Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!

μελνταν μου χρονια πολλα να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

εμεις χτες πηγαμε στους γονεις μου και το βραδυ σε εναν φιλο μας που γιορταζε.καλα περασαμε.ο μπεμπης ειναι πολυ κοινωνικοςτυπος αν τον εχει αγκαλια.αχνα δεν βγαζει.επισης αν παμε για καφε καθεται στο καροτσι και παιζει με τη σαλιαρα μπορει και μια ωρα.πιστευω επειδη ακουει ομιλιες βρισκει ενδιαφερον.

μαχη αρχισατε φαγακι?ποσο ξεκινησατε?πρωτη τροφη μηλο εδωσες ή ρυζαλευρο?και μεις τους πολυωρους υπνους τους ξεχασαμε.τα μωρα αλλαζουν συνεχεια.

εμενα αυτες τις μερες αν κοιμηθει 3 ωρες στην αρχη κανω παρτυ.βγαλαμε και 2ο δοντακι και εχουμε γκρινια απιστευτη ειδικα το βραδυ.ξυπνα κλαιγοντας(ενω πριν δεν εκλαιγε απλα εβγαζε ηχους)καθε 1-2 ωρες.και μες τη μερα ενω φαινεται να νυσταζει δυσκολευεται να κοιμηθει.

επισης εχουμε θεμα με το βυζι.εκει που τρωει στα 2 -3 λεπτα σταματα και αρχιζει να κλαιει,τον βαζω στο αλλο τα ιδια.αν επιμεινω με δαγκωνει.μιλαμε παρατεταμενο δαγκωμα.δεν του φωναζω να σταματησει γιατι ετσι ξερω θα φοβηθει και δεν θα θελει το στηθος μετα αλλα ποναααω και βαζω το δαχτυλο μου στο στομα και ετσι σταματα.νομιζω το κανει γιατι τον πονανε τα ουλα.επισης μαλλον περναει αλμα και θελει πιο πολυ φαι και οταν μειωνεται η ροη δυσανασχετει..γενικα προσπαθει να βαλει ταπαντα στο στομα του.αν τον παρει ο οποιοσδηποτε αγκαλια προσπαθει να δαγκωσει την μπλουζα του.τα μασητικα τα τρωει αλλα δεν νομιζω οτι τον ανακουφιζουν ουτε τα χερακια του.φυσικα ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο αν μπορω να του βαλω απο αυτες τις αλοιφες αλλα τις ψιλοφοβαμαι ετσι κι αλλιως οπως και το ντεπον που μου λενε οι φιλες μου να του δωσω.δεν ειμαι γενικα των φαρμακων εκτος αν ειναι μεγαλη αναγκη.

κοριτσια εγω μασαζ δεν εχω κανει ποτε.δεν μου πολυαρεσει σαν ιδεα να με ακουμπανε(εκτος τον αντρα μου φυσικα χεχε).εγω θελω να κοψω λιγο τα μαλλια μου να δυναμωσουν γιατι προσπαθω να τα μακρυνω, να παω να κανω αποτριχωση στο προσωπο και να κανω υβριδικο.α και να βγαλω φρυδια.και να χασω 10 κιλα:lol:


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσακια!

μελνταν μου χρονια πολλα να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

εμεις χτες πηγαμε στους γονεις μου και το βραδυ σε εναν φιλο μας που γιορταζε.καλα περασαμε.ο μπεμπης ειναι πολυ κοινωνικοςτυπος αν τον εχει αγκαλια.αχνα δεν βγαζει.επισης αν παμε για καφε καθεται στο καροτσι και παιζει με τη σαλιαρα μπορει και μια ωρα.πιστευω επειδη ακουει ομιλιες βρισκει ενδιαφερον.

μαχη αρχισατε φαγακι?ποσο ξεκινησατε?πρωτη τροφη μηλο εδωσες ή ρυζαλευρο?και μεις τους πολυωρους υπνους τους ξεχασαμε.τα μωρα αλλαζουν συνεχεια.

εμενα αυτες τις μερες αν κοιμηθει 3 ωρες στην αρχη κανω παρτυ.βγαλαμε και 2ο δοντακι και εχουμε γκρινια απιστευτη ειδικα το βραδυ.ξυπνα κλαιγοντας(ενω πριν δεν εκλαιγε απλα εβγαζε ηχους)καθε 1-2 ωρες.και μες τη μερα ενω φαινεται να νυσταζει δυσκολευεται να κοιμηθει.

