Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλημέρα!! Πως είμαστε σήμερα;

Βλεπω ολες ρεπο πηραμε απο το cafe!Αυριο σας θελω ολες στη θεση σας.Εγω δουλευω πρωι,οποτε θα μπορεσω να μπω μετα το μεσημερι να σας διαβασω.Κατα τ'αλλα καλα,δοξα τον Θεο, ητανε ενα ησυχο Σκ.Σημερα το απογευμα ειχαμε και την Χριστουγεννιατικη γιορτουλα στον παιδικο των παιδιων.Τα μαναρακια μου ητανε πολυ καλα,ειπανε και τα ποιηματα τους!!Αντε και του χρονου!!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!! και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!

εγώ έλειπα όλο το ΣΚ λόγω τσιπουροκατάστασης! εγώ έπινα χυμό αλλά οι υπόλοιποι του έδιναν να καταλάβει!!!

για να δουμε ποιά ακόμα μπορεί να εμφανιστεί αυτή την εβδομάδα????

novemberrain φοβάμαι μήπως ο γιατρούλης μου έχει κανονίσει τπτ για τα Χριστούγεννα ...και με καθυστερεί! πάνε με το καλό εσύ...και του τηλ αμέσως!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κοριτσια!!! τι κανετε???? εγω μετραω μερες!! 2 και σημερα,το μονο κακο ειναι οτι οσο περνον οι μερες τοσο τα συμπτωματα γινονται και ποιο πολλα!!!! πολυ ναυτια ρε κοριτσια........


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Πρώτη χοριακή σήμερα, 29347!

Το νινάκι μεγαλώνει μάλλον κι εγώ ακόμα από συμπτώματα τίποτα. Να χαρώ ότι τη γλίτωσα, ή είναι νωρίς;

Καλε εσυ γιατι κανεις χοριακη?αφου ξερεις οτι εισαι εγκυος!Συνηθως στην 6η-7η βδομαδα ξεκινανε τα συμπτωματα,αλλα εξαρταται απτην καθε κοπελα παλι!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Κοριτσια!!! τι κανετε???? εγω μετραω μερες!! 2 και σημερα,το μονο κακο ειναι οτι οσο περνον οι μερες τοσο τα συμπτωματα γινονται και ποιο πολλα!!!! πολυ ναυτια ρε κοριτσια........

Και εγω εχω 2 μερες που με ενοχλει το στομαχι μου.Ολο να τσιμπολογαω θελω,ωχ! δεν μ'αρεσει αυτο.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλε εσυ γιατι κανεις χοριακη?αφου ξερεις οτι εισαι εγκυος!Συνηθως στην 6η-7η βδομαδα ξεκινανε τα συμπτωματα,αλλα εξαρταται απτην καθε κοπελα παλι!

Έκανα χοριακή για να πάρω τη βεβαίωση για τη δουλειά!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, εμένα ο γυναικολόγος μου συνέστησε να κάνω ενέσεις pregnyl κάθε τρεις μέρες μέχρι και τη δωδέκατη εβδομάδα γιατι λεει λόγω ιστορικού πολυκυστικών ωοθηκών είναι αυξημένος ο κίνδυνος αποβολής. Εχετε ξανακούσει κάτι παρόμοιο; Αφού η εγκυμοσύνη μεχρι στιγμής πάει μια χαρά, διστάζω πολύ να υποβάλλω τον εαυτό μου σε αυτη τη διαδικασία. Εχουν καθόλου παρενέργειες οι pregnyl ξερετε;


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, εμένα ο γυναικολόγος μου συνέστησε να κάνω ενέσεις pregnyl κάθε τρεις μέρες μέχρι και τη δωδέκατη εβδομάδα γιατι λεει λόγω ιστορικού πολυκυστικών ωοθηκών είναι αυξημένος ο κίνδυνος αποβολής. Εχετε ξανακούσει κάτι παρόμοιο; Αφού η εγκυμοσύνη μεχρι στιγμής πάει μια χαρά, διστάζω πολύ να υποβάλλω τον εαυτό μου σε αυτη τη διαδικασία. Εχουν καθόλου παρενέργειες οι pregnyl ξερετε;

Αν δεν κανω λαθος αυτη η ενεση προκαλει ρηξη του ωοθηλακιου και μετα ερχεσαι σε επαφη προγραμματισμενα για να γινει η συλληψη.Αλλα εφοσον εσυ δεν εισαι σε αυτην την φαση μηπως αυτη η ενεση κραταει υψηλα τα επιπεδα προγεστερονης για να διατηρηθει η εγκυμοσυνη μεχρι το πρωτο τριμηνο?Λεω μηπως....Λογω των πολυκυστικων ωοθηκων ειχες θεμα με την συλληψη?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος αυτη η ενεση προκαλει ρηξη του ωοθηλακιου και μετα ερχεσαι σε επαφη προγραμματισμενα για να γινει η συλληψη.Αλλα εφοσον εσυ δεν εισαι σε αυτην την φαση μηπως αυτη η ενεση κραταει υψηλα τα επιπεδα προγεστερονης για να διατηρηθει η εγκυμοσυνη μεχρι το πρωτο τριμηνο?Λεω μηπως....Λογω των πολυκυστικων ωοθηκων ειχες θεμα με την συλληψη?

