Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Εύχομαι να μην ακούσεις ποτέ τίποτα κουλό...

Ο άντρας μου δεν θέλει να πάμε. Πιστεύει πως δεν χρειάζεται.

Ο γιατρός μας έχει ένα σύστημα που βάζουμε τα κιλά της μικρής και μας τα βγάζει κατευθείαν πάνω στις καμπύλες του ΠΟΥ και βλέπουμε την πορεία της ανάπτυξής της. Σαν σχεδιάγραμμα. Εσύ ποιο χρησιμοποιείς;

https://www.google.gr/search?q=%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82+%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CF%84%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%82+%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%BF%CF%85%CF%82+%CF%80%CE%BF%CF%85+%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CE%B9&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwie74D317PJAhWJ3SwKHRTzAe4Q_AUIBigB#tbm=isch&q=weight+for+age+growth+chart+girls&imgrc=_

κοιτουσα τα growth charts αλλα για τισ ΗΠΑ.

νομιζω βρηκα τα σωστα

http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

πατας length for age και μετα στο charts το presentiles for boys ή girls


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα!

νοβεμπερ αυτην τη μυρωδια εννοουσα στο σιδερωμα δεν την αντεχω!αργησα να το καταλαβω γιατι το σιδερωμα το χε αναλαβει η μανα μου και τωρα το πιασα εγω.

οσον αφορα τους παιδιατρους τα παιρνουν μεσω χορηγιων και μεσω σεμιναριων-ταξιδακιων,δωρων,δωρεαν δειγματων κτλ.αν η εταιρια του τα προσφερει αυτα γιατι να μην προτινει την συγκεκριμενη κρεμα?αν καποιος γονιος παει χωρις αποψη και του πει ο γιατρος παρε αυτη τη μαρκα,ο αλλος θα την παρει.εκει βασιζονται οι εταιριες.δεν νομιζω οτι μπορουν να αποδειξουν οι εταιριες οτι ο γιατρος προτινει την συγκεκριμενη κρεμα εκτος κι αν κοιτανε τις συνολικες πωλησεις στην περιοχη..τι να πω δε ξερω απο μαρκετινγκ.

πχ σε μια φιλη μου ο παιδιατρος της ειπε να παρει συγκεκριμενο γαλα και της εδωσε και δωρεαν συσκευασια.αυτο πως σας φαινεται?εσυ στους 4 κλεισμενους θα του δωσεις κρεμα?κατι τετοιο ειχες πει νομιζω.καθεται στο καρεκλι?γιατι εμενα 3,5 δεν μπορει να κατσει καθιστος χωρις υποστηριξη.

μαριανθη ο παπαβεντσης δεν σου απαντησε?

εμενα ο μπεμπης χτες βραδυ ειχε απιστευτη γκρινια νυσταζε τρελα κλειναν τα ματια του αλλα δεν κοιμοταν..4 ωρες τον παλευα.τελικα στις 10 του καναμε μπανιο και κοιμηθηκε σερι 5 ωρες.

εχει πολυ κρυο εδω.δεν εχω που να στεγνωσω ταρουχα,σκεφτομαι να παρω πλυντηριο-στεγνωτηριο.εχει καμια?επισης θελω αφυγραντηρα και σομπα-πανελ και να βαλουμε και πετρελαιο...1500 και βαλε το κοβω...