επισης εχουμε θεμα με το βυζι.εκει που τρωει στα 2 -3 λεπτα σταματα και αρχιζει να κλαιει,τον βαζω στο αλλο τα ιδια.αν επιμεινω με δαγκωνει.μιλαμε παρατεταμενο δαγκωμα.δεν του φωναζω να σταματησει γιατι ετσι ξερω θα φοβηθει και δεν θα θελει το στηθος μετα αλλα ποναααω και βαζω το δαχτυλο μου στο στομα και ετσι σταματα.νομιζω το κανει γιατι τον πονανε τα ουλα.επισης μαλλον περναει αλμα και θελει πιο πολυ φαι και οταν μειωνεται η ροη δυσανασχετει..γενικα προσπαθει να βαλει ταπαντα στο στομα του.αν τον παρει ο οποιοσδηποτε αγκαλια προσπαθει να δαγκωσει την μπλουζα του.τα μασητικα τα τρωει αλλα δεν νομιζω οτι τον ανακουφιζουν ουτε τα χερακια του.φυσικα ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο αν μπορω να του βαλω απο αυτες τις αλοιφες αλλα τις ψιλοφοβαμαι ετσι κι αλλιως οπως και το ντεπον που μου λενε οι φιλες μου να του δωσω.δεν ειμαι γενικα των φαρμακων εκτος αν ειναι μεγαλη αναγκη.

κοριτσια εγω μασαζ δεν εχω κανει ποτε.δεν μου πολυαρεσει σαν ιδεα να με ακουμπανε(εκτος τον αντρα μου φυσικα χεχε).εγω θελω να κοψω λιγο τα μαλλια μου να δυναμωσουν γιατι προσπαθω να τα μακρυνω, να παω να κανω αποτριχωση στο προσωπο και να κανω υβριδικο.α και να βγαλω φρυδια.και να χασω 10 κιλα:lol:

Όχι μόνο μήλο κατευθείαν φρούτα ρυζαλευρο δεν της δίνουνε αν της δώσω και ρυζαλευρο είναι που είναι σαν κεφτες μετά θα μου γίνει μπιφτέκι..Μην φανταστείς ότι τρώει μισό μήλο όσο της κάνω αλλά τρώει αρκετες κουταλιές για δεύτερη μέρα μπορώ να πω ότι πάνε καλά.θα δείξει τριήμερη εισαγωγή κάθε φρουτακι...αχ τι πολυωρους τόνους εμένα δεν κοιμήθηκε ποτέ μέχρι τώρα πάνω από τρεις ώρες άστα..που να βγάλει και δόντια εκεί δεν θα κοιμόμαστε καθόλου..Έχει λυσαξει βάζει χέρια μαχητικά στο στόμα τα πάντα φαίνεται ότι την ενοχλούν τα δόντια αλλά τίποτα ακόμα δεν βλέπω να ξεπροβάλλει..ήσυχος πρέπει να είναι ο γιόκας σου και πολύ καλό που είναι κοινωνικός και εμένα κοινωνική πολύ είναι κάθεται όποιος και να την πάρει αγκαλιά και όλη την ώρα γελάει. Εσείς ποτέ ξεκινάτε τροφες;γρήγοροι και εσείς με τα δοντάκια πάντως..το ίδιο είμαστε και εγώ είμαι κατά των φαρμάκων αφού να φανταστείς μπορεί να ποναει το κεφάλι μου αλλά δεν θα πάρω κάτι. Εκεί που έπαιρνα σίγουρα ήταν στην περίοδο γιατι υπέφερα δεν τον άντεχα τον πόνο. Τώρα που δεν έχουμε τι ωραία που είναι αλλά θα ήθελα να μου έρθει πριν το γάμο μπας και μαζευτεί λίγο το βυζι γιατί είναι σαν το κεφάλι μου...Καλά και εμένα μόνο ο άντρας μου μου αρέσει να με ακουμπάει αλλά και το μασαζακι το χρειάζεται το σωματακι μου μπας και ξεκουραστεί λίγο..Όσο για τα μαλλιά φεύγει πολύ μαλλί όμως ότι δεν έπεσε στην εγκυμοσύνη θα πέσει τώρα...


