Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Ξέχνα την ΑΜΗ, κάνε κανονικά την προσπάθεια σου και μην ασχολείσαι με αυτή την εξέταση. Όλες έχουμε κλάψει για αυτό τον αριθμό χωρίς κανένα λόγο όπως μου εξήγησε αργότερα ο δεύτερος γιατρός μου!

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Kαλημέρα!Και αναλυτικότερα..... Χθες κάποια στιγμή πήγα τουαλέτα στο γραφείο και είδα κάτι καφετιά, φυσικά μου κόπηκαν τα πόδια, μιας και πριν 2 χρόνια στην ίδια αυτή εβδομάδα είχα ροζουλιά τα οποία σταμάτησαν και μια βδομάδα μετά απέβαλλα.Έφυγα άρον άρον από το γραφείο και πήγα σπίτι.Χάλια μαύρα....Λέω δε γίνεται να περιμένω μια βδομάδα μες στο άγχος, είναι δεν είναι αρχή αποβολής, θα πάω στο γιατρό.Πήγα, είδαμε σάκο, το νινί μέσα, σχεδόν ακριβώς όπως φαίνεται στο τικεράκι μου και ακούσαμε καρδιά!!Τόσο νωρίς δεν υπήρχε περίπτωση μέχρι που ο γιατρός είπε ότι ναι, είχα δίκιο κι η σύλληψη έγινε την 8η μέρα!120 παλμοί, δε θυμάμαι στα άλλα πόσοι ήταν και υπερηχογραφικά φαίνεται 6 εβδ και 5 ημερών σήμερα!Μου έγραψε γολλικό, μαγνήσιο 3 τη μέρα και είπε το πολύ 1,5 κιλό το πρώτο τρίμηνο (november ακούς???:tongue::tongue::tongue:).Πολλά φρούτα και λαχανικά, λίγο κρέας και γενικά υγιεινή διατροφή.Αυτάαααα!

Συγχαρητηρια!!!Μπραβο ρε κοριτσι,επιτελους ακουσαμε την πρωτη καρδουλα!!!!!Τελεια,αντε να παιρνουμε και οι υπολοιπες σειρα!Εγω εχω αυριο ραντεβου και εχω πολυ αγωνια για αλλη μια φορα.Καλε ο γιατρος σου ειναι τοσο αυστηρος με τα κιλα?αμαν, και τωρα που μου εχει ανοιξει η ορεξη να δουμε πως θα μου κλεισει:mrgreen::mrgreen:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Συγχαρητηρια!!!Μπραβο ρε κοριτσι,επιτελους ακουσαμε την πρωτη καρδουλα!!!!!Τελεια,αντε να παιρνουμε και οι υπολοιπες σειρα!Εγω εχω αυριο ραντεβου και εχω πολυ αγωνια για αλλη μια φορα.Καλε ο γιατρος σου ειναι τοσο αυστηρος με τα κιλα?αμαν, και τωρα που μου εχει ανοιξει η ορεξη να δουμε πως θα μου κλεισει:mrgreen::mrgreen:

Nαι, κορίτσι, άκουσα κι εγώ το 1,5 κι έπαθα.Κοίτα, άμα το καλοσκεφτείς το μωρό μέχρι να κλείσεις τον τρίτο είναι κάποια γραμμάρια σε βάρος άρα ό,τι παίρνεις είναι τσάμπα κιλά για σένα!Μη κοιτάς που εμείς τρώμε σαν αρκούδια πριν τη χειμερία νάρκη!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Αχ και μου έφερε κάτι κουρκουμπίνια χθες ο άντρας μου....Αλλά το βράδυ μετά το ντόκτορ έφαγα μαρούλι με ντοματίνια!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Ξεκινάμε 55 κιλά και άντε να δούμε!Πήγα και για τις αναλύσεις αίματος κλπ σήμερα κι επιτέλους τρώω πρωινό!!!! Δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι ρε κοριτσάκι, σου δείχνει κάτι να μην πάει καλά?Όχι, οπότε, χαλάρωσε κι απόλαυσέ το.Με το καλό αύριο την καρδουλίτσα σας!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Marouskaki μπράβο!!!!!!! ευτυχώς δεν ήταν τπτ και το μωράκι σου , σου έκανε το καλύτερο δώρο...χτύπους καρδιάς!!!! ζ η λ ε ύ ω ! ! ! !αλλα θα κάνω υπομονή ...προηγείται η novemberrain!!!!!!!!

όσο για τα κιλά...εγώ με το έμαθα για την εγκυμοσύνη είπα να αρχισω την υγειινή διατροφή....καλά όχι και αυστηρά...το αποτελέσμα....πήρα 600γρ!!!!