Κρεμα θα ξεκινησω 5,5 μηνων μετα την Πρωτοχρονια δηλαδη,εχω ξεκινησει και την βαζω στην γωνια του καναπε καθιστη,ακομα δεν ειναι ετοιμη βεβαια,αν δεν εχει ακουμπισμα στην πλατη της τρεμοπαιζει,αλλα σε ενα μηνα πιστευω θα εχουμε βελτιωθει.στεγνωτηριο εχω εγω,οχι μαζι με πλυντηριο,της Siemens,για τετοιο καιρο ειναι σωτηριο.χθες εβαλα και στεγνωσε ενα πλυντηριο και αυριο εχω αλλο ενα.να παρεις οπωσδηποτε θα σου λυσει τα χερια τον χειμωνα.ειναι ακριβα τα ατιμα ομως σκετο στεγνωτηριο εκανε 900? εννιακιλο.μαζι με πλυντηριο θα ειναι πιο ακριβο νομιζω...και αφυγραντηρα εχω της yoro pro 300?,κανει δουλεια και αυτος....σε κοβω κανα δυχιλιαρο να θες για ολα οσα ειπες....που μενεις?? δε θυμαμαι:rolleyes:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγωωω... Αλεξανδρουπολη; Ωωωω στην αλλη ακρη μεν αλλα εχω επιθυμια να παω καποια στιγμη..

Αν ερθεις καποια στιγμη πες μου,και αν δεν εχω φυγει με μεταθεση βεβαια:D:D


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εμεις καλα,συνηλθαν τα κοριτσια σπ την ιωση.Χθες στολισαμε δεντρο με ροζ στολιδια στο δωματιο τους και ξετρελαθηκαν

Ολο καθονται απο κατω με σβηστα φωτα και χαζευουν τα λαμπακια.Εγω σημερα εδω σπιτι χουχουλιαζω με τη θειουλα μου την καλη,δευτερη μαμα για μας και τωρα περιμενουμε και τα υπολοιπα αδελφια μου για καφε

Το βραδυ θα μεταφερθουμε ολοι στο σπιτι του μπαμπα μου για ψησιμο.Δε σας ειπα και τα ευχαριστα μας,κι ο αδελφος μου κι η αδελφη μου ακουσαν καρδουλα απ τα σπορακια τους κι ολα φαινονται καλα

Αυριο το πρωι φευγει η θεια κι επειδη δε δουλευει ο μπαμπας μας θα στολισουμε.Εγω κανω σαν παιδι απ τη χαρα μου,τρελαινομαι για στολισμενο,χειμωνιατικο σπιτακι,ειδικα φετος με τη μεγαλη οικογενεια...Σας φιλω ολες,καλα να περασετε το σαβ.κο.

Ευχομαι να περασετε πολυ ομορφα:DD και εμεις στολισαμε σημερα το δεντρο μας,τα παιδια καταχαρηκαν,το ελεγαν απο το πρωι,τους αφησα να βαλουν μπαλες και διαφορα μονα τους,κανανε οτι θελανε βεβαια μετα εγω το διορθωσα το δεντρο γιατι ολα τα στολιδια ητανε χαμηλα κατω:pp και η μπεμπουλα μας κοιταγε με απορια:mrgreen: και εγω ειμαι πολυ ευτυχισμενη φετος που εχει μεγαλωσει η οικογενεια μας και εχει γινει το ονειρο μου πραγματικοτητα....την Δευτερα θα παω τζαμπο να αγορασω ενα μικρο δεντρακι για τα παιδια να τους βαλω πανω και εγω καραμελες και σοκολατομπαστουνακια....και το σακχαρο στα υψη χαχαχα..:mrgreen:

Συγχαρητηρια για τα αδερφια σου και τις εγκυμοσυνες τους.νομιζω ολοκληρωθηκε η ευτυχια σας οικογενειακως!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγουμαι, μην αγχωνεσαι!:D

Δεν ξέρω από πολιτική μάρκετινγκ και πως γίνεται αλλά είμαι σίγουρη ότι τα παίρνει γιατί μου προωθεί συγκεκριμένες εταιρείες. Φαντάζομαι πως πάνε ιατρικοί επισκέπτες του πλασάρουν διάφορα είδη και του υπόσχονται ανταλλάγματα αν τα προωθεί. Ας πούμε στις αρχές που είχα θέμα με τον θηλασμό, μας έλεγε συνέχεια για την medela. Μέχρι και φυλλάδιο με τα προϊόντα της μας έδωσε.