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνετε; Εμείς μια χαρά! Σήμερα το Αναστασάκι για πρώτη φορά δεν έφαγε καθόλου γάλα, ούτε φρούτο! Με το που γύρισα από την δουλειά, με ξεζούμισε! Μάλλον της έλειψα... Πάντως το πήρα απόφαση. Δεν θα συνηθίσω ποτέ να είμαι μακριά από την μικρή... :(


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Κρυο κανει αλλα εδω εχει και πολυ ωραια λιακαδα,καμια σχεση με χιονια που περιμενα.Πως ειστε σημερα?Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη,ο αδελφος μου ειδαν χθες οτι εχουν εναν πολυ ομορφο μπεμπη,οπως χαρακτηριστικα μου ειπε "Αρχιζει στο σοι η αντεπιθεση των αγοριων",επειδη κι η αδελφη μας αγορι εχει.Το μονο που τους φοβιζει λιγο ειναι οτι θα κανουν αμνιοπαρακεντιση γιατι ειναι 39 χρ αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα.Ειναι κι οι δυο τοσο τρελαμενοι,μου λεει ο αδελφος μου χθες "οδηγω κι ουτε που ξερω που εχω φτασει"!!!Αγορασαν και καροτσι,κοριτσια μου ποσο θελω να τους πανε ολα καλα γιατι πολλα εχουν δει τα ματια μας κι ειναι νωρις ακομη.Εμεις σημερα η αυριο θα παρουμε στεγνωτηριο,γιουπι!!Να σωθω λιγο απ το απλωμα-σιδερο.Θα ναι μεγαλο ξαλαφρωμς γιατι τα χω παιξει κοριτσακια μου.Lonestar εγω λατρευω το μασαζ,ειδικα εκει που πηγαινα,οι κοπελες ειναι πολυ διακριτικες και τι ινστιτουτο πεντακαθαρο και παρα πολυ χαλαρωτικο.Ειχα κανει ενα μασαζ,μετα κρεμες-πιλινγκ,ντουζ και ξανα τριψιμο,ειχε κοντεψει να με παρει ο υπνος απ το χαλαρωμα.Αυτο θελω και τωρα,να παω και να αδειασω για δυο ωρες το μυαλο μου.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μαχη μου 6 μηνων θα αρχησουμε σε 20 μερες.εσεις αρχισατε 5μιση ε?και μας 3 ημερη εισαγωγη εγραφε ο παιδιστρος στο φυλλαδιο που μου δωσε.δεν προσδιοριζει πρωτη τροφη λαχανικα ή φρουτα.ουτε γω θα δωσω ρυζαλευρο αποφασισα.λεω να δωσω ζουμι απο κρεας και μετα να βαλω στο ζουμι κολοκυθα που ειναι γλυκια και μετα καροτο και καμποσα αλλα λαχανικα και μετα φρουτο.δινει και σαν επιλογη το blw εντυπωσιαστηκα!αλλα αλεσμενα θα του δωσω για αρχη και αφου φαει ισως του δωσω κανενα κομματι να παιξει.

καλα κι εγω που δεν παιρνω ουτε ντεπον στην καθημερινοτητα μου οταν εχω περιοδο παιρνω μεσουλιντ προκαταβολικα γιατι απο τον πονο κανω εμετο.ποναω παααρα πολυ.ειδικα οταν μου ερχεται που δεν εχω πιει χαπι για 1-2 ωρες μεχρι να με πιασει πεθαινω..ουτε εγω εχω περιοδο και ελπιζω να μην εχω για καιρο γιατι μεσουλιντ δεν κανει να παρεις αν θηλαζεις και δεν με πιανει τιποτα αλλο.λενε βεβαια οτι αν γεννησεις δεν πονας.αλλα το ιδιο λεγανε και αμα κανεις σεξ αλλα σε μενα δεν επιασε:-(δεν νομιζω να χει σχεση το μεγεθος του στηθους με την περιοδο,δεν μειωνεται το γαλα,πεφτει η ροη μονο παροδικα εχω διαβασει.

μαριανθη εγω φευγω μια στις τοσες για καμια ωρα και μου λειπει ποσο μαλλον εσυ..

εμεις κανουμε τα μεσημεριανα μας νανακια τωρα και μολις ξυπνησουμε θα βαλουμε ηλετρικη με το γιοκα μου.εχει φαση καθε πρωι τον εχω στο τραβελερ καιπαμεκαι κανουμε δουλειες απο δωματιο σε δωματιο.

