Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ειχε ΤΟΣΗ ζεστη στο μαιευτηριο που εχθες το βραδυ στο σπιτι ξεχαστηκα και φορεσα την κοντομανικι νυχτικια και αρχισα να τουρτουριζω.. απιστευτη αλλαγη..

αυριο παμε για επανεξεταση του ικτερου.. δυο τινα συμβαινουν.. η ο μικρος ειναι πολυ υπναρας η εχει ξανα ανεβασει ικτερο και δεν θα θελα να ξερω τι ακολουθει πισω απο αυτο.. (πχ αλλη μια παραμονη στο μαιευτηριο και μακρυα παλι απο την μικρη??? κολαση θα γινει)

despoina ευχαριστω ΓΙΑ ΟΛΑ οσα μου εγραψες.. πιστευω οτι εχεις απολυτο δικιο και αναμενω τα ιδια (ελπιζω οχι χειροτερα) .. ηδη την βλεπω τη μικρη αλλα δυστυχως βλεπω και τον ανδρα μου ο οποιος ναι μεν λεει κατα διαστηματα διαφορα σχετικα με μια πιο αποτελεσματικη αντιμετωπιση αλλα δεν τον βλεπω και προθυμο.. εκνευριζεται με το παραμικρο και αυτο χαλαει τη μαγια..εγω σημερα ειμαι πιο σταθερη στις κουβεντες μου συν οτι προσπαθω να ειμαι πιο ηρεμη και επεξηγηματικη σε οτι ειναι να της αρνηθω.. οχι οτι παντα θα πιανει αλλα για την ωρα κατι γινεται..

εχουμε μελλον αλλωστε.. και χρονια αυπνιας ακομη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ήξερα οτι ο ίκτερος σχετίζεται με τον ύπνο...το χρώμα του καλό είναι? Δεν νομίζω να έχει κάτι μωρέ...μαμ κακά και νάνι είναι και αν δεν έχει και πονάκια ένας λόγος παραπάνω να κοιμάται. Και η δικιά μου που δεν έιχε καθόλου πονάκια κοιμόταν πολλές ώρες. Απλώς φρόντισε να τον έχεις στο φως.


Link to comment
Share on other sites

τον εχω απο το πρωι διπλα στο παραθυρο αλλα δεν μπορω να εχω την κουρτινα ανοιχτη γιατι μας βλεπουν ολοι απο το δρομο συνεπως ισα που παιρναει το εντονο φως του ηλιου.. εχω και τα φωτα ανοιχτα..

βεβαια δεν εχει την κιτρινιλα στο δερμα που χε προχθες..καμια σχεση απο αυτο που θυμαμαι το ωχρο κιτρινο..

τα μωρα που εχουν ικτερο κοιμουνται σε διαρκεια..τρωνε λιγο και δυστυχως αυτα κανει σημερα ο μικρος.. εχθες το πρωι που τον ειχαν ηδη μια μερα στην λαμπα στο μαιευτηριο ηταν πιο ζωηρος.. τωρα ισα που ξυπναει, κοιταει γυρω του λιγη ωρα, τρωει και ξανακοιμαται 2-3 ωρες..

πραγματικα η ειναι υπναρας η κατι τρεχει ακομη με τον ικτερο..

Link to comment
Share on other sites

τον εχω απο το πρωι διπλα στο παραθυρο αλλα δεν μπορω να εχω την κουρτινα ανοιχτη γιατι μας βλεπουν ολοι απο το δρομο συνεπως ισα που παιρναει το εντονο φως του ηλιου.. εχω και τα φωτα ανοιχτα..

βεβαια δεν εχει την κιτρινιλα στο δερμα που χε προχθες..καμια σχεση απο αυτο που θυμαμαι το ωχρο κιτρινο..

τα μωρα που εχουν ικτερο κοιμουνται σε διαρκεια..τρωνε λιγο και δυστυχως αυτα κανει σημερα ο μικρος.. εχθες το πρωι που τον ειχαν ηδη μια μερα στην λαμπα στο μαιευτηριο ηταν πιο ζωηρος.. τωρα ισα που ξυπναει, κοιταει γυρω του λιγη ωρα, τρωει και ξανακοιμαται 2-3 ωρες..

