Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλημέρα!!

Xθες στη χριστουγεννιάτικη συνάντηση της πολυκατοικίας, που η ανακοίνωση έγραφε φέρτε όλοι ενα γλυκό, σκάω κι εγω μυτη με την παστα φλώρα μου ζεστη και λαχταριστη και τι να δω, κανεις δεν ειχε φτιαξει κατι μονος του, κατι ετοιμα μπισκοτακια και σοκολατακια ειχε! Kαι πεφτουν ολοι πανω στο γλυκο μου, ψιχουλο δεν εμεινε! Kατα τα αλλα ηταν ωραια, μουσικουλα, κρασι που το λιγουρευτηκα, στολισμενα, δεντρακια φωτακια κλπ. Ολοι τρελαθηκαν με το μωρό.

lonestar στεγνωτήριο έχω εγώ και είναι η καλύτερη αγορά για μια γυναικα και μια μανα. Εχω ενα Siemens A++ που εκανε αν θυμαμαι καλα λιγότερο από 500?, ειναι καταπληκτικο δεν το συζητω. Γλιτωσα και το σιδερωμα, σχεδον σιδερωμενα τα βγαζει. Τα σεντονια μονο τσαλακωνονται. Μεσα σε 2 ωρες εχεις στεγνα ρουχα, και οι πετσετες βγαινουν χνουδωτες και αφρατες και οχι σκληρες οπως στην απλωστρα. Δεν το συζητω, αν το χρησιμοποιησεις μια φορα δεν μπορεις χωρις αυτο μετα. Γνωμη μου, μην παρεις πλυντηριο και στεγνωτηριο μαζι, απο οτι ειχα κανει μια ερευνα αγορας, δεν βγαινουν καλά δεν κάνουν καλά ουτε το πλυσιμο ουτε το στεγνωμα. Καλυτερα παρε σκετο πλυντηριο σκετο στεγνωτηριο και βαλε τα το ενα πανω στο αλλο για εξοικονομιση χωρου.

Μαχη μου πολυ ομορφο το νυφικο σου, τωρα το ειδα στα μειλ μου. Απλο και λιτο και με στυλ, μια κουκλα θα εισαι.

Meldan μου τι ωραιες οικογενειακες στιγμες, φανταζομαι ευτυχια αυτη η περιοδος για εσας, με τοσα παιδακια γυρω γυρω αλλά και δύο που ετοιμαζονται να ερθουν. Παντα τετοια!

Οι ξένοι το έχουν με τα ετοιματζίδικα. Ή αλλιώς, εμείς το συνηθίζουμε με τα σπιτικά. Η κάθε κουλτούρα το βλέπει διαφορετικά


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμένα είναι του θηλασμού αλλά όχι και φανατική βεβαια Όπως λες και εσύ παίρνει κανονικό βαρος Και πολύ μάλιστα και κάθε φορά ΜΑΣ λέει μπράβο..Επίσης οπότε την παίρνω που την έχω ζαλίσει την γυναίκα πάντα το σηκώνει ότι ώρα και να Ναι και όποτε να είναι..Και φυσικά όσον αφορά τις τροφές και αυτά είναι πιο κοντά σε αυτά που πιστεύω εγώ..οι καμπύλες δεν είναι αυτές που έχει σημςιωμενες πίσω στο βιβλιάριο με κουκίδα η γιατρός;

Οι καμπύλες του βιβλιαρίου είναι για μωρά που πίνουν ξένο. Αυτά έχουν διαφορετική ανάπτυξη από τα δικά μας.

Αυτές είναι οι σωστές καμπύλες:

http://www.who.int/childgrowth/standards/weight_for_age/en/


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου εμάς αύριο έρχεται η νονά της μικρής και θα στολίσουμε όλοι παρέα επίσης φέτος θαβκανουμε Χριστούγεννα οικογένειακα εδώ στο σπίτι μας όλοι μαζί..ενω τα Χριστούγεννα δεν μπορώ να πω ότι είναι γιορτη που μου αρεσει μου δημιουργούν έτσι Νία θλίψη είναι γιορτή των παιδιών και εμείς φέτος έχουμε το αγγελούδι μας και είναι καταπληκτικά..Αφήστε που είναι οι πρώτες γιορτές που θα κάθομαι όλα τα χρόνια δούλευα..Αντωνία μου συγχαρητήρια στα αδερφάκια σου όλα να πάνε καλά..να περνάτε έτσι όμορφα οικογενειακά όλοι μαζί η οικογένεια είναι το πιο σημαντικό για μένα ..ζεστασιά και θαλπωρη όταν τους έχω όλους μαζί..άντε να κανονίσουμε και τον καφέ που λέγαμε..Πολύ κύριος ο παπαβεντσης Μαριάνθη μου..Μπράβο του και σωστά μου ακούγονται όσα σου γράφει..Δεν είναι τυχαίο που είναι πολύ καλός γιατρός...

