Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

φραουλιτσες ειδες βρε!δε καταλαβαινω γιατι το κανουν αυτο καποιοι παιδιατροι...ειναι αγνοια?αδιαφορια?συμφερον?υπερδιαγνωση?υπερθεραπεια? ΕΛΕΟΣ

crimai δεν ειμαι αθηνα εδω και 1,5 χρονο...κρητη. καλα να περασετε!

εγω σημερα προσπαθησα να παω για καφε με την αδερφη μου και το μωρο καπου διαφορετικα απο το εμπορικο που παμε συνηθως...αφησα το αμαξι αλλου για αλλου(γιατι που να παρκαρω κεντρο) και ξεκινησαμε με το καροτσι να κανουμε σλαλομ στα πεζοδρομια για να παμε σε ενα μικελ(που ταν το αγαπημενο μου στην αθηνα) και οταν φτασαμε φαγαμε πορτα απο τον καπνο και φυγαμε,παμε λιγο πιο κατω σε μια αλλη τα ιδια..τα νευρα μου με τους καπνιστες........πηγαμε παλι στο εμπορικο τελικα

Δεν το χω προσπαθήσει να πάω για καφέ!!!παντού καπνίζουν εδώ...μόνο σε ένα εστιατόριο δεν καπνίζουν αλλά το φαγητό απαιτεί ώρα και δεν το χω με τον θηλασμό έξω...με βολευει να την ταίζω ξάπλα!!!

οι στερεές αρχίζουν μόλις το παιδί κλείσει τον 5 ή τον 6;


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα φιλεναδες.Τι κανετε?Πριν ενα χρονο τετοια μερα η βροχουλα ανοιξε το θεματακι μας.Μοιραστηκαμε ολεε τις αγωνιες της εγκυμοσυνης μας και τωρα φτασαμε να μοιραζομαστε φωτογραφιες των υγιεστατων και πανεμορφων μωρων μας!!!!Σας φιλω ολες μια προς μια κι ευχομαι να κανουμε παρεουλα και τον επομενο χρονο...Καλη μερα να χουμε.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες.Τι κανετε?Πριν ενα χρονο τετοια μερα η βροχουλα ανοιξε το θεματακι μας.Μοιραστηκαμε ολεε τις αγωνιες της εγκυμοσυνης μας και τωρα φτασαμε να μοιραζομαστε φωτογραφιες των υγιεστατων και πανεμορφων μωρων μας!!!!Σας φιλω ολες μια προς μια κι ευχομαι να κανουμε παρεουλα και τον επομενο χρονο...Καλη μερα να χουμε.

Καλημέρα!!! Είδες πώς πέρασε ο καιρό; φιλιά φραουλένια και από μένα :-P:razz:


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Έχω καταλάβει ότι δεν υπάρχει τέλειος παιδίατρος,,,,κάπου θα υστερεί,, να ξέρετε κ για τον γκουρού έχω ακούσει διάφορα,,,όχι ότι δεν έχει γνώσεις κ κατάρτιση, αλλά από συμπεριφορά... τέλωσπάντων, εγώ άλλαξα στο μεγάλο μου μόνο ένα παιδίατρο ως τώρα... καλή για μωρά αλλά όχι κ για νήπια που αρρωσταίνουν κάθε τρεις κ λίγο όπως εμείς πρόπερσι... τώρα ο καινούριος μας ότι μας πει το φιλτράρω πολύ, κ μου τη λέει που έχω την άποψή μου, έστω κ για πλάκα, αλλά ξέρει ότι δεν μπορεί να μου πει μ@αλακίες, γιατί θα το ψάξω...δεν είμαι με κλειστά μάτια με κανένα, όλα τα φιλτράρω κ μετά αποφασίζουμε..έχω απορία να δω τι θα μου πει για τη διατροφή του μικρού, ακόμα δεν το συζητήσαμε...