πραγματικα η ειναι υπναρας η κατι τρεχει ακομη με τον ικτερο..

Λένε οτι κιτρινίζει και το άσπρο του ματιού. ϊσως εκεί μπορείς να το διακρίνεις καλύτερα. Πάντως σχεδόν τα μισά παιδάκια γεννιούνται με ίκτερο...


Link to comment
Share on other sites

θα το καταλάβεις προσπ γιατί θα είναι πολύ κίτρινο το παιδί...μην ανησυχείς!

εννοείται πως θα κοιμάται όλη μέρα,έτσι κάνουν...

όταν έχει το παιδί ίκτερο σημαίνει ότι μαμά και παιδί έχουν διαφορετική ομάδα αίματος.

θα κάνετε μια μετρισούλα ακόμα κι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

miamama εχουμε ακριβως την ιδια ομαδα αιματος και με τα δυο παιδακια.. ρεζους θετικο.. αν ημουν αρνητικη θα χα προβλημα συμβατοτητας..

το ματι ειναι κιτρινο μεσα αλλα ειχε πει η παιδιατρος μου οτι ειναι το τελευταιο που αποχρωματιζεται σε ολο το σωμα..

στο προσωπο δεν ειναι τοσο κιτρινος οσο προχθες πχ..

ωστοσο θα παμε αυριο για την μετρηση αν και δεν θα παρουμε αμεσα το αποτελεσμα.

τεσπα.. βλεπουμε..μια φιλη λεει οτι μαλλον εγω ειμαι παρα αγχωμενη παρα οτι τρεχει κατι..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

προσπ,καλως ηρθατε σπιτακι σας!ευχομαι γρηγορα περαστικα σας με τον ικτερο.

τι μου θυμισες τωρα.κι εμενα ικτερο ειχε τις πρωτες μερες και κατσαμε μια μερα παραπανω στο μαιευτηριο,και με αγχωσανε κι εμενα οι νοσοκομες,οτι δεν τρεφεται σωστα με το δικο μου γαλα.κι εγω δεν ηξερα και τους αφησα και της δωσανε ξενο γαλα,αλλα την τελευταια βραδια θυμαμαι και την ειχα στο δωματιο μου να την θηλαζω ολο το βραδυ.

στο σπιτι κι εγω την ειχα στην μπαλκονοπορτα διπλα,κι ολο κοιμοταν.ευτυχως οταν πηγαμε για να μετρησουνε τον ικτερο ηταν μια χαρα.αλλα μεχρι να παμε,ειχα σκασει κι εγω,λογικο ειναι.

υπομονη με την μικρη,θα ειναι δυσκολα τον πρωτο καιρο,αλλα με σωστο χειρισμο,θα συνιθισει.

εγω εχω ομαδα αιματος 0- κι η μικρη 0+ και νομιζω της κανανε μια ενεση λογω ασυμβατοτητας,δεν θυμαμαι καλα.

τα νεα μας τωρα.εχθες με πηραν τηλ απο τον παιδικο να παω να την παρω γιατι ειχε γεμισει παλι φλουμπες σε ολο το σωμα και στο προσωπο.

την πηγα στον παιδιατρο ο οποιος φοβοταν για οστρακια,αλλα τελικα ειναι αλλεργια,και το πιο πιθανο στις φακες!το ειχε ξαναπαθει αλλα δεν ημουν σιγουρη αν ηταν το ψαρι ή οι φακες.τωρα σιγουρευτηκα.ευτυχως σημερα της φυγανε τα σπυρακια και πηγε κανονικα σχολειο.

αυτα!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

elenada πρωτα απο ολα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για την Αντζελινα σου!!

δευτερον καπως ετσι πηγαν και σε εμας τα πραγματα αλλα δεν χρειαστηκε για εκεινη την ημερα να δωσουμε πολλες φορες συμπληρωμα..