Γιατί σου δημιουργούν θλίψη; Είχες κάποιο τραύμα; Εμένα μου θυμίζουν οικογενειακές στιγμές από όταν ήμουν παιδί και κάθε χρόνο ανυπομονώ να έρθουν!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα πήγαμε στο πρώτο παιδικό μας πάρτι και της έβαλα ένα επίσημο φορεματάκι! Σαν κουκλίτσα ήταν! Ήταν του γιου της νονάς μας και περάσαμε πολύ όμορφα. Πήρα και ιδέες για το δικό μας πάρτι του χρόνου! χιχι

Τώρα σπίτι και ξεκούραση


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου δημιουργούν θλίψη; Είχες κάποιο τραύμα; Εμένα μου θυμίζουν οικογενειακές στιγμές από όταν ήμουν παιδί και κάθε χρόνο ανυπομονώ να έρθουν!

Όχι τι τραύμα να Έχω απλά σκέφτομαι ότι εκεί έξω από είναι άνθρωποι που δεν έχουν κανέναν στον κόσμο μόνοι τους άνθρωποι στα νοσοκομεία παιδιά ορφανά και χίλια δυο άλλα αλλά αυτά θα μου πεις σου έρχεται στις γιορτές Όχι κάθε μέρα τα σκέφτομαι αλλά ειδικά στις γιορτές σκέφτομαι τα παιδάκια που είναι μέσα στην ζεστασιά με τους γονείς τους και αυτά που είναι μόνα τους..Δεν χρειάζεται να έχεις κάποιο τραύμα πολλοί άνθρωποι τους πιάνει αυτό με τα Χριστούγεννα


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω δεν τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα πάντως. Σκέφτομαι τους ανθρώπους που είναι μόνοι τους δεν ξερω γιατι. Ειδικα απο τοτε που έχασα τον μπαμπά μου ηταν άσχημη περίοδος για μας . Βέβαια φέτος θα είναι διαφορετικά γιατι θα είναι τα πρώτα Χριστούγεννα με το σουτζουκακι μας και έχω και τη μαμα μου κοντά. Τ αδερφια μπυ δυστυχώς ειναι σε αλλες χώρες.


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φανηκε παιδί μου η ελληνιδα! Χαχαχα

Τι κανετε κορίτσια? Εμεις βγάζουμε δοντάκι νωρίς δεν είναι? ? Χθες είχε γκρίνια το πουλακι μου πηγαμε για καφε και φύγαμε τρέχοντας.κοιμηθηκε ευτυχώς το βράδυ όμως. Σήμερα θα παμε για φαγητό στη μαμα μου και μόλις καθαρισαμε και το σπίτι όλα στη θέση τους.να ρωτήσω εσείς που έχετε αγορακια το πουλακι τους το ανοιγετε καθόλου? Η παιδίατρος μου είπε με μια βρεγμένη γαζουλα καθε πρωί.

Οριστε???:confused::confused:Αγαπη εμας στον γιο μου ειχε πει να μην το πειραξουμε καθολου μεχρι τα δυο χρονια,ο αντρας μου ειχε λυσσαξει γυρω στον εναμιση χρονο και επεμεινε τον γιατρο να κατεβασει το πετσακι να δει οτι δεν εχει φιμωση το παιδι,το εκανε μιαφορα και μας ειπε μετα τα δυο χρονια στο μπανιο του,να το τραβαμε λιγο πισω για να καθαριζει,αλλα και παλι δεν τρεχει και κατι αν δεν γινεται καθε μερα.μας ειπε παλι οτι το παιδι θα το κατεβασει μονο του καποια στιγμη και αυτο ειναι το προτιμοτερο,οντως ο γιος μου γυρω στα 3-3,5 το κατεβαζε απο περιεργεια:rolleyes:Εχω ακουσει για τραυματισμους και μολυνσεις απο τοσο μικρη ηλικια που λες.συνηθως οι γιατροι λενε οταν το παιδι αρχιζει να πιανει το πουλακι του για να κανει τσισα τοτε το κατεβαζουμε για την υγιεινη του.εκτος αν εχεις δει καποιο ανατομικο προβλημα και θες να το τσεκαρεις.πραγματικα ποιανου ιδεα ητανε αυτη? Ρωτα και αλλες αγορομανες πριν κανεις κατι γιατι ειναι πολυ μικρο......


