Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Lonestar, πολυ σουπερ το ωραριο σας υπνου.εμεις κοιμομαστε γυρω στις 10-10.30-11.00 καπου εκει, ξυπναει γυρω στις 4-5 τα χαραματα για γαλα ξανακοιμαται και μετα ξυπναει 8-8.30 το πρωι.προχθες μου κοιμηθηκε στις 9 το βραδυ,ξυπνησε στις 2 το βραδυ και μετα στις 6 το πρωι ξανα και ειχε χορτασει και τον υπνο και δεν ηθελε να ξανακοιμηθει και εγω σερνομουνα:mad:οποτε το αποφευγω να την κοιμιζω πριν τις 10.βεβαια σημερα κοιμηθηκε ξανα 9.15,δεν ειχε κοιμηθει πολυ το μεσημερι και της βγηκε κουραση και γκρινιτσα,και δεν μπορεσα να την κρατησω αλλο ξυπνια.ειδομεν τι ωρα θα εχουμε εγερτηριο αυριο το πρωι:rolleyes:

Μαριανθη μου για χειμωνα δεν ειναι παραξενο που κοιμαται τοσο νωρις το απογευμα η μπουμπου σου.εξω ειναι νυχτα,αυτα ειναι ακομα πολυ μικρα και εχουν αναγκη απο πολλες ωρες υπνο...εμενα το πρωινο εγερτηριο με σκοτωνει.βεβαια εσυ ξυπνας τωρα λογω δουλειας,το φανταζεσαι να μη δουλευες και να ξυπναγες συνεχεια 6 το πρωι?καποια στιγμη γινεσαι κομματια.....και πρεπει να ασχοληθεις μαζι τους,να τα παιξεις.εμενα τωρα καθεται αρκετη ωρα ξυπνια. Απο 2-3 ωρες μεχρι να ξανακοιμηθει,οποτε το πολυ πρωινο ξυπνημα με αποσυντονιζει......

Το φαντάζομαι γιατί και πριν να πάω στην δουλειά, πάλι στις 6 είχα εγερτήριο! χαχα Φυσικά το βράδυ 8:30-9 πέφτω στο κρεβάτι κομμάτια... Ελπίζω μεγαλώνοντας να στρώσει


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κι εμενα μου φαινεται βαρβαρο να σηκωνομαι απ τις εξι,εδω και το οκτω μου φανταζει δυσκολο.Νοβεμπερ οι μπεμπεκες μας εχουν πολυ παρομοιο προγραμμα,βασικα ιδιο.Μονο που η δικη μου τωρα που ειναι μπουκωμενη ξυπναει πιο συχνα το βραδυ.Επισης ή κανει εναν τεραστιο μεσημεριανο-απογευματινο υπνο ή κοιμαται το μεσημερι αλλα απαραιτητως ριχνει κι εναν υπνακο το απογευμα.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια

μελνταν μπραβο σας που τα εχετε καταφερει και ειστε οπως στην αρχη μετα απο τοσα χρονια!γιατι λες νομικη τρομαρα μου?εμενα κοιμαται 3 φορες μες τη μερα για κανα μισαωρο με 1 ωρα.

κοριτσια στην αλλαξιερα βαζει το δαχτυλο του ποδιου στο στομα και το θηλαζει κανονικα.

τωρα πινω τον καφε μου και ο μπεμπαρος ειναι στο ριλαξ και τρωει τη σαλιαρα του.παντα το πρωι μολις ξυπνησει καθεται ενα μισαωρακι ησυχος στο ριλαξ.

αυριο εχουμε παιδιατρο και εμβολιο.ειδα τα εμβολια ειναι συνεχομενα μεχρι τον 7ο.μετα εχει ξανα στο χρονο.στο μεσοδιαστημα δεν τα παμε παιδιατρο?

παρενθεση ακομα να βγαλει δακρυα.τον προηγουμενο μηνα μου χε πει να μην ανησυχω.για να δουμε τωρα..μπρουμυτα γυριζουν εσας?εμενα μεχρι το πλαι παει.