Ή αλήθεια είναι πως δεν είχα, μέχρι πρότινος, επαφές με μαμαδες και άρα δεν ξέρω αν έδιναν σπιτικες κρέμες. Όταν όμως εγώ του λέω μήπως καλύτερα να δώσω σπιτικό ρυζαλευρο, ένας τέτοιος υπέρμαχος του θηλασμού θα έπρεπε να μου πει οκ και όχι ότι τα έτοιμα είναι καλύτερα. Είναι σα να συγκρίνουμε το μητρικό με την φόρμουλα και να λέμε ότι το δεύτερο είναι καλύτερο...

Μου πρότεινε συγκεκριμένη μάρκα ρυζαλευρου. Δεν μου την επέβαλε, μου την πρότεινε.

Δε νομίζω πως παρανόησα τα λόγια του. Γιατί για το ίδιο θέμα συζητησαμε δύο διαφορετικές στιγμές και μου είπε ακριβώς τα ίδια...

Μου είπε και για τα βαζακια με τα έτοιμα γεύματα που λες. Εγώ δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν, αλλά αυτός μου τα πρότεινε για δικήμου εευκολία.

Στο δεύτερο κομμάτι έχεις δίκιο. Επειδή είναι καθαρά δική μου ευθύνη ή διατροφή του παιδιού μου, απλά δεν θα τον ξανασυμβουλευτω

Αυτο με τα βαζακια που ειπες με το ετοιμο φαγητο αν στο προτεινε τοτε ειναι ξεφτιλας και κακος γιατρος.τιγκα στο συντηριτικο για να διατηρουνται για εναν χρονο και ειναι καλη τροφη για το μωρο?κατι γυφτισσες εχω δει που δινουν στα μωρα τους σε παιδικη χαρα και ειμαι σιγουρη οτι μονο μια τεμπελα η' αδιαφορη μανα θα δωσει στο παιδι της.προτιμω να του δωσω γαλα κιας χασει το γευμα της με το κρεας παρα ετοιματζιδικα προιοντα.να πας αλλου,εστω για μια αλλη γνωμη...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι να μην ακούσεις ποτέ τίποτα κουλό...

Ο άντρας μου δεν θέλει να πάμε. Πιστεύει πως δεν χρειάζεται.

Ο γιατρός μας έχει ένα σύστημα που βάζουμε τα κιλά της μικρής και μας τα βγάζει κατευθείαν πάνω στις καμπύλες του ΠΟΥ και βλέπουμε την πορεία της ανάπτυξής της. Σαν σχεδιάγραμμα. Εσύ ποιο χρησιμοποιείς;

https://www.google.gr/search?q=%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82+%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CF%84%CF%85%CE%BE%CE%B7%CF%82+%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%86%CE%BF%CF%85%CF%82+%CF%80%CE%BF%CF%85+%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CE%B6%CE%B5%CE%B9&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwie74D317PJAhWJ3SwKHRTzAe4Q_AUIBigB#tbm=isch&q=weight+for+age+growth+chart+girls&imgrc=_

Ναι αλλα δεν πρεπει να αποφασιζει ο αντρας σου για τον γιατρο του παιδιου οταν το ενστικτο της μανας κατι αλλο της λεει.νομιζω οτι και η δικη σου γνωμη εχει μεγαλη βαρυτητα.δεν ακυρωνω τον ρολο του πατερα αλλα μανα ειναι μονο μια,πως να το κανουμε.πρεπει μερικα πραγματα να τα κατευθυνουμε εμεις,το ενστικτο μας....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Xθες στη χριστουγεννιάτικη συνάντηση της πολυκατοικίας, που η ανακοίνωση έγραφε φέρτε όλοι ενα γλυκό, σκάω κι εγω μυτη με την παστα φλώρα μου ζεστη και λαχταριστη και τι να δω, κανεις δεν ειχε φτιαξει κατι μονος του, κατι ετοιμα μπισκοτακια και σοκολατακια ειχε! Kαι πεφτουν ολοι πανω στο γλυκο μου, ψιχουλο δεν εμεινε! Kατα τα αλλα ηταν ωραια, μουσικουλα, κρασι που το λιγουρευτηκα, στολισμενα, δεντρακια φωτακια κλπ. Ολοι τρελαθηκαν με το μωρό.

