Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Eμάς η μαμά μου με οινόπνευμα μας χτένιζε τα μαλλία όταν κολλούσαμε. Ή καθαρό πετρέλαιο;

Ούτε που θυμάμαι, πάντως πονούσε όταν τα 'κανα με την χτένα την πυκνή!

μάλλον το δεύτερο.

Η πεθερά μου το χρησιμοποιούσε όταν έιχε μικρά τα παιδιά. Αν σας πω εμένα τί μου βάζανε....κρατιέστε? τέζα για τις κατσαρίδες, κοινώς μου κάναν αεροζόλ...αφού μου βάζανε μια πετσέτα στην μούρη....τους το είχε συστήσει η κομμώτρια:rolleyes:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μου άνοιξες την όρεξη!

και εγώ για Κυριακή σκεφτόμουν παστίτσιο για να μείνει και για Δευτέρα, αν δε ξεχάσω να αγοράσω μακαρόνια και κεφαλοτύρι...

Εγώ χθες έκανα γεμιστά μαζί με την κόρη μου, είναι βοηθός μου και στην κουζίνα...αυτή βάζει τα υλικά...

και εκεί που μαγειρεύαμε την ακούω να τραγουδάει....α α φόλοου, ά φόλοου γιου, ντιπι μπέμπι ...:tongue:

ΤΕΛΕΙΑ!

Εγώ κάνω κέηκ με βοηθό τον Γιάννη. :D

Είναι βοηθός ζαχαροπλαστικής, στο μαγείρεμα δεν ανακατεύεται. :tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ!

Εγώ κάνω κέηκ με βοηθό τον Γιάννη. :D

Είναι βοηθός ζαχαροπλαστικής, στο μαγείρεμα δεν ανακατεύεται. :tongue:

η δικιά μου σαν κορίτσι πρέπει να μαθαίνει απο όλα... Την Κυριακή κάναμε παρέα κέικ και μάλιστα ήταν δική της ιδέα...

Απο το να κάθομαι και να κάνω κάστρα με τουβλάκια μαζί της καλύτερα ας μαγειρεύει αυτή μαζί μου:tongue::tongue:

Κάνουμε και τα κάστρα της βέβαια αλλά χωρίς κίνητρο δεν με αποδεσμεύει ...


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λείπει η προσπ και έπεσε περονόσπορος?:tongue:

Μαεστρία τί σε είπε ο παιδίατρος για τον παιδικό? Για ρίξε ενημέρωση...

Χθεσινή ατάκα της μικρής: μαμά, στο σχολείο πατήσαμε σταφύλια, βγάλανε ζουμάκι και κάναμε μουστάκι:tongue::tongue::tongue::tongue: μούστο εννοούσε ... τί μούστος , τί μουστάκι...:tongue:

χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα!!!απιστευτη η μικρη!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

βρε την γεωργίτσα με το μουστάκι και το α φόλοου!!!!

χαχαχα

κι εμένα τέζα μου έβαζαν βίκυ!!!και μου τύλιγαν τα μαλλιά με πετσέτα κι αυτές έκαναν πάρτυ στο κεφάλι μου!!!!!πολύ φαγούρα!!

είσαι κι έγκυος και σου λέω για παστίτσιο!!σε λίγο το βγάζω από το φούρνο...

χιχι

η δική μου κοιτάζει όταν μαγειρεύω και θέλει να μυρίσει διάφορα...

προχθές που έκανα τα τυροπιτάκια της έδωσα ζυμαράκι κι αυτής...

αλλά συνήθως όταν μαγειρεύω ασχολείται με τα δικά της κουζινικά στην κουζίνα της...

κι έτσι έχω την ησυχία μου...

ο γιάννης θα γίνει ζαχαροπλάστης!!!χιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η δικιά μου φέρνει και την κουτάλα της. Και επίσης θέλει να μυρίζει...Χθες εγώ έπλενα και καθάριζα τις πιπεριές και της τις έδινα να τις τοποθετεί στο ταψί και να τις μετράει. Την ρωτούσα πόσες είναι , τί χρώμα έχουν, και άλλα τέτοια...Κάποια στιγμή μου λέει να τις μυρίσω? Μύρισε της λέω. Μετά την ρωτάω τί μυρίζει? πιπεριά μου λέει:tongue: Όταν της έδωσα να ρίξει τον δυόσμο στο ρύζι μου λέει τί μυλίζει έτσι? την πήραν οι μυρωδιές...και η καημένη περίμενε να φάει και λίγο πριν τα σβήσω την πήρε ο ύπνος στις 7μιση στην πολυθρόνα.


Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Όποιος ψάχνει βρίσκει βρε!!! επωφελήσου της ευκαιρίας.....

