καλά :) Εσάς πονάει καθόλου η κοιλιά σας χαμηλά; Φοβάμαι μήπως είναι συσπάσεις απ' τον θηλασμό.

Καλησπερα κοριτσακι!!!μακαρι να μην ειναι συσπασεις αλλα πιστευω οτι δεν ειναι και εγω ποναω εκει που ειναι η μητρα,εχω μια διαρκης ενοχληση,καθως επισης αντανακλα πισω στη μεση μου ολο αυτο.Ενταξει εχω και μια ευπαθεια στη μεση η "γριουλα" αλλα νομιζω οτι ολες αυτες οι ενοχλησεις ειναι επειδη αρχιζουν και χαλαρωνουν οι συνδεσμοι και διογκωνεται η μητρα.Ευχομαι να μην χρειαστει να σταματησεις τον θηλασμο!Καλε φτιαξε και συ τα τικερακια σου!!100 βδομαδων εγκυος εισαι???


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Hello κόρες!!! Σήμερα έκανα δεύτερη χοριακή και την Δευτέρα θα κάνω τρίτη και θα πάρω Δευτέρα απόγευμα όλα τα αποτελέσματα... Εύχομαι να είναι καλά :) Εσάς πονάει καθόλου η κοιλιά σας χαμηλά; Φοβάμαι μήπως είναι συσπάσεις απ' τον θηλασμό.

όταν λες πονάει;πόσο πονάει;γιατι κι εγώ νιώθω ενίοτε κάποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά όταν κουραστώ παραπάνω,αλλά ενοχλήσεις όχι πόνο.για δες πώς πάει κι εγώ εύχομαι να μην είναι συσπάσεις και να συνεχίσεις απρόσκοπτα με το θηλασμό


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...