Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Θα ηθελα να μπω στην παρεα σας καθως περιμενω το τριτο μου μωρακι εως τις 20Αυγ.Εχω δυο ακομη κοριτσακια.Η μεγαλη μου ειναι τριαμιση και η μικρη μου 14μηνων.Αυτη τη φορα θα ηθελα ενα αγορακι καθως μ εχουν επηρεασει ολες μου οι φιλες που τυχαινει να ναι αγορομανες,παρολο που εχω τρελο κολλημα με τα κοριτσακια.Στον γιατρο ακομη δεν εχω παει.Εχω κλεισει ραντεβου για τις 29 Δεκ για να ακουσουμε καρδουλα,πρωτα ο θεος.Απο συμπτωματα τιποτα αλλα δεν παραξενευομαι γιατι και τις αλλες φορες καταλαβαινα την εγκυμοσ μονο απ την κοιλια.Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας.Εχω αποφασισει να μην ανυπομονω συνεχεια για το επομενο βημα αλλα να απολαμβανω την καθε μερα αυτης της εγκυμοσυνης γιατι πιστευω οτι ειναι η τελευταια μου.Βεβαια ποτε δεν ξερεις τι γινεται,ετσι marouskaki?Κοριτσια φιλια,ελπιζω να τα λεμε συχνα.

καλώς την κοριτσομανα και με το καλό το τρίτο σου.εχω πάθει πλάκα με το πόσες τριτομανουλες μαζεύτηκαν στον Αύγουστο.μπράβο και πάλι μπράβο.κοριτσακι αμα έχεις εγκυμοσύνες χωρίς συμπτώματα σε βλέπω και πολύτεκνη χαχα.αυριο θα σε βάλω και στο πινακάκι,με τι καλό κ πάλι.


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Την έμμεσο Κουμπς δεν τη ζητάνε στις στάνταρ εξετάσεις που κάνουμε στον προγεννητικό, είσαι σίγουρη ότι με τη μικρή έχετε ίδιο ρέζους??Κουφό μου ακούγεται να στη ζήτησε τώρα, τρία παιδιά έκανα ως τώρα και ποτέ δεν ήταν στις πρώτες εξετάσεις του προγεννητικού μαζί με τις κλασικές που κάνουμε.25 πλήρωσα μανάρι, φαντάσου αυτό είναι το 15% της συμμετοχής άρα μιλάμε για 167 ευρώ εξετάσεις πολύ πράμα σου λέω!:roll::roll::roll::roll:

Ρε κοριτσι και οι 2 Α+ εχουμε δεν το λεω ετσι απλα,και ολα τα χαρτια μας αυτο λενε.Και θελω να σου πω οτι ο γυναικολογος αυτος που παω τωρα δεν με ειχε αναλαβει τις αλλες 2 φορες οποτε δεν εχει ιδεα για το ιστορικο μου.Αρα ρωταει εξαρχης τι ομαδα αιματος εχω και τι παραγοντα reshus για ναδει πως θα κινηθουμε.Γιατι ειναι κακο να ξερει απο τοσο νωρις?και γιατι να το αφησουμε για πιο μετα?167 ευρω εξετασεις?και καποια κοπελα που δεν εχει ταμειο να την καλυψει, τι κανει?ξεπαραδιαζεται για να γεννησει στο τελος?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Θα ηθελα να μπω στην παρεα σας καθως περιμενω το τριτο μου μωρακι εως τις 20Αυγ.Εχω δυο ακομη κοριτσακια.Η μεγαλη μου ειναι τριαμιση και η μικρη μου 14μηνων.Αυτη τη φορα θα ηθελα ενα αγορακι καθως μ εχουν επηρεασει ολες μου οι φιλες που τυχαινει να ναι αγορομανες,παρολο που εχω τρελο κολλημα με τα κοριτσακια.Στον γιατρο ακομη δεν εχω παει.Εχω κλεισει ραντεβου για τις 29 Δεκ για να ακουσουμε καρδουλα,πρωτα ο θεος.Απο συμπτωματα τιποτα αλλα δεν παραξενευομαι γιατι και τις αλλες φορες καταλαβαινα την εγκυμοσ μονο απ την κοιλια.Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας.Εχω αποφασισει να μην ανυπομονω συνεχεια για το επομενο βημα αλλα να απολαμβανω την καθε μερα αυτης της εγκυμοσυνης γιατι πιστευω οτι ειναι η τελευταια μου.Βεβαια ποτε δεν ξερεις τι γινεται,ετσι marouskaki?Κοριτσια φιλια,ελπιζω να τα λεμε συχνα.

