Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Κλεισαμε τελικα στεγνωτηριο,bosch,εννιακιλο,υψηλης ενεργειακης κλασης δηλ οικονομικο στο ρευμα,770 τιμη μετρητοις.Αυριο θα το παραλαβουμε.Μαριανθη σε μια συζητηση εδω μεσα αλλα και απο φιλες μου που εχουν,ξερω οτι γλυτωνεις πολυ σιδερο,λιγα ρουχα μονο σιδερωνεις.Νομιζω οτι με τρια παιδια ηταν πλεον μονοδρομος.Τωρα π.χ μ αυτον τον καιρο εχω απλωμενα δυο πλυντηρια ρουχα δυο μερες εξω κι ακομη ειναι νωπα.Το αλλο μου νεο ειναι οτι επιτελους αυριο παω να γραφτω στο γυμναστηριο.Εκανα ερευνα και τελικα κατεληξα.Το καρπουζακι θα μενει τρεις φορες την εβδομ με τον μπαμπα της κι αν προκυπτει κατι θα την πηγαινω στον μπαμπα μου.Η συμφωνια εκλεισε χθες το βραδυ χα χα.Γεια σου φραουλιτσα,καιρο ειχα να σε δω.Θα κανω καποια στιγμη φεισμπουκ,το χω στα υποψιν.Κι εμενα 6550 ειναι η μπεμπα αλλα ρε παιδια φαινεται πολυ βαρυτερη,ειναι χοντρουλα,ολα τα χει,μαγουλες,μπουτακια,κωλαρακι.Βεβαια δεν ειναι και 70 ποντους,τωρα θα την μετρησει η γιατρος,εγω τη βγαζω γυρω στους 66-67 ποντους.Μου χει χαλασει παντως το βραδινο σερι υπνου,μακαρι να ναι λογω αρρωστιας και να επανελθει.Παντως αν ξυπνησει τσιριζει για γαλα.Επισης το πιο σπαστικο απ ολα ειναι οτι αρνειται πεισματικα το μπουκαλι ενω ως τωρα το παιρνε αμεσως.Νομιζω οτι το παθε απο τη συριγγα που της δινω το φαρμακο.Τωρα οτιδηποτε ξενο πλησιασει το στομα της,σφραγιζει τα χειλακια της και κλαιει.Ελπιζω να επανελθει και σ αυτο...Lonestar δηλ υβριδικο ειναι το ημιμονιμο που λεω εγω?Ξερω τον πονο απ το δαγκωμα,αστα,ειδικα πιο μεγαλα το κανουν για παιχνιδι,τωρα το κανει ασυναισθητα.Εμεις για στερεες λεγαμε να ξεκινησουμε 5.5 μηνων αλλα τωρα το σκεφτομαι για εξι.Θα δουμε.

Καλοχρησιμοποίητο λοιπόν! Και πιστεύω θα κάνεις σύντομα απόσβεση και τα χρήματα που θα δώσεις!

Για το μπουκάλι υπομονή. Φταίει αυτό που είπες. Σιγά σιγά θα επανέλθει.

Για τις στέρεες, πως και άλλαξες γνώμη;


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Meldan ξεκίνησα να διαβάζω λίγο για την δωρεά που έλεγες και λέει ότι εμείς που γεννήσαμε μπορούμε να γίνουν δότες ένα χρόνο μετά. Διάβαστο κι εσύ: "Εγκυμοσύνη (Pregnancy) β Οι γυναίκες εθελοντές που εγκυμονούν δεν μπορούν να εγγραφούν παρά μόνο ένα χρόνο μετά τη γέννα."

http://www.xarisezoi.gr/%CE%B5%CE%B8%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%82-%CE%B4%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%82/%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BA%CF%81%CE%B9%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%B1/


