Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Nima21 είπε:

      Μολις διαβασα το μήνυμα σου ότι ψαχνεις και πραγματικα θυμώνω και στεναχωριέμαι ρε γμτ.. εγω φαντασου είχα ανοιξει την τελευταια γκοναλ για λιγες μοναδες και εκλαιγα την ενεση που θα πηγαινε απατη.. και ρωτουσα εδω επαρχία που μενω αν υπάρχει κοπελα που θα τη χρειαστει.. ευτυχως βρεθηκε μια κοπελα, οριακα ηταν μετα το άνοιγμα αλλα της ειπα να μιλήσει με τους γιατρους της πριν τη χρησιμοποιησει. . Ειναι τεραστιο κριμα να πετιεται  πανακριβο υλικο ενω αλλες γυναίκες το χρειαζονται.. ρωτα και σε φαρμακεια αν γνωριζουν καποια κοπελα που της περισσσευει .. εγω ετσι κατάφερα να τη δωσω γιατι μενω σε επαρχια

      Έτσι ακριβώς. Διαβάζω κ γω και απαντώ σε άλλες κοπέλες γιατί μου περίσσεψαν 600 απ' την τελευταία gonal, μην πάει χαμένη. Θέλω να βοηθήσω οποία κοπέλα μπορεί να χρειαστεί gonal πριν πάει χαμένη. 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Λοιπον ξαναπροσπαθω.Μαρουσκακι τις γατες δεν τις ειχατε στις προηγ εγκυμοσυνες?Ξερω οτι δεν ειναι απαορευτικες αλλα χτειαζεται εξτρα προσοχη οταν ερχεσαι σε επαφη με τα περιττωματα τους η το τριχωμα τους.Στο γιατρο ποτε θα ξαναπας?Αληθεια εκεινα τα καφε που ειχες εχουν σταματησει?Λες να μας πουν λογω ηλικιας για αμνιο?


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαριανθη πως κι εχετε υπονοιες για διδυμα?Εχετε κληρονομικοτητα η πολυ υψηλες χοριακες?Σημερα νομιζω περιμενουμε νεα κι απ τη Βαγγελιω που θελει διδυμα.Συμφωνω με οσα λες για την ενημερωση των παιδιων.Και την πρωτη φορα ειχα μιλησει πολυ στην κορη μου.Ο προβλημ μου ηταν μηπως ειναι νωρις και καταληγω οτι ειναι.Φαντασου να στραβωσει κατι π.χ στην αυχενικη ποσες αποριες θα της δημιουργηθουν.Λεω να της το πω οταν κλεισω με το καλο το τριμηνο.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Novemberrain πολλα μπραβο στην μικρη καρδουλα που αρχισε να χτυπα.Κι εγω νομιζω οτι η ηλικια δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο οσο ο οργανισμος της καθεμιας μας..Η αδελφη μου στα 25 της νοσηλευτηκε λογω εμετων ενω εγω στα 32 και στα 34δεν καταλαβα τιποτα.Απολαυσα φαγητο,υπνο (ναι υπνο)κι εκανα μπανιο στη θαλασσα ως τον ογδοΕνταξει ειχα κατι κουλα τυπου ολοι να φορανε μπουφαν στο Πηλιο κι εγω να σκαω αλλα ενταξει κατθ επρεπε να μου υπενθυμιζει οτι ειμαι εγκυος.Οχι οτι με τις τεταστιες κοιλουμπες μου βεβαια θα μπορουσα να το ξεχασω.Εισαι απι Βοιωτια ειπες?Εχω σοι στα Ασπρα Σπιτια,εισαι κοντα?


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριανθη πως κι εχετε υπονοιες για διδυμα?Εχετε κληρονομικοτητα η πολυ υψηλες χοριακες?Σημερα νομιζω περιμενουμε νεα κι απ τη Βαγγελιω που θελει διδυμα.Συμφωνω με οσα λες για την ενημερωση των παιδιων.Και την πρωτη φορα ειχα μιλησει πολυ στην κορη μου.Ο προβλημ μου ηταν μηπως ειναι νωρις και καταληγω οτι ειναι.Φαντασου να στραβωσει κατι π.χ στην αυχενικη ποσες αποριες θα της δημιουργηθουν.Λεω να της το πω οταν κλεισω με το καλο το τριμηνο.