Καλωσορισες meldan και καλη εγκυμοσυνη να εχεις.Και με το καλο ενα αγορακι τωρα,ετσι για να εχεις ποικιλια στο σπιτι.Το καθε ενα εχει την χαρη του παντως!Και εγω σκεφτομαι οπως εσυ να σου πω την αληθεια οσον αφορα την τριτη εγκυμοσυνη και το οτι αυτην τη φορα θελω να την απολαυσω,κατι που δεν συνεβει ιδιαιτερα τις προηγουμενες φορες!Πες μας και αλλα για σενα,δουλευεις?ετων?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια χωρίς να έχω παρακολουθήσει τις μεσημεριανές συζητήσεις σας...σκεφτόμουνα το ίδιο θέμα....άραγε τι φύλλο να είναι τα μωράκια μας?!?!

Εγώ έχοντας ένα κοριτσάκι...θέλω και το επόμενο κορίτσι...θέλω να έχει μια αδερφούλα να είναι όπως εγώ με την αδερφή μου!Μακάρι να πάμε και σε τρίτο και να είναι ένας μπεμπούλης!!!! Αλλά ας μην βιάζομαι!!!!

meldan wellcome to the club!!! Μαζι θα πάμε για την καρδούλα!!!Εγώ πάλι δεν έχω καθόλου υπομονή....


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

meldan καλώς ήρθες, να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, να σου πάνε όλα καλά!

marouskaki ακουσες καρδούλα γλυκειά μανούλα; Πω πω μαγική στιγμή, πόσο ανυπομονώ να τη ζήσω!

Bρε κορίτσια, θα εμφανιστεί καμιά πρωτάρα να μην σας πρήζω με ερωτησεις και άγχη μόνο εγώ; Ολες είστε έμπειρες και είμαι η μόνη που δεν ξέρει τι της γίνεται!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δουλεύω ως τις 22 δεκέμβρη, όταν λέμε δουλεύω δουλεύω, ξεπάτωμα ως τις 12 γιατί είμαι 1 άτομο και κάνω και τη δουλειά της συναδέλφου που πήρε άδεια κι αυτή, τι να κάνει!Κανονικά είναι να σταματήσω 10 ιουνίου-πρώτα ο Θεός- αλλά αν πάρω και την άδεια του 2015 κάπου μέσα μάη την κάνω!Επαπειλούμενες και τέτοια δεν παίρνω εκτός μεταξύ 1ου-2ου παιδιού γιατί θα έπρεπε να γυρίσω 2 μηνών έγκυος στην Άμφισσα με το μεγάλο μου 13 μηνών μόνη, δεν έλεγε οπότε εκεί την πήρα.Κατά τ' άλλα δουλεύω κανονικά ως τον 7ο:P Εσύ τι θα κάνεις? (όχι θα μου γλίτωνες, χαχαχα).Από πού είσαι κορίτσι?Αθήνα?Εγώ Μακεδονία ολέ!

Μου φαινεται ζορικο να δουλευουνε οι εγκυες μεχρι προχωρημενη εγκυμοσυνη(5ο-6ο κλπ) αλλα και το πρωτο τριμηνο με τις αδιαθεσιες παλι δεν λεει να δουλευει.Κανονικα θα επρεπε να υπαρχει νομος να σταματαει η εγκυος την δουλεια της με το που μαθαινει τα ευχαριστα νεα! Γιατι λιγο οι ναυτιες,λιγο η αδιαθεσιες, λιγο πολυ υπολειτουργει....Ολα αυτα σε εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο!!!!!Λοιπον εγω δοξα τον Θεο ημουνα πολυ τυχερη σε αυτον τον τομεα, προς το παρον δεν εχω πατησει στη δουλεια μου,περα απο ενα πρωινο,που και αυτο με αποδεσμευσαν γιατι φαινομουνα χλωμη και φοβηθηκαν μην παθω τιποτα στα χερια τους!Τωρα θα ξαναπαω μετα τα Φωτα για να κανονισω τις αδειες του 2015, να ξεκινησω να τις περνω.Μαλλον 9 Μαρτιου σταματαω την δουλεια,αλλα θελω να μιλησω και με τον γυναικολογο μου μηπως τρεναρουμε την ημερομηνια και κερδισω καμια δεκαρια μερες παραπανω απτην υπηρεσια.Οποτε καπου στον Μαρτιο με βλεπω να σταματαω.Α! εγω ζουσα 15 χρονια Αθηνα (ειμαι απο Βοιωτια) και εχουμε τωρα 4 + χρονια που μενουμε Εβρο λογω μεταθεσεως και καταγωγης του συζυγου.Και οπως παει το πραγμα βλεπω να μενω για πολλα ακομα χρονια εδω!!Οχι οτι με χαλαει....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

meldan καλώς ήρθες, να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, να σου πάνε όλα καλά!