σημερα το πρωι το αγορι μου γυρισε μπρουμητα!


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lonestar ταλαιπωρειται μωρε ο μπεμπης σου με τα δοντακια απο τοσο νωρις.Δεν υπαρχουν και πολλα να κανεις για να τον ανακουφισεις,δυστυχως

Θα περασει τη φαση του.Εμενα τη μπεμπα την πειραξε η αντιβιωση στο στομαχακι και κανει συνεχεια κακα υγρα και τοσα πολλα που λερωνει τα παντα,μεχρι και τα σεντονια της.Πολυ με κουρασε,αφου νομιζα μηπως περναει γαστρεντεριριδα,αλλα μου πε η γιατρος οχι.Αντε σε δυο μερες τελειωνουν τα κωλοφαρμακα να ηρεμησουμε.Μαχη μου καλη αρχη κανατε με τα φρουτακια ε?Μυν αγχωνεσαι παντως που ναι αφρατουλα,πολλα μωρακια που θηλαζουν πολυ ειναι ετσι και μετα αλλαζουν πολυ.Η μελινα ηταν ετσι αλλα τωρα οσο μεγαλωνει και ψηλωνει ειναι πολυ διαφορετικη.Μαχη ωραια ειναι χωρις περιοδο αλλα θα θελα να μου ξαναρθει μηπως επανελθουν κι οι ορμονες,δηλ.η ορεξη για σεξ γιατι δεν...Θυμαμαι την ορεξη που χα στην εγκυμοσυνη που ελεγα ποτε θα γεννησω και τελικα τιποτα.Μαριανθη τι μα σου πω..δυσκολη η δουλεια με μωρο,δεν το χεις παρει αποφαση ακομα ε?Α τωρα που το θυμηθηκα,lonestar τι ειναι το υβριδικο?


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως βροχούλα που είσαι;έχεις μέρες να μπεις τι έγινε ελπίζω να είστε καλά...Εμείς φαγαμε Τρίτη μέρα μήλο σήμερα και της το έκανα με λίγο γαλατακι και το εφαγε όλο μια χαρά..Επίσης ξεκινήσαμε να μάθουμε το μπιμπερό σιγά σιγά μέχρι τον Μάιο που θα πάω στην δουλειά..Αλλά.Δεν το θέλει με τίποτα πιστεύω κάθε μέρα αν της το δίνω να το μάθει..Αντωνία μου και εγώ θέλω να αδιαθετησω να έρθουν όλα πάλι λίγο στην θέση τους και ειδικά οι ορμόνες μου..Άντε να τελειώσετε με τα φάρμακα να ηρεμήσετε Αντωνία μου να περάσει και η κοιλίτσα της..Και εγώ lone star έτσι την τραβολογαω από εδώ και από εκεί τα πρωινά μπας και κάνω καμία δουλειά πολλές φορές την βάζω και μέσα στο πάρκο της αλλά δεν κάθεται και παρά πολύ..βαριέται. ..Ναι ξεκινήσαμε 5,5 φρουτάκια τριήμερη εισαγωγή ..Μετά τα φρούτα γιαουρτάκι απόγευμα και μετά λαχανικά και τέλος κρέας πολυ πιο μετά. Εγώ έχω καταλάβει ότι ο κάθε ένας λέει τα δικά του παιδίατρος εννοώ .


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Τι κανετε?Κρυο κανει αλλα εδω εχει και πολυ ωραια λιακαδα,καμια σχεση με χιονια που περιμενα.Πως ειστε σημερα?Εγω ειμαι πολυ χαρουμενη,ο αδελφος μου ειδαν χθες οτι εχουν εναν πολυ ομορφο μπεμπη,οπως χαρακτηριστικα μου ειπε "Αρχιζει στο σοι η αντεπιθεση των αγοριων",επειδη κι η αδελφη μας αγορι εχει.Το μονο που τους φοβιζει λιγο ειναι οτι θα κανουν αμνιοπαρακεντιση γιατι ειναι 39 χρ αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα.Ειναι κι οι δυο τοσο τρελαμενοι,μου λεει ο αδελφος μου χθες "οδηγω κι ουτε που ξερω που εχω φτασει"!!!Αγορασαν και καροτσι,κοριτσια μου ποσο θελω να τους πανε ολα καλα γιατι πολλα εχουν δει τα ματια μας κι ειναι νωρις ακομη.Εμεις σημερα η αυριο θα παρουμε στεγνωτηριο,γιουπι!!Να σωθω λιγο απ το απλωμα-σιδερο.Θα ναι μεγαλο ξαλαφρωμς γιατι τα χω παιξει κοριτσακια μου.Lonestar εγω λατρευω το μασαζ,ειδικα εκει που πηγαινα,οι κοπελες ειναι πολυ διακριτικες και τι ινστιτουτο πεντακαθαρο και παρα πολυ χαλαρωτικο.Ειχα κανει ενα μασαζ,μετα κρεμες-πιλινγκ,ντουζ και ξανα τριψιμο,ειχε κοντεψει να με παρει ο υπνος απ το χαλαρωμα.Αυτο θελω και τωρα,να παω και να αδειασω για δυο ωρες το μυαλο μου.