Έχουμε υπόνοιες λόγο κληρονομικότητας. Για την χοριακή δεν ξέρω. Μου είπαν βέβαια ότι ήταν υψηλές οι τιμές αλλά έχω διαβάσει στο ίντερνετ για κοπέλες που είχαν πολύ πιο υψηλές τιμές αλλά είχαν μόνο ένα μωράκι. Επιπλέον, διάβασα ότι στις πολύδημες κυήσεις έχεις από νωρίς συμπτώματα και εγώ δεν έχω κανένα. Οπότε μάλλον ένα είναι το σποράκι. Αλλά δεν ξέρεις καμιά φορά...!

Γενικά καλό είναι να μιλήσεις στην κόρη σου όταν θα αρχίσει να φαίνεται η κοιλιά οπότε να μπορείς να της δείξεις και έμπρακτα τι σημαίνει "θα αποκτήσεις αδερφάκι". Στο εμπόριο πάντως υπάρχουν πολλά και αξιόλογα βιβλία σχετικά με το θέμα αν δεν ξέρεις πως ακριβώς να της το πεις και τι να απαντήσεις στις πιθανές ερωτήσεις της


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πρωτιμανουλες μας Ευαγγελια και Μαριανθη βλεπετε οτι κι εμεις εχουμε ακριβως τα ιδια αγχη με εσας.Ειναι καλες οι χοριακες,θα ακουσουμε καρδουλα,ειναι καλες οι εξετασεις?Πιστευω οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι φτου κι απ την αρχη.Η μονη διαφορα που χω εντοπισει ειναι οτι εχοντας δυο παιδακια ηρεμησα,χαλαρωσα κι ειπα οτι δε μπορω να ελεγξω πολλα πραγματα.Ο τι ειναι να γινει θα γινει ελπιζοντας βεβαια στο καλυτερο.Και παλι ομως διαβαζω συνεχεια για εγκυμοσ,και συγκινουμαι με οποιο βιντεο τοκετου δω.Α ναι η αλλη διαφορα ειναι ο περιγυρος.Εμας λιγοι το ξερουν αλλα κι αυτοι οι λιγοι ψιλο στον κοσμο τους.Ενταξει τους δικαιολογω και λιγο.Σου λεει καθε χρονο εισαι κι εγκυος,ολο μ εσενα θ ασχολουμαστε???Χι χι χι


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρωτιμανουλες μας Ευαγγελια και Μαριανθη βλεπετε οτι κι εμεις εχουμε ακριβως τα ιδια αγχη με εσας.Ειναι καλες οι χοριακες,θα ακουσουμε καρδουλα,ειναι καλες οι εξετασεις?Πιστευω οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι φτου κι απ την αρχη.Η μονη διαφορα που χω εντοπισει ειναι οτι εχοντας δυο παιδακια ηρεμησα,χαλαρωσα κι ειπα οτι δε μπορω να ελεγξω πολλα πραγματα.Ο τι ειναι να γινει θα γινει ελπιζοντας βεβαια στο καλυτερο.Και παλι ομως διαβαζω συνεχεια για εγκυμοσ,και συγκινουμαι με οποιο βιντεο τοκετου δω.Α ναι η αλλη διαφορα ειναι ο περιγυρος.Εμας λιγοι το ξερουν αλλα κι αυτοι οι λιγοι ψιλο στον κοσμο τους.Ενταξει τους δικαιολογω και λιγο.Σου λεει καθε χρονο εισαι κι εγκυος,ολο μ εσενα θ ασχολουμαστε???Χι χι χι