δεν ξέρω τι συμβαίνει με τον μεταβολισμό μου..μπορεί να φταίει και ο θηλασμός...γιατί στην περίπτωσή μου δεν ισχύει ότι με τον θηλασμό χάνεις!!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Marouskaki μπράβο!!!!!!! ευτυχώς δεν ήταν τπτ και το μωράκι σου , σου έκανε το καλύτερο δώρο...χτύπους καρδιάς!!!! ζ η λ ε ύ ω ! ! ! !αλλα θα κάνω υπομονή ...προηγείται η novemberrain!!!!!!!!

όσο για τα κιλά...εγώ με το έμαθα για την εγκυμοσύνη είπα να αρχισω την υγειινή διατροφή....καλά όχι και αυστηρά...το αποτελέσμα....πήρα 600γρ!!!!

δεν ξέρω τι συμβαίνει με τον μεταβολισμό μου..μπορεί να φταίει και ο θηλασμός...γιατί στην περίπτωσή μου δεν ισχύει ότι με τον θηλασμό χάνεις!!!!!

Xαχα, μύθος κορίτσι, κι εγώ έτρωγα όσο θήλαζα, αλλά μετά λόγω ΓΟΠ του μικρού είχα γίνει στιλάκι 50 κιλά!Άντε λίγη υπομονή ακόμη, περνάνε οι μέρες.Ναι, χθες πετούσα σου λέω ενώ όλη μέρα ήμουν χάλια, κλάμα και στεναχώρια, γιατί κακά τα ψέματα τέτοια θαύματα δε συμβαίνουν συχνά (ο άντρας μου να φανταστείς ρώτησε το γιατρό ποια η πιθανότητα να μείνω έγκυος όταν έμεινα -8η μέρα-και του είπε 10% οπότε...άντε να το ξαναπετύχω τέτοιο θαύμα!).


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι, κορίτσι, άκουσα κι εγώ το 1,5 κι έπαθα.Κοίτα, άμα το καλοσκεφτείς το μωρό μέχρι να κλείσεις τον τρίτο είναι κάποια γραμμάρια σε βάρος άρα ό,τι παίρνεις είναι τσάμπα κιλά για σένα!Μη κοιτάς που εμείς τρώμε σαν αρκούδια πριν τη χειμερία νάρκη!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:Αχ και μου έφερε κάτι κουρκουμπίνια χθες ο άντρας μου....Αλλά το βράδυ μετά το ντόκτορ έφαγα μαρούλι με ντοματίνια!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Ξεκινάμε 55 κιλά και άντε να δούμε!Πήγα και για τις αναλύσεις αίματος κλπ σήμερα κι επιτέλους τρώω πρωινό!!!! Δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι ρε κοριτσάκι, σου δείχνει κάτι να μην πάει καλά?Όχι, οπότε, χαλάρωσε κι απόλαυσέ το.Με το καλό αύριο την καρδουλίτσα σας!

Οχι δεν ειμαι αγχωμενη,μαλλον ανυπομονω θα ηθελα να πω και δεν κρατιεμαι....Απο συμπτωματα δοξα το Θεο,εδω και 3 μερες εχω ναυτια,οποτε ειμαι σε καλο δρομο.Λες οτι εκανες αναλυση αιματος,δηλαδη εννοεις τον προγεννητικο ελεγχο?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον marouskaki επειδη προκειται για θαυμα οντως εχω την αισθηση οτι θα ειναι ολοκληρωμενο το θαυματακι σου.Τι εννοω????Θα ειναι κοριτσακι!!!!!!!Τι πιστευεις εσυ?Θα ηθελα ολα τα κοριτσια να πουμε με το χερι στην καρδια τι παιδακι θα ηθελαν να φερουν στον κοσμο.(εννοειτε να ειναι γερο πανω απο ολα Παναγια μου)!Ξεκιναω πρωτη εγω και λεω:κατα βαθος θα ηθελα αλλο ενα κοριτσακι,γιατι τα κοριτσια ειναι τσαχπινες και ναζιαρες απο την κουνια τους,αλλα εχω την διαισθηση οτι περιμενω αγορι...και αν ειναι σαν μωρο σαν τον γιο μου,τοτε ευχαριστως κανω και ...τεταρτο χιχιχιχι!!!Η σειρα σας τωρα........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειμαι αγχωμενη,μαλλον ανυπομονω θα ηθελα να πω και δεν κρατιεμαι....Απο συμπτωματα δοξα το Θεο,εδω και 3 μερες εχω ναυτια,οποτε ειμαι σε καλο δρομο.Λες οτι εκανες αναλυση αιματος,δηλαδη εννοεις τον προγεννητικο ελεγχο?

