Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Καλέ από τις 2 Φεβρουαρίου έχουμε να γράψουμε στο καφενέ μας;;; Δεν μας πιστεύω!!! Ντροπή!! Εμείς ήμασταν οι πολυλογούδες που για την πλάκα μας τις γράφαμε τις σελίδες;;; Για να σας ξαναδω όλες να δηλώνετε παρών!:tongue::tongue::tongue:


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εδω καιγω:shock:.Καταρχας να σας πω οτι δεν προλαβαινω να μπαινω πλεον στο καφε μας λογω αρρωστιων,ποτε να φτιαξω φεις οεο?οταν ανοιξει ο καιρος και πιασει η ανοιξη με βλεπω γιατι με εχει παρει η μπαλα.....η αληθεια ειναι οτι με τρια παιδια υπαρχει ζορι αρκετο και περιορισμενος χρονος αλλα θα το κοιταξω βρε κοριτσια! Εμεις αναρρωσαμε σχεδον απο τα δυο μεγαλυτερα αλλα η Μαγδαληνη ξανααρρωστησε στο καπακι μεσα σε μια βδομαδα με πολυ βαρια μορφη βρογχυτιδας και ειμασταν ενα βημα πριν το νοσοκομειο.....μου εδωσε στο σπιτι ο παιδιατρος νεφελοποιητη αντι για μασκες,αυτο που βγαζει ατμο και της κανω 4 φορες την ημερα για μια βδομαδα αρχικα και βλεπουμε.προσθεσαμε και flixotide= προστασια απο λοιμωξεις του αναπνευστικου γιατι εκανε δυο επεισοδια μεσα σε μια βδομαδα.αυτο θα το κανουμε μεχρι τον Απριλιο δυο φορες την ημερα και βλεπουμε για μετα.στην μεσαια μου κανω απο 8 μηνων εισπνεομενο με κορτιζονη ολο τον χρονο εκτος τον Αυγουστο εδω και 3 χρονια,οποτε ετσι μας βλεπω να παμε και με την Μαγδαληνουλα.....ατιμε χειμωνα μας εξοντωσες!πολυ αυπνια κοριτσια,βαζω ξυπνητηρι τα αγρια μεσανυχτα να της κανω την αγωγη,ξυπναει και για γαλα(bye bye και ο θηλασμος) και εγινα κουδουνι τριτη βδομαδα τωρα.περαστικα στα αρρωστα μωρακια και τις μαμαδες!αυγο ουτε εγω δινω ακομα.....το σπιτι ειναι τιγκα στην σκονη και την ακαταστασια μονιμως:mad: μονο τα βασικα κανω αυτον τον μηνα.αντε να ανοιξει ο καιρος να φερω καμια γυναικα να μου ξεβρωμισει γιατι δεν προλαβαινω ουτε να σιδερωσω.και νιωθω τοσο κομματια καθε μερα...ο νοτιας μου φερνει πολλους πονοκεφαλους τελευταια,που ποτε δεν ειχα τετοια θεματα και τωρα καθε μερα θα παρω ντεπον για να το κεφαλι μου....ανακαλυψα και κατι ασπρες τριχες στο κεφαλι:shock:σοκ!!τι γινεται ρε παιδια? μεγαλωνω και δεν το παιρνω χαμπαρι? Μου ειπε και κατι συγκινητικο η κορη μου το βραδυ πριν κοιμηθει: μαμα δεν θελω να γερασεις,να γινεις γιαγια,ουτε θελωνα πεθανεις γιατι θα μου λειπεις!!αντε τωρα να με παρει εμενα ο υπνος:-(:-(