παω για δουλειες οτι προλαβω

φιλια


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαχη μου δεν το χω λαβει το μειλ.Lonestar ενταξει μην τρελαθουμε,δεν ειμαι με τον αντρα μου οπως πριν τοσα χρονια.Νομιζω οτι ειναι ανεφικτο.Τοτε το μονο που μας ενοιαζε ηταν το που θα παμε το σαββατο και ποιο θα ναι το επομενο ταξιδι μας.Τωρα μας νοιαζει αν θα χουμε κι αυριο δουλεια,αν τα παιδακια μας θα ναι γερα,πολλες εννοιες,τι να συγκρινεις?Αυτό που εννοω ειναι οτι δεν εχουμε αλλα βαθια προβληματα,επικοινωνουμε,αγαπιομαστε κι οταν καταφερνουμε να βρεθουμε μονοι μας νιωθω οτι κατι εχει μεινει απ την τοτε εποχη.Θα μπορουσαμε να μαστε και καλυτερα αλλα ο αντρας μου εχει την ταση να "αφηνεται",σε πολλους τομεις κι εγω να πρεπει να τον ξυπναω κι αυτο με εκνευριζει.Τωρα για τη νομικη χρησιμοποιησα αυτη την εκφραση γιατι ειναι μια επιλογη που χω μετανιωσει.Ποτε δε μου αρεσε,δεν μου ταιριαζαν αυτες οι σπουδες αλλα τοτε με πιεζαν οι καθηγητες να δηλωσω πρωτη την πιο υψηλοβαθμη σχολη γιατι ημουν πολυ δυνατη μαθητρια κι εγω τους ακουσα.Το αποτελεσμα ηταν να παρακολουθω με το ζορι τα μαθηματα και επαγγελματικα δεν ασχοληθηκα ποτε παρα μονο δυο χρονια που δουλεψα σε δικηγορικο γραφειο και επιβεβαιωσα οτι δεν ηταν για μενα αυτη η δουλεια.Αν ξαναρχιζα,θα σπουδαζα ψυχολογια.Τωρα για το μπεμπε που λες,πριν καιρο γυρισε απο ανασκελα μπρουμυτα μια φορα αλλα μετα δεν το ξανακανε.Τωρα κι εμενα ως το πλαι φτανει.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαχη μου οποτε μπορεσεις ξαναστειλτο μου γιατι για καποιο λογο δεν μου ρθε.Ευχαριστω παντως.Κοριτσια μου να σας πω και τα δυσαρεστα νεα μας.Η δαναη και το καρπουζακι μου ειναι αρκετα αρρωστα με βρογχιτιδα και τα δυο και αρχιζουμε ενα σωρο φαρμακα,εισπνεομενα κι αντιβιωση.Μου πε τη δαναη να μηνβτη στειλω σχολειο αυτη τη βδομαδα και να προσεξω το μωρο γιατι αν κανει δυσπνοια θα χρειαστει εισαγωγη στο νοσοκομειο.Μου πε βεβαια οτι με την αγωγη αυτη θα πανε σιγουρα καλα αλλα...Αυτο ειναι το τιμημα που η δαναη πηγε πρωτη χρονια σχολειο μαζι με μωρο στο σπιτι.Κι η δαναη κολλαει τα παντα και τα φερνει στο σπιτι.Η διαφορα της μελινας που ειναι η δευτερη χρονια στο σχολειο κι εχει χτισει ανοσοποιητικο ειναι εμφανεστατη,ουτε μυξα δεν εχει.Υπομονη λοιπον φετος και προσοχη,οση μπορουμε.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου σου το έστειλα πάλι το κινητό μου να με πάρεις να σου πω αν δεν έχει έρθει πάλι τότε στείλε μου εσύ το δικό σου να σε πάρω ..περαστικά αγάπη μου εγώ νόμιζα ότι απλά είναι ψιλομπουκωμενη μόνο..να σας περάσει γρήγορα εύχομαι..Εγώ κορίτσια με τον άντρα μου είμαστε από τα 17 εγώ με περνάει 5 χρόνια έχουμε 9 χρόνια μαζί δεν ειμασταν όλα τα χρόνια από τα 17 μαζί κάναμε ένα κενό 4 χρονια και μετά ξαναβρεθηκαμε..Ήταν το γραφτό μας..όσα χρόνια και να περάσουν πιστεύω αυτή η φλόγα που αισθανόμαστε δεν πρόκειται να σβήσει βέβαια δεν θα είναι τόσο φουντωμενη και λογικό είναι αλλά είμαστε πολύ ερωτευμένοι....Έχουμε μια σχέση πάθους πολλές φορές καλό άλλες φορες κακό..lone star μην αγχώνεσαι βρε θα τα βγάλει τα δάκρυα τι τον θες κλαψιαρη.χαχαχα και εμένα μου είπε μέχρι τον 7ο έχουμε εμβόλια μετά θα ηρεμήσουμε..


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κορίτσια μου!

Αντωνία μου περαστικα στα κοριτσάκια σου μωρε, κριμα θα ταλαιπωρηθείτε οικογενιακώς. Φετος πολλές ιώσεις βλέπω γενικα κυκλοφορούν, μακαρι να το περάσετε οσο πιο ανωδυνα γίνεται και να είναι περαστικά και αγύριστα. Να το βλεπεις θετικα, σκεψου οτι για καθε ιωση που ερχεται και φευγει αυτά δημιουργουν αντισώματα και χτιζουν ανοσοποιητικό.