Συγχαρητήρια για τον αδερφούλη σου και όλα καλά να τους πάνε με την αμνιοπαράκεντηση! Είναι απαραίτητο να γίνει;

Μεγιά και το στεγνωτήριο! Και εγώ ήθελα αλλά είναι ακριβά μωρέ... Εσείς πόσο θα το πάρετε; Και γιατί λες ότι γλυτώνεις και σιδέρωμα; Από το στεγνωτήριο δεν βγαίνουν τσαλακωμένα;


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα και τις Μανούλες Αυγούστου του 16!

Σας έχω πει ότι έχω ξετρελαθεί με την κόρη μου; Που πήγε καλέ η βροχούλα; Ελπίζω να μην τρέχει με ιώσεις κτλ...Ρε κορίτσια ελάτε στο φβ με τα ψευδώνυμα σας...οπότε μόνο εμείς θα σας βρίσκουμε για να μιλάμε!!!

λονε η δικιά μου είναι 6300! όλες ζουμπουρλούδικα τα έχετε!

Αντωνία με το καλό τα αγοράκια!όλα καλά θα πάνε! Πολυ άγχωτική η περίοδος της εγκυμοσύνης!Αχ μέχρι να το γεννήσεις και τι δε σκέφτεσαι!Είχα και μια ιδιαιτερα σχολαστική γιατρό σε υπερβολικό βαθμό και με είχε τρελάνει!

Έχω τώρα 4 μέρες που πάω την μικρή στο δωμάτιο της κ κοιμάται...είχε αμυγδαλίτιδα ο άντρας μου κ φοβήθηκα μην κολλήσει στο ίδιο δωμάτιο.Μου κακοφαίνεται δεν μπορώ να πω...Λοιπόν η φραουλίτσα το βράδυ ξυπνάει κ δεν μιλάει για να πάω!Εγώ σηκώνομαι συνέχεια για νερό και κάποια ώρα πάω την βλέπω με ανοιχτά τα ματάκια κ τινάζεται από χαρά!Αυτό συνέχεια...

Μετά τις 6 την κρατάω στο κρεβάτι μου...


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!

μελνταν ολα να πανε καλα με τα δερφια σου!το υβριδικο ειναι ημιμονιμη βαφη στα νυχια κρατα κανα μηνα.τι μαρκα στεγνωτηριο θα παρεις?

μαριανθη εγω δεν σιδερωνω σχεδων τιποτα.μονο κατι μπλουζες και φορμες του αντρα μου γιατι φοβαται μην μπουν και δεν θελει να τις βαζω στεγνωτηριο.το σημαντικοτερο ειναι οτι δε σιδερωνω πια τα ρουχα του μπεμπη.κατευθειαν ντουλαπα.καινε οταν βγαινουν.

φραουλιτσες εγω τον εχω στο δωματιο μου στην κουνια του απο την αρχη.εμενα ξυπνα και κλαιει τον τελευταιο καιρο.μονο το πρωι που τον παιρνω στο κρεββατι μου για να κοιμηθω καμια ωρα ακομα καθεται χωρις κλαμα ξυπνιος αλλα μου τραβα τα μαλλια με χτυπα,στιφογυρνα