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω καιγω:shock:.Καταρχας να σας πω οτι δεν προλαβαινω να μπαινω πλεον στο καφε μας λογω αρρωστιων,ποτε να φτιαξω φεις οεο?οταν ανοιξει ο καιρος και πιασει η ανοιξη με βλεπω γιατι με εχει παρει η μπαλα.....η αληθεια ειναι οτι με τρια παιδια υπαρχει ζορι αρκετο και περιορισμενος χρονος αλλα θα το κοιταξω βρε κοριτσια! Εμεις αναρρωσαμε σχεδον απο τα δυο μεγαλυτερα αλλα η Μαγδαληνη ξανααρρωστησε στο καπακι μεσα σε μια βδομαδα με πολυ βαρια μορφη βρογχυτιδας και ειμασταν ενα βημα πριν το νοσοκομειο.....μου εδωσε στο σπιτι ο παιδιατρος νεφελοποιητη αντι για μασκες,αυτο που βγαζει ατμο και της κανω 4 φορες την ημερα για μια βδομαδα αρχικα και βλεπουμε.προσθεσαμε και flixotide= προστασια απο λοιμωξεις του αναπνευστικου γιατι εκανε δυο επεισοδια μεσα σε μια βδομαδα.αυτο θα το κανουμε μεχρι τον Απριλιο δυο φορες την ημερα και βλεπουμε για μετα.στην μεσαια μου κανω απο 8 μηνων εισπνεομενο με κορτιζονη ολο τον χρονο εκτος τον Αυγουστο εδω και 3 χρονια,οποτε ετσι μας βλεπω να παμε και με την Μαγδαληνουλα.....ατιμε χειμωνα μας εξοντωσες!πολυ αυπνια κοριτσια,βαζω ξυπνητηρι τα αγρια μεσανυχτα να της κανω την αγωγη,ξυπναει και για γαλα(bye bye και ο θηλασμος) και εγινα κουδουνι τριτη βδομαδα τωρα.περαστικα στα αρρωστα μωρακια και τις μαμαδες!αυγο ουτε εγω δινω ακομα.....το σπιτι ειναι τιγκα στην σκονη και την ακαταστασια μονιμως:mad: μονο τα βασικα κανω αυτον τον μηνα.αντε να ανοιξει ο καιρος να φερω καμια γυναικα να μου ξεβρωμισει γιατι δεν προλαβαινω ουτε να σιδερωσω.και νιωθω τοσο κομματια καθε μερα...ο νοτιας μου φερνει πολλους πονοκεφαλους τελευταια,που ποτε δεν ειχα τετοια θεματα και τωρα καθε μερα θα παρω ντεπον για να το κεφαλι μου....ανακαλυψα και κατι ασπρες τριχες στο κεφαλι:shock:σοκ!!τι γινεται ρε παιδια? μεγαλωνω και δεν το παιρνω χαμπαρι? Μου ειπε και κατι συγκινητικο η κορη μου το βραδυ πριν κοιμηθει: μαμα δεν θελω να γερασεις,να γινεις γιαγια,ουτε θελωνα πεθανεις γιατι θα μου λειπεις!!αντε τωρα να με παρει εμενα ο υπνος:-(:-(

Αχ βρε κορίτσι τι τραβας κι εσύ... Και αλλά κορίτσια στο fb λένε ότι ταλαιπωρούνται οικογενειακώς με ασθένειες. Κουράγιο και υπομονή. Τελειώνει σχεδόν ο χειμώνας... Ο θηλασμός γιατί bye bye; Δεν κάθεται στο στήθος;


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δεκα μερες που ξεκινησε η ιωση και δεν ηθελε στηθος δεν εχει ξαναπιασει βυζι.ειδικα στην δευτερη ιωση που την ξαναεπιασε,οχι γαλα να πιει,ουτε ανασα να παρει δεν μπορουσε,ειμασταν στο παρατσακ για νοσοκομειο.οποτε το παρατησα και εγω το αθλημα,ημουνα και πολυ πιεσμενη και με τα αλλα δυο και τον σταματησαμε.ουτε πετρωσε το στηθος ουτε τιποτα,σαν να μην ειχα τιποτα μεσα:rolleyes: δεν θα κανω προσπαθεια να ξαναθηλασω,οσο ηπιε ηπιε....δυστυχως δεν εχω αλλα αποθεματα υπομονης,καλα ητανε ως εδω πιστευω.....


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δεκα μερες που ξεκινησε η ιωση και δεν ηθελε στηθος δεν εχει ξαναπιασει βυζι.ειδικα στην δευτερη ιωση που την ξαναεπιασε,οχι γαλα να πιει,ουτε ανασα να παρει δεν μπορουσε,ειμασταν στο παρατσακ για νοσοκομειο.οποτε το παρατησα και εγω το αθλημα,ημουνα και πολυ πιεσμενη και με τα αλλα δυο και τον σταματησαμε.ουτε πετρωσε το στηθος ουτε τιποτα,σαν να μην ειχα τιποτα μεσα:rolleyes: δεν θα κανω προσπαθεια να ξαναθηλασω,οσο ηπιε ηπιε....δυστυχως δεν εχω αλλα αποθεματα υπομονης,καλα ητανε ως εδω πιστευω.....