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βροχούλα μου τι κάνετε άντε καλές γιορτές να έχετε ωραία τώρα που στολισατε και εμεις από Δευτέρα θα στολισουμε τα Χριστούγεννα γιορτή των παιδιών..Εμένα πάντα θλίψη μου δημιουργούσαν αλλά φέτος με το μωρό μας είναι αλλιώς..Εσύ πως κα θα ξεκινήσεις πιο νωρίς την κρέμα Αφού το μωρό είναι γιγαντακι;Καλά να ειναι το παιδάκι και να τρώει μην νομίζεις και εμένα η δικιά μου μπόλικη μπόλικη είναι..Τι θα κάνετε γιορτές έχεις τραπεζοματα;

Ο παιδιατρος μου στους 5,5 μηνες μου τις ξεκιναει παντα και τον εμπιστευομαι τοσα χρονια.ας ειναι μπαμπατσικα τα μωρα μας,τι να κανουμε?να τα αφησουμε να πεινασουνε?χαχαχα.Φετος ειπαμε σε κατι κουμπαρους να κανουμε ρεβεγιον σπιτι μας Πρωτοχρονια και σε αυτους τα Χριστουγεννα.ειναι νωρις βεβαια μπορει να προστεθουν κιαλλα ατομα,θα ηθελα παντως να εχω κοσμο σπιτι μου,αφου με το μωρο δεν ειμαστε για πολλες μετακινησεις.Εσεις?

στειλε μου και μενα το νυφικο σου να το δω μαρη!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας εχω στειλει φωτογραφιες στα μεηλ.η μπουμπου ειναι απο το κινητο γιαυτο ειναι λιγο σκοτεινη η φωτο.Σημερα βγηκαμε για βολτα και περασαμε απο χριστουγεννιατικα περιπτερα και τραβηξαμε τις φωτογραφιες.οποια εχω ξεχασει ας μου πει....ηθελα να σας στειλω και το δεντρακι μας αλλα εχω περσινη φωτο,ειναι ολοιδιο ομως οπως και φετος,δε διαφερει,αν δεν καταφερω να περασω τις φετινες φωτο θα σας στειλω την περσινη.ποπακι ευχομαι να τις πηρες τις φωτος χαχαχα.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε συ. Είναι όντως έτσι; Μέχρι στιγμής για ότι αφορά το παιδί, από το τι χρώμα καλτσάκια θα πάρουμε μέχρι το οτιδήποτε, τα αποφασίζαμε από κοινού... Δε νιώθω καλά τώρα να πάρω μόνη μου μια τέτοια απόφαση.. Καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά φοβάμαι να το κάνω. Φοβάμαι με την έννοια ότι "καταπατάω" τον πατέρα...

Εσυ ξερεις κοριτσακι μου.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σας εχω στειλει φωτογραφιες στα μεηλ.η μπουμπου ειναι απο το κινητο γιαυτο ειναι λιγο σκοτεινη η φωτο.Σημερα βγηκαμε για βολτα και περασαμε απο χριστουγεννιατικα περιπτερα και τραβηξαμε τις φωτογραφιες.οποια εχω ξεχασει ας μου πει....ηθελα να σας στειλω και το δεντρακι μας αλλα εχω περσινη φωτο,ειναι ολοιδιο ομως οπως και φετος,δε διαφερει,αν δεν καταφερω να περασω τις φετινες φωτο θα σας στειλω την περσινη.ποπακι ευχομαι να τις πηρες τις φωτος χαχαχα.....

