Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχι,δεν μπαινω ταμειο,γιατι δεν εχω ενσημα περσινα.του χρονου αν με ξαναπαρουν θα μπω.ευτυχως εχει δουλιτσα φετος ο αντρας μου,για ποσο βεβαια δεν ξερω...

Kρίμα και είναι καλά λεφτά, 508? έχει πάει μ' ένα παιδί. Εμένα τον άλλο μήνα τελειώνει και πολύ στενοχωριέμαι. :rolleyes:

Δήμητρα να σου ζήσει ο γιος!!! Εδώ να δεις έρωτα.

Baby-cards-wishes-2.jpg


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λείπει η προσπ και έπεσε περονόσπορος?:tongue:

Μαεστρία τί σε είπε ο παιδίατρος για τον παιδικό? Για ρίξε ενημέρωση...

Χθεσινή ατάκα της μικρής: μαμά, στο σχολείο πατήσαμε σταφύλια, βγάλανε ζουμάκι και κάναμε μουστάκι:tongue::tongue::tongue::tongue: μούστο εννοούσε ... τί μούστος , τί μουστάκι...:tongue:


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λείπει η προσπ και έπεσε περονόσπορος?:tongue:

Μαεστρία τί σε είπε ο παιδίατρος για τον παιδικό? Για ρίξε ενημέρωση...

Χθεσινή ατάκα της μικρής: μαμά, στο σχολείο πατήσαμε σταφύλια, βγάλανε ζουμάκι και κάναμε μουστάκι:tongue::tongue::tongue::tongue: μούστο εννοούσε ... τί μούστος , τί μουστάκι...:tongue:

Ο δικός μου, πήγα τον πήρα χθες, και είχε ένα πλαστικό κυπελλάκι με φακές που φυτέψανε, θυμάστε πως τα κάναμε κι εμείς; Με βρεγμένο βαμβάκι;

Τι άλλο θα δούμε φέτος; Μας δώσανε και το πρόγραμμα για Νοέμβριο, πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.

Λοιπόν Βίκυ ο παιδίατρος μου ειπε "φυσικά και θα συνεχίσει ο Γιάννης, δηλαδή αν είχες 3-4 παιδιά τι θα έκανες". Συμφώνησε με την αλλαγή ρούχων και πλύσιμο χεριών. Μου είπε ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παραπάνω, ακόμα κι αν αρρωστήσει το παιδί. Γενικώς μέχρι 3-4 μηνών τα βρέφη έχουν αντισώματα απο τη μαμά ακόμα, μετά - όπως είπε- "είναι δύσκολα". :rolleyes:

Οπότε ... απο Γενάρη τα δύσκολα. :tongue:

Καλημέρα.


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο δικός μου, πήγα τον πήρα χθες, και είχε ένα πλαστικό κυπελλάκι με φακές που φυτέψανε, θυμάστε πως τα κάναμε κι εμείς; Με βρεγμένο βαμβάκι;

Τι άλλο θα δούμε φέτος; Μας δώσανε και το πρόγραμμα για Νοέμβριο, πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.

Λοιπόν Βίκυ ο παιδίατρος μου ειπε "φυσικά και θα συνεχίσει ο Γιάννης, δηλαδή αν είχες 3-4 παιδιά τι θα έκανες". Συμφώνησε με την αλλαγή ρούχων και πλύσιμο χεριών. Μου είπε ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παραπάνω, ακόμα κι αν αρρωστήσει το παιδί. Γενικώς μέχρι 3-4 μηνών τα βρέφη έχουν αντισώματα απο τη μαμά ακόμα, μετά - όπως είπε- "είναι δύσκολα". :rolleyes:

Οπότε ... απο Γενάρη τα δύσκολα. :tongue:

Καλημέρα.

Η δικιά μου πρώτη φορά αρρώστησε 6 μηνών, καλοκαιριάτικα, ίωση με πυρετό μόνο. Ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί να μεταφέρουμε και εμείς ασθένειες χωρίς καν να νοσίσουμε γιατί έχουμε ισχυρότερο οργανισμό. ¨οπως και να το κάνεις παιδιά είναι θα αρρωστήσουν....αναπόφεκτο...


Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΠ!!

Καλημερα κ καλο μηνα κοριτσακια.. Δεν σας ευχηθηκα χτες..

Μου την δινουν οι αρρωστιες.. Την παρασκευη πηγαμε σε γιορτη κ κατι αρπαξαμε.. Μαλλον γαστρεντεριτιδα αλλα την περναμε πολυ ηπια μεχρι στιγμης.. Ειναι κ λιγο μπουκωμενη.. Αντε να δουμε.. Δεν θα την ξαναπαω πουθενα μου φαινεται.. Αυτο με τα ρουχα κ το πλυσιμο ειναι το καλυτερο. Κ γω επειδη ειμαι συνεχεια με παιδια αυτο κανω κ μεχρι τωρα δεν εχω κολλησει τιποτα την μικρη..


yRf6p1.png
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ μαεστρία (μην γελάσετε) , αυτό που ''τρέμω '' πιο πολύ στον παιδικό είναι οι ψείρες:tongue: ρώτησα την δασκάλα και μου είπε συνήθως την άνοιξη έχουν κρούσματα:mad: Εγώ της ''λούζω'' καθημερινά τα μαλλιά με κολώνια , λένε οτι βοηθάει κάπως απωθητικά, και μετά το μπάνιο την χτενίζω πάντα με την ειδική χτενούλα για ψείρες ούτως ώστε και να έχει κάτι να το απομακρύνω άμεσα πριν γίνει το κεφάλι της ψειροφωλιά....