lonestar στεγνωτήριο έχω εγώ και είναι η καλύτερη αγορά για μια γυναικα και μια μανα. Εχω ενα Siemens A++ που εκανε αν θυμαμαι καλα λιγότερο από 500?, ειναι καταπληκτικο δεν το συζητω. Γλιτωσα και το σιδερωμα, σχεδον σιδερωμενα τα βγαζει. Τα σεντονια μονο τσαλακωνονται. Μεσα σε 2 ωρες εχεις στεγνα ρουχα, και οι πετσετες βγαινουν χνουδωτες και αφρατες και οχι σκληρες οπως στην απλωστρα. Δεν το συζητω, αν το χρησιμοποιησεις μια φορα δεν μπορεις χωρις αυτο μετα. Γνωμη μου, μην παρεις πλυντηριο και στεγνωτηριο μαζι, απο οτι ειχα κανει μια ερευνα αγορας, δεν βγαινουν καλά δεν κάνουν καλά ουτε το πλυσιμο ουτε το στεγνωμα. Καλυτερα παρε σκετο πλυντηριο σκετο στεγνωτηριο και βαλε τα το ενα πανω στο αλλο για εξοικονομιση χωρου.

Μαχη μου πολυ ομορφο το νυφικο σου, τωρα το ειδα στα μειλ μου. Απλο και λιτο και με στυλ, μια κουκλα θα εισαι.

Meldan μου τι ωραιες οικογενειακες στιγμες, φανταζομαι ευτυχια αυτη η περιοδος για εσας, με τοσα παιδακια γυρω γυρω αλλά και δύο που ετοιμαζονται να ερθουν. Παντα τετοια!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Xθες στη χριστουγεννιάτικη συνάντηση της πολυκατοικίας, που η ανακοίνωση έγραφε φέρτε όλοι ενα γλυκό, σκάω κι εγω μυτη με την παστα φλώρα μου ζεστη και λαχταριστη και τι να δω, κανεις δεν ειχε φτιαξει κατι μονος του, κατι ετοιμα μπισκοτακια και σοκολατακια ειχε! Kαι πεφτουν ολοι πανω στο γλυκο μου, ψιχουλο δεν εμεινε! Kατα τα αλλα ηταν ωραια, μουσικουλα, κρασι που το λιγουρευτηκα, στολισμενα, δεντρακια φωτακια κλπ. Ολοι τρελαθηκαν με το μωρό.

lonestar στεγνωτήριο έχω εγώ και είναι η καλύτερη αγορά για μια γυναικα και μια μανα. Εχω ενα Siemens A++ που εκανε αν θυμαμαι καλα λιγότερο από 500?, ειναι καταπληκτικο δεν το συζητω. Γλιτωσα και το σιδερωμα, σχεδον σιδερωμενα τα βγαζει. Τα σεντονια μονο τσαλακωνονται. Μεσα σε 2 ωρες εχεις στεγνα ρουχα, και οι πετσετες βγαινουν χνουδωτες και αφρατες και οχι σκληρες οπως στην απλωστρα. Δεν το συζητω, αν το χρησιμοποιησεις μια φορα δεν μπορεις χωρις αυτο μετα. Γνωμη μου, μην παρεις πλυντηριο και στεγνωτηριο μαζι, απο οτι ειχα κανει μια ερευνα αγορας, δεν βγαινουν καλά δεν κάνουν καλά ουτε το πλυσιμο ουτε το στεγνωμα. Καλυτερα παρε σκετο πλυντηριο σκετο στεγνωτηριο και βαλε τα το ενα πανω στο αλλο για εξοικονομιση χωρου.