Εμένα το μόνο που με έχει κουράσει είναι οι άπειρες συμβουλές και οδηγίες από όλους τους "ειδικούς". Λες και υπάρχει κάποιο βιβλίο οδηγιών που πρέπει να ακολουθείς πιστά. Εμένα ο γιατρός μού είπε πως εγώ ξέρω καλύτερα το σώμα μου και θα κάνω αυτό που κρίνω εγώ σωστό. Π.χ. αν αντέχω να απλώσω τα ρούχα θα το κάνω. Απλά δεν θα σηκώσω την λεκάνη. Και όχι επειδή μου λένε οι άλλοι να μην σκύψω, δεν θα σκύβω. Αυτό είναι το πιο ενοχλητικό. Βέβαια τους κατανοώ πως επειδή ζούνε απ' έξω το θέμα, θέλουν να έχουν κατά κάποιο τρόπο την ψευδαίσθηση ότι βιώνουν και αυτοί την εγκυμοσύνη. Αλλά έχουμε μπροστά μας άλλους 8 μήνες!!!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ολο αυτο προερχεται απο ανθρωπους πολυ δικους σου μπορει να δειχνει το μεγαλο ενδιαφερον τους.Ειπες οτι ζοριστηκατε κιολας οποτε ισως να νιωθουν οτι πρεπει να σε προστατευσουν.Αν παλι μιλας για τον καθε τυχαιο που εχει παντα μια συμβουλη τοτε οντως ειναι κουραστικο.Παντως χαιρομαι τον αντρουλη σου που εχει τρελαθει απο τωρα


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

κΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΤΑ ΓΡΉΓΟΡΑ!τΙς γατούλες τις αποκτήσαμε πριν 3 μήνες μωρέ, θα τις δώσω μάλλον.Όσο για αμνιο, 37 προς 38 ως το καλοκαίρι, δε θα κάνω,με τίποτα.Δε μπορεί να με αναγκάσει, άλλωστε δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω διακοπή-Θεός φυλάξοι το παιδάκι μου-λόγω πιστεύω....Απαπα, δε θέλω ούτε να σκεφτώ...:|:-|:|:-| Για συγγενείς και συμβουλές θα απαντήσω αύριο, πάω να πάρω το μεγάλο από αγγλικά!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρωτιμανουλες μας Ευαγγελια και Μαριανθη βλεπετε οτι κι εμεις εχουμε ακριβως τα ιδια αγχη με εσας.Ειναι καλες οι χοριακες,θα ακουσουμε καρδουλα,ειναι καλες οι εξετασεις?Πιστευω οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι φτου κι απ την αρχη.Η μονη διαφορα που χω εντοπισει ειναι οτι εχοντας δυο παιδακια ηρεμησα,χαλαρωσα κι ειπα οτι δε μπορω να ελεγξω πολλα πραγματα.Ο τι ειναι να γινει θα γινει ελπιζοντας βεβαια στο καλυτερο.Και παλι ομως διαβαζω συνεχεια για εγκυμοσ,και συγκινουμαι με οποιο βιντεο τοκετου δω.Α ναι η αλλη διαφορα ειναι ο περιγυρος.Εμας λιγοι το ξερουν αλλα κι αυτοι οι λιγοι ψιλο στον κοσμο τους.Ενταξει τους δικαιολογω και λιγο.Σου λεει καθε χρονο εισαι κι εγκυος,ολο μ εσενα θ ασχολουμαστε???Χι χι χι