marouskaki ακουσες καρδούλα γλυκειά μανούλα; Πω πω μαγική στιγμή, πόσο ανυπομονώ να τη ζήσω!

Bρε κορίτσια, θα εμφανιστεί καμιά πρωτάρα να μην σας πρήζω με ερωτησεις και άγχη μόνο εγώ; Ολες είστε έμπειρες και είμαι η μόνη που δεν ξέρει τι της γίνεται!

Ναι ενω εμεις που ειμαστε εμπειρες νομιζεις πως ξερουμε τι μας γινεται???:confused::confused:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια 1η χοριακή 133 2 μέρες μετά 433 και 2 μετά 1190:) Λέτε να είναι δίδυμα;;;; Πέμπτη πάω γιατρό για υπέρηχο. Διάβασα οτι πιθανότητες για δίδυμα έχουν όσες μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν (εγώ δηλαδή) και έχουν ιστορικό διδύμων (η μαμά μου είναι δίδυμη με την αδερφή της ;) Επίσης λέει σημάδια δίδυμης κύησης είναι ο μεγαλύτερος ρυθμός αύξησης της χοριακής και οι έντονες ναυτίες από την αρχή της εγκυμοσύνης. Τα έχω όλα λέτε;;;; Καμιά μαμά με δίδυμα ξέρει να μας πεί για τις χοριακές;;:cool::mrgreen::tongue:


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για την υποδοχη.Εχω εκπλαγει κι εγω που ειμαστε τοσες που παμε για πανω απο δυο νινακια.Στον κυκλο μας δεν παιζει καθολου ιποτε χαρηκα που σας βρηκα.Εμεις μενουμε Αθηνα.Κοντευω 36 και σταματησα να δουλ οταν γεννησα τη μικρη.Τωρα που ειχα αρχισει να ξανασκεφτομαι το θεμα εσκασε μυτη το σπορι οποτε εχω μελλον ακομη.Evangelia kapa εμεις τωρα εχουμε καποια εμπειρια αλλα συχνα αναπολω την πρωτη εγκυμοσ.Ηταν ολα τοσο πρωτογνωρα που ενιωθα οτι υπηρχα μονο εγω και η κοιλιτσα μου.loveisintheairκαι μεις τη δευτερη φορα θελαμε κοριτσι λογω της πρωτης κορης.Τωρα θα θελα αγορακι αλλα ο αντρας μου ειναι τρελαμενος για τριτη κορη.Τις ζουζουνες τις γεννησα με φ.τ την τελευταια εβδομ οποτ marouskaki αν πανε ολα καλα θα γεννησω αυγουστο.Δε θα σαι μονη.Η μεγαλη μου ειναι Ιουλιο και η μικρη Σεπτ οποτε μας ελειπε ενα αυγουστιατικο.Vagelio θες διδυμα ε?Μακαρι να ναθ.Εχεις κι ενα γιο 14 μηνων αν δεν κανω λαθος?Η μικρη μου ειναι 27 Σεπτ,εσενα?Εγω κοριτσια θηλαζα για 13 μηνες και δεν ειχα περιοδο.Μολις αποθηλασα μου ρθε μια περιοδος που ταν κι η τελευταια.Αυτον το μηνα καναμε ποτε ελευθερα ποτε διακεκομμενα χωρις να το συζηταμε σα σιωπηρη συμφωνια οτι αν τυχει ετυχε.Κι ετυχε!Τωρα μενει να δουμε αν πετυχε!Φιλια και καληνυχτα


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα Κοριτσια!!!! καλως μας ηρθες Meldan,απιστευτο και αλλη μελλουσα τριτομανουλα!