Η σχεση που περιγράφεις με τον άντρα σου μετά απο τοσα χρόνια νομίζω είναι η ιδανική. Εννοείται δεν μπορεις να βιωνεις τον ιδιο έρωτα του πρωτου καιρου και μετά απο 20 χρονια, όμως εγώ πιστευω ότι ο έρωτας όπως και η αγάπη μεταλλάσονται. Αποκτουν διαφορετική χροιά αλλά δεν φεύγουν σε μια σωστή σχεση.

Από τη δική μου μικρή εμπειρία, πιστεύω πως το κλειδί πίσω από τον μακροχρόνιο έρωτα είναι ο θαυμασμός. Αν τον συντροφο σου τον θαυμάζεις οσα χρονια και να περάσουν, τοτε ο ερωτας δεν θα φυγει.


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κορίτσια μου!

Αντωνία μου περαστικα στα κοριτσάκια σου μωρε, κριμα θα ταλαιπωρηθείτε οικογενιακώς. Φετος πολλές ιώσεις βλέπω γενικα κυκλοφορούν, μακαρι να το περάσετε οσο πιο ανωδυνα γίνεται και να είναι περαστικά και αγύριστα. Να το βλεπεις θετικα, σκεψου οτι για καθε ιωση που ερχεται και φευγει αυτά δημιουργουν αντισώματα και χτιζουν ανοσοποιητικό.

Η σχεση που περιγράφεις με τον άντρα σου μετά απο τοσα χρόνια νομίζω είναι η ιδανική. Εννοείται δεν μπορεις να βιωνεις τον ιδιο έρωτα του πρωτου καιρου και μετά απο 20 χρονια, όμως εγώ πιστευω ότι ο έρωτας όπως και η αγάπη μεταλλάσονται. Αποκτουν διαφορετική χροιά αλλά δεν φεύγουν σε μια σωστή σχεση.

Από τη δική μου μικρή εμπειρία, πιστεύω πως το κλειδί πίσω από τον μακροχρόνιο έρωτα είναι ο θαυμασμός. Αν τον συντροφο σου τον θαυμάζεις οσα χρονια και να περάσουν, τοτε ο ερωτας δεν θα φυγει.

Ακριβώς Ευαγγελία μου είπες την σωστή κουβέντα θαυμασμός αυτό είναι το πιο σημαντικό για να κρατήσει μια σχέση και ένας γάμος υγιής


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εγω χαζευω λιγο ραδιο αρβυλα και σιδερωνω.Δε θελω να χω τιποτα αυριο γιατι θα χουμε απαρτια στο σπιτι και θα χω να φροντισω τις ασθενεις μου χα χα.Το πρωι ματιασαμε τη μελινα οτι δεν ειχε τιποτα κι ετσι γυρνωντας απ τη ρυθμικη εκανε εμετο και πεντε φορες τουαλετα με διαροιες,ετσι για να μη μεινει παραπονεμενη κι η γαστρεντεριτιδα οτι δεν τη θελουμε σπιτι μας.Τελοσπαντων,το παιρνω χαλαρα το θεμα,ετσι ειναι τα παιδακια,με τις δασκαλες τους που μιλησα το πρωι μου παν οτι τα μισα παιδακια γυρισαν στο σχολειο μετα τις γιορτες.Εννοειται οτι πιο πολυ μου χει στοιχισει που ταλαιπωρειται το καρπουζακι μου.Ευαγγελια μου εσυ ποσα χρονια εισαι με τον αντρα σου?Μαχη μου πολυ παθος ε?Μπραβο μ αρεσουν αυτες οι σχεσεις κι οχι οι χλιαρες,τυπου ας παντρευτουμε επειδη περασαν τα χρονια κι αλλα τετοια.Μακαρι να γερασετε ερωτευμενοι σαν κατι ζευγαρακια μεγαλους που βλεπω χερι χερι και τους χαζευω.Μαχη μου τελικα δε μου ρθε το μειλ.Θα σου στειλω αυριο εγω γιατι ολο το απογευμα ελειπα και δεν προλαβα.Καληνυχτα κοριτσια.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντωνία περαστικά...Ελπίζω το καρπουζάκι να γίνει γρήγορα καλά!Πόσο στεναχωριέμαι να ταλαιπωρούνται τα μωράκια!

Η φραουλίτσα μου γυρνάει μπρούμυτα από καιρό!Σήμερα κοιμόμασταν μαζί και εγώ ήμουν ανάσκελα,Γύρισε λοιπόν μπρούμυτα, σήκωσε το κεφάλι σαν κόμπρα και όπως ήταν από πάνω μου θήλαζε με κλειστά τα μάτια...μακάρι να είχα δίπλα το κινητό να το τραβούσα βίντεο.

Το μυστικό του έρωτα δεν ξέρω πιο είναι...είναι ανεξήγητο συναίσθημα.Το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι ισοπεδωτικό συναίσθημα...