Μαχη μου πολυ ομορφο το νυφικο σου, τωρα το ειδα στα μειλ μου. Απλο και λιτο και με στυλ, μια κουκλα θα εισαι.

Meldan μου τι ωραιες οικογενειακες στιγμες, φανταζομαι ευτυχια αυτη η περιοδος για εσας, με τοσα παιδακια γυρω γυρω αλλά και δύο που ετοιμαζονται να ερθουν. Παντα τετοια!

Φανηκε παιδί μου η ελληνιδα! Χαχαχα

Τι κανετε κορίτσια? Εμεις βγάζουμε δοντάκι νωρίς δεν είναι? ? Χθες είχε γκρίνια το πουλακι μου πηγαμε για καφε και φύγαμε τρέχοντας.κοιμηθηκε ευτυχώς το βράδυ όμως. Σήμερα θα παμε για φαγητό στη μαμα μου και μόλις καθαρισαμε και το σπίτι όλα στη θέση τους.να ρωτήσω εσείς που έχετε αγορακια το πουλακι τους το ανοιγετε καθόλου? Η παιδίατρος μου είπε με μια βρεγμένη γαζουλα καθε πρωί.


c6vNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κρεμα θα ξεκινησω 5,5 μηνων μετα την Πρωτοχρονια δηλαδη,εχω ξεκινησει και την βαζω στην γωνια του καναπε καθιστη,ακομα δεν ειναι ετοιμη βεβαια,αν δεν εχει ακουμπισμα στην πλατη της τρεμοπαιζει,αλλα σε ενα μηνα πιστευω θα εχουμε βελτιωθει.στεγνωτηριο εχω εγω,οχι μαζι με πλυντηριο,της Siemens,για τετοιο καιρο ειναι σωτηριο.χθες εβαλα και στεγνωσε ενα πλυντηριο και αυριο εχω αλλο ενα.να παρεις οπωσδηποτε θα σου λυσει τα χερια τον χειμωνα.ειναι ακριβα τα ατιμα ομως σκετο στεγνωτηριο εκανε 900? εννιακιλο.μαζι με πλυντηριο θα ειναι πιο ακριβο νομιζω...και αφυγραντηρα εχω της yoro pro 300?,κανει δουλεια και αυτος....σε κοβω κανα δυχιλιαρο να θες για ολα οσα ειπες....που μενεις?? δε θυμαμαι:rolleyes:

Βροχούλα μου τι κάνετε άντε καλές γιορτές να έχετε ωραία τώρα που στολισατε και εμεις από Δευτέρα θα στολισουμε τα Χριστούγεννα γιορτή των παιδιών..Εμένα πάντα θλίψη μου δημιουργούσαν αλλά φέτος με το μωρό μας είναι αλλιώς..Εσύ πως κα θα ξεκινήσεις πιο νωρίς την κρέμα Αφού το μωρό είναι γιγαντακι;Καλά να ειναι το παιδάκι και να τρώει μην νομίζεις και εμένα η δικιά μου μπόλικη μπόλικη είναι..Τι θα κάνετε γιορτές έχεις τραπεζοματα;


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Xθες στη χριστουγεννιάτικη συνάντηση της πολυκατοικίας, που η ανακοίνωση έγραφε φέρτε όλοι ενα γλυκό, σκάω κι εγω μυτη με την παστα φλώρα μου ζεστη και λαχταριστη και τι να δω, κανεις δεν ειχε φτιαξει κατι μονος του, κατι ετοιμα μπισκοτακια και σοκολατακια ειχε! Kαι πεφτουν ολοι πανω στο γλυκο μου, ψιχουλο δεν εμεινε! Kατα τα αλλα ηταν ωραια, μουσικουλα, κρασι που το λιγουρευτηκα, στολισμενα, δεντρακια φωτακια κλπ. Ολοι τρελαθηκαν με το μωρό.