Ναι, αυτό εννοώ.Τόσες πολλές εξετάσεις απαπα...Την Πέμπτη με μέηλ θα έχω τα αποτελέσματα, και 05-01-2015 το επόμενο ραντεβού:D:D:D


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον marouskaki επειδη προκειται για θαυμα οντως εχω την αισθηση οτι θα ειναι ολοκληρωμενο το θαυματακι σου.Τι εννοω????Θα ειναι κοριτσακι!!!!!!!Τι πιστευεις εσυ?Θα ηθελα ολα τα κοριτσια να πουμε με το χερι στην καρδια τι παιδακι θα ηθελαν να φερουν στον κοσμο.(εννοειτε να ειναι γερο πανω απο ολα Παναγια μου)!Ξεκιναω πρωτη εγω και λεω:κατα βαθος θα ηθελα αλλο ενα κοριτσακι,γιατι τα κοριτσια ειναι τσαχπινες και ναζιαρες απο την κουνια τους,αλλα εχω την διαισθηση οτι περιμενω αγορι...και αν ειναι σαν μωρο σαν τον γιο μου,τοτε ευχαριστως κανω και ...τεταρτο χιχιχιχι!!!Η σειρα σας τωρα........

Χαχα, με το χέρι στην καρδιά από το πρώτο παιδί μου ήθελα κοριτσάκι αλλά ο Θεός κι ο σύζυγος είχαν άλλο πρόγραμμα.Ναι, κατά βάθος κοριτσάκι θέλω, μπας και μαλακώσει λίγο ο μπαμπάς μας αφού το 4ο ακόμη βαρύ του κάθεται:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Πάνω απ' όλα να είναι καλά....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό εννοώ.Τόσες πολλές εξετάσεις απαπα...Την Πέμπτη με μέηλ θα έχω τα αποτελέσματα, και 05-01-2015 το επόμενο ραντεβού:D:D:D

Και εγω εδωσα χθες αιμα για τον προγεννητικο αλλα μια εξεταση μου ειπανε οτι κανει 15 μερες περιπου να βγουνε τα αποτελεσματα, η "Εμμεσος Cοοmbs"" καπως ετσι.Μηπως αργουν επειδη θα βγουν απο το κρατικο νοσοκομειο της πολης μου?Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν τα βιαζεται οποτε μαλλον θα του τα παω με το νεο ετος!Αντε και καλα αποτελεσματα:rolleyes:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εδωσα χθες αιμα για τον προγεννητικο αλλα μια εξεταση μου ειπανε οτι κανει 15 μερες περιπου να βγουνε τα αποτελεσματα, η "Εμμεσος Cοοmbs"" καπως ετσι.Μηπως αργουν επειδη θα βγουν απο το κρατικο νοσοκομειο της πολης μου?Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν τα βιαζεται οποτε μαλλον θα του τα παω με το νεο ετος!Αντε και καλα αποτελεσματα:rolleyes:

Έμμεσο Coombs σε βάζει να κάνεις γιατί μάλλον έχεις ρέζους αρνητικό και το κοριτσάκι σου είχε ρέζους θετικό, θα την κάνουμε κάθε μήνα αυτή.Αν θυμάσαι, μετά τη γέννα στο δεύτερο σου έκαναν μια ένεση, ε, ήταν για να μην έχεις σε ενδεχόμενη επόμενη εγκυμοσύνη θέμα λόγω ασυμβατότητας ρέζους.Τώρα γιατί αργεί τόσο δεν ξέρω...Εγώ μεθαύριο θα τις έχω, αλλά τις έκανα έξω ....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έμμεσο Coombs σε βάζει να κάνεις γιατί μάλλον έχεις ρέζους αρνητικό και το κοριτσάκι σου είχε ρέζους θετικό, θα την κάνουμε κάθε μήνα αυτή.Αν θυμάσαι, μετά τη γέννα στο δεύτερο σου έκαναν μια ένεση, ε, ήταν για να μην έχεις σε ενδεχόμενη επόμενη εγκυμοσύνη θέμα λόγω ασυμβατότητας ρέζους.Τώρα γιατί αργεί τόσο δεν ξέρω...Εγώ μεθαύριο θα τις έχω, αλλά τις έκανα έξω ....