έχετε δίκιο για την κάπνα στα μαγαζιά, σκέτη απογοήτευση... ούτε μικελ ούτε τίποτα,,, μόνο κάτι εστιατόρια, μόνο για φαί μπορούμε να πάμε εκτός αν είναι fridays τύπου που έχουν κ καφέ σε άκαπνο χώρο. Αλλιώς καθόμαστε έξω στον ήλιο,αρκεί να μην έχει πολύ κρύο, όχι στη σόμπα...πάλι κ εκει κάπνα έχει,...το μεσημέρι θα βγούμε οικογενειακώς για φαγητό, σήμερα δε μαγείρεψα τίποτα, ασχολιόμουν με την τουρτίτσα του άντρα μου κ άλλες λιχουδιές γιατί το απόγευμα περιμένουμε κόσμο...έρε γλέντια!!! ανυπομονώ!


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες.Τι κανετε?Πριν ενα χρονο τετοια μερα η βροχουλα ανοιξε το θεματακι μας.Μοιραστηκαμε ολεε τις αγωνιες της εγκυμοσυνης μας και τωρα φτασαμε να μοιραζομαστε φωτογραφιες των υγιεστατων και πανεμορφων μωρων μας!!!!Σας φιλω ολες μια προς μια κι ευχομαι να κανουμε παρεουλα και τον επομενο χρονο...Καλη μερα να χουμε.

πωπω έχεις δίκιο πώς πέρασε ένας ολόκληρος χρόνος...έτσι περνάνε τα χρόνια κ θα ξεπαιδιάσουμε ....δεν ανυπομονώ καθόλου,,,προτιμώ να '"παιδεύομαι" μαζί τους!!!


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?

φραουλιτσες ο παγκοσμιος οργανισμος υγειας λεει κλεισμενους 6 αλλα οι αποψεις διιστανται ανα τους παιδιατρους....η δικια σου περι αυτου δεν ειχε αποψη? πχ να της δωσεις καμια μισοτοκρεμα απο τον 4ο να παρει τα πανω της;:tongue:

πηρα στεγνωτηριο σκετο τελικα..500 εουρος(σε προσφορα και με τρελο παζαρι απο τον αντρα μου} Α++ καντι


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Παπαβεντσης μου απάντησε!!!

"Σας λέει ανυπόστατα ψεύδη που εχθρεύονται τον θηλασμό και την υγεία πιαιδιού και μητέρας. Βάλτε τις μετρήσεις στα πρότυπα ανάπτυξης ΠΟΥ, τα πάει μια χαρά. Απολαύστε το παιδί σας και αποκλειστικό θηλασμό για έξι μήνες, βρείτε επαγγελματίες υγείας που δεν δίνουν λανθασμένες οδηγίες που βλάπτουν"

Μου έφυγε ένα βάρος!!!! Στο μειλ έβαλα τίτλο "μου προτείνουν να δώσω ξένο γάλα"

Μαριάνθη δεν θα έβαλες πιασάρικο τίτλο για να άργησε να σου απαντήσει....

:tongue::tongue::tongue:

Ρε μήπως τελικά να ακούσω τον Παπαβέντση και να αφήσω τις οδηγίες του άλλου;


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω προσπαθήσει να πάω για καφέ!!!παντού καπνίζουν εδώ...μόνο σε ένα εστιατόριο δεν καπνίζουν αλλά το φαγητό απαιτεί ώρα και δεν το χω με τον θηλασμό έξω...με βολευει να την ταίζω ξάπλα!!!

οι στερεές αρχίζουν μόλις το παιδί κλείσει τον 5 ή τον 6;

Κανονικά τον 6ο. Αλλά η Αμερικανική Παιδιατρική προτείνει από τον 4ο κλεισμένο


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλεναδες.Τι κανετε?Πριν ενα χρονο τετοια μερα η βροχουλα ανοιξε το θεματακι μας.Μοιραστηκαμε ολεε τις αγωνιες της εγκυμοσυνης μας και τωρα φτασαμε να μοιραζομαστε φωτογραφιες των υγιεστατων και πανεμορφων μωρων μας!!!!Σας φιλω ολες μια προς μια κι ευχομαι να κανουμε παρεουλα και τον επομενο χρονο...Καλη μερα να χουμε.