Τί κάνει η δανάη? κοιμάται τα βράδυα? Ο γιάννης συνήθισε την παρουσία της? Η δικιά μου ευτυχώς ξεκόλλησε απο το ''θέλω κορίτσι'' και συμβιβάστηκε με το ότι στείλει ο Θεούλης:tongue:


Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Όποιος ψάχνει βρίσκει βρε!!! επωφελήσου της ευκαιρίας.....

Τί κάνει η δανάη? κοιμάται τα βράδυα? Ο γιάννης συνήθισε την παρουσία της? Η δικιά μου ευτυχώς ξεκόλλησε απο το ''θέλω κορίτσι'' και συμβιβάστηκε με το ότι στείλει ο Θεούλης:tongue:

Τη συνήθισε μάλλον, θέλω να πιστεύω. :rolleyes:

Μπα δε βρήκα παρέα, δεν έχω γνωστούς εδώ στη γειτονιά ρε συ και οι περισσότεροι φίλοι δουλεύουνε.

Η Δανάη ξύπνησε στις 2, στις 4+ και μετά στις 7. Καλά λέω, αλλά σιγά σιγά να 'κοβε κανένα ξύπνημα θα 'ταν καλύτερα. Της δίνω περιθώριο μέχρι τους 2 μήνες, μετά θ' αγριέψω! :tongue::tongue::tongue:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

καλημερα....

εχω μαυριλες σημερα...

πηρα την αποφαση να αποθηλασω το μικρο εδω και 2 μηνες και η κατασταση παει απο το κακο στο χειροτερο...

και αποφασισα να κανω αποτομο αποθηλασμο φευγοντας απο το σπιτι ενα σκ και παω να σκασω...

παντου διαβαζω οτι δεν ειναι καλο για την ψυχολογια του παιδιου αλλα το παιδι ΔΕΝ ΑΠΟΘΗΛΑΖΕΙ! ισα ισα θηλαζει 100 φορες περισσοτερο τωρα...

και δεν μπορω αλλοοοοοο......με εχει κουρασει παρα πολυ..

ρε κοριτσια νοιωθω μεγαλη σκροφα που θα το κανω αποτομα αλλα δοκιμασαμε το οτιδηποτε διαβασα εδω μεσα και εγιναν χειροτερα τα πραγματα..ολη μερα εχω ενα παιδι να κρεμεται απο το βυζι...δεν τρωει ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! Φαγητο ελαχιστο εως καθολου, φρουτοκρεμα σπανια,,με γιαουρτια και ψωμοτυρι ζει! δεν κοιμαται χωρις το βυζι στο στομα (δεν κανω πλακα, μολις βγει το βυζι ξυπναει!) και αναγκαζομαι τη μερα να καθομαι ακινητη με το παιδι στην αγκαλια για να κοιμηθει (μπορει και 2 ωρες ετσι) και τη νυχτα απο τις 3 εως τις 7 παλι μαζι μου στο κρεβατι με το βυζι στο στομα αλλιως δεν κοιμαται...

κουραστηκα δεν μπορω αλλο...

εντωμεταξυ μου την εχει δωσει γιατι ρωταω συμβουλους θηλασμου και θηλαζουσες και ολες μου λενε ατακες τυπου "μα ειναι κριμα, το παιδι δεν ειναι ετοιμο, θα του δημιουργησεις ψυχολογικα προβληματα" αλλα ΚΑΜΙΑ δεν μου λεει τι θα κανω για να αποθηλασω! οποιος μιλαει για αποθηλασμο στο παρεντς πριν τα 2 χρονια αφοριζεται!!!!τι σκατα πια!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ρε κοριτσια νοιωθω μεγαλη σκροφα που θα το κανω αποτομα αλλα δοκιμασαμε το οτιδηποτε διαβασα εδω μεσα και εγιναν χειροτερα τα πραγματα..ολη μερα εχω ενα παιδι να κρεμεται απο το βυζι...δεν τρωει ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

Άσε τις βλακείες και κάντο, αφού κοντεύεις ν' αρχίσεις τα λεξοτανίλ!

Δεν είναι ότι του κάνει κάτι παραπάνω το γάλα σου τώρα, μάλλον εξάρτηση έχει πάθει ο μικρός μέσω του θηλασμού και σε διεκδικεί. Μόλις γυρίσεις θα το ξεπεράσει. :)


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια?που είστε καλέ όλες?

εμείς εδώ σπίτι,χθες πήγα πάλι για το διαβατήριο,μετά βολτίτσα με την κόρη,παιδική χαρά.

της πήρα ένα ζευγάρι μποτάκια γιατί είμασταν με τα τύπου all star μόνο...

ήθελα να της τα πάρω και δεν είχα λεφτά,ανοίγω την τσάντα μου,που είχα να χρησιμοποιήσω καιρό και βρίσκω 40Ε σε ένα τσεπάκι!!!!!!!!!!!