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....εμεις ειμαστε στο Αγλαΐα Κυριακού εδω και μια βδομάδα με βροχιολιτιδα....μελνταν αν σου κάνει δυσπνοια φροντισε να το πας στο Αγία Σοφία αν θες δημόσιο....εγω εδω ζω την απόλυτη φρίκη....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Ωχ μαρακι περαστικα σας.Με φρικαρες τωρα,δεν εχω χειροτερο απο εισαγωγη στο νοσοκομειο.Ελπιζω να παει καλα η δικη μου με αντιβιωση κι εισπνεομενα και να τη γλυτωσουμε.Εσενα σου κανε κατευθειαν δυσπνοια και μπηκατε?Ειχες προλαβει να του κανεις καθολου αγωγη?Και γιατι κλεισατε μια ολοκληρη εβδομαδα μεσα βρε κοριτσι?Δεν συνηλθε με τις νοσοκομειακες μασκες?Υπομονη ,τι να πω?Πως τα χεις βολεψει με τα παιδια και τη δουλεια?Μαρω,μαγικη η εικονα που μας περιεγραψες με το φραουλακι...απιστευτο.Πως να μην τα λατρεψεις μωρε αυτα τα πλασματακια?


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξυπνια είσαι τέτοια ώρα....?

28.12 τον πηγα για εμβόλιο...ο γιατρός τον ακροαστικε και τον βρήκε καλο...πηγαμε στο χωριό για πρωτοχρονιά και Σάββατο 2.1 ο βηχας του αλλαξε και εκανε πυρετό...Γυρισαμε Κυριακή βράδυ και Δευτέρα πρωι στις 9 τον πηγα πάλι στον ιδιο γιατρό που τον ακροαστικε πριν 6 μερες...μου είπε οτι ακουει άλλο παιδί.....οτι εχει δυσπνοια και να ξεκινήσω εισπνεομενα και να τον πάρακολουθω στενά και σε 2 μέρες να τον ξαναδεί...ξεκινησα το πρωι τα εισπνεομενα...το βράδυ κοιμοταν και ξυπνησε κατα τις 8 λαχανιασμενος σαν να έτρεχε..δε κοιμοταν και δεν ετρωγε καλά απο το Σάββατο και ο βηχας του ηταν πνιχτος...τον παιρνω επιτοπου και τον παω στο παιδων και εφημερευε το Αγλαΐα Κυριακού....Αργησατε μου είπαν...έπρεπε να τον φέρετε νωρίτερα....εχει πολλα ακροαστικά δυσπνοια κόκκινο αυτι κόκκινο λαιμό. Ειναι χάλια...τον τρυπησαν παντού του εκαναν ακτινογραφία τον ειδε ωριλας του εβαλαν φλεβοκαθετηρα, ορο γιατι δεν ετρωγε,ενδοφλέβια αντιβίωση...εισπνεομενα με μασκα με νεφελοποιητη ανα 3ωρο....του πηραν αιμα,του εβγαλαν τις μύξες με αναρρόφητηρα...και μου τον παρεδωσαν...μας πηγαν σε ενα 5 κλινο σιχαμα της κακιας ωρας.....έπρεπε να μένει σε ενα διαφανο κουτί με οξυγόνο...η πρώτη νυχτα ηταν μαρτυρική....εκλαιγε ολη νύχτα και δε δεχόταν τίποτα ουτε αγκαλια ηρεμουσε ουτε με βολτα ουτε με θηλασμο ουτε τις μασκες ηθελε ουτε στο κουτι οξυγόνου έμπαινε... τα ξημερώματα απελπισμενη πήρα τους γονείς μου και τον άντρα μου να έρθουν να τον κρατήσουν....ειχε σηκώσει ολο το θαλαμο κι όλο τον όροφο στο πόδι...δεν αντέχα αλλο να τον βλέπω και να τον ακουω...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Μπηκαμε πολλα μωράκια με βροχιολιτιδα εκείνη τη Δευτέρα....ειναι ιωση μας ειπαν απο καπου το κόλλησε...ειμαστε ακομα μεσα γιατι αργησε να καθαρίσει...και στα μωρακια αυτο υποτροπιαζει σχεδον παντα....ειμαστε απο τους τελευταίους της Δευτέρας που ειναι ακομα μέσα...εχουν έρθει καινούριοι...

Αυριο μάλλον θα βγουμε...

Τωρα τρεμω μηπως αρπαξαμε τίποτα απο δω μέσα...μας φερανε διπλα μας μια γαστρεντερίτιδα και ενα κοριτσάκι με βρεφικους σπασμους που τελικά μετα απο 4 μερες ανακαλυψαν οτι εχει πνευμονιοκοκκο....:shock::shock::shock::?:evil::cry:

Ποτέ μη χρειαστεί να έρθετε απο δω μακριά μακριά μακριά...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...