Link to comment
Share on other sites

Εγω του κόβω ΠΟΛΥ κοντά τα μαλλάκια, όχι γουλί, αλλά κοντό αγορέ. Πέρσι δεν είχαμε πρόβλημα, φέτος να δούμε. :(

και να κολλήσετε με ένα κόψιμο τις ξεφορτώνεστε...

Εγώ μέχρι που σκέφτηκα αν τυχόν κολλήσει να της κάνω ένα ίσιωμα το μαλλί με την τοστιέρα ώστε να τα τσιγαρίσω όλα, και αυγά και ακμαία:tongue::tongue::tongue: βιολογικότατη μέθοδος ε?

Προς το παρόν δρω προληπτικά , αφού η καημενούλα όλο άουτσ φωνάζει όταν την χτενίζω με το χτενάκι...πρώτα της τα κάνω με τη χτένα βέβαια για να μην είναι μπλεγμένα αλλά όσο να πεις είναι πολύ λεπτο αυτό το χτενάκι.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσάκια!!

μην λέτε για ψείρες,όταν το ακούω με πιάνει φαγούρα...

υπάρχει νομίζω πλέον σπρέι ειδικό που ψεκάζεις προληπτικά καθημερινά...

η έλλη αρρώστησε πρώτη φορά 2 1/2 ετών όπως σας έχω,εκεί να δεις αντισώματα!! και να πεις ότι δεν πηγαίναμε σε γιορτές,σε παιδότοπους...πηγαίναμε συνέχεια.

τώρα βλέπει την barbie σχολείο για πριγκίπισσες,πολύ ωραίο!!

μέχρι κι εγώ το βλέπω!!

πριν λίγο μπήκαμε σπίτι,έτρεχα να ξαναβγάλω φωτογραφίες,μου ακύρωσαν το διαβατητήριο,λόγω φράτζας!!και μου το λένε 10 μέρες μετά...

άει στο καλό με τις βλακείες τους!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!

μην λέτε για ψείρες,όταν το ακούω με πιάνει φαγούρα...

υπάρχει νομίζω πλέον σπρέι ειδικό που ψεκάζεις προληπτικά καθημερινά...

η έλλη αρρώστησε πρώτη φορά 2 1/2 ετών όπως σας έχω,εκεί να δεις αντισώματα!! και να πεις ότι δεν πηγαίναμε σε γιορτές,σε παιδότοπους...πηγαίναμε συνέχεια.

τώρα βλέπει την barbie σχολείο για πριγκίπισσες,πολύ ωραίο!!

μέχρι κι εγώ το βλέπω!!

πριν λίγο μπήκαμε σπίτι,έτρεχα να ξαναβγάλω φωτογραφίες,μου ακύρωσαν το διαβατητήριο,λόγω φράτζας!!και μου το λένε 10 μέρες μετά...

άει στο καλό με τις βλακείες τους!!

λόγω φράντζας????

Ε, περίμενε και εσύ να μακρύνει:tongue::tongue::tongue:

αυτά τα προληπτικά κατ'αρχήν βρωμάνε φάρμακο και δεύτερον το μαλλί είναι κολλημένο και λαδωμένο, λες και είναι το παιδί έτοιμο για τηγάνι..


Link to comment
Share on other sites

άσε την μάζεψα πίσω και πήγα πάλι για φώτο..

πάω να δώσω τα φρούτα στο κορίτσι,και να φτιάξω ένα παστίτσιο,έχω έτοιμο τον κιμά από χθες...

τόσο χάλια αυτά τα προιόντα για τις ψείρες?θυμάμαι και το σαμπουάν που πλενόμασταν βρωμούσε...

Link to comment
Share on other sites

Eμάς η μαμά μου με οινόπνευμα μας χτένιζε τα μαλλία όταν κολλούσαμε. Ή καθαρό πετρέλαιο;

Ούτε που θυμάμαι, πάντως πονούσε όταν τα 'κανα με την χτένα την πυκνή!


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

άσε την μάζεψα πίσω και πήγα πάλι για φώτο..

πάω να δώσω τα φρούτα στο κορίτσι,και να φτιάξω ένα παστίτσιο,έχω έτοιμο τον κιμά από χθες...

τόσο χάλια αυτά τα προιόντα για τις ψείρες?θυμάμαι και το σαμπουάν που πλενόμασταν βρωμούσε...

μου άνοιξες την όρεξη!

και εγώ για Κυριακή σκεφτόμουν παστίτσιο για να μείνει και για Δευτέρα, αν δε ξεχάσω να αγοράσω μακαρόνια και κεφαλοτύρι...

Εγώ χθες έκανα γεμιστά μαζί με την κόρη μου, είναι βοηθός μου και στην κουζίνα...αυτή βάζει τα υλικά...

και εκεί που μαγειρεύαμε την ακούω να τραγουδάει....α α φόλοου, ά φόλοου γιου, ντιπι μπέμπι ...:tongue:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...