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνεις τιποτα κι ειναι διαδικασια λιγων ωρων,εχει απλοποιηθει παρα πολυ ολο το συστημα.Την αιτηση τη συμπληρωσα ηλεκτρονικα μεσα σε πεντε λεπτα,την εστειλα χθες το βραδυ και μου απαντησαν μεσα σε πεντε λεπτα με μειλ οτι την ελαβαν.Ειχα παρακολουθησει την περιπτωση καποιου κυριου στην τηλεοραση που ειπε την ιστορια του,το πώς κινδυνεψε να πεθανει και το οτι σωθηκε απο το αιμα ενος γερμανου γιατι ολα τα δειγματα αποτελουν παγκοσμια τραπεζα.Αυτος εκανε εκκληση να ενημερωθουμε ολοι γιατι ποτε δεν ξερεις ποιος μπορει να ναι συμβατος.Ελεγε οτι διπλα του στο νοσοκ ηταν ενα δεκαεξαχρονο αγορι που περιμενε μηνες και δεν υπηρχε συμβατος δοτης.Οταν το ακουσα ανατριχιασα και σκεφτηκα "κι αν ειμαι συμβατη εγω μαζι του"?Αυτο το παιδι πεθαινει κι εγω καθομαι στον καναπε.Αν δωσουμε δεκα κοπελες αιμα μπορει να μη σωθει κανεις,μπορει και να σωθουν δεκα ανθρωποι.Ασε που αν συμβει κατι στις οικογενειες μας,εχουμε προτεραιοτητα στην προσβαση στην παγκοσμια τραπεζα δειγματων.Ελπιζω να μη σας επρηξα.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριανθη μιλησα τηλεφωνικως με το "χαρισεζωη"και μου ειπαν οτι μαζι με το κιτ μας στελνουν να συμπληρωσουμε αλλη μια αιτηση που περιεχει το ιατρικο ιστορικο μαε.Εκει γραφουμε την ημερ που γεννησαμε και το δειγμα μας ενεργοποιειται ενα χρονο μετα την ημερομηνια που γραψαμε.Το δειγμα μας φυλασσεται και ισχυει και μηνες μετα,δεν ειναι αναγκη να ξαναστειλουμε τοτε.Επισης δε μπορεις να κανεις δωρεα οσο θηλαζεις αλλα εγω τοσο σκοπευω να θηλασω.Για τις στερεες που ελεγα,πεντεμιση μηνων γινεται η μπεμπα μεθαυριο αλλα με την ιωση που περασε ελεγα να ηρεμησει τωρα για δεκαπεντε μερες ακομη,να θηλασει πολυ χωρις περισπασμους,να τονωθει και στους εξι μηνες ξεκιναμε.Ετσι το σκεφτηκα,να δω τι θα μου πει κι η γιατρος.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου μπράβο σου και ξεκινάω με εσένα γιατί αυτό πρεπει όλοι μας να το κάνουμε δεν είναι τίποτα είναι πολύ απλό πράγμα..το θέλω και εγώ και θα συμπληρώσω άμεσα την αίτηση εγώ έμαθα ότι είναι τόσο απλό και γενικά ενημερώθηκα από μια φίλη μου όπου η μαμά της είχε καρκίνο και η κοπέλα ήταν συμβατή και έτσι έσωσε την μανούλα.της..βέβαια αυτής μετά της πήραν από την σπονδυλική στηλη σου μιλάω τώρα πριν 4 χρόνια..Αλλά πρέπει να βοηθάμε και να μην φοβόμαστε δεν είναι τίποτα μπορεί κάποιος άνθρωπος εκεί έξω να μας έχει ανάγκη όπως και εμείς αχρείαστο να είναι αύριο μεθαύριο να έχουμε την ανάγκη κάποιου συμπολίτη μας..άντε καλή αρχή και στο.γυμναστήριο θα ανανεωθεις αναζωογονηθεις άλλος άνθρωπος θα γίνει μια χαρά θα κάτσει και το καρπουζακι σου είναι ήσυχο ζουζουνι..Και εγώ θέλω να πάρω στεγνωτηριο αλλά δεν έχω χώρο και τα ρούχα τώρα τον χειμώνα ειναι τέλεια έχει η μαμά μου και το έχει ευχαριστηθεί..Και εγώ μπορεί να είμαστε 3 άτομα κάθε μέρα πλυντήρια βάλε βγαλε είμαστε..δε βαριέσαι Καλά να είμαστε.ειδικά εσύ Αντωνία το χρειάζεσαι..η καρπουζελα μια.χαρά είναι τσουπωτο μωράκι είναι πιο πολλά κιλά φαίνεται..Πώς είναι τώρα εντάξει;


ewKwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου.Τι κανετε?Τα κοριτσια τα μεγαλα μου ειναι σχολειο κι εγω εδω με τη μπουμπου,φοραει ενα καρπουζι φορμακι κι ειναι ιδια με καρπουζακι.Αχ μαχη μου ησυχη ηταν ως τωρα ,αγγελουδι,αλλα σαν να χει αλλαξει μου φαινεται.Καταρχας για απροσδιοριστο λογο ξυπναει συνεχεια τη νυχτα.Εκει που το παιρνε σερι,χθες ξυπναγε χωρις υπερβολη καθε μια ωρα.Ασε που δεν καθεται πουθενα μονη της,κλαιει και μολις κανω οτι πλησιαζω,αρχιζει τα γελια.Κι αγκαλιτσες,πολλες αγκαλιτσες,μικρα-μεγαλα ολα πανω μου θελουν να ναι,με σακατεψαν πια τα ατιμα.Για το θεμα του μυελου εχουν γινει πολλες ενημερωτικες εκστρατειες αλλα κι εδω μεσα που το λεμε και μια κοπελα να ενημερωσουμε καλο ειναι.Καλα εννοειται οτι μπραβο δεν χρειαζονται μαχη μου,ειναι παρα πολλα αυτα που θα μπορουσα κι εγω κι ολοι μας να κανουμε αλλα δεν κανουμε.Βλεπω στο σπιτι μου ντουλαπες γεματες ρουχα αφορετα χρονια και κοσμος εξω πεθαινει απ το κρυο,πιανω τον εαυτο μου να λεω "η μελινα χρειαζεται καινουριο μπουφαν,η δαναη χρειαζεται μποτες",ενω τα χουν ολα και τ αλλα παιδακια θαλασσοπνιγονται.Αστα,μεγαλο θεμα,ας κανουμε ολοι κατι απλο.Κατα τ αλλα σημερα περιμενω το στεγνωτηριο κι ανυπομονω.Να σας πω εσας που γυρνατε για δουλεια τον μαιο σας ζηλευω λιγο.Νομιζω οτι θα θελα κι εγω ν ασχοληθω ξανα με κατι,το θεμα ειναι τί κατι θα ναι αυτο.Αν εβρισκα κατι ενδιαφερον σκεφτιμουν να βαζα και τη μπεμπα σε σταθμο απο σεπτεμβρη που θα χει χρονισει.Τι τρωτε σημερα?Εμεις μπριζολες με πατατες και σαλατα βραστα λαχανικα.Φιλια πολλα.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μελνταν οταν πηραμε το κιτ απο τη δημοσια τραπεζα για το ομφαλοπλακουντιακο ειπαμε με τον αντρα μου να το ψαξουμε για να γινουμε δωρητες μυελου μετα τη γεννα.ο αντρας μου ηταν και αιμοδοτης χρονια γιατι εχει σπανια ομαδα.εγω θα το κανω και το οτι το ανεφερες ηταν μια καλη υπενθυμηση.ο αντρας μου μαλλον απαγορευεται.αλλα γιατι να μην μπορεις να δωσεις αμα θηλαζεις δεν το καταλαβαινω..καλα εδω απαγορευουν και να δωσεις αιμα αμα θηλαζεις θα μου πεις.

πριν μεινω εγκυος ελεγα θα θηλασω 6 μηνες,οταν εμεινα ελεγα ενα χρονο και τωρα λεω 2.οσο παω το διπλασιαζω:-P

μεγια το στεγνωτηριο!θα δεις θα σε βολεψει!

και μενα ο μπεμπης δεν εχει πια προγραμμα χτες μπορει να ξυπνησε απο τις 10 μεχρι τις 9 το πρωι τουλαχιστον 6-7 φορες εχασα το μετρημα.και κλαιει..μηπως βγαζει και σενα δοντι?

ισως ειναι αυτο το αλμα της 23-26ης βδομαδας.εγω να σας πω αλματα δεν ειχα ξανακαταλαβει.

χτες προσπαθησα με σοβαρο υφος να του πω να μην με δαγκωνει.νομιζω παιζει..το ενα στηθος ποναει πολυ βαζω συνεχεια ελαιολαδο και χτες ημουν ολη μερα με το βυζι εξω

το μαη δε ξερω τι θα κανω με τον μπεμπη.ο παιδικος απορριπτεται.πρεπει να βρω γυναικα.αλλα κι αυτο ειναιπολυ δυσκολο.καμια δεν εμπιστευομαι.ωρες ωρες σκεφτομαι θα θελα να μην δουλευα μεχρι να παει σχολειο.αλλα δεν γινεται.

σημερα το μενου εχει φακη.