Κοίτα, στο πρώτο, δεύτερο, όλοι χαίρονται, συγγενείς φίλοι κλπ.Από κει και πέρα αρχίζουν οι χαζομαρίτσες του στυλ τηλεόραση δεν έχετε και λοιπά, αλλά σιγά μην κάτσω να σκάσω, ας το πει ο οποισδήποτε (εννοώ κοντινό πρόσωπο ή όχι) αυτό!Επίσης αυτό που λέει η Μαριάνθη, η καθεμιά ξέρει τι αντοχές έχει.Εγώ στο πρώτο ως τον 7ο έβγαινα στα κατσάβραχα της Άμφισσας και μετρούσαμε ελιές.Γενικά είχα καλές εγκυμοσύνες-δόξα τω Θεώ-οπότε ήμουν ντούρασελ ως τον όγδοο ας πούμε.Εντάξει, αν μια κοπέλα έχει υπερέμεση ή αιμορραγίες εννοείται δε θα χοροπηδάει, δε θα σηκώνει βάρη,δεν δεν δεν.Δε χρειάζεται να της τα πούνε όλοι οι ''ειδήμονες''.Αχ Μαριανθάκι, και πού να γεννήσεις, εκεί θα πρέπει να γίνεις εντελώς παχύδερμο με όλες τις βλακείες που θα σου λένε!Η συμβουλή μου στις πρωτομανούλες όσο μπορείτε μόνες σας με το μωρό σας εσείς κι ο άντρας σας, όσο λιγότεροι ανακατεύονται τόσο καλύτερα θα είστε.Ρε κορίτσια, όταν είχα το μεγάλο 5-6 μηνών δε θα ξεχάσω που ο γιατρός μου έλεγε να ξεκινήσω μηλαράκι, κρέμες κλπ κι η πεθερά μου διερήγνυε τα ιμάτιά της ότι ο γιος της το πρώτο εκτός γάλακτος που έφαγε ήταν παντζαρόζουμο (μπλιαξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξξ).Τι να πεις!!!Και να επιμένει!:roll::roll::roll::roll:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξαναπροσπαθω.Μαρουσκακι τις γατες δεν τις ειχατε στις προηγ εγκυμοσυνες?Ξερω οτι δεν ειναι απαορευτικες αλλα χτειαζεται εξτρα προσοχη οταν ερχεσαι σε επαφη με τα περιττωματα τους η το τριχωμα τους.Στο γιατρο ποτε θα ξαναπας?Αληθεια εκεινα τα καφε που ειχες εχουν σταματησει?Λες να μας πουν λογω ηλικιας για αμνιο?

Ραντεβού έχω ξανά 5-1-2015 μαζί με τη november!Τα καφέ ήταν μια φορά μόνο εκείνη τη μέρα.Τώρα μόνο οι αναγούλες μου θυμίζουν το σποράκι μου!:P:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα και απο μενα !!!!ειμαι η χρυσα 26 χρονων και εχω μια κορουλα 2 χρονων κ 3 μηνων!!!

ειχα κ εγω καθυστερηση εκανα τεστ θετικο και σημερα χοριακη που ειναι 3482 μοναδες!!!δεν ειμαι ευχαριστημενη νομιζω ειναι λιγη σε σχεση με τη πρωτη εγκυμοσυνη μου!!!με βαση παντως την τεπ αυγουστο αν πανε ολα καλα θα εχω κ εγω το δευτερο μωρακι!!!!τι λετε για τη χοριακη???:?


uAVIp3.png

sWUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα !!!!ειμαι η χρυσα 26 χρονων και εχω μια κορουλα 2 χρονων κ 3 μηνων!!!

ειχα κ εγω καθυστερηση εκανα τεστ θετικο και σημερα χοριακη που ειναι 3482 μοναδες!!!δεν ειμαι ευχαριστημενη νομιζω ειναι λιγη σε σχεση με τη πρωτη εγκυμοσυνη μου!!!με βαση παντως την τεπ αυγουστο αν πανε ολα καλα θα εχω κ εγω το δευτερο μωρακι!!!!τι λετε για τη χοριακη???:?