Οχι καλε θετικο ρεζους εχω δεν ειχα τετοια θεματα ποτε με ενεσεις.Αρα μαλλον επειδη ο γυναικολογος μου ειναι διαφορετικος απο τον προηγουμενο που ειχα θελει να δει απτην αρχη ολες τις εξετασεις γιατι δεν με ξερει σαν περιστατικο.Ε ειπαμε αργει γιατι ειναι τα αποτελεσματα απο δημοσιο νοσοκομειο και οχι ιδιωτη.Εσυ πληρωσες εξω η' με το βιβλιαριο του δημοσιου πηγες?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Marouskaki ποιον μηνα σταματας απτην δουλεια?θα παρεις πριν και την αδεια του 2015? Τωρα για τα Χριστουγεννα ποτε σταματας?Λιγα σε ρωταω παλι....:P


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι καλε θετικο ρεζους εχω δεν ειχα τετοια θεματα ποτε με ενεσεις.Αρα μαλλον επειδη ο γυναικολογος μου ειναι διαφορετικος απο τον προηγουμενο που ειχα θελει να δει απτην αρχη ολες τις εξετασεις γιατι δεν με ξερει σαν περιστατικο.Ε ειπαμε αργει γιατι ειναι τα αποτελεσματα απο δημοσιο νοσοκομειο και οχι ιδιωτη.Εσυ πληρωσες εξω η' με το βιβλιαριο του δημοσιου πηγες?

Την έμμεσο Κουμπς δεν τη ζητάνε στις στάνταρ εξετάσεις που κάνουμε στον προγεννητικό, είσαι σίγουρη ότι με τη μικρή έχετε ίδιο ρέζους??Κουφό μου ακούγεται να στη ζήτησε τώρα, τρία παιδιά έκανα ως τώρα και ποτέ δεν ήταν στις πρώτες εξετάσεις του προγεννητικού μαζί με τις κλασικές που κάνουμε.25 πλήρωσα μανάρι, φαντάσου αυτό είναι το 15% της συμμετοχής άρα μιλάμε για 167 ευρώ εξετάσεις πολύ πράμα σου λέω!:roll::roll::roll::roll:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Marouskaki ποιον μηνα σταματας απτην δουλεια?θα παρεις πριν και την αδεια του 2015? Τωρα για τα Χριστουγεννα ποτε σταματας?Λιγα σε ρωταω παλι....:P

Δουλεύω ως τις 22 δεκέμβρη, όταν λέμε δουλεύω δουλεύω, ξεπάτωμα ως τις 12 γιατί είμαι 1 άτομο και κάνω και τη δουλειά της συναδέλφου που πήρε άδεια κι αυτή, τι να κάνει!Κανονικά είναι να σταματήσω 10 ιουνίου-πρώτα ο Θεός- αλλά αν πάρω και την άδεια του 2015 κάπου μέσα μάη την κάνω!Επαπειλούμενες και τέτοια δεν παίρνω εκτός μεταξύ 1ου-2ου παιδιού γιατί θα έπρεπε να γυρίσω 2 μηνών έγκυος στην Άμφισσα με το μεγάλο μου 13 μηνών μόνη, δεν έλεγε οπότε εκεί την πήρα.Κατά τ' άλλα δουλεύω κανονικά ως τον 7ο:P Εσύ τι θα κάνεις? (όχι θα μου γλίτωνες, χαχαχα).Από πού είσαι κορίτσι?Αθήνα?Εγώ Μακεδονία ολέ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Θα ηθελα να μπω στην παρεα σας καθως περιμενω το τριτο μου μωρακι εως τις 20Αυγ.Εχω δυο ακομη κοριτσακια.Η μεγαλη μου ειναι τριαμιση και η μικρη μου 14μηνων.Αυτη τη φορα θα ηθελα ενα αγορακι καθως μ εχουν επηρεασει ολες μου οι φιλες που τυχαινει να ναι αγορομανες,παρολο που εχω τρελο κολλημα με τα κοριτσακια.Στον γιατρο ακομη δεν εχω παει.Εχω κλεισει ραντεβου για τις 29 Δεκ για να ακουσουμε καρδουλα,πρωτα ο θεος.Απο συμπτωματα τιποτα αλλα δεν παραξενευομαι γιατι και τις αλλες φορες καταλαβαινα την εγκυμοσ μονο απ την κοιλια.Ελπιζω να πανε ολα καλα για ολες μας.Εχω αποφασισει να μην ανυπομονω συνεχεια για το επομενο βημα αλλα να απολαμβανω την καθε μερα αυτης της εγκυμοσυνης γιατι πιστευω οτι ειναι η τελευταια μου.Βεβαια ποτε δεν ξερεις τι γινεται,ετσι marouskaki?Κοριτσια φιλια,ελπιζω να τα λεμε συχνα.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...