παντως απο χθες τη νυχτα ο μπεμπης ειναι πολυ πιο ζωηρος και ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ φαγανος.. πιστευω οτι η εξεταση θα ειναι καλη.. ελπιζω δηλαδη..

Αλλεργια στις φακες εεε??? κοιτα να δεις αυτο δεν το ξερα..

περαστικουλια μωρε!

Link to comment
Share on other sites

elenada πρωτα απο ολα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για την Αντζελινα σου!!

δευτερον καπως ετσι πηγαν και σε εμας τα πραγματα αλλα δεν χρειαστηκε για εκεινη την ημερα να δωσουμε πολλες φορες συμπληρωμα..

παντως απο χθες τη νυχτα ο μπεμπης ειναι πολυ πιο ζωηρος και ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ φαγανος.. πιστευω οτι η εξεταση θα ειναι καλη.. ελπιζω δηλαδη..

Αλλεργια στις φακες εεε??? κοιτα να δεις αυτο δεν το ξερα..

περαστικουλια μωρε!

ευχαριστωωω!!

εφτιαξε κι η πεθερα κεκακια και τα φτιαξαμε σε σχημα καραμελας,τα βαλαμε σε ενα καλαθι να κερασει στο σχολειο.αφου δεν θα κερασει στα γενεθλια της,να κερασει στη γιορτη της.

οσο για την αλλεργια,ποιος ξερει,μπορει να την πειραζει σε συνδυασμο με φετα,ή τα μπαχαρικα,η δαφνη,δεν ξερουμε,αλλα ειναι νωρις λεει ο παιδιατρος για τεστ αλλεργιας.προς το παρον θα αποφευγουμε τις φακες και βλεπουμε.

τελεια νεα διαβαζω!καλυτερα ειναι ο μπεμπακος,ε?χαιρομαι!σημερα θα πατε να μετρησουνε παλι τον ικτερο?


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!

μαεστρία ζωήρεψε η δανάη? Έχει πονάκια μήπως? Ευτυχώς λέιπει και ο Γιάννης ....

Αχ...τί με περιμένει......

Μελετούσα προηγουμένως την συνταγή που έχει πιο πάνω στο παράθυρο για χριστουγεννιάτικα στολίδια. Την εκτύπωσα και θα τα κάνω με την μικρή να χαρεί...


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

βλέπω έχετε μπει σε ρυθμούς "ωραίους" με τα μωρά σας!!σας τρέχουν!!χαχα

ελεναδίτσα περαστικά και στο κορίτσι σου με την αλλεργία του...

βικάκι μην ακούς εσύ ακόμα και αγχώνεσαι...χιχι

εμείς όπως σας είπα έχουμε θέματα με την μαμά μου...βγήκε η αξονική καθαρή...

αλλά ίσως κάνει κάποια θεραπεία με ένα φάρμακο,ραδιενέργεια δλδ...θα μάθουμε σήμερα...γιάννενα και περιμένουμε πότε θα γίνει για να πάω εγώ ή η αδερφή μου...

αυτά τα λίγα...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

βλέπω έχετε μπει σε ρυθμούς "ωραίους" με τα μωρά σας!!σας τρέχουν!!χαχα

ελεναδίτσα περαστικά και στο κορίτσι σου με την αλλεργία του...

βικάκι μην ακούς εσύ ακόμα και αγχώνεσαι...χιχι

εμείς όπως σας είπα έχουμε θέματα με την μαμά μου...βγήκε η αξονική καθαρή...

αλλά ίσως κάνει κάποια θεραπεία με ένα φάρμακο,ραδιενέργεια δλδ...θα μάθουμε σήμερα...γιάννενα και περιμένουμε πότε θα γίνει για να πάω εγώ ή η αδερφή μου...

αυτά τα λίγα...

μωρέ πάνω κάτω ξέρω τί με περιμένει....πάλι απο την αρχή .....άλλα 2-3 χρόνια υπομονή..θα περάσουν....

Περαστικά στη μαμά σου, εφόσον οι εξετάσεις είναι καλές , δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...