μαχη κι εγω μαη γυρναω.εχει πιει μια φορα μονο μπιμπερο 2 μηνων με το ζορι.αποφασισα να μην του μαθω το μπιμπερο γιατι δε μαρεσει σαν ιδεα.πηρα ενα εκπαιδευτικο ποτηρακι με στομιο σιλικονης και απο κει θα τον μαθω να πινει νερο και μετα πιστευω θα πινει και το γαλα.λενε βεβαια πως δεν κανει να χρησιμοποιεις με στομιο σιλικονης γιατι μετα σε δαγκωνουν αλλα εμενα ηδη με δαγκωνει:tongue:

χτες μου πατησε μια δαγκωνια,εβγαλε αιμα.και φυσικα ποναω. ξαναθυμηθηκα τα πρωτα μας βηματα στο θηλασμο,ολο πονο.το βραδυ εβαλα ελαιολαδο 2φορες,οποτε ο μπεμπης εκανε εισαγωγη λαδι.


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Κλεισαμε τελικα στεγνωτηριο,bosch,εννιακιλο,υψηλης ενεργειακης κλασης δηλ οικονομικο στο ρευμα,770 τιμη μετρητοις.Αυριο θα το παραλαβουμε.Μαριανθη σε μια συζητηση εδω μεσα αλλα και απο φιλες μου που εχουν,ξερω οτι γλυτωνεις πολυ σιδερο,λιγα ρουχα μονο σιδερωνεις.Νομιζω οτι με τρια παιδια ηταν πλεον μονοδρομος.Τωρα π.χ μ αυτον τον καιρο εχω απλωμενα δυο πλυντηρια ρουχα δυο μερες εξω κι ακομη ειναι νωπα.Το αλλο μου νεο ειναι οτι επιτελους αυριο παω να γραφτω στο γυμναστηριο.Εκανα ερευνα και τελικα κατεληξα.Το καρπουζακι θα μενει τρεις φορες την εβδομ με τον μπαμπα της κι αν προκυπτει κατι θα την πηγαινω στον μπαμπα μου.Η συμφωνια εκλεισε χθες το βραδυ χα χα.Γεια σου φραουλιτσα,καιρο ειχα να σε δω.Θα κανω καποια στιγμη φεισμπουκ,το χω στα υποψιν.Κι εμενα 6550 ειναι η μπεμπα αλλα ρε παιδια φαινεται πολυ βαρυτερη,ειναι χοντρουλα,ολα τα χει,μαγουλες,μπουτακια,κωλαρακι.Βεβαια δεν ειναι και 70 ποντους,τωρα θα την μετρησει η γιατρος,εγω τη βγαζω γυρω στους 66-67 ποντους.Μου χει χαλασει παντως το βραδινο σερι υπνου,μακαρι να ναι λογω αρρωστιας και να επανελθει.Παντως αν ξυπνησει τσιριζει για γαλα.Επισης το πιο σπαστικο απ ολα ειναι οτι αρνειται πεισματικα το μπουκαλι ενω ως τωρα το παιρνε αμεσως.Νομιζω οτι το παθε απο τη συριγγα που της δινω το φαρμακο.Τωρα οτιδηποτε ξενο πλησιασει το στομα της,σφραγιζει τα χειλακια της και κλαιει.Ελπιζω να επανελθει και σ αυτο...Lonestar δηλ υβριδικο ειναι το ημιμονιμο που λεω εγω?Ξερω τον πονο απ το δαγκωμα,αστα,ειδικα πιο μεγαλα το κανουν για παιχνιδι,τωρα το κανει ασυναισθητα.Εμεις για στερεες λεγαμε να ξεκινησουμε 5.5 μηνων αλλα τωρα το σκεφτομαι για εξι.Θα δουμε.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χθες συμπληρωσα κι εστειλα στο "χαρισεζωη" την αιτηση για να γινω δοτης μυελου των οστων.Θα μου στειλουν ενα κιτ κι οδηγιες για να τους στειλω δειγμα,ειναι πολυ απλο,με μια μπατονετα παιρνεις λιγο σαλιο.Αυτοι το επεξεργαζονται κι αν βρεθει συμβατο με καποιον ασθενη σε ειδοποιουν να πας για τη δωρεα.Η δωρεα κραταει λιγες ωρες και δε γινεται πλεον απο τη σπονδυλ στηλη αλλα με πολυ απλο τροπο απο το χερι.Μπορεις αμεσως μετα να επανελθεις στις δραστηριοτητες σου.Με αυτον τον τοσο απλο τροπο μπορεις να σωσεις καποιον,μπορει κι ενα παιδακι.Μακαρι να με ειδοποιησουν,θα σημαινει οτι καποιος θα σωθει.Μπορει οσα λεω να τα ξερετε,αλλα αν δεν τα ξερετε,μπειτε για ενημερωση στο "χαρισεζωη".Ειναι παρα πολυ απλο και παρα πολυ σημαντικο.Σκεφτειτε οτι καποια μερα εμεις,ο αντρας μας ή το παιδι μας μπορει να βρεθουν σ αυτη τη θεση.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