Μέχρι τον γάμο των παιδιών μας!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?

φραουλιτσες ο παγκοσμιος οργανισμος υγειας λεει κλεισμενους 6 αλλα οι αποψεις διιστανται ανα τους παιδιατρους....η δικια σου περι αυτου δεν ειχε αποψη? πχ να της δωσεις καμια μισοτοκρεμα απο τον 4ο να παρει τα πανω της;:tongue:

πηρα στεγνωτηριο σκετο τελικα..500 εουρος(σε προσφορα και με τρελο παζαρι απο τον αντρα μου} Α++ καντι

τσιμπημένη τιμή. Βέβαια δεν έχω ιδέα πόσο πάνε...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου!

Τι μου κάνετε; Σήμερα πρώτη μέρα στην δουλειά. Όλα κύλησαν ομαλά. Η μικρή βέβαια το πρωί πάτησε τα κλάματα όταν έφευγα και ήμουν στα πρόθυρα να ζητήσω παραίτηση! Αλλά ευτυχώς μετά με πήρε τηλ ο άντρας μου και μου είπε ότι έφαγα 200ml και κοιμήθηκε 2 φορές. Οπότε ησύχασα. Βέβαια την σκεφτόμουν συνέχεια και κοιτούσα φωτογραφίες της στο κινητό μου. Το κλίμα στη νέα δουλειά πολύ καλό.

Κορίτσια υπέροχες οι φωτογραφίες σας από την συνάντηση! Πόσο σας ζηλεύω! Μακάρι να μπορούσα να ρθω κι εγώ με κάποιον τρόπο να σας γνωρίσω


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτος συνάντησης στα mail σας. Οποια δεν έλαβε να μου το πει. Ωραια που ηταν...ολοι εμας κοιταζαν

Τα μωράκια μας πολυ ήσυχα ολα...

Χάρηκα πολυ που σας ειδα κι απο κοντά...

Και ο Νικολης τα εκανε τα καμάκια του...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

lonestar μου είπε μετά τις γιορτές να πάω για το εμβόλιο και θα αρχίσουμε ρυζάλευρο για 10 μερες κ μετά φρουτα.

Μαριάνθη εγώ θα πάω και σε άλλο παιδίατρο να δει το παιδί και μάλλον θα αλλάξω...ο παιδίατρος δεν είναι μόνο για τις ιώσεις (που κάνουν ούτως ή άλλως τον κύκλο τους)...


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περα για περα!!περυσι 2/12 πηρα αυξημενη χοριακη,138 νομιζω,και σημερα μετα απο εναν τεραστιο χρονο εχω το κοριτσακι μου στο σπιτι μου.πως τα φερνει ετσι η ζωη! Περυσι σκεφτομουνα πως θα ημουνα μετα απο εναν χρονο και τωρα το ζω....Ειμαι ευγνωμων και πολυ συγκινημενη....Ευχαριστω για την παρεα που μου κανατε και το κουραγιο που μου δωσατε τις στιγμες που το χρειαζομουνα, τις συμβουλες σας και την συντροφια σας...τα ατελειωτα βραδια .....δεν σας κρυβω πως υπηρχαν μερες που ανυπομονουσα να μπω να σας διαβασω, να σας μιλησω, και να νιωσω αυτην την ομορφη επαφη με εσας φιλες μου! Και τωρα μετα την ολοκληρωση των ονειρων μου,σας λεω και ενα μεγαλο ευχαριστω.....;)Τα υπολοιπα αυριο....σας φιλω!!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...