Marouskaki Μπραβο κοριτσι μου για τα ευχαριστα!!!!! ελπιζω και εγω να γυρισω με ευχαριστα εχω ραντεβου στις 9.30 οποτε μεχρι το μεσημερι θα μπω να σας πω τα νεα μου!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσι και οι 2 Α+ εχουμε δεν το λεω ετσι απλα,και ολα τα χαρτια μας αυτο λενε.Και θελω να σου πω οτι ο γυναικολογος αυτος που παω τωρα δεν με ειχε αναλαβει τις αλλες 2 φορες οποτε δεν εχει ιδεα για το ιστορικο μου.Αρα ρωταει εξαρχης τι ομαδα αιματος εχω και τι παραγοντα reshus για ναδει πως θα κινηθουμε.Γιατι ειναι κακο να ξερει απο τοσο νωρις?και γιατι να το αφησουμε για πιο μετα?167 ευρω εξετασεις?και καποια κοπελα που δεν εχει ταμειο να την καλυψει, τι κανει?ξεπαραδιαζεται για να γεννησει στο τελος?

Kαλημέρα, βρε ποιος λέει να μην ξέρει την ομάδα αίματος και το ρέζους σου?Η Κουμπς με ξένισε γιατί σου λέω γίνεται σε ειδικές περιπτώσεις.Έτσι μου έχουν πει εμένα δηλαδή.Ίσως δείχνει και κάτι άλλο που δεν ξέρω, γιατρός είναι, δεν αμφιβάλλω για τις γνώσεις του, σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρει από μένα χαχα:tongue::tongue: Όσο για τη δουλειά, εντάξει, κι εγώ από τη μέρα που το έμαθα μετράω μέρες πότε να φύγω αλλά προσπαθώ να είμαι τυπική και να τα κάνω όλα αυτά που πρέπει, δε θέλω να αφήνω εκκρεμότητες.Εντάξει, έχω και καλή εγκυμοσύνη, αν εξαιρέσεις κάτι αναγούλες δηλαδή.Αν υπέφερα από εμετούς κλπ θα είχα φύγει με τα χίλια:mrgreen::mrgreen: Κι εμένα σου λέω μου φάνηκαν πολλές οι εξετάσεις, αλλά τι να κάνω, είναι και τέταρτο, είμαι και 37 κλεισμένα ...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσια!!!! καλως μας ηρθες Meldan,απιστευτο και αλλη μελλουσα τριτομανουλα!

Marouskaki Μπραβο κοριτσι μου για τα ευχαριστα!!!!! ελπιζω και εγω να γυρισω με ευχαριστα εχω ραντεβου στις 9.30 οποτε μεχρι το μεσημερι θα μπω να σας πω τα νεα μου!

Καλώς την!άντε κοριτσάκι μου και καλά αποτελέσματα!Να ακούσεις ένα γλυκό γλυκό τικ τακ τικ τακ!:D:D:D


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια 1η χοριακή 133 2 μέρες μετά 433 και 2 μετά 1190:) Λέτε να είναι δίδυμα;;;; Πέμπτη πάω γιατρό για υπέρηχο. Διάβασα οτι πιθανότητες για δίδυμα έχουν όσες μένουν έγκυες ενώ θηλάζουν (εγώ δηλαδή) και έχουν ιστορικό διδύμων (η μαμά μου είναι δίδυμη με την αδερφή της ;) Επίσης λέει σημάδια δίδυμης κύησης είναι ο μεγαλύτερος ρυθμός αύξησης της χοριακής και οι έντονες ναυτίες από την αρχή της εγκυμοσύνης. Τα έχω όλα λέτε;;;; Καμιά μαμά με δίδυμα ξέρει να μας πεί για τις χοριακές;;:cool::mrgreen::tongue:

Χαχα, αν υποψιαστώ ότι κι εσύ θα γίνεις τριτομανούλα...αχαχα, όλα καλά τα νουμεράκια σου, μακάρι να είναι δυο όπως το θες!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

meldan καλώς ήρθες, να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, να σου πάνε όλα καλά!

marouskaki ακουσες καρδούλα γλυκειά μανούλα; Πω πω μαγική στιγμή, πόσο ανυπομονώ να τη ζήσω!

Bρε κορίτσια, θα εμφανιστεί καμιά πρωτάρα να μην σας πρήζω με ερωτησεις και άγχη μόνο εγώ; Ολες είστε έμπειρες και είμαι η μόνη που δεν ξέρει τι της γίνεται!

Τι μας πρήζεις καλέ?Τίποτα δε ρώτησες...Τόση γνώση που έχουμε (αχαχαχα, τρομάρα μας!)πρέπει να τη μεταδίδουμε!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...