lonestar στεγνωτήριο έχω εγώ και είναι η καλύτερη αγορά για μια γυναικα και μια μανα. Εχω ενα Siemens A++ που εκανε αν θυμαμαι καλα λιγότερο από 500?, ειναι καταπληκτικο δεν το συζητω. Γλιτωσα και το σιδερωμα, σχεδον σιδερωμενα τα βγαζει. Τα σεντονια μονο τσαλακωνονται. Μεσα σε 2 ωρες εχεις στεγνα ρουχα, και οι πετσετες βγαινουν χνουδωτες και αφρατες και οχι σκληρες οπως στην απλωστρα. Δεν το συζητω, αν το χρησιμοποιησεις μια φορα δεν μπορεις χωρις αυτο μετα. Γνωμη μου, μην παρεις πλυντηριο και στεγνωτηριο μαζι, απο οτι ειχα κανει μια ερευνα αγορας, δεν βγαινουν καλά δεν κάνουν καλά ουτε το πλυσιμο ουτε το στεγνωμα. Καλυτερα παρε σκετο πλυντηριο σκετο στεγνωτηριο και βαλε τα το ενα πανω στο αλλο για εξοικονομιση χωρου.

Μαχη μου πολυ ομορφο το νυφικο σου, τωρα το ειδα στα μειλ μου. Απλο και λιτο και με στυλ, μια κουκλα θα εισαι.

Meldan μου τι ωραιες οικογενειακες στιγμες, φανταζομαι ευτυχια αυτη η περιοδος για εσας, με τοσα παιδακια γυρω γυρω αλλά και δύο που ετοιμαζονται να ερθουν. Παντα τετοια!

Ευαγγελία μου μπράβο χρυσοχερα μου τους εβαλες τα γυαλιά πολύ ωραία..σ'ευχαριστώ πολύ αγάπη μου να είσαι καλά..Και εγώ θέλω να πάρω στεγνωτηριο αλλά δεν χωράμε εδώ λέμε κάποια στιγμή να το νοικιάσουμε και να πάμε αλλού σε ποιο μεγάλο και να πάρω εκεί είναι μεγάλη ευκολία έχει και η μαμά μου..ειδικά εσείς εκεί με τέτοιο καιρό..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοιτουσα τα growth charts αλλα για τισ ΗΠΑ.

νομιζω βρηκα τα σωστα

http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

πατας length for age και μετα στο charts το presentiles for boys ή girls

Ναι αυτά είναι. Δεν ήξερα ότι στην Αμερική έχει διαφορετικές καμπύλες...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

και μενα ο αντρας μου με λεει υπερβολικη σαυτο με τους γιατρους.ειχα φαντασου σκοπο να παμε σε 3 πριν γεννησω να τους τσεκαρω,αλλα μετα την πρωτη γιατρο(που μας φερθηκε πολυ ψυχρα και μας ειπε οτι ο θηλασμος ειναι υπερεκτιμημενος) δεν ηθελεμε την καμια να παμε σε αλλον προ γεννας.ετσι διαλεξα αυτον επειδη εχει φημη φιλικη προς το θηλασμο.αλλα μεχρι τωρα δεν χρειαστηκα αυτην την φιλικοτητα γιατι το μωρο βαζει καλο βαρος.αν μου πει για το φαι καμια μπουρδα θα ξενερωσω απιστευτα....