Μας πήρε ένα χρόνο προσπαθειών, με απόσταση μεν, αλλά μάλλον οι πολυκυστικές έπαιξαν κάποιο ρόλο. Oσες φορές πάντως το έψαξα υπερηχογραφικά ωορηξία είχα κανονικά. Μάλλον για να διατηρηθεί η εγκυμοσύνη τις συνέστησε αλλά εγώ φοβάμαι. Κάπου στο ίντερνετ διάβασα ότι βοηθάει, αλλά αλλού λέει όχι pregnyl κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και δεν ξέρω τι να κάνω


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μας πήρε ένα χρόνο προσπαθειών, με απόσταση μεν, αλλά μάλλον οι πολυκυστικές έπαιξαν κάποιο ρόλο. Oσες φορές πάντως το έψαξα υπερηχογραφικά ωορηξία είχα κανονικά. Μάλλον για να διατηρηθεί η εγκυμοσύνη τις συνέστησε αλλά εγώ φοβάμαι. Κάπου στο ίντερνετ διάβασα ότι βοηθάει, αλλά αλλού λέει όχι pregnyl κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και δεν ξέρω τι να κάνω

Που λεει ρε μαναρι μου οτι δεν επιτρεπετε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?ποσο αξιοπιστη ειναι αυτη η πληροφορια απο εκει που το διαβασες?δηλαδη τον γυναικολογο σου δεν τον εμπιστευεσαι?κανονικα αυτον πρεπει να ακους που εχει ολοκληρωμενη εικονα για εσενα και οχι τα διαφορα sites στα γενικα και αοριστα...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Που λεει ρε μαναρι μου οτι δεν επιτρεπετε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης?ποσο αξιοπιστη ειναι αυτη η πληροφορια απο εκει που το διαβασες?δηλαδη τον γυναικολογο σου δεν τον εμπιστευεσαι?κανονικα αυτον πρεπει να ακους που εχει ολοκληρωμενη εικονα για εσενα και οχι τα διαφορα sites στα γενικα και αοριστα...

Ναι δίκιο έχεις, τον εμπιστεύομαι τον ανθρωπο και με παρακολουθεί χρόνια. Το έψαξα όμως στο ίντερνετ όπως κάνω πάντα, και βρήκα σε πολλά site κατάταξης φαρμάκων (galinos.gr, drugs.com, rxlist.com), αντένδειξη την κατάσταση εγκυμοσύνης και το θηλασμό. Ουφφφ..


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις, τον εμπιστεύομαι τον ανθρωπο και με παρακολουθεί χρόνια. Το έψαξα όμως στο ίντερνετ όπως κάνω πάντα, και βρήκα σε πολλά site κατάταξης φαρμάκων (galinos.gr, drugs.com, rxlist.com), αντένδειξη την κατάσταση εγκυμοσύνης και το θηλασμό. Ουφφφ..

Ε παρτον τοτε τηλ αυριο και πες του ακριβως τι διαβασες και ποιοι ειναι οι ενδοιασμοι σου για να δεις τι εχει να σου πει και αυτος.Αν δεν εισαι 100% σιγουρη γιαυτο που κανεις, τοτε δεν μπορεις να το κανεις (για τις ενεσεις μιλαω).Σε καταλαβαινω........


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!Και αναλυτικότερα..... Χθες κάποια στιγμή πήγα τουαλέτα στο γραφείο και είδα κάτι καφετιά, φυσικά μου κόπηκαν τα πόδια, μιας και πριν 2 χρόνια στην ίδια αυτή εβδομάδα είχα ροζουλιά τα οποία σταμάτησαν και μια βδομάδα μετά απέβαλλα.Έφυγα άρον άρον από το γραφείο και πήγα σπίτι.Χάλια μαύρα....Λέω δε γίνεται να περιμένω μια βδομάδα μες στο άγχος, είναι δεν είναι αρχή αποβολής, θα πάω στο γιατρό.Πήγα, είδαμε σάκο, το νινί μέσα, σχεδόν ακριβώς όπως φαίνεται στο τικεράκι μου και ακούσαμε καρδιά!!Τόσο νωρίς δεν υπήρχε περίπτωση μέχρι που ο γιατρός είπε ότι ναι, είχα δίκιο κι η σύλληψη έγινε την 8η μέρα!120 παλμοί, δε θυμάμαι στα άλλα πόσοι ήταν και υπερηχογραφικά φαίνεται 6 εβδ και 5 ημερών σήμερα!Μου έγραψε φολλικό, μαγνήσιο 3 τη μέρα και είπε το πολύ 1,5 κιλό το πρώτο τρίμηνο (november ακούς???:tongue::tongue::tongue:).Πολλά φρούτα και λαχανικά, λίγο κρέας και γενικά υγιεινή διατροφή.Αυτάαααα!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...