Εννοείτε κορίτσι μου με άλλα δύο παιδιά να σε περιμένουν που να βρεις αντοχές να επιμένεις με τον θηλασμό! Καλό ήταν όσο κράτησε. Εγώ πιστεύω πως μια γυναίκα και μία μέρα αν καταφέρει να θηλάσει είναι άξια θαυμασμού. Οπότε μην στεναχωριέσαι. Αφοσιώσου τώρα στην υγεία του παιδιού σου και άσε τον θηλασμό


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω καιγω:shock:.Καταρχας να σας πω οτι δεν προλαβαινω να μπαινω πλεον στο καφε μας λογω αρρωστιων,ποτε να φτιαξω φεις οεο?οταν ανοιξει ο καιρος και πιασει η ανοιξη με βλεπω γιατι με εχει παρει η μπαλα.....η αληθεια ειναι οτι με τρια παιδια υπαρχει ζορι αρκετο και περιορισμενος χρονος αλλα θα το κοιταξω βρε κοριτσια! Εμεις αναρρωσαμε σχεδον απο τα δυο μεγαλυτερα αλλα η Μαγδαληνη ξανααρρωστησε στο καπακι μεσα σε μια βδομαδα με πολυ βαρια μορφη βρογχυτιδας και ειμασταν ενα βημα πριν το νοσοκομειο.....μου εδωσε στο σπιτι ο παιδιατρος νεφελοποιητη αντι για μασκες,αυτο που βγαζει ατμο και της κανω 4 φορες την ημερα για μια βδομαδα αρχικα και βλεπουμε.προσθεσαμε και flixotide= προστασια απο λοιμωξεις του αναπνευστικου γιατι εκανε δυο επεισοδια μεσα σε μια βδομαδα.αυτο θα το κανουμε μεχρι τον Απριλιο δυο φορες την ημερα και βλεπουμε για μετα.στην μεσαια μου κανω απο 8 μηνων εισπνεομενο με κορτιζονη ολο τον χρονο εκτος τον Αυγουστο εδω και 3 χρονια,οποτε ετσι μας βλεπω να παμε και με την Μαγδαληνουλα.....ατιμε χειμωνα μας εξοντωσες!πολυ αυπνια κοριτσια,βαζω ξυπνητηρι τα αγρια μεσανυχτα να της κανω την αγωγη,ξυπναει και για γαλα(bye bye και ο θηλασμος) και εγινα κουδουνι τριτη βδομαδα τωρα.περαστικα στα αρρωστα μωρακια και τις μαμαδες!αυγο ουτε εγω δινω ακομα.....το σπιτι ειναι τιγκα στην σκονη και την ακαταστασια μονιμως:mad: μονο τα βασικα κανω αυτον τον μηνα.αντε να ανοιξει ο καιρος να φερω καμια γυναικα να μου ξεβρωμισει γιατι δεν προλαβαινω ουτε να σιδερωσω.και νιωθω τοσο κομματια καθε μερα...ο νοτιας μου φερνει πολλους πονοκεφαλους τελευταια,που ποτε δεν ειχα τετοια θεματα και τωρα καθε μερα θα παρω ντεπον για να το κεφαλι μου....ανακαλυψα και κατι ασπρες τριχες στο κεφαλι:shock:σοκ!!τι γινεται ρε παιδια? μεγαλωνω και δεν το παιρνω χαμπαρι? Μου ειπε και κατι συγκινητικο η κορη μου το βραδυ πριν κοιμηθει: μαμα δεν θελω να γερασεις,να γινεις γιαγια,ουτε θελωνα πεθανεις γιατι θα μου λειπεις!!αντε τωρα να με παρει εμενα ο υπνος:-(:-(

τι ειναι κι αυτο που σας βρηκε βρε παιδι μου περατικα και υπομονη!


KPOzp2.png deXnp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βροχούλα τί συγκινητικά λογάκια από την κόρη σου!Μήπως έκανε θέμα τις άσπρες τρίχες και το φόβισες το παιδί; περαστικά στα παιδάκια σου...πρόσεχε γιατί έχει πάρει η μπάλα και τις μαμάδες!


8NkSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βροχουλα μου τι περνατε.Σε καταλαβαινω ως μαμα με τρια παιδακια παραπανω απο απολυτα.Κι εμεις ειμαστε χαλια οικογενειακως.Ολοι με υψηλο πυρετο και βηχες που δεν αντεχω αλλο ν ακουω.Τα νευρα κι η κουραση εχουν βαρεσει κοκκινο.Η ψυχολογια μου εχει παρει την κατιουσα.Αντε να φυγει αυτος ο κωλοχειμωνας,μας εξαντλησε.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δεκα μερες που ξεκινησε η ιωση και δεν ηθελε στηθος δεν εχει ξαναπιασει βυζι.ειδικα στην δευτερη ιωση που την ξαναεπιασε,οχι γαλα να πιει,ουτε ανασα να παρει δεν μπορουσε,ειμασταν στο παρατσακ για νοσοκομειο.οποτε το παρατησα και εγω το αθλημα,ημουνα και πολυ πιεσμενη και με τα αλλα δυο και τον σταματησαμε.ουτε πετρωσε το στηθος ουτε τιποτα,σαν να μην ειχα τιποτα μεσα:rolleyes: δεν θα κανω προσπαθεια να ξαναθηλασω,οσο ηπιε ηπιε....δυστυχως δεν εχω αλλα αποθεματα υπομονης,καλα ητανε ως εδω πιστευω.....

Ακριβώς τα ίδια κι ο Νικόλας νοβέμπερ... με αυτή την ίωση και το μπουκωμα δε καθόταν στο στήθος και bye bye θηλασμός....από αρχές του μήνα στάματησε..ούτε κι εμένα πέτρωσε το στήθος...

άτιμη βροχιολίτιδα ...μου στοίχησε το θηλασμό....

μου λείπει δε λέω αλλά αφού δεν ήθελε με τίποτα κι αυτός να θηλάσει τι να κάνω....με τις αντλήσεις ήθελα τουλάχιστον 3 ώρες τη μέρα και δεν έχω χρόνο....

όπως κι εσύ ξενύχτι πολύ και χρόνος ούτε να κοιμηθώ ούτε να κάνω μπάνιο ούτε να φάω....εγώ δουλεύω κιόλας .....μερικές φορές τρέμω και παραμιλάω από την κούραση και το ξενύχτι....

κι εγώ το άφησα το σπίτι και τις καθαριότητες σε καταλαβαίνω....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

μαριανθη να χαιρεσαι την κορουλα σου!

φραουλιτσες πολυ νωρις δε δωσατε αυγο?εμεις απο τον 8 θα δωσουμε.

εγω χτες επαθα παλι αρχη μαστιτιδας.πλακωσα το στηθος γιατι κοιμηθηκα στο πλαι η χαζη και στο πρωτο ξυπνημα του μπεμπη πονουσα ηδη.εκανα παλι κομπρεσες και θηλαστρο ολη μερα χτες.τωρα ποναω λιγοτερο.

ο μπεμπης αρρωστησε.τον κολλησα μαλλον.εχει πολυ μυξα..ολο το βραδυ αγκαλια τον ειχα.κανουμε συνεχεια ορο στη μυτη αλλα δεν τον θελει.

δεν προλαβαινω να μπαινω fb τελικα ρε παιδια.εσεις ποτε προλαβενετε?κι οταν καταφερνω να μπω ξυπνα παντα!τι ειναι κι αυτο?ρανταρ εχει?

φιλακια!

μα κι εγώ δε μπαίνω από υπολογιστή...έχω κατεβάσει το messenger στο κινητό και είμαι on line κάθε λεπτό...έχουμε και live εικόνα

πχ...παει μια για βόλτα ...τσουπ να και η φώτο με το μωρό στολισμένο....

βίντεο με κατορθώματα των κουτσουνιών κτλ....

κι έτσι είναι πιο άμεση η έπαφη...και τα νέα μαθαίνονται τη στιγμή που γίνονται....

περαστικά του μπέμπη....θύμησε μου πως θα τον πείτε...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τις τελευταίες μέρες κάθε φορά που πάω στη μαμά μου και είναι εκεί η ανιψιά μου (2χρ) αφού καθόμαστε βγάζει τα παπούτσια της δικιά μου.Και τώρα συνειδητοποίησα ότι αυτό το κάνει επειδή όλοι όταν μπαίνουμε βγάζουμε τα παπούτσια μας!Τι σου είναι όμως τα μικρά!!!!!

Με τις στερεές δεν τα πάμε καλά.Εκεί που έτρωγε μια χαρα τις τελευταίες μέρες πάει να κάνει αναγούλα.το πρωί της δίνω κ κρόκο.

Δεν έχουμε καταφερει σε καμια περιπτωση να αντικαταστήσουμε γευμα...κ μάλλον θα πάρει αρκετα!

νωρίς δεν είναι για κρόκο?

τι πανέξυπνη η ανηψιά....

εμείς ακόμα δεν αρχίσαμε τις στερεές


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...