Καλησπερα κοριτσακια μου και γεια σου και σενα χρυσαδημητρα και καλωσηρθες στο παρεακι μας!(επιτελους αυξανομαστε)....Γιατι κοριτσακι μου δεν εισαι ευχαριστημενη?ποσες μερες καθυστερηση εχεις και ποια μερα ΠΗΤ υπολογιζεις?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ακούσει ότι είναι θέμα διατροφής. Και επειδή από παλιότερα ήμουν παράξενη γενικά δεν τρώω πολλά γλυκά, λίπη κ.τ.λ. Οπότε ίσως να παίζει και αυτό το ρόλο του. Επίσης άκουσα ότι αν το μωρό βγάζει πολλά μαλλιά, τότε η μαμά έχει αναγούλες και εμετούς. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και η ηλικία όπως λες... Ίσως τελικά όλα να είναι θέμα τύχης! Όπως και να έχει εγώ ευχαριστώ το σποράκι μου που με φροντίζει και δεν με ταλαιπωρεί! :-D

Σιγουρα η διατροφη ειναι σημαντικη για μια καλη εγκυμοσυνη και ενα υγιες εμβρυο αλλα δεν ειναι ο μονος παραγοντας.Ειναι ενας συνδυασμος πραγματων.π.χ.σωματικη ασκηση,διατροφικες συνηθειες,υπνος,ξεκουραση,ηλικια.Αλλες αντοχες εχεις στα 25 αλλες στα 30 αλλες στα 40.Οσον αφορα τα μαλλια του μωρου,τα οποια αρχιζουν να βγαινουν μετα τον 6ο μηνα,η μανα λενε οτι εχει καουρες.Οι εμετοι και αναγουλες που εμφανιζονται το πρωτο τριμηνο δεν εχουν σχεση με τις τριχες,γιατι πολυ απλα δεν υφισταται καλα καλα κεφαλι ποσο μαλλον να εχει και μαλλια.....!!!!!!!Ναι και εγω πιστευω οτι ειναι θεμα τυχης.Εκτος απο οτι ολα ειναι Θεοσταλτα ,ειναι και τυχερα στην καθε γυναικα.


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Novemberrain πολλα μπραβο στην μικρη καρδουλα που αρχισε να χτυπα.Κι εγω νομιζω οτι η ηλικια δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο οσο ο οργανισμος της καθεμιας μας..Η αδελφη μου στα 25 της νοσηλευτηκε λογω εμετων ενω εγω στα 32 και στα 34δεν καταλαβα τιποτα.Απολαυσα φαγητο,υπνο (ναι υπνο)κι εκανα μπανιο στη θαλασσα ως τον ογδοΕνταξει ειχα κατι κουλα τυπου ολοι να φορανε μπουφαν στο Πηλιο κι εγω να σκαω αλλα ενταξει κατθ επρεπε να μου υπενθυμιζει οτι ειμαι εγκυος.Οχι οτι με τις τεταστιες κοιλουμπες μου βεβαια θα μπορουσα να το ξεχασω.Εισαι απι Βοιωτια ειπες?Εχω σοι στα Ασπρα Σπιτια,εισαι κοντα?

Οχι κοριτσι μου δεν ειμαι κοντα στα Ασπρα Σπιτια. Κοντα στη Λιβαδεια ειμαι


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα καλωσηρθες.Δεν ξερω ποσες μερες καθυστερηση εχεις ομως η χοριακη μου ακουγεται πολυ αυξημενη.Ελπιζω ολα να σου πανε καλα.Εγω δεν εχω κανει καν χοριακη μονο το τεστ εχω ως αποδειξη εγκυμοσυνης-ποιος εγω που στο πρωτο ειχα κανει τεσσερις.Βρε μαρουσκακι θελω να σε ρωτησω ποσο ντουρασελ πρεπει να σαι για να χεις δυο παιδακια δημοτικου,ενα μικρουλι,να εισαι εγκυος και να δουλευεις πολυ?Εχετε βοηθεια η εχετε πολυ καλο συστημα?Πως ειναι η μερα σου με τα διαβασματα τους και τις δραστηριοτητες?

Σιγουρα οικογενεια και δουλεια μαζι ειναι δυσκολο αλλα βρε κοριτσια και ολο το εικοσιτετραωρο με τα παιδια ειναι πακετακι.Ειδικα για μενα που δουλευα απο φοιτητρια ως πριν ενα χρονο ασταματητα.Τελοσπαντων ειναι μεγαλο θεμα.Θα το αναλυσουμε κι αυτο εν καιρω.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...