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ισως να ναι αλμα δε ξερω,κι εγω ποτε σ αυτο το παιδι δεν εψαξα τα αλματα γιατι ηταν πολυ ησυχη κι ευκολη μονιμως,δεν αλλαζε ευκολα αντιδρασεις.Κοιμοταν μονη της πανευκολα,τωρα μολις τη βαλω για υπνο,κλαιει.Να αναστατωθηκε τοσο πολυ απ την ιωση που ηταν βαρια,να βγαζει δοντι?Δε ξερω,θα δειξει.Ειναι φουσκωμενα τα ουλακια τηε αλλα την εχω ξαναπατησει,θυμαμαι στη μελινα ελεγα καθε μερα οτι θα σκαγε,τοσο φουσκωμενα ηταν,αλλα αργησε.Πολυ δυσκολο να εμπιστευτεις γυναικα,εχεις δικιο,μονο απο γνωστη γνωστου,με συστασεις και τετοια και παλι θελει προσοχη και παρακολουθηση.Δεν εννοω μονο για βιαιες αντιδρασεις,φωνες και τετοια,εμενα θα με απασχολουσε πολυ το αν ακολουθει τη "γραμμη" μου στην διαπαιδαγωγηση.Ειναι ωραιο να μεγαλωνεις τα παιδια μονος σου αλλα απο την αλλη θελω να κανω και κατι αλλο.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!

meldan μου τι κανουν τα ζουζουνακια σου, ξεμπερδεψατε με τις ιωσεις?

Με γεια και το στεγνωτηριο, θα το καταευχαριστηθεις λεμε! Εγω το αγαπω πραγματικα, το τι κοπο και χρονο και σιδερο εχω γλιτωσει δεν λεγεται.

Πολυ ενδιαφερουσες οι πληροφοριες του χαρισεζωη, με ενδιαφερει κι εμενα αυτο. Εγω ειμαι χρονια αιμοπεταλιοδοτης, με επαιρναν τηλ απο το παιδων στη θεσσαλονικη και πηγαινα συχνα. Τωρα σταματησα λογω θηλασμου.

lonestar αν σε δαγκωνει καλα κανεις και του μιλας, πρεπει λεει να τους λεμε σε αυστηρο τονο οτι ποναμε, και αυτα καταλαβαινουν. Κι εμενα εβγαλε δυο δοντια, μου κοψε κανα δυο δαγκωματιες και τα ειδα ολα. Γελουσε κιολας μετα!

Εμεις αυριο πεταμε παλι πισω ελλαδα και θα κατσουμε αρκετα. Θα ερθει να μας βρει Ελλαδα ο αντρρας μου καποια στιγμη.

Δυο φιλες μου περιμενουν και αυτες παιδακι και θα ειναι και οι δυο μανουλες Αυγουστου! Πολυ χαρηκα.

Η Ειρηνουλα μεγαλωνει παρα πολυ, αρχισε και να καθεται αρκετα καλα τωρα.

Μεγαλωσαν μωρε τα γλυκουλια!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εμεις καλα.Ευαγγελια μου μια χαρα ειναι τωρα τα κοριτσια,να δουμε για ποσο βεβαια γιατι οι ιωσεις δινουν και παιρνουν στα σχολεια.Ουτε τα μισα παιδια σε καθε τμημα δεν ειναι πια,ολα κατι εχουν.Πριν λιγο γυρισαμε απ την παιδιατρο,καναμε εμβολιο,η μικρη ειναι 6550 και 66 ποντους,πολυ καλη μου πε η γιατρος.Με ρυζαλευρο θελει να ξεκινησουμε,εγω το πολυ να της το δωσω 4-5 μερες.Το στεγνωτηριο θα το λειτουργησω σε λιγο κι ανυπομονω να δω αποτελεσματα.Εσυ τα χωριζεις σε κατηγοριες ή ετσι αναμεικτα οπως ειναι στο πλυντηριο?Βαζεις π.χ για στεγνωμα μονο πετσετες και σεντονια ή μαζι και ρουχα?Αντε με το καλο να ρθετε ελλαδα,εισαι λιγοτερο αγχωμενη τωρα με την πτηση?Συγχαρητηρια και για τις φιλες σου και τα μωρακια τους.Ο αδελφος μου πηραν τα πρωτα αποτελεσματα της αμνιοπ/σης,ευτυχως ολα φυσιολογικα.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Τι κανετε?Εμεις καλα.Ευαγγελια μου μια χαρα ειναι τωρα τα κοριτσια,να δουμε για ποσο βεβαια γιατι οι ιωσεις δινουν και παιρνουν στα σχολεια.Ουτε τα μισα παιδια σε καθε τμημα δεν ειναι πια,ολα κατι εχουν.Πριν λιγο γυρισαμε απ την παιδιατρο,καναμε εμβολιο,η μικρη ειναι 6550 και 66 ποντους,πολυ καλη μου πε η γιατρος.Με ρυζαλευρο θελει να ξεκινησουμε,εγω το πολυ να της το δωσω 4-5 μερες.Το στεγνωτηριο θα το λειτουργησω σε λιγο κι ανυπομονω να δω αποτελεσματα.Εσυ τα χωριζεις σε κατηγοριες ή ετσι αναμεικτα οπως ειναι στο πλυντηριο?Βαζεις π.χ για στεγνωμα μονο πετσετες και σεντονια ή μαζι και ρουχα?Αντε με το καλο να ρθετε ελλαδα,εισαι λιγοτερο αγχωμενη τωρα με την πτηση?Συγχαρητηρια και για τις φιλες σου και τα μωρακια τους.Ο αδελφος μου πηραν τα πρωτα αποτελεσματα της αμνιοπ/σης,ευτυχως ολα φυσιολογικα.