μελνταν ολα να πανε καλα με τα δερφια σου!το υβριδικο ειναι ημιμονιμη βαφη στα νυχια κρατα κανα μηνα.τι μαρκα στεγνωτηριο θα παρεις?

μαριανθη εγω δεν σιδερωνω σχεδων τιποτα.μονο κατι μπλουζες και φορμες του αντρα μου γιατι φοβαται μην μπουν και δεν θελει να τις βαζω στεγνωτηριο.το σημαντικοτερο ειναι οτι δε σιδερωνω πια τα ρουχα του μπεμπη.κατευθειαν ντουλαπα.καινε οταν βγαινουν.

φραουλιτσες εγω τον εχω στο δωματιο μου στην κουνια του απο την αρχη.εμενα ξυπνα και κλαιει τον τελευταιο καιρο.μονο το πρωι που τον παιρνω στο κρεββατι μου για να κοιμηθω καμια ωρα ακομα καθεται χωρις κλαμα ξυπνιος αλλα μου τραβα τα μαλλια με χτυπα,στιφογυρνα

μαχη κι εγω μαη γυρναω.εχει πιει μια φορα μονο μπιμπερο 2 μηνων με το ζορι.αποφασισα να μην του μαθω το μπιμπερο γιατι δε μαρεσει σαν ιδεα.πηρα ενα εκπαιδευτικο ποτηρακι με στομιο σιλικονης και απο κει θα τον μαθω να πινει νερο και μετα πιστευω θα πινει και το γαλα.λενε βεβαια πως δεν κανει να χρησιμοποιεις με στομιο σιλικονης γιατι μετα σε δαγκωνουν αλλα εμενα ηδη με δαγκωνει:tongue:

χτες μου πατησε μια δαγκωνια,εβγαλε αιμα.και φυσικα ποναω. ξαναθυμηθηκα τα πρωτα μας βηματα στο θηλασμο,ολο πονο.το βραδυ εβαλα ελαιολαδο 2φορες,οποτε ο μπεμπης εκανε εισαγωγη λαδι.

Έχει βγάλει δόντια;; Πω πω θα πρέπει να πόνεσε πολύ...


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χθες συμπληρωσα κι εστειλα στο "χαρισεζωη" την αιτηση για να γινω δοτης μυελου των οστων.Θα μου στειλουν ενα κιτ κι οδηγιες για να τους στειλω δειγμα,ειναι πολυ απλο,με μια μπατονετα παιρνεις λιγο σαλιο.Αυτοι το επεξεργαζονται κι αν βρεθει συμβατο με καποιον ασθενη σε ειδοποιουν να πας για τη δωρεα.Η δωρεα κραταει λιγες ωρες και δε γινεται πλεον απο τη σπονδυλ στηλη αλλα με πολυ απλο τροπο απο το χερι.Μπορεις αμεσως μετα να επανελθεις στις δραστηριοτητες σου.Με αυτον τον τοσο απλο τροπο μπορεις να σωσεις καποιον,μπορει κι ενα παιδακι.Μακαρι να με ειδοποιησουν,θα σημαινει οτι καποιος θα σωθει.Μπορει οσα λεω να τα ξερετε,αλλα αν δεν τα ξερετε,μπειτε για ενημερωση στο "χαρισεζωη".Ειναι παρα πολυ απλο και παρα πολυ σημαντικο.Σκεφτειτε οτι καποια μερα εμεις,ο αντρας μας ή το παιδι μας μπορει να βρεθουν σ αυτη τη θεση.

Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Είναι δωρεάν; Εννοώ η μεταμόσχευση. Εσύ δεν πληρώνεις τίποτα; Πράγματι είναι πολύ σημαντικό. Όταν κοιμηθεί η μικρή, θα μπω να διαβάσω λεπτομέρειες. Με ενδιαφέρει πολύ


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...