Κοριτσακι μου σου έστειλα πως σε ξέχασα εγώ εσένα ..θα τρελαθώ είναι πανέμορφα τα παιδάκια σου να σου ζήσουν γερά καιβτυχερα να είναι..βροχούλα είσαι πολύ όμορφη δεν.σε είχα προσέξει καλα μου φαίνεται κούκλα είσαι.να σε προσέχει σαν τα μάτια του να πεις στον σύζυγό


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι απο μένα!

την άλλη βδομάδα ξεκινάω δουλειά...

θα λείπω 8 ώρες και προσπαθω να του μάθω το μπουκάλι αλλά μάταια...

αν κανονίσετε συνάντηση προσπαθήστε αυτή τη βδομάδα γιατί μετά

θα είναι αδύνατο να έρθω


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας εχω στειλει φωτογραφιες στα μεηλ.η μπουμπου ειναι απο το κινητο γιαυτο ειναι λιγο σκοτεινη η φωτο.Σημερα βγηκαμε για βολτα και περασαμε απο χριστουγεννιατικα περιπτερα και τραβηξαμε τις φωτογραφιες.οποια εχω ξεχασει ας μου πει....ηθελα να σας στειλω και το δεντρακι μας αλλα εχω περσινη φωτο,ειναι ολοιδιο ομως οπως και φετος,δε διαφερει,αν δεν καταφερω να περασω τις φετινες φωτο θα σας στειλω την περσινη.ποπακι ευχομαι να τις πηρες τις φωτος χαχαχα.....

Εγώ τις είδα ήδη! Αν και ήταν λίγο μικρές! Κουκλάκια ζωγραφιστά είστε!:D


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι απο μένα!

την άλλη βδομάδα ξεκινάω δουλειά...

θα λείπω 8 ώρες και προσπαθω να του μάθω το μπουκάλι αλλά μάταια...

αν κανονίσετε συνάντηση προσπαθήστε αυτή τη βδομάδα γιατί μετά

θα είναι αδύνατο να έρθω

Και εμένα η δικιά μου 2 εβδομάδες έκανε μέχρι να συνηθίσει το μπιμπερό... Υπομονή και επιμονή


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Χθες περασαμε χουχουλιαρικη κυριακη,ολη μερα στολιζαμε με τα απαραιρητα διαλειματα για κοιμισματα,ταισματα και τα συναφη.Το χα παρει χαλαρα ομως και μας βγηκε ωραια η μερα.Στις εννια τα τελειωσαμε ολα,στις δεκα κοιμοντουσαν ολοι κι εγω εκατσα στο τζακι και στο δεντρο μας ως τη μια και το κατααπολαυσα.Νοβεμπερ μου πηρα τις φωτο σας.Η μπεμπα σου κουκλα,μου φαινεται ιδια με τη μεγαλη και με σενα.Ξανθουλινι κι αυτο ε?Ο γιοκας σου μια γλυκα κι εσυ μια μαμα-θεα!!Κουκλα πραγματικα,μη σε ματιασω.Λοιπον μαχη μου τωρα που ναι ζεστο το θεμα και μπορει κι η κριμαι, κανονιζουμε τεταρτη πρωι κατα τις δεκα στο ριβερ για καφεδακι?Ποιες αλλες κοπελες μπορειτε?Αν καποια δεν τη βολευει η μερα η το μερος να το πει να το φιξαρουμε.Αν το νινακι δεν απαντησει ως το απογευμα,θα την παρω τηλ.Ευαγγελια μου η παστα φλωρα εγινε η σπεσιαλιτε σου ε?Ξεχασα να σε ρωτησω,τελικα τι καροτσι πηρατε?Καθεται η μικρη,της αρεσει?Κριστη κι εμενα τα χριστουγεννα με μελαγχολουν βαθια.Απο παιδι ηταν η αγαπημενη μου γιορτη,ολα αλλαξαν ομως οταν εχασα τη μαμα μου.Την εχασα κιολας μεσα στις γιορτες,17 δεκεμβρη,και περασαν χρονια μεχρι να αρχισω να τις ξαναθεωρω "γιορτες".Τωρα ομως με τα παιδια και τον στολισμο νιωθω οτι ξορκιζω αυτη την μελαγχολια.Ποσα αδελφια εχεις?Λειπουν εξωτερικο μονιμα?Εχουν οικογενειες?Τι μαγειρευετε σημερα?Εγω γιουβετσι και μια μεγαλη σαλατα με βραστα λαχανικα.Φιλια


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...