Αχ μπραβο για τον αδερφο σου Αντωνια μου! Eγώ χαρηκα τοσο πολυ για τις φιλες μου, φανταζομαι ποσο χαιρεσαι εσυ για τα αδερφια σου.

Αρχικά εγώ οταν πήρα το στεγνωτήριο, το ετρεξα μια φορα με ενα βρεγμενο με νερο και απορρυπαντικό πανακι. Να φύγει λίγο η μυρωδια του καινουριου. Τα ρουχα τα βαζω στο στεγνωτηριο κατευθειαν απο το πλυντηριο οπως ειναι. Εγω στο πλυσιμο τα διαχωρίζω, πλενω πετσετες σεντονια μαζι, ρουχα μονα τους, τα μωρουδιακα μονα τους, οποτε και στο στεγνωτηριο ετσι τα βαζω. Αλλα αν βαλεις μαζι ρουχα και πετσετες δεν εχεις προβλημα, οπως στο πλυσιμο πχ μην ξεβαψουν κλπ. Και αν τα βγαλεις με το που τελειωσει οπως ειναι ζεστα, γλιτωνεις το τσαλακωμα.

Ναι εχω λιγοτερο αγχος για το ταξιδι, δυο φορες μεχρι στιγμης στο αεροπλανο καλα μας πηγε. Για να δουμε τωρα


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου.Τι κανετε?Τα κοριτσια τα μεγαλα μου ειναι σχολειο κι εγω εδω με τη μπουμπου,φοραει ενα καρπουζι φορμακι κι ειναι ιδια με καρπουζακι.Αχ μαχη μου ησυχη ηταν ως τωρα ,αγγελουδι,αλλα σαν να χει αλλαξει μου φαινεται.Καταρχας για απροσδιοριστο λογο ξυπναει συνεχεια τη νυχτα.Εκει που το παιρνε σερι,χθες ξυπναγε χωρις υπερβολη καθε μια ωρα.Ασε που δεν καθεται πουθενα μονη της,κλαιει και μολις κανω οτι πλησιαζω,αρχιζει τα γελια.Κι αγκαλιτσες,πολλες αγκαλιτσες,μικρα-μεγαλα ολα πανω μου θελουν να ναι,με σακατεψαν πια τα ατιμα.Για το θεμα του μυελου εχουν γινει πολλες ενημερωτικες εκστρατειες αλλα κι εδω μεσα που το λεμε και μια κοπελα να ενημερωσουμε καλο ειναι.Καλα εννοειται οτι μπραβο δεν χρειαζονται μαχη μου,ειναι παρα πολλα αυτα που θα μπορουσα κι εγω κι ολοι μας να κανουμε αλλα δεν κανουμε.Βλεπω στο σπιτι μου ντουλαπες γεματες ρουχα αφορετα χρονια και κοσμος εξω πεθαινει απ το κρυο,πιανω τον εαυτο μου να λεω "η μελινα χρειαζεται καινουριο μπουφαν,η δαναη χρειαζεται μποτες",ενω τα χουν ολα και τ αλλα παιδακια θαλασσοπνιγονται.Αστα,μεγαλο θεμα,ας κανουμε ολοι κατι απλο.Κατα τ αλλα σημερα περιμενω το στεγνωτηριο κι ανυπομονω.Να σας πω εσας που γυρνατε για δουλεια τον μαιο σας ζηλευω λιγο.Νομιζω οτι θα θελα κι εγω ν ασχοληθω ξανα με κατι,το θεμα ειναι τί κατι θα ναι αυτο.Αν εβρισκα κατι ενδιαφερον σκεφτιμουν να βαζα και τη μπεμπα σε σταθμο απο σεπτεμβρη που θα χει χρονισει.Τι τρωτε σημερα?Εμεις μπριζολες με πατατες και σαλατα βραστα λαχανικα.Φιλια πολλα.