παντως βρε μαριανθη αν πατε μια φορα μια επισκεψη σε καποιον αλλο παιδιατρο δεν εγινε και κατι.φοβασαι μη δει την καταγραφη ο δικος σας και σας την πει?πες του να μη γραψει.ποιες καμπυλες του ΠΟΥ εχεις?γιατι εγω τωρα συνειδητοποιησα οτι τοσο καιρο κοιτω τις καμπυλεςτης αμερικης:confused:

Εμένα είναι του θηλασμού αλλά όχι και φανατική βεβαια Όπως λες και εσύ παίρνει κανονικό βαρος Και πολύ μάλιστα και κάθε φορά ΜΑΣ λέει μπράβο..Επίσης οπότε την παίρνω που την έχω ζαλίσει την γυναίκα πάντα το σηκώνει ότι ώρα και να Ναι και όποτε να είναι..Και φυσικά όσον αφορά τις τροφές και αυτά είναι πιο κοντά σε αυτά που πιστεύω εγώ..οι καμπύλες δεν είναι αυτές που έχει σημςιωμενες πίσω στο βιβλιάριο με κουκίδα η γιατρός;


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου εμάς αύριο έρχεται η νονά της μικρής και θα στολίσουμε όλοι παρέα επίσης φέτος θαβκανουμε Χριστούγεννα οικογένειακα εδώ στο σπίτι μας όλοι μαζί..ενω τα Χριστούγεννα δεν μπορώ να πω ότι είναι γιορτη που μου αρεσει μου δημιουργούν έτσι Νία θλίψη είναι γιορτή των παιδιών και εμείς φέτος έχουμε το αγγελούδι μας και είναι καταπληκτικά..Αφήστε που είναι οι πρώτες γιορτές που θα κάθομαι όλα τα χρόνια δούλευα..Αντωνία μου συγχαρητήρια στα αδερφάκια σου όλα να πάνε καλά..να περνάτε έτσι όμορφα οικογενειακά όλοι μαζί η οικογένεια είναι το πιο σημαντικό για μένα ..ζεστασιά και θαλπωρη όταν τους έχω όλους μαζί..άντε να κανονίσουμε και τον καφέ που λέγαμε..Πολύ κύριος ο παπαβεντσης Μαριάνθη μου..Μπράβο του και σωστά μου ακούγονται όσα σου γράφει..Δεν είναι τυχαίο που είναι πολύ καλός γιατρός...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα βαζακια που ειπες με το ετοιμο φαγητο αν στο προτεινε τοτε ειναι ξεφτιλας και κακος γιατρος.τιγκα στο συντηριτικο για να διατηρουνται για εναν χρονο και ειναι καλη τροφη για το μωρο?κατι γυφτισσες εχω δει που δινουν στα μωρα τους σε παιδικη χαρα και ειμαι σιγουρη οτι μονο μια τεμπελα η' αδιαφορη μανα θα δωσει στο παιδι της.προτιμω να του δωσω γαλα κιας χασει το γευμα της με το κρεας παρα ετοιματζιδικα προιοντα.να πας αλλου,εστω για μια αλλη γνωμη...

Και καλά επειδή θα δουλεύω, να μην κουράζομαι να της μαγειρεύω και να της αλέθω... Τόσες γυναίκες δουλεύουν και μαγειρεύουν στα παιδιά τους (και όχι μόνο αυτά...). Εγώ θα έχω το πρόβλημα; Τι να πω, δεν ξέρω...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν πρεπει να αποφασιζει ο αντρας σου για τον γιατρο του παιδιου οταν το ενστικτο της μανας κατι αλλο της λεει.νομιζω οτι και η δικη σου γνωμη εχει μεγαλη βαρυτητα.δεν ακυρωνω τον ρολο του πατερα αλλα μανα ειναι μονο μια,πως να το κανουμε.πρεπει μερικα πραγματα να τα κατευθυνουμε εμεις,το ενστικτο μας....

Δεν ξέρω ρε συ. Είναι όντως έτσι; Μέχρι στιγμής για ότι αφορά το παιδί, από το τι χρώμα καλτσάκια θα πάρουμε μέχρι το οτιδήποτε, τα αποφασίζαμε από κοινού... Δε νιώθω καλά τώρα να πάρω μόνη μου μια τέτοια απόφαση.. Καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά φοβάμαι να το κάνω. Φοβάμαι με την έννοια ότι "καταπατάω" τον πατέρα...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...