ακριβώς όσο έκαναν τα παπούτσια....σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ πως βρεθήκαν εκεί,ποτέ δεν κρατάω τόσα λεφτά...δεν έχω άλλωστε...

τρελή χαρά η έλλη,μπαίνουμε σε ένα μαγαζί κι επειδή της δοκίμασα κάποια αλλά δεν τα πήραμε,να γκρινιάζει ότι ήθελε παπούτσια!!ψώνιο το κορίτσι!!!ευτυχώς σε άλλα μαγαζί βρήκα...

και τα φόρεσε κατευθείαν,δεν τα έβγαζε.

Δεσποινάκι κόψτο όπως είπες,θα τα καταφέρεις!!σε θέλει πιπίλα όπως λένε τα κορίτσια...

αν δεν κοπεί το πρώτο εξάμηνο ο θηλασμός μετά υπάρχει θέμα εξάρτησης...σιγά μην θηλάζεις 3 χρόνια...

ότι γουστάρεις θα κάνεις...

όταν προσπαθούν να μου επιβάλουν την γνώμη τους μερικοί,τα παίρνω κρανίο και κάνω το αντίθετο!!

από μικρή είμαι έτσι...

καλή τύχη Δεσποινάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

ΠΡΩΤΟΝ.. ΧΙΛΙΑ ευχαριστω για τις ευχες εντος και εκτος δικτυου..

σημερα γυρισαμε στο σπιτακι μας με μια μερα καθυστερηση αφου ο μικρος σηκωσε ικτερο 14,6 και αφο περασα εναν ψυχολογικο πολεμο στο μαιευτηριο για να αποφασισω με τη διατροφη θα ριξουμε τον ικτερο αφου ειχαν καταδικασει τον αποκλειστικο θηλασμο και τελικα δεχθηκα με τα πολλα για ενα βραδυ μετα το θηλασμο να δινουν λιγο ξενο γαλα κατω απο τη λαμπα.. τελικα επεσε στο 13,1 και με αφησαν να γυρισω σπιτι με επανεξεταση σε δυο μερες..επισης η μικρη μου χε σηκωσει πυρετο μια φορα ητν Παρασκευη και αναγκαστηκε ο ανδρας μου να την αφησει στη μανα μου..οπου το πρωτο βραδυ δεν αντεδρασε αρνητικα αλλα απο εχθες εχει γινει το σωσε.. δεν εχει ξανα αναβασει πυρετο απο τη Παρασκευη η δεν εχει αλλο συμπτωμα ομως το ψυχολογικο της εχει εμφανιστει στα υψη αφου εχει να με δει 6 μερες και ξαφνικα βρεθηκε σε ενα αλλο σπιτι περαν του δικου της αφου ποτε πριν δεν ειχε ξαναμεινει στη γιαγια της..(απο αυτα που διαφωνω με τον ανδρα μου και τα πληρωνουμε κανονικα).. τωρα περιμενω να γυρισει και εκεινη και θα προσπαθησουμε να κρατησουμε αποστασεις μεταξυ εκεινης και του μικρου..

Ωστοσο..ο μικρος ειναι ολοιδιος με την αδελφουλα του, ειναι καλουλης, τον ειχα rooming in απο την αρχη πονουσα δεν πονουσα και εμαθε να θηλαζει αμεσα και αποτελεσματικα οπως επισης χαριν αυτου η μητρα γυρισε στη θεση της μεσα σε δυο μολις μερες και το γαλα κατεβηκε πριν μπω στο 3ο 24ωρο..

επισης βοηθησα αλλες δυο κοπελες να θηλασουν αποκλειστικα και ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο..

ο τοκετος ηταν σχετικα ευκολος.. στις 9.20 ξεκινησαμε ορο για τις ωδινες και σπασαμε και τα νερα, στις 11 ειχε ολοκληρωθει ο τοκετος..κατ επιλογην χωρις επισκληριδιο και δεν το μετανοιωσα ουτε λεπτο..ακομη και μετα που πονουσα στο δωματιο.. το μονο που αργησαν πολυ να μου φερουν το μωρο στο θαλαμο..αλλα στην ανανηψη τον ειχα αγκαλια 20 λεπτα.. και ηταν φοβερο το οτι οσο τον κρατουσαν οι μαιες εκλαιγε και μολις μου το εδιναν και του μιλουσα απλα με κοιτουσε χωρις να κλαιει η να γκρινιαζει..

και παλι σας ευχαριστω για ολες τις ευχες, τη στηριξη και πριν μεινω εγκυος, και περσι που εχασα το αλλο μωρακι και βεβαια για την φιλια σας..

προφανως ειμαι πολυ χαρουμενη και συγκινημενη...

viki η σκυταλη σε εσενα..με ενα πονο..!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...