Δούλευες πουθενά πριν την εγκυμοσύνη; Σίγουρα θα το έχουμε ξανασυζητήσει, αλλά δεν θυμάμαι. Και εγώ του χρόνου σκέφτομαι για παιδικό γιατί δεν έχω παππούδες να μου την κρατήσουν


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

μελνταν οταν πηραμε το κιτ απο τη δημοσια τραπεζα για το ομφαλοπλακουντιακο ειπαμε με τον αντρα μου να το ψαξουμε για να γινουμε δωρητες μυελου μετα τη γεννα.ο αντρας μου ηταν και αιμοδοτης χρονια γιατι εχει σπανια ομαδα.εγω θα το κανω και το οτι το ανεφερες ηταν μια καλη υπενθυμηση.ο αντρας μου μαλλον απαγορευεται.αλλα γιατι να μην μπορεις να δωσεις αμα θηλαζεις δεν το καταλαβαινω..καλα εδω απαγορευουν και να δωσεις αιμα αμα θηλαζεις θα μου πεις.

πριν μεινω εγκυος ελεγα θα θηλασω 6 μηνες,οταν εμεινα ελεγα ενα χρονο και τωρα λεω 2.οσο παω το διπλασιαζω:-P

μεγια το στεγνωτηριο!θα δεις θα σε βολεψει!

και μενα ο μπεμπης δεν εχει πια προγραμμα χτες μπορει να ξυπνησε απο τις 10 μεχρι τις 9 το πρωι τουλαχιστον 6-7 φορες εχασα το μετρημα.και κλαιει..μηπως βγαζει και σενα δοντι?

ισως ειναι αυτο το αλμα της 23-26ης βδομαδας.εγω να σας πω αλματα δεν ειχα ξανακαταλαβει.

χτες προσπαθησα με σοβαρο υφος να του πω να μην με δαγκωνει.νομιζω παιζει..το ενα στηθος ποναει πολυ βαζω συνεχεια ελαιολαδο και χτες ημουν ολη μερα με το βυζι εξω

το μαη δε ξερω τι θα κανω με τον μπεμπη.ο παιδικος απορριπτεται.πρεπει να βρω γυναικα.αλλα κι αυτο ειναιπολυ δυσκολο.καμια δεν εμπιστευομαι.ωρες ωρες σκεφτομαι θα θελα να μην δουλευα μεχρι να παει σχολειο.αλλα δεν γινεται.

σημερα το μενου εχει φακη.

Υποθέτω δεν επιτρέπουν αν θηλάζεις για να μην εξαντληθείς. Γιατί σκέψου ότι για μερικές ώρες θα σου παίρνουν συνεχώς αίμα. Και εμείς που θηλάζουμε είμαστε γενικά επιβαρυμένες.

Όσο ζεις τον θηλασμό, τον απολαμβάνεις και δεν θέλεις να τον σταματήσεις. Εκτός και αν έχεις σοβαρούς λόγους. Εγώ θέλω στον χρόνο να αποθηλάσω. Τώρα βέβαια είναι θεωρητικό. Αν η μικρή δεν με αφήνει, δεν θα το ζορίσω. Θέλω να γίνει φυσικά και ανώδυνα.

Εγώ του χρόνου την μικρή μάλλον σε παιδικό θα την γράψω. Το θεωρώ πιο ασφαλή λύση από το να πάρω γυναίκα στο σπίτι. Θα είναι επαγγελματίες, εργαζόμενες και ξέρω γω νομίζω ότι θα είναι πιο σοβαρές με την φροντίδα του παιδιού μου από ότι μια γυναίκα που θα έρχεται στα μαύρα σπίτι μου.


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...